Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem ajánlott kisgyerek mellé kiskutyát venni? fórum

Miért nem ajánlott kisgyerek mellé kiskutyát venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. dec. 12. 08:33

Van kutyám, és volt akkor is, mikor kicsi gyerekeim voltak. Sőt, az első német dogunk Máté 2 éves korában került hozzánk.

Soha, semmi gond nem volt.

Nem hiszem, hogy az én gyerekeim "szuperintelligensek" lennének, de ahogy az emberekkel nem agresszívek, úgy a kutyával sem voltak azok.

És a kutya is tudta, hogy forduljon a gyerek felé, pedig 60 kilós kutyáról, és 15 kilós gyerekről beszélek.

Az is igaz, hogy a lányom kutyája nálunk fog vendégeskedni rövid ideig, ha megszületik az unokám, de csak azért, mert februárban újszülöttel +kutyával lejönni az 1. emeletről nem egyszerű.

14. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Panna9191)
2016. dec. 12. 08:15
Én biztosan nem vennék kicsi gyerek mellé kutyát. Pláne nem kölyök kutyát. Nem azért mintha baja lenne egyiknek a másiktól. Hanem azért mert rám maradna mint szamáron a fül. Azzal a jelszóval hogy én úgy is otthon vagyok ráérek levinni, a pisi ne'adj isten kakitócsákat feltakarítani. Ott lesz a gond mit adj neki enni. Figyelni rá hogy ne rágjon össze semmit. Aztán a kutyust akkor is le kell vinni ha esik, ha fúj. Kölyök kutyát napjában többször is. Addig hova teszed a gyereket, vagy cipeled le őt is állandóan? Nagy élmény lesz! Szóval ebben a helyzetben ne az érzelmek alapján dönts hanem pusztán csak praktikusság elve alapján. Kivéve ha családi házban laktok és van udvar. Akkor persze más a szituáció.
13. jajjj
2016. dec. 12. 06:04
Én azt olvastam, hogy vagy a kutya, vagy a gyerek legyen legalább 2 éves. A saját kutyám kölyökkorára visszagondolva, ezt egy jó szabálynak tartom. Először a kölyök kutya tűhegyes fogacskái miatt, aztán mert a kölyök ilyenkor keresi a helyét a falkában, és mikor kamasz ugyanúgy feszegeti a szabályokat mint egy kamasz gyerek. Illetve a kisgyerek sem biztos, hogy a legfinomabban nyúl a kutyához, és ha van egy felnőtt kutyád, akit már kiismertél és biztosan tudod, hogy ha a szemét próbálja kinyomni akkor sem kap oda, az egy dolog. De egy kölyök kutyát szerintem még nem ismertél ennyire ki. Ilyenek...
2016. dec. 12. 05:21
Amikor az én lányom volt két éves, kaptunk egy kiskutyát, hogy szeretgethesse. De, a kutyus kölyök lévén, igen - igen játékos volt, felugrált rá, fogta a ruháját, stb. Lánykám azt hitte, hogy meg akarja enni őt, ki sem merte tenni a lábát az udvarra annyira félt tőle, hiába mondtuk neki, hogy csak játszani szeretne vele. Odáig fajult a dolog, hogy el kellett ajándékozni a kutyust.
2016. dec. 12. 05:02
Kaparni fogja az ajtót felkelti a kicsit ettől felek kétségtelen hogy van jo oldala is sőt de pl nem akarom hogy az esti legkevéskor oda jöjjön az ajtóhoz kaparni ugatni stb.. A másik hogy férjemnek mikor milyen kedve van
2016. dec. 12. 04:46
Nekem így lett kutyám. A gazdája babát várt, a kutya útban lett. Panelben laktak, nem tudta a kettőt egyszerre ellátni. Címszó alatt...szerintem inkább az anyagiak játszottak közre. Én meg elhoztam. Ha most születne babám, ragaszkodnék a kutyámhoz. Nálam nem lenne vagy vagy. A kutya igazodni fog hozzátok. Nem kell napi 5* levinni, ez hülyeség! Lesz egy napirendetek, ahhoz a kutyát is úgy kell szoktatni. A többit már leírták előttem. Igazuk van! :)
2016. dec. 11. 23:41
Én egyenesen kötelezővé tenném, hogy kutya mellett nőjön fel. Nem is értem a kérdést, értem, de nem értem...érted.:)
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Panna9191)
2016. dec. 11. 23:14

A gyereket is meg kell tanítani, hogy a kutya nem játék.


Egy olyan időszak lenne erre jó, amikor a férjed jobban ráér, és segíteni tud, míg bele nem jössz.


Nekem előbb volt kutyám, mint gyerekem. Azaz nem volt semmi gond. De Neked talán jobb lenne várni a kutyával, mire a gyerek kicsit idősebbecske lesz. Talán jó lenne megbeszélni a férjeddel.

2016. dec. 11. 23:03
Meg hogy mennyire nehéz sokan ezt mondjak hat nehéz levinni napi 4-5 pisilni kakilni jo nyilván a játszótér nem kivitelezhető maximum ha apa hazaér vagy a kutya marad addig itthon választani kell
2016. dec. 11. 23:02
Szeretnénk egy kiskutyát de annyi rosszat is hallani bacilusok stb meg hogy hiába féregteleniti az ember... Nem tudom, kislányom két eves kicsit korai lenne tudom de ugy a családnak vennénk kis szeretet bombának :) együtt nőnének fel, de felügyelet nélkül nem hagynám, nem szeretnem ha nyalná falná a kislányom de ezt nem tudom hogy lehet megtanítani neki nekem első kutyám férjem nagy kutyás neki a sokadik lenne
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. dec. 11. 22:49
Nemtom, én inkább ajánlom.
2016. dec. 11. 22:43

Nem tudom, ki és hogyan vélekedik erről a témáról, nem is ez a fontos szerintem, hanem Te mit gondolsz.


A jól szocializált kutya, akit rendszeresen féregtelenítenek, oltatnak, ápolják 99%-ban nem okoz gondot.

A probléma inkább akkor van, ha valaki nem kertes házban él, és a gyereket is le kellene vinni a játszóra, meg a kutyát is sétáltatni, hát a kettő mindig nem kivitelezhető.

Van és volt kutyám, de gyerekkel nem alhatott, nem nyalogathatta a csecsemőt. Egyébként semmi gondom nem volt.

2016. dec. 11. 22:40

Nagyon is jó a gyereknek, ha háziállat(ok) mellett nő fel.

Én nem értem azokat, akik ellene vannak.

2016. dec. 11. 22:34

Sokan ellenzik a kutyát a kicsi 1-2-3 eves gyerekek melle

A gyereket féltik a kutyátok vagy fordítva?

2016. dec. 11. 22:34
Miért nem ajánlott kisgyerek melle kiskutyát venni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook