Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lett "divat", hogy a kutyát vagy macskát gyermekeinknek szólítsuk? fórum

Miért lett "divat", hogy a kutyát vagy macskát gyermekeinknek szólítsuk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
112. Kamillka (válaszként erre: 107. - Zsoka1984)
2013. jan. 15. 11:55
Most oszinten, miben befolyasolja a te lelki epsegedet, hogy a szomszedod/ ismerosod/ utca embere mikent szolitja a kutyajat/macskajat/ nyuszijat stb? Mi koze van ehhez egyaltalan barkinek is? A legbetegesebb ebben a vilagban az, hogy egyesek tobbet torodnek a masik eletevel es hogy beledumaljanak, mint a sajatjukkal. Nah ez az igazi lelkiszegenyseg es nem az, hogy megszeretgetem a kutyamat ;) Tudomasul kell venni, hogy nincs ket ember ugyanolyan ertekrdendekkel es ameddig az altalam fontosnak tartott dolgok nem zavaroak alapvetoen a kornyezetemre, addig pont nincs koze hozza senkinek, hogy kit hogy szolitok.
2013. jan. 15. 11:31

Ugyan valaki másolja már be, hogy hol mely mondatok hibásak?

Hol nincs vessző?

Több mondani valóm nincs.

Jó gyerek nevelést.

110. zsoka1984 (válaszként erre: 108. - 4fbd4b2862)
2013. jan. 15. 11:30

Lassan oda fajul a világ hogy én megyek ki az ólba a kutya meg a házba. Van a sok állat védő "kellenek nem arról van szó" aki már betegesen csinálja a feszkót mint a 4 mancs vagy mi a bánat, de ez csak a jéghegy csúcsa. Mást se csinálnak csak kötöszködnek.

A fórum indító szerint ez nem normális szerintem sem, egy szintre emelni egy állatot a saját gyerekünkel akkor ezek szerint az állat ember szex is tök normális.

Szeresse mindenki az állatát ez a normális, csak ne lépjünk át bizonyos határokat.

109. d878fb6317 (válaszként erre: 107. - Zsoka1984)
2013. jan. 15. 11:13

"Egyébként a macska a világ egyik legönzöbb állata."



Szerintem az ember az.

108. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 107. - Zsoka1984)
2013. jan. 15. 11:10
Senki nem írt itt olyat,hogy "aki nem nyalja ki az állat fenekét az állatkínzó"!Kicsit félre értelmezed a dolgokat.Nem tudom,mennyire volt az a világ beteges,mert akkor én még nem éltem.A mostani,lehet az,de biztos vagyok benne,hogy nem azok az emberek teszik betegessé,akik gyereknek szólítják az állataikat!
2013. jan. 15. 10:51

Az a probléma, hogy van az egyik végelt meg a másik, aki nem nyalja ki a kutyája vagy a macskája seggét az állatkínzó.

Lehet sokak szerint az a világ volt degenerált, de ez a mostani is beteges.

Egyébként a macska a világ egyik legönzöbb állata.

106. molly74 (válaszként erre: 79. - -Délibáb-)
2013. jan. 15. 10:16

Az meg hogy ismeretlenül leidiótázol,az téged minősít.

Az én kutyám sérült gyerekek napjait vidítja fel,segít nekik a fejlődésben,mert terápiás kutya.Kár,hogy nem kötöttem láncra és dobtam neki néha egy kis száraz kenyeret,nem? Ne beszéljünk a vakvezető és a mozgássérült segítő kutyákról.

105. molly74
2013. jan. 15. 10:12

Talán azért nem tatjuk kint láncon a kutyákat,mert civilizálódtunk az évtizedek során.

Rájöttünk,hogy az állatok is érző,szenvedni képes élőlények.Ők is(igen ők) fáznak,lehetnek betegek. Nem tudnak beszélni és segítséget kérni ezért mi az evolúció csúcsán (?) kötelességünk,hogy gondoskodjunk róluk.

104. Muraja (válaszként erre: 97. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 09:58

Sajnalatos volt az generacio , maig ruhelem ha csak vissza gondolok ra .

De ma az emebrek sokal szeleslatasuak mind anno .

Azt hiszem kezdennekrajönni hogy a fele tiszta szeretett amit egy alat oszt az mar ma embertöl nem varhato .

Alat nem var cserebe semit mind a mocskod ember. ALAT SZERETETE ÖNZETLEN !

103. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 98. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 09:57

Írhatnál kevésbé zagyván.

Tudod: nagy- és kisbetû, pont és vesszô. Elsôs tananyag.

2013. jan. 15. 09:55
Nálam nem divat.
101. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 98. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 09:54
Ok,akkor ne hívd így a cicádat!Érdekes módon,nekem a legtöbb ismerősöm akinek kutyája van,az gyereknek hívja!Kb.huszonvalahány éve vannak kutyáim és már az elsőt is a gyerekemnek hívtam.Amikor a mostanit hazahoztuk,állandóan ügyeletes voltam,3óránként kelt fel,evett alvás vissza.Mire vissza aludtam volna,már megint fent volt.Van egy papagájunk (8hónapos)őt pl.3óránként fecskendőből etettem éjjel-nappal!Én ezért is hívom gyerekemnek őket!És egyáltalán nem megy át a normál határon..különben is,mi az a normál határ,ott ahol Te mondod?
100. andi6020 (válaszként erre: 98. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 09:48
Basszus, értelmezhetetlen az írásod! Inkább ezzel foglalkoznál kicsit. Hasznosabb volna.
99. bd55e3f068 (válaszként erre: 98. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 09:40
Inkább az a vicces (vagy még inkább siralmas vagy katasztrófális), ahogy határok nélkül hömpölyögnek egyeseknél a mondatok.
98. jennyke 1 (válaszként erre: 96. - 4fbd4b2862)
2013. jan. 15. 09:37

Hát persze, hogy azt csináltok amit szeretnétek nem is ezt mondtam,hanem ahogy teszik emberek az már vicces a normál határon átmegy.Az én barátom biztos kiakadna ha a cicámat kislányomnak hívnám8 éve van cicám szeretem őket de nem tudok lányomként hivni kezelni Őket.Akkor lehet nem tudom annyira szeretni az állatokat ezért se tudok ilyet mondani mert én röhögnék magamon, hogy lányom fiam.

Na de mindegy is lényeg ha Ti nektek így jó akkor jó:)

97. jennyke 1 (válaszként erre: 95. - Bd55e3f068)
2013. jan. 15. 09:34
Nem nem voltak kapálni csak az ember látta,látja a nagyszüleit és azok nem becézgették sosem ismeretségi körökben az állatokat most sokkal jobban elterjedt mint régen.
96. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 80. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 09:16
Köszönjük!!Igen,mi tudjuk.Nem értem,a két dolog hogy függ össze?Szerintem,itt nem igen olvastál olyat,hogy a gyerek tesóként tekint a macskára/kutyára!És olyat sem,hogy a kutyát szólítja gyereknek a gyereket pedig kölyöknek.Itt senki nem degenerált,mint ahogy Te azt gondolod!Fiatal vagy Te még ahhoz,hogy itt oszd az észt a ku..va nagy élettapasztalatoddal!"Mivé lesz e világ?"Ennél komolyabb dolog nem zavar az életben?Engedd már meg nekünk,hogy azt csináljuk felnőttként,amit szeretnénk és ahogy jónak látjuk!
95. bd55e3f068 (válaszként erre: 80. - Jennyke 1)
2013. jan. 15. 06:35

Mert 50 éve még Budapest helyén is csak tanyák voltak. Tényleg...

Te meg az iskola helyett kapálni voltál, azért vagy ilyen jól informált.

2013. jan. 15. 06:33

Nekem vannak gyerekeim, unokáim és két német juhászom. És ővelük is úgy beszélek, hogy fiam. Mert hogy hímnemű a család nagyobbik része:)

És szeretetben ott vannak közvetlenül az unokáim után. Mármint az unokáim után őket szeretem legjobban. De nem hiszem, hogy ezzel bárkinek ártanék.

93. Muraja (válaszként erre: 59. - Cukikutyus)
2013. jan. 15. 01:28

Borzalmas , egyett ertek de ilyen ember majd fizett eljön az ö ideje is - egyszer es kamatostul !

Karma a nagyur !

Öt eves voltam amikor öreg anyam elöttem tömte a libat soha nem felejtem el a liba szemeit az alat szenvedeset , csak attol akartam megmentenni - racsaptam egy az öreglany fejere egy hadi asoval mitt magam sem alig tudtam fellemelni .

Vegetarian vagyok majdnem egesz eletemben es jol erzem magam . Unokam ki 18 eves szinten hasonloan gondolkodik nagyon buszke vagyok ra .

92. Muraja (válaszként erre: 37. - Kedd-este)
2013. jan. 15. 01:19
Aldott igazssag !
91. f493bbff35 (válaszként erre: 89. - -Délibáb-)
2013. jan. 14. 23:01
Lelki szegény ember lehetsz...
90. timycat (válaszként erre: 87. - 0f332c4ec9)
2013. jan. 14. 22:59

Hát persze, a sziámim tényleg egy 2 éves gyerek szintjén mozog, simán játszott a gyerek cuccaival, ő is húzta, tolta, ami húzni-tolnivaló, nyomkodta ami hangot ad, még féltékenység is volt :); de nyitja a csapot, ajtót, imádja a tv-t, lázba jön ha csörög a telefon és tapossa a lábával, imádja a fogócskát, bújócskát és van kedvenc youtube-videója


a himalájaim viszont szerintem értelmi fogyatékos volt, de azért imádtam és ettől függetlenül nagyon jókat beszélgettünk és tényleg mindent értett és én is értettem, hogy ő mit mondott, de egyébként elég esetlen, béna volt macskának :( sajnos csak múlt idő

89. -Délibáb- (válaszként erre: 85. - Regin_a)
2013. jan. 14. 22:56
és? ettől az én véleményem nem változik! :)
88. timycat (válaszként erre: 36. - 4fbd4b2862)
2013. jan. 14. 22:53

Nálunk is, tartunk szülinapot is, már akinek tudjuk, akinél nincs fix dátum, ott a megismerkedésünk ideje. Plusz a karácsonyi ajándékok, ugyanúgy csomagolva, fa alatt mint az embereknek és messziről kiszagolják a kis piszkok hogy melyik az övék :)


Plusz a nagybevásárlás, mikor lerakom a pakkot és jönnek kíváncsiskodni, hogy nekik mit vadásztam aznap, és komoly csalódás van a pofijukon ha ők épp kimaradtak, ezért mindig kell csempészni valami macska-nyalánkságot a kosárba

87. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 86. - Timycat)
2013. jan. 14. 22:48

Ugye! :-) Az én cicám túlzás nélkül,de szinte mindent megért. De tényleg,de ha kis butuska lenne akkor is imádnám.



Jó itt nem arra gondolok,h szó szerint mindent,de mivel macskás vagy te is érted mire gondolok. :-)

2013. jan. 14. 22:44

De ez miért baj?


Nekünk van embergyerekünk, 4 macskagyerekünk és egy nyúlfink.

A sziámi van annyira okos hogy igen, simán 2 éves gyerek szintjén eljátszott a gyerekemmel, azóta azért fejlődésben az embergyerek "lelépte" hál Istennek.


Miért baj hogy szeretjük az állatokat? Persze biztos valakinek túlzás, hogy "életem szerelme" jelzőt egy macska érdemelte ki, és ha hallom páromat nagyon cifrázni a becéző szavakat akkor tudom, hogy macskázik :) de nincs ezzel gond

85. Regin_a (válaszként erre: 79. - -Délibáb-)
2013. jan. 14. 22:31

[link]


Pedig Csányi Mo-gon a legelismertebb etológus

84. Kamillka (válaszként erre: 80. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 22:27

50-60 évvel ezelőtt otthonkában vigadtak az asszonyok a fonóban és nem a hoxán fórumoztak. Mivé lett a világ...? Nem kell ezt túl dramatizâlni. Amúgy nagyapám már 60 évvel ezelőtt sem láncon tartotta a kutyáját mint egy kivert rongyot. Sokat foglalkozott vele és jó élete volt mindnek. Saját maga tanította az összes vadász kutyáját.


Nem értem, hogy miért olyan kardinális probléma ez számodra, hogy ki hogyan él. Tudod mitől akadok ki? A sok büdös embertől, akik már kora reggel szagosak, csak sajna senkit nem érdekel, így csendben elfordulok, vagy arrébb megyek. Ne baratkozz olyanokkal, akik számodra abnormális módon ragaszkodnak a kedvencükhöz és máris egy gondod megoldódott;)

83. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 82. - -Délibáb-)
2013. jan. 14. 21:49
Nem a cicummal nem babázok,azt megtettem jó pár éve a fiammal.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook