Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért kell ennyire éreztetni az emberrel, ha a párom szülei nem kedvelnek? fórum

Miért kell ennyire éreztetni az emberrel, ha a párom szülei nem kedvelnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. alidamolnar (válaszként erre: 40. - MZsanett)
2016. máj. 16. 15:04
Úgy érted, az ifjak mégis összebatyuznak, és mégis boldogok lesznek?
41. alidamolnar (válaszként erre: 39. - Panna.33)
2016. máj. 16. 15:03

Igen. Nekem is van gyerekem, húszéves lány, a mindenem.

Mégis azt mondom, hogy nem söprögethetjük előttük az utat folyton, meg kell hagyni nekik a maguk pofáraesését, vagy hogy mondjam.

40. MZsanett (válaszként erre: 38. - Alidamolnar)
2016. máj. 16. 15:03
Én erre tudok ellenpéldát. Van, amikor a szülő érzi, hogy a gyereke olyannal jön össze, aki csak ki fogja használni, és mindenáron próbálja megvédeni. Persze ilyenkor ő jön ki rosszul.
39. Panna.33 (válaszként erre: 38. - Alidamolnar)
2016. máj. 16. 15:01
Persze, ne a szülő döntsön. És ha lehet, ne is gáncsoskodjon. Jogos elvárás. De néha nehéz kibírni a szülőnek is, hogy ne szóljon bele. Leginkább, ha látja, hogy (nélküle is) el fog bukni a dolog. Mert mondjuk az ő imádott gyermeke milyen őrlődéseken megy keresztül, vagy mennyire nincs megbecsülve. Azért viszont jobb lenne, ha hallgatna, mert azokat a sebeket sokkal nehezebben látja meg, miket a gyermeke vés a másik lelkébe.
2016. máj. 16. 14:47

De értitek, másrészt pedig, nehogy már a szülő ítélkezzen. Lehet véleménye, de ha az ifjak egymást választották (egy esetleges megcsalás ellenére is), akkor azért ők ne legyenek döntőbírók.

Ennek viszont úgy lehetne véget vetni, hogy elköltöznének a fiatalok külön.

(Ha pl. megcsalás után is visszavette, akkor fogadják el, a fiuk döntése.)

2016. máj. 16. 14:40
Azért csak meg kellene beszéled ezt a pároddal. Érte én, hogy félsz a választól, de a válasz most is ott van, csak épp nem ismered.
36. 6496c360f6 (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2016. máj. 16. 14:07
Mikor anyósom lebunkózta anyámat 3 hónapig nem mentem hozzájuk. Pedig még nem laktunk együtt. Aztán megbocsátottam, mert néha defektes szegény... :D
2016. máj. 16. 14:02
Ha nem mered megbeszélni a fiúddal a problémádat, akkor nagy baj van.
34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - L.luiselotte)
2016. máj. 16. 13:58
Na de mindkettejük a saját szüleivel lakik.
2016. máj. 16. 13:56

heti 1-2 alkalom az sok, elég lenne ( ha nem sok ) havonta 1x és a sátoros ünnepeken elmenni hozzájuk.

Menjen csak egyedül a fiatalember, az ő szülei ... Te meg a tieidhez.

Ez gyakran házasságkötés után is igy marad, bunkó anyós apóssal ez a túlélés záloga..

32. ragtapasz (válaszként erre: 1. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 13:35
Beszélj a pároddal. Megbeszélés nélkül is neki rendeznie kellett volna otthon a helyzetet.
31. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Túrógombócka)
2016. máj. 16. 13:29
én is ezt tippelem, kikerülte a kérdésed...
2016. máj. 16. 13:28

Megcsaltad a párod? Vagy miért mentetek külön egy időre?

Valószínűleg azn akkori történésekben kell keresni a mostani helyzet okát

29. túrógombócka (válaszként erre: 23. - Túrógombócka)
2016. máj. 16. 13:28
a hallgatásból következtetem, h igen. akkor meg nincs min csodálkozni.
2016. máj. 16. 13:28

Azért nem mersz beszélni vele erről, mert félsz az igazságtól. De ez úgyis ki fog derülni előbb, vagy utóbb. És ha akkor derül ki, amikor gyereket vállaltok, az sokkal rosszabb.


Amúgy ezt én is átéltem már, átmentem az exem családjához bemutatkozni, és nem kérdeztek tőlem semmit, pedig órákon keresztül ott ültünk. Nagyon rosszul tud esni. És nem értettem, hogy ez ellenszenv, vagy tahóság. De végül kiderült, hogy csak tahóság és a családja kedvelt:D

27. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 13:26

Nem örülnek a szülei, hogy újra összejöttetek. Mit nem lehet ezen megérteni? Ők biztosan másképp ítélik meg azokat a problémákat, amelyek miatt szétmentetek és veszekedtetek. Csalódtak Benned, nem ilyen párt akarnak a fiuknak. Ennyi.


És a párod azért nem beszél erről, mert nagyon kellemetlen neki is a dolog, hiszen amikor Te nem vagy ott náluk, akkor bizonyára a szülei meg is mondják neki a véleményüket Rólad.


Ilyen körülmények között általában nem tartanak sokáig a kapcsolatok.

26. happybogyoo (válaszként erre: 24. - 3d787b167a)
2016. máj. 16. 13:16
Ki mondta,hogy MINDIG? Azért,mert 2 éve nyitottam egyetlen exemhez kapcsolódóan 2 kérdést?! :)
25. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 13:06

Én is voltam egy hasonló kapcsolatban közel 4 évig!!! A kedves akkori párom, aki már rég ex, nem akart sosem kiállni mellettem, figyelmen kívül hagyta hogy velem hogy bántak évek óta a rokonai, pedig én tényleg mindent megtettem a jó kapcsolat érdekében, pl évekig nem tettem semmi rossz lépést, cseléd voltam, aki mindent eltűrt, és ez náluk így volt jó.

Szóval menj onnan. Ahol a párod nem képes ezt észre venni, hogy téged levegőnek néznek, onnan menj ő nem képes arra, hogy megvédjen bárki ellen, akár a szülei előtt is.

Na ez a nagy gond. Az igazi szeretet/szerelem ott kezdődik, hogy a másikért bármit képes megtenni, akár a szülei ellen is képes kiállni, hogy nem anyuka/apuka, ezt ne csináljátok, ő az én párom, szerelmem, kedvesem, vegyétek figyelembe hogy ő itt van, legyetek vele kedvesebbek, ne lépjetek át rajta, mert ez neki rosszul esik.

Ezt kellene mondja a párod. Akkor valóban szeretne. Ez amit ő csinál, a családjával együtt, az az hogy homokba dugják a fejüket, hogy nehogy nekik kelljen kitenni téged, vagy épp nehogy megkelljen bármit is beszélni, vagy nehogy ők nekik kelljen döntést hozni, vagy másképp viselkedni, remélik te majd észre veszed a negatívitást, úgy remélik majd te szépen elmész és a gond meg van oldva.

Erre várnak, párod meg ehhez asszisztál a passzivitásával, hogy vaksit játszik, hogy ő ugyan nem lát, nem hall, nem beszél.

Hagyd őket ott, ahogy nekem mondta anyám, 1 évvel később, nem hallgattam rá, majd 3 évet rá húztam, azt mondta akkor neked lányom, ott babér nem terem!

És igaza volt. Nem szeretett. Hiába hitettem el magammal, ő is szerepet játszott, de kiállni értem sehol nem volt képes, se kicsi se nagy dolgokban sem.

Menj onnan, hagyd őket, találsz olyan pasast majd aki valóban férfi, és a szeretett kedveséért kiáll, ha kell anyuka, apuka előtt is.

2016. máj. 16. 13:02
Most nem azért, de érdekes figura lehetsz, ha mindig problémás kapcsolataid vannak.
2016. máj. 16. 13:01
megcsaltad a párod, azért ilyenek?
22. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 12:58
ok ! akkor legalább azt várd meg , h hiányozzál nekik ! ha nem mész oda , hátha egy szép napon hiányzol , ha + nem , hát akkor így jártál / én még hetente 2x se mennék oda , ahol nem látnak szívesen :( / nem kötelező odamenned !
2016. máj. 16. 12:54
Amúgy az elején mi is szakítottunk, igaz csak két hétre. Nem figyelt rám és elegem lett. Aztán persze kibékültünk, de érezhető volt, hogy nem tetszett nekik, mert az ő kicsi fiuk és ne játszon vele senki. Az én érzéseimről meg nem beszéltem nekik mert semmi közük hozzá. Aztán magától megoldódott. :)
20. alidamolnar (válaszként erre: 18. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 12:52

Tanultok még mindketten, és azért?

Egy év még belátható időszak. Bár így nagyon kellemetlen Neked.

19. 6496c360f6 (válaszként erre: 1. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 12:50
Hát szerintem ha azért vesztetek össze mert mondjuk megcsaltátok egymást vagy csak te őt (nem derül ki a szövegből, de valami gázos dolgot gyanítok), akkor természetes reakció hogy féltik a fiukat a következő csalódástól. De én mindenképpen megbeszélném a párommal, hiszen ti egy csapat vagytok és úgy is kellene megoldanotok mindent. Nem érdemes halogatni.
2016. máj. 16. 12:48
Anyagilag még egyelőre 1 évig kb. nem, utána már menne
2016. máj. 16. 12:44
Hány évesek vagytok?
2016. máj. 16. 12:42

Értem, és akkor van, amikor Te alszol náluk, és van, amikor ő a Te szüleidnél, gondolom.

Önállósodásra, összeköltözésre nincs lehetőségetek? Úgy értem, ketten, bérelt lakásban.

2016. máj. 16. 12:39
Nem,nem élünk még együtt,ő is otthon,én is.
14. alidamolnar (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 16. 12:38
Köszi!:)
13. alidamolnar (válaszként erre: 8. - Happybogyoo)
2016. máj. 16. 12:38

Szerintem azért a párodnak hozd ezt szóba.

Amúgy most akkor Ti együtt laktok a kedvessel, csak tisztelgő látogatásra mentek a fiú szüleihez?

Mert akkor a heti kettőt ebből túl gyakorinak találom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook