Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ehetnek a keresztények almát? fórum

Miért ehetnek a keresztények almát? (beszélgetős fórum)

1 2
27. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2015. nov. 23. 08:12

Azt ugye tudod, hogy a biblia nem nevezi meg a gyümölcsöt? Csupán a tudás fájának gyümölcséről van szó. Festmények révén vált általánossá, hogy almaként gondolunk rá, az olasz sokáig fügeként emlegették!

Sőt a kígyó sem olyan volt, mint amilyennek a festmények mutatják, hiszen miután megesett a nagy esett "így szólt a kígyóhoz; nagy haragban szólt hozzá: – Mivel ezt művelted és hálátlan eszköz lettél, ezért míg csak megcsalod szívükben az általmenőket, átkozott leszel minden állat között. Eddigi eledeledtől megfosztatsz, földet eszel majd életed minden napján. Melleden és hasadon csúszol majd, és nem lesz kezed, sem lábad. Nem lesz kezed, füled, vagy tollad, vagy semmilyen testtagod, amely azoknak van, akiket becsaptál, és miattad kiűzettek a paradicsomból. És ellenségeskedést vetek közéd és az ő sarja közé, ő a te fejedet tartja szemmel, te pedig az ő sarka után leselkedsz az ítélet napjáig."

2015. nov. 22. 19:09
Mert egészséges :P
2015. nov. 22. 11:23
mert nekik már mindegy :))) (csak a címet olvastam..)
2015. nov. 22. 10:11

Apostolok cselekedetei 15,28-29:


"Mert tetszik a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,

Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; amelyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!" (Károli fordítás)


Érdekes itt a fúlvaholt állat kérdése. Azért kell ettől tartózkodni, mert a vér az állatban marad, amitől az előzőekben egyértelműen olvashattuk, hogy attól tartózkodni kell. Ha egy állat vérét kiengedik a földre, és méltó módon befedik földdel, utána az állat húsa ehető. Viszont a vérét nem lehet elfogyasztani, mert attól tartózkodni kell.

Amikor a vértől való tartózkodást említi a Biblia, akkor nem kategorizálja, hogy milyen vértől (állati, emberi, nyers, sült) kell tartózkodni, tehát mindenfajta vérre vonatkozik ez a tilalom.

Azért érvényes ez a keresztényekre, mert ezt a mózesi törvényben található parancsot az apostolok erősítették meg Jézus halála után.

Mivel én a Bibliában ezt olvastam, ezt tartom érvényesnek akkor is, ha a véres hurkának, hagymás sült vérnek, nagy hagyománya van. Más attól még gondolkodhat másként is.

Almáról nem olvastam.

23. Barát.Á. (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2015. nov. 22. 09:41
Ha fordítást nézzük gyümölcs van ott.
2015. nov. 22. 09:23
Szó nincs almáról a Bibliában
21. Barát.Á. (válaszként erre: 11. - 4975ebdc2f)
2015. nov. 22. 09:13

És még egy, az iszlám fundamentalisták vezetői, mind nyugati egyetemekre jártak, és neoliberális eszméket vallnak. - jelen információk szerint.


Más kérdés, hogy a vahabiták ezt rájuk hagyják.

20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2015. nov. 22. 09:12
Csak benned.
19. Barát.Á. (válaszként erre: 11. - 4975ebdc2f)
2015. nov. 22. 09:10

Amúgy pont gránátalma volt eredetileg.

A tudásmagvaival.

18. unom (válaszként erre: 16. - C40efa00cc)
2015. nov. 22. 09:08
Épp te? Nem te kínáltad vele Évát? :)
2015. nov. 22. 09:06

"Shabbat Shalom!" a héber tudásom java.


Azaz békés szombatot!


Meg tudom, hogy vallásos zsidóknál napnyugtától kezdődik a nap.

2015. nov. 22. 09:06
Nem tudom, de én megtiltanám nekik!
15. Barát.Á. (válaszként erre: 14. - Barát.Á.)
2015. nov. 22. 09:04
Jó a hébert nem, csak a "tükörfordítást".
14. Barát.Á. (válaszként erre: 7. - Kattyus)
2015. nov. 22. 09:02
Ha engem kérdezel? Igen. És héber-magyar két nyelvű ószövetséget, ami Mózes könyve, amit öt részre bontottak, olvastam. Ezen kívül olvastam, Biblia részleteinek fordításait - arámi, ógörög és héber nyelvből is, németre és magyarra fordítva is.
2015. nov. 22. 08:57
Ne menjunk at hitvitaba!!!!!!
2015. nov. 22. 08:54
Mert nem úgy van a Biblia, ahogy most kézhez kapod, módoszítaottak, eltusoltak, kihagytak, stb.
11. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2015. nov. 22. 08:52
AMIÉRT A MUSZLIMOK GRALMÁTÁNÁT
10. 3b097083af (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2015. nov. 22. 08:47

Miert ne???

Nem alma volt, csak gyumolcs!!

9. Anyagi (válaszként erre: 3. - Fiore)
2015. nov. 22. 08:29
Ezt a nyakatekert, és utólagos magyarázkodást...
8. Anyagi (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2015. nov. 22. 08:28
De érdekes, még sohasem jutott eszembe ezen elgondolkozni!
2015. nov. 22. 08:11
Olvastad már a Bibliát? Esetleg részleteket belőle?
2015. nov. 22. 06:30
Ráadásul az édenkert szent gyümölcséről beszélünk.
2015. nov. 22. 06:30
Alma nem is alma volt, fordítási hiba.
4. 549be03e80 (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2015. nov. 22. 04:02
A Biblia sehol nem emlit almat, csak "gyumolcsot",ami akarmi is lehetett,csak akozepkori festok "adtak az almat" az elso emberpar kezebe..:)Igen a Toraban (torvenyekben) valoban van lista a "tisztatalan allatokrol" de ha jol meggondoljuk a mai ismeretek szerint valoban van alapja a tiltasnak,az egeszsegunkre valo tekintettel.
2015. nov. 22. 03:58
ó és gonosz tudásának fája csak az európai keresztény hagyomány szerint terem almát. A Talmud egy citromféleségnek tartja. Többen abból, hogy Ádám és Éva a fügefa levélből készített ágyékkötőket, a fügét tartják a tiltott gyümölcsnek. Ezt Molnár János jezsuita atya egy l76o-ban megjelent művében emígyen utasította el: "Annak a fának, melly miatt megesett szegény atyánk, még a levelétől is irtózott a bűn után. Mások almafának mondják, de hiába, erre bizonyosan semmit sem mondhatunk". Ugyanakkor Bod Péter első "Leksikon"-ában, melyet Gutler l7l5-ben megjelent munkája nyomán készített, emígyen ír az almafáról "A gyümölcsöt termő kertben a fák között igen jó s kedves gyümölcsöt termő élő-fa. Hasonlatosság szerint jelenti a Krisztust. Énekek Éneke 2,3: Mint az alma-fa az erdőnek fái között, ollyan az én szerelmesem az ifjak között, az-az, mint az alma-fa minden fák között kívánatosabb gyümölltsel illatoz: úgy a Krisztus, mint Életnek Fája, és a híveknek fejek, drága tselekedetekkel illatoz. Énekek Éneke 8:5.
2015. nov. 22. 02:32
És vajon kígyót tarthatnak?
2015. nov. 22. 02:14

Nem tudom, másban is felvetődött-e már ez a kérdés... de egyes vallásokban vannak szent állatok... marha, tehén, disznó, stb... amiket a hithű embereknek tilos, egyenesen halálos bűn elfogyasztaniuk.

Az alma tiltott gyümölcs volt Ősanyánknak és Ősapánknak. Az addig "rendben" van, hogy Éva a kígyó közbenjárásával mégis evett belőle, na de... hogyhogy nem alakult ki a kereszténységben ennek valami maradandó nyoma? Miért nem lett tiltott gyümölcs az utókornak? Vagy ez csak bennem merült fel kérdésként? :) Szerintetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook