Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit jelent az a szó hogy templomi kereszténység? fórum

Mit jelent az a szó hogy templomi kereszténység? (tudásbázis kérdés)


febr. 3. 13:49
Otthon nem imádkozott soha. Legalabbis én nem hallottam siha. Csak a nagyapámat szidta folyton. Azért meg járt volna neki legalabb 10 miatyánk. Naponta. :)
11. a6e86abb96 (válaszként erre: 10. - K-né Zsóka)
febr. 3. 13:47
Akkor csak arra az időre keresztény amíg a templomban van? Nagyanyám pont ilyen volt. :D Bár ő szerintem nem is a hite miatt járt oda. Jókat lehetett pletykálni a többi asszonypajtással a mise után. Meg hát a páter is szép ember volt. :)
10. K-né Zsóka (válaszként erre: 5. - A6e86abb96)
febr. 3. 13:28
Az templomi keresztelés, nem ugyanaz. Mint írtad , te sem hallottad még ezt a kifejezést, szóval csak feltételezel :D
9. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 3. 13:15
Szerintem azt jelenti, hogy valaki a hagyományos templomi vallásgyakorlatot követi, részt vesz a vallási szertartásokon, miséken, imádkozik a templomban.
8. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 7. - A6e86abb96)
febr. 3. 13:04
"A nép, amely sötétségben ült, nagy fényt látott, s akik a halál országában és árnyékában ültek: fény virradt rájuk"
7. a6e86abb96 (válaszként erre: 6. - 4e5e2ec92b)
febr. 3. 12:57
Mindenkit megvilágosítok aki igényt tart rá. :)
6. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 5. - A6e86abb96)
febr. 3. 12:56
De te fényt hoztál közzéjük!
febr. 3. 12:55
Hát, jó nagy homályban vagytok. Csak templomban keresztelnek, tehát csak ez van. Más nincs. Nem is hallottam még ezt a kifejezést. Így ebben a formában.
febr. 3. 12:07
Szerintem is olyasmit, hogy amíg a templomban kell képmutatni, addig nagy keresztény, aztán kilép onnan és el van felejtve minden vallásos tanítás... Hányok az ilyen emberektől.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 3. 11:23

Ilyen formában szerintem semmit.

Vallásosnak lenni, akármelyik felekezethez tartozni ma ugyanolyan tabu, mint a melyik pártra szavaztál, mennyit keresel, milyen a szexuális életed, egyszerűen nem illik megkérdezni.

2. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 3. 11:11

Számomra azt, aki a templom falain belül példaértékű hívő, azon kívül azonban épp ellenkezőleg viselkedik. (Bort iszik, vizet prédikál.)

De lehet, hogy tévedek, és rosszul értelmezem. :)

febr. 3. 08:58
Mit jelent az a szó hogy templomi kereszténység?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook