Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miből élnek? fórum

Miből élnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 17. 10:22
Igen tudom...
99. unom (válaszként erre: 98. - ,zumba)
2022. szept. 22. 18:23
De nem várják el. Órában ugyanannyit kell dolgozni egy hónapban.
98. ,zumba (válaszként erre: 94. - Unom)
2022. szept. 22. 18:07
Én már nem tanulok, jó nekem az a hely ahol dolgozom.Csak leírtam, hogy várhatja el valaki, hogy hosszú műszakok után a pihenőnapon még dolgozzon a munkavállaló. A teljesítménye is romlik, hisz nem tud megfelelően pihenni.
97. LBO (válaszként erre: 88. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 17:55

Igen, kisgyerekkel nem könnyű... A kisebbiket mi is beadtuk bölcsibe, mert akkor még volt hitel a házon, sőt akkor volt igazán és rohadtul kellett a pénz. 🥺 Nehéz időszak volt, férjem ráadásul ahogy írtam korábban, éjjel-nappal dolgozott. Ha valamelyik gyerek beteg lett, állandóan "sakkoztunk" melyikünk maradjon otthon. Annyiból könnyebb helyzetben voltunk talán, amikor már nem voltak annyira betegek, nem volt már lázuk, de az antibiotikomot még szedték, akkor a szüleim vigyáztak rájuk. Akik csupán 40 kilóméterre laknak tőlünk, de nem várhattam el tőlük a napi ingázást, így ilyenkor pár napig náluk voltak a gyerekek. Persze anya is még aktív dolgozó volt akkor, szóval neki az éves szabi nagy része arra ment el, hogy az unokákra vigyázott. Hálás vagyok neki ezért (is)! ❤️

Nyilván, itt a nyugati határszélen sokkal könnyebb külföldi munkához jutni. Dolgozni mindenhol kell, csak az a nem mindegy, hogy mennyiért. Mert ugyan azért a munkáért kint a többszörösét fizetik. Mikor a férjem hazahozta az első fizetését kintről azt hittem dobok egy hátast... Mondjuk amit el kellett viselni ezért a pénzért, azt annyira nem sírja vissza azóta sem. De az lebegett a szeme előtt, hogy nem kell ezt csinálnia élete végéig.

96. VendrinerPiroska (válaszként erre: 78. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 22. 17:54

Olyan, amit a tömegek élnek.

Amit itt dübörög az lift, vagy a villamos, mert karbantartásra nem jut elég. ;)

95. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Channa*)
2022. szept. 22. 17:40
A felesége IT cégnél dolgozik, 2 nyelv használata, mégsem éri el az 500 ezret. Nem értem a munkáját, ez egy német cég, annyit tudok. Magyarul nem tudják elmondani, mit dolgozik, csak angolul. Hát akkor így jártam.😍
94. unom (válaszként erre: 93. - ,zumba)
2022. szept. 17. 13:37

Ez egy véletlen hirdetés volt, jelentkezhetsz közvetlenül a céghez is, semmi akadálya.

A másik lehetőség, hogy tanulsz,képezed magad, és te ülhetsz az íróasztal mögött.

93. ,zumba (válaszként erre: 92. - Unom)
2022. szept. 17. 13:32
Rendben, de tudjuk a váltott műszak hosszútávú hatásait. Meg partnercég:ha nincs szükség az emberre, a közvetítőseket teszik először lapátra. Van a keleti országrészben munkahely, amely még azt mondja:gyere be a szabad napodon a több napos éjszakázás után. Persze, mondja az, aki 8 órára, esetleg 9 órára jár az íróasztal mellé dolgozni.
92. unom (válaszként erre: 91. - ,zumba)
2022. szept. 17. 13:16

Nem éjjel-nappal.

Ugyanannyi órat dolgoznak havonta, más elosztásban. Nem minden nap 12 órát.

Ugyanúgy, mint pl. az ápolók.

91. ,zumba (válaszként erre: 84. - Unom)
2022. szept. 17. 13:13
Nem okoz gondot éjjel-nappal 12, majd egy kimerülés. De pénz az lesz -valameddig. Jó kis hirdetés.
90. Hattori (válaszként erre: 83. - Napsugár8)
2022. szept. 17. 12:50
Jugo konyak, videokazik.
89. unom (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 09:10

Ugyanannyi órát dolgoznak, mint más.

De egy informatikusnak ez egy gyenge kezdőbér.

88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - LBO)
2022. szept. 17. 08:59
Leírted ennyi...☺️ezen amúgy gondolkodtam én is hogy közel kéne menni az osztrákokhoz hogy át lehessen járni dolgozni..ott legalább megfizetik az embereket.Nálunk se lenne gond, ha nekem is lenne stabil fix munkahelyem de az a baj hogy sehol sem tűrik hogy a négyévesemmel két hetet otthon vagyok betegszabin kettőt meg megyek..Amikor két éves lett beadtam bölcsibe és elmentem egy négy órás értékesítési asszisztens munkakörre..A négy órás munkával kb havi 150 ezret kerestem, ( amikor végig tudtam dolgozni a hónapot, de a legrosszabb esetben is 100 ezer megvolt, alap plusz jutival)akkor nem is panaszkodtam a férjem és az én keresetem már jó volt, plusz az ingatlan is ment..Egy évig bírta a cég hogy elég sokat nem voltam benn...aztán kitalálták hogy ne legyen alapom csak juti..Na úgy meg nem..elég drága szolgáltatást értékesítettünk és nehéz volt eladni..a telefonok számából keletkezett ez a jó jutalék, napi negyven-ötven céget hívtam...De az ugye most az ingatlan teljesen meg van halva, és még mindig gyakran beteg a Manó, ha találok is valamit az csak értékesítés és nem fix fizetés..
87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 08:56

Ezen ne edd magad, az orvosok is 12 óráznak, ügyeletben 24 óráznak is.

Tehát , ha nincs jó hátszeled, nincs más hátra, mint előre dolgozni kell keményen.

86. 785c64a729 (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 08:55
nagyon sokan vannak akik sokat dolgoznak. napi 8 óránál többet, vagy hétvégén, vagy szabadság alatt. a baj ott kezdődik amikor valaki ezért cserébe nem kap jó bért. ott lépni kellene, de én sokszor látom, hogy nem mernek. jobb a biztos kevés mint a bizonytalan
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Unom)
2022. szept. 17. 08:48
Nem vagyok sajnos technikus..sem a férjem..de látod itt is az van amiről beszélek 12 órás munkarend..tehát sosincs a családjaval aki ilyet bevállal..
84. unom
2022. szept. 17. 08:10

Itt egy álláshirdetés, nem kell hozzá diploma:

‼️TECHNIKUSI ÁLLÁSLEHETŐSÉGEK‼️

💵 Bér: Nettó 450 - 550 0000 Ft

📍 Tatabánya


📈 Csatlakozz tatabányai partnercégünk saját csapatába, akik bővülés okán most új munkatársakat keresnek.Jelenleg az alábbi TECHNIKUSI pozíciókba keresünk új munkatársakat:


👉 MECHANIKUS KARBANTARTÓ⚙

👉 TERMELÉSI TECHNIKUS👨‍

👉 ÉPÜLETKARBANTARTÓ⚡


🙋‍♂️Jelentkezz még ma, ha:

- Mechanikus karbantartóknak: Van műszaki végzettséged és részt vettél gyártógépek karbantartásában (gépésztechnikus, lakatos, gépszerelő stb.);

-Termelési technikus: Rendelkezel legalább középfokú, műszaki végzettséggel és van legalább 3-5 év tapasztalatod gépbeállításban, termelésben dolgozók koordinálásában, betanításában;

- Épületkarbantartó: Van gyártó üzem karbantartásában szerzett tapasztalatod és középfokú elektronikai képesítésed.

- Nem okoz gondot számodra 12 órás munkarend vállalása.


💰 Miért lehet ez vonzó számodra?

- Több lehetőséget is tudunk kínálni neked;

- Pozíciótól függően átlagosan nettó 450 - 550 000 Ft

83. Napsugár8 (válaszként erre: 80. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 07:40
Meg Jugó-ból az orkán kabátokat, és a Delikátot, meg a trevira kardigán-blúz szettet, és a farmer nadrágot.
82. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 80. - Mimóza07)
2022. szept. 16. 22:56

Szidják a régi világot, pedig akkor még lehetett ügyeskedni.


Na, szerintem ebben az új világban is mindenki ügyeskedik, anélkül meg se lehetne élni.

81. spinneli (válaszként erre: 77. - Epresturmix)
2022. szept. 16. 22:52
Hiltiben is
2022. szept. 16. 21:46

Szídják a régi világot, pedig akkor még lehetett ügyeskedni. Apámék is atjartak olcsó benzinért, meg olcsó cuccért,

ruhákért, kajáért Romániába aztán itt még eladták drágábban. Most próbáld meg. :D De munkahelyek is voltak. Faluban is, nem kellett kilométereket utazni a munkáért. Anyamek peldaul fegyver alkatrészeket gyártottak, persze masnak álcázták. Ez még a rendszerváltás előtt volt, a szovjeteknek gyártották le. De jól fizettek, mindig volt Pick szalami a hűtőben, meg nyaranta egy-két hét nyaralás. Kollektíve. :D Istenem, de jó is volt. :D

79. LBO (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 21:34

Ha ennyire kíváncsi vagy, elmondom... itt a "recept", hogy másnak is jó legyen! Hajrá!


Én közszférában dolgozom, engedd meg, hogy ne mondjam el, pontosan hol. Nincs diplomám és 23 éve dolgozom itt. Nem eget rengető a fizetésem, de sosem panaszkodtam. A férjem, mivel a nyugati határszélen lakunk, évekig átjárt Ausztriába dolgozni. Ha kellett füvet nyírt, ha kellett betonozott, ha kellett fát vágott, ha kellett cserepet rakott stb. Volt, hogy kettő munkahelye volt egyszerre. Egyikből ment a másikba, haza csak aludni járt.

Most már szerencsére nem kell hogy két munkahelye legyen, itthon dolgozik, egy maszek cégnél középvezetőként. Nagyon jól keres, pedig neki sincs diplomája.

Pár éve vettünk egy teljesen lepusztult lakást, felújítottuk és azóta ki van adva. Nyilván, abból is van bevételünk.

Igen, jól élünk.

Van egy szép házunk, van két autónk. Az enyémet most készülünk lecserélni, mert már 16 éves... és még mielőtt megkérdeznéd, igen, újat veszünk.


Sosem irigyeltem a másét. Nem érdekel másnak milye van, az meg főleg nem, hogy miből!

De elvárom, hogy senki ne kérdőjelezze meg, hogy amink van, az miből van! Olyan jó, hogy mindenki csak azt látja, hogy mindenünk megvan, de azt, hogy abban mennyi munka van, azt senki nem veszi észre.

78. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 74. - Channa*)
2022. szept. 16. 21:16

Nekik extra már egy 10 ezres kiadás is:(


Azért szomorú ezzel így szembesülni de köszi a válaszod.

Ez az életút akkor nem más mint vegetálni a nyugdíjig, ami a kevés fizetés után még nagyobb nyomort jelent.


Én meg azt olvastam valahol, hogy dübörög a magyar gazdaság.

Valaki itt nem mond igazat.

Mert milyen élet ez így?

77. Epresturmix (válaszként erre: 76. - Spinneli)
2022. szept. 16. 20:18

Ez a Merci. 😉

Iszonyat jól fizet basszus! 😎

76. spinneli (válaszként erre: 69. - Epresturmix)
2022. szept. 16. 20:13

En az ugyfeleimbol indultam ki, ok atlagban ennyit keresnek a gyarakban, persze nem mindegyikre ez a jellemzo helyileg sem.

500 nettot nem, de a 380-400-at el szokta erni a havi beruk, legalabbis bevallasuk szerint.

😊

75. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 19:56

Beleolvastam a hozzászólásokba.

Elég sok választ kaptál, hogy a hozzászólók szerint kik azok, akik 500 ezret vagy annál akár többet keresnek havonta. Láthatod, nemcsak diplomásoknak van havi félmilliós keresetük.


A kíváncsiságodat talán kielégítették a válaszadók, de ettől te fikarcnyit sem leszel előbbre, ha nem tudsz az említett szakmák egyikében sem elhelyezkedni.


Némi keserűséget (megkockáztatom: irigységet) érzek a kezdő mondataidban. Pedig nagyon sok embernek nem az égből pottyant ám a jólét.


Amióta világ a világ, mindig voltak gazdagok, középosztálybeliek, szegények és mélyszegénységben élők.


Azzal azért nyilván te is tisztában vagy, hogy sajnos iszonyatosan sok család él a ti jövedelmeteknél sokkal kevesebből.

74. Channa* (válaszként erre: 70. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 16. 19:54

Persze, hogy kellene, hogy legyen, de az itteni fizetések hóvégéig sem tartanak ki a legtöbb embernél, hiszen a legtöbb ember minimálbérért dolgozik, ami bruttó 200 ezer! Ennek a nettója 130 ezer.


Ezek az emberek örülnek, ha ki tudják fizetni a rezsit és tudnak valamit enni. A takarékoskodásra nem marad. Nagy dolgot venni nem tudnak, rettegnek az extra kiadásoktól. Nekik extra már egy 10 ezres kiadás is:(

73. unom (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 19:02

Nem válaszolsz, mi a szakmátok?

Tudod, hogy irigykedéssel, rosszindulattal nem sokra mész?

72. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Unom)
2022. szept. 16. 19:01
Jah. Ehhez meg kell lenni a jelenlétidnek, a teljesítménynek, nincs táppénz stb stb stb…ezt is írdd meg! 😀
71. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 70. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 16. 19:00
Ja, és így működik az élet is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook