Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik a hiteltartozással ha a bankunk tönkremegy? fórum

Mi történik a hiteltartozással ha a bankunk tönkremegy? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. nov. 1. 23:27
Én lassan 7 éve fizetem a lakáshitelemet és most is ugyan annyi törlesztő részletet fizetek, mint az első évben. Én forint alapú hitelt vettem fel annak idején.
2008. nov. 1. 23:02

Sajnos ha tönkremegy a Bank, amit választottatok, azaz bankcsődöt jelent, ami a nagyobb bankokra -(nem Bankok)-; ;o) nem igazán jellemző (bár lásd Postabank) Behajtják a tartozást azonnal behajtó cégeknek kiadva, (akik elárverezik az ingatlant/autót), amit a hitel felvételnél a lízingesek is csak kicsit úsznak meg... ezt az esetleges csődöt...(ilyenkor a lízing alatt álló kocsi/ház még a Bank tulajdona)! ekkor még több pénzt szereznek a Bankot csődeljárás alatt tartó állami intézmények... sorry első kézből, Bankos vagyok én is, és most tényleg sajnálom, hogy 250 milliárd a Magyar állami kincstári tartozás!... De az is lehet hogy nem így lesz, majd meglátjuk... Üdv. a haldokló Magyar gazdaságban: leelees


Ui.: Irány a külföldi kitelepülés, hajrá Szabó néni!!!

36. Cucus7
2008. okt. 30. 08:56

Semmi pánik lányok-asszonyok! Túl lesz rajta ez a kis ország, aztán minden megy a maga útján.

Amikor a hitelszerződést aláirtátok, ott aláirtatok egy kockázati nyilatkozatot is, melyben le van irva, hogy a deviza mozgása miatt változhat a havi törlesztő részlet, nos most ez egy kicsit nagyobb, de már tegnap is lejjebb ment a CHF, és nem sokára visszaáll a régi rend.

2008. okt. 21. 17:56

Állítólag az szívja meg, aki anno jen alapú hitelt vett fel. Munkatársam az Allianznál dolgozik, és mondta hogy nem kell megijedni, most olyan fél évig amig talpra nem állnak a bankok, kicsit többet kell fizetni, utána visszaáll a rend.

Még mindig jobban megéri CHF. Mondjuk egy 70.000 ft-os hitelnél CHF alapon olyan 5-6000 ft-tal, forint alapnál 10-15.000 és jen alapnál a dupláját kell fizetni.

34. mmanoka (válaszként erre: 31. - Springfresh)
2008. okt. 21. 11:19
Nem hiszem, hogy tönkremennek. Nálunk egy utcában most nyílt 3 bank is. (Nagyvárosban élek)
33. mmanoka (válaszként erre: 32. - Mmanoka)
2008. okt. 21. 11:16
... mert amíg a kamatot fizetem ...bocs elírtam
32. mmanoka (válaszként erre: 28. - Cucus7)
2008. okt. 21. 11:15
Szia! Nekem ez teljesen világos, mert mi is LTP-vel együtt fogjuk fizetni .1 évig amig a Fundink nem lesz négy éves mert akkor ami azon van (befizetés + kamat +állami támogatás)betoljuk a hitelbe és rögtön a havi kb.26.000,- helyett ami csak kamat és a banknak fizetjük utána kb 18.000,- lesz. A tőkénk az majd nem fog csökkenni de a kamat az annál inkább.Ezért jó a halasztott tőketörlesztés, mert amíg a tőkét fizetem mellette a fundis számlán is tudunk takarékoskodni és ha az lejár már kevesebb lesz a hitelünk.
2008. okt. 21. 07:47

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék mondani, hogy valaki az elején írta, hogy ha tönkremegy a bank, eladják a követelésüket egy másik banknak, és az hajtja be. Ez így nem teljesen igaz. Eladni csak lejárt követelést lehet. Ha a bank csődbe megy (itthon 1 kivételével mind külföldi), akkor annak a banknak fizeted tovább a részleteket, amelyik megveszi. De nem hajtják be! A behajtás az csak a lejárt követelésekre vonatkozhat, és eladni követelést csak behajtó cégnek lehet Magyarországon, más bank nem vesz meg tiszta lejárt tartozásállományt.

30. c42a13b98c (válaszként erre: 27. - Be52089f0e)
2008. okt. 18. 16:29

Igen, én egyik nap megnéztem az árfolyamokat. Visszakerestem, és valóban 170 HUF körül volt márciusban is a CHF.


Az állami garanciavállalás annyiban érdekes, hogy persze az állam nem tudja kifizetni ezt a sok pénzt, de ezzel annyit elért, hogy nem rohan mindenki kivenni a pénzét, így nem is fog becsődölni a bank, tehát nem is kell majd fizetnie semmit...szvsz.

2008. okt. 18. 16:24

Ne reménykedj! Valaki be fogja hajtani!

:)))))

28. Cucus7
2008. okt. 18. 13:39

Az sem mindegy milyen hitelt vettél fel, mert ha pl. alacsony törlesztésü és LTP és életbiztositás vagy csak az egyik van benne, akkor most a tőke nem csökken, mert ezekbe megy a pénz és lejártakor megy a tőkébe, addig a banknak csak kamat és kezelési költségre megy a pénz.

Ha viszont sima, azaz annuitásos hitelt vettél fel akkor az idő elteltével a tőke is csökken.

Ezt onnan tudod a legjobban megállapitani, ha már kaptál éves elszámolást és a tőkéd fogyott. Mert ha a másikat vetted fel, akkor azt tapasztalod, hogy nem fogyott a tőke.

De ez sem baj, hiszen az LTP nagyon előnyös, az állam minden év 13. hónapjában befizeti az előző évben általad befizetett összeg 30%-t, ha életbiztositás van benne, akkor meg a hozamok nőnek valamint igénybe veszed minden évben a befizetett összeg 20%-os adókedvezményét, és mindkét esetben, kevesebb összeget fizetsz vissza, mint a sima hitelnél. Csak a tőkéd nem csökken addig, amig tart az LTP vagy az életbiztositás tartama. Aztán lecsökken elég brutálisan a havi törlesztőrészlet és akkor annuitásos, azaz az idővel csökkenő tőkés hiteled marad. Hú, ezt elég hosszan irtam le, de remélem értitek.

Ha tudok válaszolok ha van kérdésetek, de látom nem egyedül vagyok a fórumon, aki ért hozzá és ezzel foglalkozik.

27. be52089f0e (válaszként erre: 17. - Cucus7)
2008. okt. 18. 13:27
Egy hozzáértő azt mondta,hogy a törlesztőrészletek nem lesznek magasabbak, mint ez év február-március-áprilisában. Reméljük igaza lesz.
26. pmjudit (válaszként erre: 17. - Cucus7)
2008. okt. 18. 12:41
Köszi, hogy ilyen érthetően leírtad. :))
25. 5464505f6a (válaszként erre: 8. - Annaluca)
2008. okt. 18. 12:40
És honnan lesz az államnak pénze a banki garanciára?(Ha csődbe megy a bank?)
24. annaluca (válaszként erre: 22. - 724b289414)
2008. okt. 18. 12:31

Hát, nem egészen.

Mikor devizában veszel fel hitelt, akkor a tartozásodat átszámolják, és frankban, euróban... tartják nyilván, és a szerint számolják a kamatokat is.

Mivel a nyáron volt 142Ft is a Chf, ha akkor felvett valaki 15m hitelt, az 105.634Chf. Igen ám, de ez az összeg, mai 175 Ft-os árfolyamon számolva már 18,5m ft.

Tehát a megemelt törlesztés a kamatban és a tőkében is jóváíródik.


Most igazolódik be az a mondás, hogy mindenki olyan pénzben adósodjon el, amiben a fizetését is kapja.

2008. okt. 18. 08:14

Látom, sikerült felkelteni az érdeklődéseteket! :)

Várom a többiek véleményét is!

22. 724b289414 (válaszként erre: 19. - D9d8721118)
2008. okt. 17. 22:29

Szerintem a 10000 ft, az a kamathoz megy nem a tőkéhez. Így kamatként számolják el, attól a tőkéd ugyanannyi marad.


Én így gondolom, de lehet rosszul?

21. Cucus7 (válaszként erre: 20. - Annaluca)
2008. okt. 17. 21:58
Ez így van és általában 6 hónapos a kamatperiódus.
20. annaluca (válaszként erre: 18. - F9a0a36712)
2008. okt. 17. 21:54

Ágica, a deviza hiteleknél kamatperiódusok vannak: 6-912-36 hó. Ez azt jelenti, hogy ilyen időközönként nézik meg a ft/deviza árfolyamot, és annak mozgása szerint változtatnak. Tehát aki most vesz fel CHF alapú hitelt, annak lehet, hogy fél év múlva csökken a törlesztőrészlete, de a nyár elején felvett hiteleknél bizony erős emelkedés várható.


Nézd meg a szerződésben, hogy milyen kamatperiódussal vettétek fel a hitelt, akkor ki tudod számolni, mikor várható a változás.

2008. okt. 17. 18:33

Szerintetek ha magasabb lesz a hitel annak aki már fizeti, az mit jelent?

Ha tegyük fel 10.000. ft-tal többet fizetek akkor azt beszámítják a hitelbe, vagy az "ajándék" a banknak?

18. f9a0a36712 (válaszként erre: 17. - Cucus7)
2008. okt. 17. 18:20
Nekünk még nem küldött a bank az emelésről semmilyen értesítést. Ez ingatlanhitel és CHF alapú.
17. Cucus7
2008. okt. 17. 17:49

Egy pár szösszenet, remélem pontosan gondolom:

1)Amerikában azért van most pánik, mert az ottani bankok boldog boldogtalannak adtak hitelt, amit nem tudnak visszafizetni az ügyfelek. Mivel sok a munkanélküli, kevés az ingatlan vásárló, rosszabbodott a hitelfelvételi lehetőség, ezért felhalmozódott a kintlevőségük. Mivel bejelentési kötelezettségük van, nyilvánosságra került, ami csak fokozta a bajt, mert sokan vették ki a pénzüket.

2. Magyaro-n, a hitelintézetek szigorúbb feltételekkel folyosítanak, bár néha próbálják egymást túl licitálni különféle kedvezményeket adva, de azért ebben nem fognak tönkre menni.

Most több bank is megszüntette a kamatkedvezményt, a hitel felvételének kezdeti költségeit ki kell fizetni az ügyfélnek, és a magas finanszirozási hiteleket megszüntette, csak a hitelbiztosítéki érték 80%-ig adnak hitelt.

Ajánlják, hogy ebben az időszakban inkább forint hiteleket közvetitsenek az ügyintézők. Amiknek a kamata magasabb, de nem mozog annyira, mint a deviza hitel.

Én úgy látom, nincs pánikra ok, akinek van munkahelye és fizeti a hitelét, most ugyan magasabb lesz havonta a deviza alapu, de még mindig nem éri el azt az összeget, mintha forint hitelt vett volna fel.

Ez az én véleményem, lehet vele vitatkozni, én igy látom.

Az én hitelem is kb. 2 000.-Ft-al emelkedett, de ez személyi kölcsön, lakásvásárlási hitelnél sajnos magasabb akár 10-15 ezer forintot is jelenthet. Bizzunk benne, hogy kb. fél-egy év mulva rendeződik a helyzet.

2008. okt. 17. 16:56
A törlesztőrészletek összege nőni fog:(
2008. okt. 17. 16:38
Olyan nincs, hogy a hiteles megússza a visszafizetést. Még a mesében sem.
2008. okt. 17. 16:33

Azért egy bank sem megy olyan hamar tönkre ... Ezer millio helyen vannak részvényeik.

Azért gondoljatok bele nap mint nap mennyi hitelt adnak embereknek. Az sem a semmiből van.


Szerintem vagy legalább is remélem hogy minket nem fog annyira nagyon mélyen érinteni.

13. Sünci (válaszként erre: 6. - 262b7bb370)
2008. okt. 17. 16:22
Ez teljes mértékben így van!!!!!!!!!
12. f5302bda64 (válaszként erre: 3. - Tafonta)
2008. okt. 17. 16:18
Sajnos a bank kárát is a hiteltartozók fogják fizetni!:-((((((
11. Ndia (válaszként erre: 8. - Annaluca)
2008. okt. 17. 16:17
ez hangzik a leglogikusabban amit te mondasz.
10. df2a740c00 (válaszként erre: 9. - Supin)
2008. okt. 17. 16:13
szerintem csak viccelt:)
9. supin (válaszként erre: 2. - E178e93bc0)
2008. okt. 17. 16:11
Hol élsz?? De jó is lenne!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook