Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumit venni 9 hónappal hamarabb van értelme vagy tönkremegy? fórum

Cumit venni 9 hónappal hamarabb van értelme vagy tönkremegy? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. aug. 2. 22:26
Ne vegyél előre cumit.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Csöppp)
2020. aug. 2. 20:14
De edes vagy! Koszonom
49. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Lávli*)
2020. júl. 28. 00:45
Freudnak sok hülye elmélete volt. És korántsem biztos, hogy helyénvalóak.
48. beus009 (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2020. júl. 27. 16:14

Ez nem érv. A te babádnak nem kellet, nyilvan van ilyen is enyémeknek kellet. Mind a haromnak de véletlen se ugyan az a fajta.

Nem, nem ideges. Fáradt, nyűgos es a kicsi csak olyankor kéri. Ahogy elaludt kikopi.

2020. júl. 27. 15:44
Tönkre éppen nem megy aztán vagy elfogadja vagy nem. Lanyomnak nem vettem,nem szándékoztam cumiztatni, aztán 4 éves koráig azzal aludt.Megvártam míg ő rakja le,nem erőltettem de csak alváshoz használhatta vagy ha beteg volt. A fiamnak vettem neki meg nem kellett. Mindkét gyerek kiegyensúlyozott, jol alvó baba volt. Soha nem érdekelt más véleménye (nekik is ezt tanítom) csak a gyerekeim igenyeit vettem figyelembe.
46. delbuk (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2020. júl. 27. 10:00
Mibol gondolod, hogy aki cumizik, annak folyton a szajaban van? Mivel en soha nem cumiztam, ezert en sem akartam a kisfiamnak cumit. De o igenyelte (inkabb cumi, mint a keze, bar azt is megtalalja igy is). Csak a napkozbeni alvashoz adom neki oda, mert ha faradt akkor kell, hogy megnyugtassa valami. Nem ideges, hanem nyugos. 😉
2020. júl. 26. 23:55
Vegye csak meg, ha akarja, de nem tudom, mi a jó abban ha majdnem egy évig "áll "a cumi, Nem lenne jobb akkor venni, ha aktuális.
2020. júl. 26. 22:51

Kedves Fórumnyitó!

Bocs, hogy ezt mondom, de ennyi h.ü.l.ye. hozzászólást még nem láttam egy ártatlan kérdésre. :D


Vedd meg nyugodtan! Majd aztán eldöntöd, hogy adsz- e neki cumit vagy sem! De ne parázz semmin! Ne babonáskodj! Vannak egy csomóan akik úgy mondják el a Párjuknak, hogy babát várnak, hogy kisruhát meg cipőt vesznek!


Szóval vegyél meg nyugodtan bármit amit Te gondolsz és ne hallgass a buta tanácsokra és ne stresszelj semmin! :) Boldog Babavárást! ;)

43. Lávli* (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2020. júl. 26. 22:44

" Freud és az ő pszichoszexuális elmélete szerint ugyanis az ember az örömöt bizonyos testrészein keresztül képes átélni. Ezek a testi zónák időszakonként változnak, és csak sokára jutnak el addig, hogy a nemi szervekre koncentrálódjanak.

Az első - orális - szakaszban ( kb. másfél éves korig) a száj minden öröm forrása. A táplálkozáson kívül boldogsággal tölti el a babát maga a szopás, a velünk születetten preferált édes ízű anyatej, és a mellek melegsége is. Mindez nyugtató hatással bír. A szájunkon keresztül tapasztaljuk meg ilyenkor a világot, mindent a szánkba veszünk, megkóstolunk, megrágunk."


Minden emberben mások a késztetések intenzitása. Van, akinek jobban szüksége van a szopásra, de mégsem tömheti a pociját 0-24ben, így marad a cumi vagy az ujja, amitől megnyugszik, van, akiben kevésbé intenzív ez a késztetés. Így esik meg az az eset, hogy az egyik gyerek cumizik, a másik nem.

42. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Beus009)
2020. júl. 26. 22:18
Egyébként miért jó, ha 0-24-ben tele a szája cumival?
2020. júl. 26. 22:16

Ettől függetlenül, aki akarja, adjon cumit, ameddig akarja, az ő dolga.


Bár engem mindig taszít, mikor egy ovis korú gyerek cumival teletömött szájjal ordibál az anyjának, és egy árva kukkot se lehet érteni, mi a frászt akar.

40. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Beus009)
2020. júl. 26. 22:15

De miért kell neki megnyugvás? Ideges?


Az enyém vigyori, érdeklődő, kiegyensúlyozott baba volt, nem kellett megnyugodnia, mert nyugodt volt. Nem félt, nem volt nyugtalan. Nem kellett neki se az ujja, se semmi más pótszer.

39. NomNom (válaszként erre: 38. - Df1e1c376c)
2020. júl. 26. 21:45
Nekem szerencsére azokkal nem volt baj. De óvodában még tejfogak vannak. Lehet, hogy nem amiatt deformálódtak el.
38. df1e1c376c (válaszként erre: 37. - NomNom)
2020. júl. 26. 21:43
Én nem tudom mikor, demár ovis voltam, mikor leszoktam az ujjamrol, és nehezen szoktattak le. Aztán még egy vagyon volt a fogszabályozás.
37. NomNom (válaszként erre: 36. - Beus009)
2020. júl. 26. 21:31

Én meg azért nem értem mert én állítólag mindig kiköptem, de az ujjamat szoptam. Szerintem az sem jobb, sőt a nyáltól totál felázott a bőr meg a köröm is mindig. Kb. 3 éves koromig szoptam, gyönyörűen nézhetett ki.

Ahhoz képest egy ergonomikus cumi csak jobb lehet.

Ja és írják h akkor szokik rá ha a szájába teszik. Nekem senki nem tette az ujjamat a számba. 🤷‍♀️ Ez egy reflex a babáknál, már az anyaméhben ezen gyakorolnak.

2020. júl. 26. 21:27

Lányok, légyszives mondjátok el az érveket mi rossz van a cumiba. Komolyan érdekelne ki miert utasitja el.


Lanyomnak amikor oviba kerult nem vettem ujat. Mert azt mondták hogy mar illene leszoktatni.... Szoval nem vettem el a regit de azok (anno még) eleg hamar tonkrementek es nem kapott utanpotlast. Par hete beszelgettunk es mosolyogva ugyan de halal komolysaggal megjegyezte, örök törés a lelkivilágának hogy nem kapott uj cumit. 24 mult. Megfogadtam a kicsi addig cumizik amig akar. Miert kellene elvennem tole valamit, ami szamara megnyugvást jelent?!

2020. júl. 25. 16:24

Én nem vettem.

A gyerek akkor szokik rá, ha a szájába dugják.

Sokaknál ez egy szükséges rossz.

Az én gyerekem sose cumizott és cumisüveget sem használt sose!

2020. júl. 25. 15:03
Én nem is vettem cumit a fiamnak, volt elég tejem. ( emlékeim szerint nem is volt a kezembe soha ) bár azéRt fogai lehetnének jobbak is...
33. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Globus)
2020. júl. 25. 13:17

Még itthon nem volt net, vonalas telefon sem mindenkinek. Az utcai telefonfülkében lévő készülékhez mentünk telefonálni.


Kénytelen volt az ember maga dönteni :-)

32. globus (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2020. júl. 25. 13:07
Gondolom, akkor még nem volt net, így kénytelen voltál józan belátásra hagyatkozni.
31. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Globus)
2020. júl. 25. 13:04

Egy cumi volt neki is, kiköpte. Leszűrtem, hogy nem akar cumizni.


Lehet, hogy másik fajtát kellett volna vennem? :D

30. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2020. júl. 25. 12:57
*pmrnsarkát=párna sarkát
29. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 12:54
Olvass utána az igény szerinti szoptatásnak. Ha sikerül akkor nem is kell cumi. Sajnos cumizavart okozhat és emiatt sok babának annyi volt a szopi és az anyatej😞
28. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - 0885be3643)
2020. júl. 25. 12:54

Enyém szerencsére jó alvókával volt felszerelve:-)


Simán elaludt magától, ill. a mese végére már aludt.

27. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 12:52

Mivel sz enyém se nem cumizott, se az ujját v. pmrnasarkát, egyáltalán semmi vackot nem szopogatott, így nem tudom.


De ha nem akarsz vele sokat kínlódni, még mikor járni kezd. Ha kisebb, talán még könnyebb leszoktatni, főleg ha nem 0-24-ben lóg a szájában.

2020. júl. 25. 12:44
Ja a lenyeg. Amig nincs kibontva es sterilizalva, nem hasznalodik. Ergo 9 honap mulva is tiszta uj lesz. A hasznalat a kibontastol szamit. Es igen...inkabb cumizzon mint az ujat szopja. Szamomra az az igazán gáz mivel arrol nem szokik le egykonnyen es kesobb minden koszt lenyal rola :(
25. beus009 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 12:41

Szia. Irok neked tenyeket, bogarazd ki szamodra ami hasznos😊

Nagylanyom cumizott es még oviba is teásuveggel a szajaba rohangalt. Fogat nem mostunk csak mikor mar nagyobb volt akkor is amikor epp eszebe jutott. 24 mult, semmi baja nem volt es nincs a fogainak es nincsenek elszinezodve se.

Olvastam olyat aki nem adott cumit, nem adott teát csak vizet a picinek ,mosta a pici fogait elso perctol es mar egy evesen tonkrementek a fogacskak amik kibujtak. Ez inkabb genetika.

A legkisebb lanyom het honapos lesz egy het mulva. Csomo cumit kaptam promo csomagokba es vettem is egy irto cuki pinket mikor megtudtam kislany lesz...na azt pont nem fogadta el 😂 es a tobbi kb 4 fajta kozul is csak kizarolag a mam cumit. Azota is csak azt. Szoval eliore nem tudhatod de azert megveheted, hatha😄

Ha szoptatni szeretnel oda kell figyelni mert a cumi okozhat cumizavart. En nem hittem benne de tenyleg igaz sajnos. Volt viszont korhazba a szobatarsam aki csuklobol elutasitotta a cumit hogy iszsz baba legyen (igeny szerint szoptatott)....egeszen ket napig.😀 Wc re se tudott kimenni. Ahogy a cici kicsuszott a baba szajabol egybol felebredt es uvoltott mint a sakal...alig varta hogy otthon cumit adhasson neki.

Tajekozodj mar most hogy lasd a lehetosegeket de attol hogy megveszel egy cumit ami megtetszett nem fog osszedolni a vilag. Max elteszed egy olyan idoszak emlékére ami egy csodas kozos élet kerdete volt❤ boldog babavárást😊

2020. júl. 25. 11:22
Én meg azt mondom, hogy már csak kabalából se vedd meg, lesz 9 hónap múlva is:)
23. globus (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2020. júl. 25. 11:18

Tegnap írni akartam ide, ezek szerint nem küldtem el :D

Ugyanez, dettó. Egyet vettem, nem működött. Kiköpte, aztán újra kiköpte, többé nem próbálkoztam.

Szerintem semmi szüksége a babának/kisgyermeknek egész nap szopikálni valamit. Ha éhes, kapjon enni, ha szomjas, inni. Szeretgessék, ahogyan kell...

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Rabankari)
2020. júl. 25. 08:44

2 kisebbik sógorom 12 és 13 éves korukig szopták az ujjukat.. Sosem volt cumijuk.

Volt osztálytársnőm.szintén 8.osztályig szopta az ujját.


Barátnőm fia sose kapott cumit, kapásból az ujját szopta. 2.5 éves és kb sose látod a gyereket az ujja nélkül a szájában. 2 szót nem beszél.


Én meg olyan nem láttam még akitől elvették a cumit és az ujját kezdte volna el.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook