Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi lesz Veled, Nagypapa? fórum

Mi lesz Veled, Nagypapa? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lesz Veled, Nagypapa?

1 2 3
29. e49241a632 (válaszként erre: 26. - D2d5bb5db4)
2013. nov. 30. 18:14
Mostanában sok gyerek érzékeny lisztre, tejre, stb. Lehet, hogy ezért nem ehetett.
2013. nov. 30. 17:54
Nálam 2 napig szoktak itt lenni az unokáim.Én fürdetem és össze-vissza csókolgatom őket.Azt eszik, amit én főzök.Rossz dolgot nem kapnak csak szeretetet és odafigyelést,finom ételeket és nassolni valót.Viszont érzem a szeretet,amit adnak nekem.Feltöltődöm,hogy a következő időre és az öregségemet is jobban elfogadom.
27. michelle.r (válaszként erre: 26. - D2d5bb5db4)
2013. nov. 30. 17:52

Én is pont egy ilyen hülye szülő vagyok, aki nem etet a gyerekével sem glutén, sem laktóztartalmú dolgokat és fehér cukorral sem engedi tömni.


Te ezen megsértődsz és többet nem hívod őket és nem mész hozzájuk. Látod, milyen egyszerű tönkretenni egy kapcsolatot? :/ Kínálhatnád őket gyümölccsel, vagy ásványvízzel - esetleg meg is kérdezhetnéd őket, hogy mit szeretnének és azzal. De inkább nem találkozol többet.

2013. nov. 30. 17:44

Különben vannak ilyen hülye szülők, hogy pl.fényképezni, megpuszilni nem lehet a gyereket. Nekem egy jó ismerősöm eljött az unokájával, és mikor megkínáltam sütivel, nem engedte: jajj , házi sütit sehol nem ehet!( 3 éves volt a gyerek. )

És távozáskor is csak integetni lehetett a gyereknek, amig itt volt, se ölbe venni, se kézenfogni nem lehetett . Nem is hívtam őket többet, de én se mentem.

25. legnano (válaszként erre: 4. - Dominós)
2013. nov. 30. 17:39
Tökéletesen írtad le,hogy mi van most ebben a modern világban.Érzelem mentes és kifelé élnek.Az,hogy a sok munkára hivatkoznak az csak egy kifogás,mert én is sokat dolgoztam,de a szülőkre mindig szakítottam időt.Megfosztani a nagyszülőktöl az unokát az egyszerűen bűn.
24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2013. nov. 30. 17:34
Nem tudhatjuk, mi volt a múltban, de: ha a nagypapa így szomorkodik, akkor nem gondolom, hogy benne van a hiba. Ugyanis ha a gyerekét nem szerette volna, akkor nem sóvárogna az unoka után sem.
2013. nov. 30. 17:24

Talán az érintettek is olvassák a kommenteket, és tudatosul bennük, hogy az unoka szó ajándékot jelent. Ajándék a nagyszülőknek azért, hogy a legdrágábbat adták az unokájuknak, mégpedig az édesanyjukat, édesapjukat. Erről a legtöbb gyerek ha felnő, megfeledkezik, az öregek már csak hagyatékok, nyűgök, akik "felélik a fiatalok jövőjét".

Nem is oly soká eszükbe fog jutni mit tesznek a nagyszülővel, mert mindenki kamatostól vissza kap minden.

Pocsék dolog, amikor a fagyi visszanyal.


:-( Most eszembe jutott a Sas kabaré, hogy inkább tartott volva malacokat.

2013. nov. 30. 17:10
Még egyszer elolvastam az írást, egyre kevésbé értem. Nem elég, hogy a saját családja magára hagyja, még az élettárs unokáihoz sem mehet. Merő "tapintatból" szomorkodjon tovább otthon, ahelyett hogy velük jól érezhette volna magát?
2013. nov. 30. 17:01
Ebben a világban,ami most van valahogy elfelejtik a szülők iránti SZERETETET,mert a saját gyerekét fosztja meg ettől.Én a két unokámat,ha nem ölelhetném meg és nem adhatnák puszit,hát összeomlanék.Együtt érzek a nagypapával és a szívem szorult össze,hogy megfosztják az unoka szeretetétől.Nem jó felé megy ez a világ,ahol az érzelmeknek nincs helye és a családi köteléket is távolságtartóan kezelik.Szégyen,hogy elfelejti,hogy kinek köszönheti az életét.
2013. nov. 30. 16:38
Nagyon szomorú történet. Sajog az én szívem is az unokámért de Ő 15000km-re van tőlünk, de azért évente 2 hónapot vele velük vagyunk.
2013. nov. 30. 14:57

Szeretem a nagymamámat, de nem mindig értek egyet a viselkedésével, gondolkodásmódjával. Mégis, amióta megszületett a lányom egy héten kétszer-háromszor meglátogatjuk a Dédit (igaz, nincs messze, gyalog fél óra). Nem szeretném megfosztani a Mamát a boldogságtól, a szeretettől abban a pár órában, amit én nap mint nap megkapok a tízhónapos lányomtól!

Mégis, mivel "érdemelte ki" szerencsétlen nagypapa hogy meg se ölelheti az unokáját?! Nyugodtan mutasd meg a párod fiáéknak ezt a topicot, hátha észbe kapnak! A gyerek érdekében is! Mert ő aztán nem tehet semmiről! Őt fosztják meg a szeretettől, nem csak a Papát...

18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Szilvita)
2013. nov. 30. 14:31

Abszolút nem mindegy. Lehet, hogy egyszerűen csak eszébe sem jut, mert mindig hideg és korlátozó volt a kapcsolatuk, sosem volt bensőséges. A gyerekek olyanok, amilyenekké nevelik őket.


Az írásból nem derül ki, lehet hogy időnként a fia is csak ül és néz ki a fejéből, hogy oké, hogy rá sem volt az apja sose kíváncsi, de hogy még az unokájára sem?


Ezért kérdeztem korábban, nagypapa mit tesz a helyzet javításáért? Mert ha hívja őket és nem jönnek, ha meglátogatja őket, de nem látják szívesen az egészen más, mintha mindenki csak ül a babérján és azon morog, hogy a másik miért nem jön.

2013. nov. 30. 14:20

Szerintem tökmindegy, milyen volt a kapcsolat apa és fia közt, a gyerek érdeke (is), hogy a nagypapájával találkozzon. Ez pótolhatatlan élmény!

Szomorú:(((

2013. nov. 30. 14:01
A legszomorúbb az az egészben,hogy nem fogják fel a szülök,hogy a gyereket fosztják meg egy nem akármilyen élménytől!Az én apai nagyszüleimnél sosem éreztem hogy szeretnének,de a másik nem vér szerinti "nagyszüleimet" imádtam.
2013. nov. 30. 13:34
Egy éremnek mindig két oldala van...mindemellett valóban szomorú ez az oldala az éremnek...
14. megi04
2013. nov. 30. 13:11
Tök mindegy mi zajlott valaha apa és fia között.Akármi történt,miért kell a gyereket belekeverni? :(
2013. nov. 30. 12:43
Miért nem megy a nagypapa meglátogatni a kislányt?
12. hte23
2013. nov. 30. 12:22
elolvastam..igen, egyoldalú. Nem tudni mi zajlott a múltban. Semmit. Azt mondom, mindig két emberen múlik egy kapcsolat. Nem lehet tudni, ki az aki mélyebb fájdalmat hordoz magában. Nem tudni, mi volt a szülői minta..
11. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2013. nov. 30. 12:21
Ez így van, ezer oka lehet, hogy nem látogatják a fiákék. Mi volt az elmúlt x évben? Ki a fórumindító a nagypapának? Lehet, hogy innét ered az egész? Sok férfi otthagyja a családját és amikor megöregszik, akkor döbben rá, hogy egyedül van... hiába van élettársa vagy új feleség, már a gyerekek bizalmát soha nem szerezheti vissza. Netán itt is ilyesmi történt?
2013. nov. 30. 11:59

Ez rém szomorú, de nem a nagypapasággal kezdődött valószínűleg, ez a gyerek így nőtt fel, szomorú, de valószínűleg a nagypapa is ludas a jelenlegi helyzetben.


Kár, hogy arról nem szól az írás, nagypapa mit tesz a saját közérzetének javításáért, azon túl, hogy szomorú szemekkel nézegeti a monitort.


Nem helyes amit a fiatalok tesznek, de a nagypapa addig áldozata ennek a helyzetnek, amíg nem lép ki belőle.

2013. nov. 30. 11:48
A nagypapa meghívta már kedvesen őket pl. Egy délelőtti vagy délutáni sütizésre? Az ünnepeket csak akkor lehetne a Papához szervezni, ha Ő ezt kezdeményezné, és szervezné. van erre legetőség? Nem azért nem szervezik hozzá hogy kíméljék? Nem sok neki megtartani egy ekkora vendégséget? Ha nem, akkor hívja meg a fiatalokat. csak kérdezek...
2013. nov. 30. 11:38
Csak annyit kívánok a szülőknek, hogy velük is ìgy viselkedjen majd a lányuk...és jusson eszükbe a nagypapa...buta, sznob emberek!!!Anyám nem érte meg a fiam születését, de tudom, hogy sokat lett volna nála, ahogy sokat volt nagyimnál és sokat van anyósomékkal is...pedig már 22 éves.
2013. nov. 30. 11:35

Szomorú :(

Talán változtatni kellene a családi szokásokon.

Mondjuk beszélgetni kellene.

Bár valószínű, hogy nem lesz pozitív előrelépés.

2013. nov. 30. 11:35
Te vagy a nagyapa felesége???
2013. nov. 30. 11:31

Örültem volna ha az én fiamat a nagypapái megpuszilgatták volna....


Szégyelheti magát mind két szülő (apa, anya)

Önző buta emberek....

2013. nov. 30. 11:13

Igen, a fogyasztói társadalom. Dolgozunk látástól vakulásig. Szabadidőnk nulla, ha meg akad valami kevés, akkor fizetünk, hogy jól érezhessük magunkat. Fizetünk sokat, mert az a trendi. Csak akkor(?) tudjuk magunkat igazán jól érezni, ha extratrendi a kikapcsolódás, mert mit is szólnának az ismerősök.

Holott az igazán szép és jó dolgok ingyen vannak. Pl. elmenni ahhoz a szerencsétlen nagypapihoz, beszélgetni vele, odafigyelni rá, stb... Csak úgy együtt lenni. Ráérősen, nem kapkodva. Túl van szervezve az életünk. Ilyenbe nem fér bele egy ráérős, nyugdíjas szeretettel teli nagypapi, nagymami. Ha meg majd megbetegszik, akkor öregotthon, havi egyszeri 5 perces látogatás. Az meg kit érdekel, hogy ők mit éreznek, mit szeretnének.

2013. nov. 30. 11:10
Szomorú, de egyoldalú a történet. A papa fia és menye szemszögéből is kellene hallani.
2013. nov. 30. 11:09
:'(
2013. nov. 30. 11:03
A 78 éves férfi ül a számítógép előtt és összetörten, vágyakozva, szeretettel nézi a kis leányka fényképeit. A csöppség már majdnem másfél éves és az Ő első, s minden bizonnyal az utolsó unokája is. Unokája? Erre a kapcsolatra nehezen lehetne ezt mondani

Ugrás a teljes írásra: Mi lesz Veled, Nagypapa?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook