Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a baja a rottweileremnek? fórum

Mi lehet a baja a rottweileremnek? (beszélgetős fórum)


1 2
50. azure_
2010. szept. 19. 07:47

Én is örülök, hogy egyébként nyugodt kutya, főként Martinka miatt. Hozzá nem nyúlna, viszont állandóan nyalogatná. Sokat szeretgetem, ez látszik is, mert ha kint vagyok az udvaron akkor mindig ott van a nyomomban. Anyum meg is jegyezte, hogy iszonyúan szeret engem ez a kutya. Én is őt. El sem tudom mondani mennyire. :) Tényleg olyanok, mint egy mackó. Szerencsére Bosco ugat, sőt... De ha bent van valaki és mi ott vagyunk akkor megy a megszagolás, kis simi kérés és már megint a nyomomban van. :) Ennyi. Csak sokan félnek tőle és muszáj volt kenelt csinálni. Olyankor oda van bezárva. Gyakran jönnek hozzánk idegenek a munkánk miatt, meg a sógornőm három gyereke is itt volt nyáron és ők is félnek tőle.

Kettő rotid van igaz? A másik mennyi idős? Milyen neműek?

49. e687feafa5 (válaszként erre: 48. - Azure_)
2010. szept. 18. 09:27
Biztos használ nyugotab kiegyensújozotab lesz most már a korban is benne van hogy a tudást magába szívja.Jó kutya lesz csak foglalkozni is kel vele a szeretet melet.Mert ők igénylik a szeretetet olyanok mint egy kis mackóóóóóó.Nekem az a gondom az enyémmel hogy nem ugat csak nagyon nagyon ritkán (10 hónapos).Azt szoktam mondani hogy kivették az ugatóját de halál nyugott kutya és ez nagyon jó a gyerekek miatt.
48. azure_ (válaszként erre: 47. - E687feafa5)
2010. szept. 18. 08:05
Nos igen, erről lemaradtunk. Csak kényeztettük, most meg kicsit nehéz vele, de nem vészes. REmélem a kutyasuli majd használ neki.
2010. szept. 17. 21:07
Minden kutyával érdemes kis korától foglalkozni ezt soha többet ne felejzsd el.Legalább az alapokat és nyugisabb is lesz.
46. azure_
2010. szept. 17. 19:58
Érdekes mert Gáborom is alig bírja visszatartani. :) Rémisztő volt mikor az állatorvoshoz mentünk. Nem tudom hány kilós, de majd készítek fotót úgy, hogy mellette állunk. Nagyon nagy. Azt mondják az anyja ilyen nagy benga állat. :)
2010. szept. 17. 16:12
Dehogynem én két kutyust vittem ki sétáltatni lány koromba akkor te egyel el bírsz.Kicsit előtte otthon kezdj vele foglalkozni egy darabig táppal és szépen le szoktatni a juti falatról.Menni fog.
44. azure_
2010. szept. 17. 15:22
Párom volt már vele kutyasuliba. Én nem tudnám visszatartani olyan ereje van. :) Röpülnék utána. Lehet egyéni órákat fogunk venni, nem csoportosra megyünk. Egy baj van, hogy olyan a cégünk, hogy pont hétvégén dolgozunk mikor a kutyasuli is van. Olyat kell találnunk a közelben ami hétköznapokon üzemel délutánonként.
2010. szept. 17. 14:47
Én a kutya iskolát ajánlom ha nincs időd a párod is vigyázhat a kis gyerekre addig, feltétlen te vidd el ha ragaszkodik meg hát neked is jó ha szót fogad .Én mindegyik kutyumat tanítgattam már kis kora óta mihelyt hozzánk került kis apróságokkal kezd ül marad és egyéb elég pár perc naponta.De szerintem vehetsz kutya könyvet is és azok részletesen meg is mutatják mit hogyan kell csinálni vele.
42. azure_
2010. szept. 17. 14:28

Talán hat vagy nyolc hetes volt amikor elhoztuk Érdről. Pont terhes voltam. Úgy kezdődött a történet, hogy valamikor márciusban Fifi kutyánknak a 8 kiskutyája mellé bedobtak hozzánk egy kis roti kölyköt. A keverék kutyikat elajándékoztuk nagy sírások közepette :D de a rotit megtartottuk. Megkapta az oltásait rendesen, mégis egy nap alatt elvitte valami :(. Egy hónapot volt nálunk. Egy hétig zokogtam, párom már azt mondta, hogy valami baja lesz a gyereknek... Én is féltem ettől, nehogy megérezze. Összeszedtem magam és nekiláttam másik rotit keresni, persze olyat, mint Roy. Aztán párom megunta és elment vett egyet. Ő volt Bosco. Tavaly május vége óta van nálunk. Babusgattam, dédelgettem, volt időm mert itthon voltam. Annyira hozzám nőtt, hogy szerintem én vagyok az anyukája. :) Zabolátlan, szófogadatlan. TAnítani kéne, de megszületett a kisfiam és nem volt időm vele foglalkozni ilyen szinten. Páromtól tart, neki szót fogad szerencsére. Nem vad és bárki be is jöhet hozzánk. Nem bánt senkit, csak a szája nagy a kapun kívüli világ felé. :) Sokan riogatnak, hogy majd megváltozik a természete stb...

Nem hiszek benne, de jó lenne ha nekem is szót fogadna és nem csak pulikutyaként követne mindenhova. :)

2010. szept. 17. 12:46
Köszi Mióta van meg a kutyus???????
40. azure_
2010. szept. 17. 10:46

Nézterm a képeidet, szépek a kutyáid! :)

Mindjárt teszek fel én is a naplómba mostani képet Bosco-ról.

Ő egyébként 1,5 éves lesz hamarosan, tehát nem olyan régóta van nálunk. Egy bajom van vele, hogy nagyon engedetlen, hívásra nem jön. Csak kutyaiskolába lehet tanítani nekik az engedelmességet vagy azért van néhány itthoni gyakrolat is ami beválhat? Engem nagyon szeret, állandóan a nyomomban van, de csak kajával tudom hívni. Szerinted mit csináljak?

39. e687feafa5 (válaszként erre: 38. - Azure_)
2010. szept. 16. 15:05
Örülök neki
38. azure_ (válaszként erre: 37. - E687feafa5)
2010. szept. 16. 10:24
Igen megtalálták és gyógyítható szerencsére. :) Már a mozgása is nagyjából rendbejött. Hamarosan visszük kontrollra.
2010. szept. 16. 09:20
Nálunk Pécsen a blue dog nagyon jó orvosokkal rendelkezik ha minden kötél szakad és nincs más őket hívd fel.Nekünk volt sok problémánk már a kutyáinkal és mindig ők mondták meg a tutit.De remélem már rég meg találták a baját és nincs semmi komoly.
36. Cynthya (válaszként erre: 35. - Azure_)
2010. aug. 4. 17:21
Nekem a picimről rengeteg képem van vipen is!Majd megnézem én is a kutyusod. :) Remélem tényleg nem lesz ebből semmi baja :) Köszi hogy írtál!
35. azure_ (válaszként erre: 34. - Cynthya)
2010. aug. 2. 21:28

Szia!

Szép a kutyád nagyon! :) Hasonlít az én rotimra. Majd készítek róla fotót és felteszem. Úgyis rég készült már róla kép.

Nekünk régen keverék kutyáink voltak és mindegyik kergette a farkát. Szerintem nem gáz. Bosconak is megvan a farka, de ő nem kergeti. :)

2010. júl. 25. 21:26
Sziasztok!Nekem mondjuk nincs nagy baja a kutyusomnak csak annyi hogy ha kaját kap kergeti a farkát és morog rá!Az állatorvos azt mondja hogy sok olyan kutya is kergeti amelyiknek le van vágva a farka. És ez nem nagy baj:) Szerintetek? Előre is köszike:)
33. azure_
2010. máj. 27. 18:17
Reméljük mielőbb felépül. Nagyon jó dokit találtunk és ami a lényeg, hogy nagyon szemérmes. Nem kért egyáltalán sokat.
32. berhukri (válaszként erre: 30. - Azure_)
2010. máj. 27. 13:17
Na ez igazán jó hír, örülök. Remélem hamar rendbe jön a kutyus, és még nagyon sok boldog évetek lesz együtt:)
31. Berenik (válaszként erre: 30. - Azure_)
2010. máj. 27. 12:55
Örülök, hogy gyógyítható a kutyád. Mi is nagyon nehezen tudtuk feldolgozni, hogy el kellett altatni a kutyánkat. Gyors gyógyulást kívánok a kutyusodnak, Nektek pedig pénztárca-kímélő gyógyítást.
30. azure_
2010. máj. 27. 12:45

Sziasztok!


Megvan a diagnóziusnk és szerencsére nem idegrendszeri betegsége van Bosconak. Egyik oldalára diszpláziás, de még gyógyítható és műteni sem kell, valamint csontgyenge így kapott gyógyszert, most azt szedi egy hónapig és visszük kontrollra. Annyira örülök, hogy nem maradandó betegsége van!!! Még időben elcsíptük.

29. azure_
2010. máj. 22. 20:42

Van kálcium tabink de Gáborom sokszor elfelejti odaadni neki...

Megyek és be is adom neki a mai adagot. :)

28. berhukri (válaszként erre: 27. - Azure_)
2010. máj. 22. 20:31
Hát igen, a megfelelő táp nagyon fontos. A nagytestű kutyáknak kell a kálcium, és a vitaminok. Növésben lévő kutyáknál ajánlatos étrendkiegészítő tabit is adni, aminek jó íze is van, és szívesen eszik. De azt sem szabad túlzásba vinni, mert a túl sok pont ugyanakkora bajt csinál, mint a túl kevés.
27. azure_ (válaszként erre: 26. - Berhukri)
2010. máj. 22. 20:16

Mi is azon drukkolunk, hogy az utóbbi legyen. Benne van a pakliban mert azóta furi a mozgása mióta hirtelen elkezdett nőni. Először sántított, de kapott valami gyógyszert, viszont a doki semmi tanáccsal nem látott el minket. Mit adjunk neki, mire figyeljünk stb...

Sajnos a kajaválasztás, mint most kiderült sem volt túl szerencsés, mert nem nagyon jutott a számára nagyon fontos vitaminokhoz. Volt egy idő mikor tescos konzerv kaját kapott, mert a másik kutya is azt ette és hiába adtunk neki mást neki az kellett ami a másiknak. Rendkívül irigy és falánk egyébként. Na szóval párom azt mondta akkor, hogy egy kaját kapnak és kész. Lehet hiba volt hagynom, de hát most már ez van. Persze most ő az aki a legdrágább kaját veszi neki, hogy gyógyuljon meg a kutya. Soha nem volt még fajta kutyánk, pláne nem nagytestű így saját tapasztalatlanságunkból tanulunk. Sajnos...

26. berhukri (válaszként erre: 25. - Azure_)
2010. máj. 22. 19:59

Hát ebből csak a hírtelen növés a bíztató. Sajnos mind 3 betegséggel küzdött kutyám. Az idegrendszeri beteget le kellett oltani, de csak a diagnózis után 4 évvel,de addigra már nem az egyensúlyával volt baj, hanem elborúlt az agya...Ez egy német juhász volt.

Dp: Egy boxerünknél derült ki kb 1,5 évesen. Élete végéig gyógyszert kellett szednie, amivel végül tünetmentes volt, de havi kb 25e Ft volt a gyógyszere. Ez valami kagylóhéj kivonatos bogyó volt, amiből előszőr sokat kellett szednie(ezzel feltöltődött a szervezete)aztán csak szintentartás miatt mindennap 1/2-t, de ha kihagytad akkor drága mulatság volt, mert előről kellett kezdeni a feltöltést, tehát macerás. Sajnos azt a kutyánkat elütötték, már nincs velünk.

Gyors növekedéssel ugyancsak egy németjuhásszal volt bajunk, furán mozgott a fara, olykor nyüszített is lépésnél, de ezt pár injekció és vitamintabi gyorsan rendbehozta. Ő most 6 éves, teljesen egészséges, és remélem sokáig velünk lesz.

Szóval drukkolok, hogy ez utőbbi legyen a baja a kutyádnak.

25. azure_
2010. máj. 22. 19:39

Sziasztok!

Egyenlőre a dokinál még semmi konkrétumot nem tudtunk meg, mert most kaptunk időpontot a teljes kivizsgálásra. Jövő héten csütörtökön visszük reggel 9-re. Most kapott gyógyszert ami hatásos, mert sokkal szebb a mozgása és nem húzza az első lábát sem. Lecseréltük a kajáját. Az eddig általunk középkategóriásnak hitt darlingot már nem kapja. Helyette kap a fajtájának megfelelő kajcsit. Jóval drágább, de bánja a fene.

A doki előzetes diagnózisa: idegrendszeri betegség, diszplázia, hirtelen gyors növekedés és a vitaminok nem épültek be a csontjaiba. Az első diagnózis a legrosszabb. Az sajnos tényleg azzal jár, hogy egyszer majd nem tud lábra állni és el kell altatni. :( Ezt most még gondolatban is elvetjük és reméljük, hogy kezelhető a baja gyógyszerekkel. Még pár nap és okosabbak leszünk.

Addig meg marad a bizonytalanság és a szorongás.

24. Bri*
2010. máj. 22. 19:24

Nem akarlak elkeseríteni, de a mi rotinknak hasonló tünetei voltak. Konkrétakra már nem emlékszem, mert régen volt, de először csak egyre nehezebbn állt rá a hátsó lábaira, remehett, reszketett. Bevittük az állatkórházba, megröntgenezték, azt mondták, hogy el van záródva a gerince. Utána már szinte fel sem tudott állni. A végén pedig csak vonszolta az egész hátsó részét. Még pisilni sem tudott, mert nem érezte. El kellett altatni, Szörnyű volt!

Persze remélem, hogy a tieddel nem ez a baj, de a rotiknál a túltenyésztettség miatt nagyon sok probléma léphet fel. Egyébként ez minden fajkutyánál így van.

23. berhukri (válaszként erre: 22. - Azure_)
2010. máj. 22. 18:28
Na mi volt a dokinál?
22. azure_
2010. máj. 14. 14:08
Jövő hét csütörtökön visszük Boscot az állatklinikára, de nem fehérvárra, hanem veszprémbe. Ajánlottak egy jó dokit, így oda visszük.
21. azure_ (válaszként erre: 20. - 414b0f196a)
2010. máj. 13. 08:39

Én is remélem, hogy nem súlyos a kór. Jól van a kutya, tehát betegnek nem látszik csak a mozgása...

Egyenlőre elindulunk a fehérvári állatkórházzal, ma párom felhívja őket, aztán meglátjuk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook