Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a mióma? Mit kell tudni róla? fórum

Mi az a mióma? Mit kell tudni róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. márc. 6. 20:21

Sziasztok!

Ígértem a cikket.



Akár szülni is lehet az új típusú miómakezelés után


Immár Budapesten is elérhető a világszerte már rutinszerűen alkalmazott mióma-embolizáció. Ez a hagyományos műtéti eljárásoknál sokkal kíméletesebb beavatkozás a leggyakoribb jóindulatú méhdaganattól "mesterséges infarktus" segítségével szabadítja meg a betegeket. Nemsokára megszületik az első magyarországi baba, akinek édesanyján korábban mióma-embolizációt végeztek.


Sz. Éva (43) már másfél éve tudta, hogy méhében miómák vannak, hasi görcsei menstruációkor hónapról-hónapra fokozódtak, a vesztett vér mennyisége pedig egyre nőtt és nőtt. Aztán tavaly áprilisban az ügyeletet kellett kihívnia, amikor menstruáció közben elviselhetetlen fájdalmai voltak és felállni sem tudott. Az ügyeletes orvos tanácsára felkereste nőgyógyászát, aki azonnal a Semmelweis Egyetem (SE) II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájára utalta. Itt értesült arról, hogy a SE Radiológiai Klinikáján lehetőség van a miómák embolizációs kezelésére.


A jóindulatú daganatos elváltozások legnagyobb csoportját a méhmiómák alkotják. A fogamzóképes korban levő nők 20-25 százalékában alakulnak ki, és az estek 5-10 százalékában okoznak krónikus panaszokat, így alhasi fájdalmat, székelési vagy vizelési problémákat, és legtöbbször rendellenes erősségű vagy idejű menstruációs vérzést.


A miómák kialakulásának pontos oka ismeretlen. Minden egyes miómagöb egy simaizomsejt elfajulásából, kontrollálatlan osztódásából ered. A göbök mérete igen változó, néhány milliméteresek, de akár több mint 20 centiméteresek is lehetnek. A felismert és panaszokat okozó méhmiómák kezelésére eddig hormonális és műtéti megoldások álltak rendelkezésre Magyarországon, Pécset kivéve. A műtéti beavatkozások a még gyermeket vállalni akaró hölgyek számára kevésbé vonzóak, hiszen még ha csak a mióma szelektív eltávolítását tervezik is, nem lehet előre kizárni, hogy nem lesz-e műtét közben mégis szükség a teljes méh eltávolítására. Ugyanakkor ilyen esetekben a mióma sokszor elhelyezkedéséből vagy méretéből adódóan a teherbeesés komoly akadálya.


Mint ahogy az [origo] kérdésére Dr. Ács Nándor, a SE II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának Igazgatóhelyettese elmondta, a hormonális kezelések hátránya, hogy igen költségesek, és csak az alkalmazás ideje alatt csökkentik a miómák méretét, ezért ezeket csak ritkán alkalmazzák, például a tervezett műtéti beavatkozás megkönnyítésére. A miómákról és a hagyományos kezelésekről részletesebben orvosi jegyzetünkben olvashat.


A miómák embolizációs kezelése


Az embolizációs eljárás az úgynevezett intervenciós radiológiai beavatkozások közé tartozik. Ennek során az egyik lágyéki artérián keresztül katéter segítségével a méhet ellátó mindkét artériába műanyagból készült igen apró - 0,5 mm átmérőjű - szemcséket juttatnak. Ezek a mikroszemcsék a kisartériákat eltömítik, így a daganat vérellátottsága jelentősen csökken, szövetében úgynevezett mesterséges infarktus keletkezik. Ennek következménye, hogy a mióma további növekedésre nem képes, sőt szöveteinek elhalásával jelentősen veszít térfogatából. A módszer klinikai hatékonysága mintegy 80 százalékos, vagyis a betegek panaszai 10-ből 8 esetben mérséklődnek, illetve megszűnnek. Az összezsugorodott mióma - amennyiben a továbbiakban nem okoz panaszokat - a helyén marad, és nincs szükség műtéti eltávolítására.


Forrás: Dr. Bérczi Viktor

A méh érhálózata az embolizáció előtt és után


Az első mióma-embolizációt francia orvosok végezték 1995-ben, azóta világszerte több tízezer nő esett át ilyen kezelésen. Magyarországon Pécs után fél éve Budapesten is megkezdődtek ezek a beavatkozások a SE Radiológiai és Onkoterápiás Klinikáján, Dr. Bérczi Viktor vezetésével, aki az angliai Sheffieldben (Northern General Hospital) sajátította el a miómák embolizációs kezelésének technikáját. Az eddigi kezelések jól sikerültek, a betegek jól vannak, panaszaik csökkentek vagy megszűntek.


Terhesség mióma-embolizáció után?


Sok beteget érint, hogy lehetséges-e még a gyermekvállalás az embolizációs beavatkozás után. Az [origo] kérdésére Bérczi elmondta, hogy erre számos példa van a külföldi szakirodalomban, de Magyarországon még nem született mióma-embolizációs beavatkozás után kisbaba. "A tapasztalat azt mutatja, hogy az embolizáció során leginkább a méhartériának azon ágai embolizálódnak, amelyek a daganat vérellátásáért felelősek, mégpedig azért, mert a miómába futó véráramlás jóval erősebb, így a beadott embolizációs szemcsék főleg a daganatot ellátó artériaágakba kerülnek. Az eddigi nemzetközi publikációk alapján irodalmi ritkaság a méh esetleges embolizációt követő elsorvadása. Ehhez az is hozzájárul, hogy a kismedencei kollaterális érhálózat is képes kisegíteni a méhet normál vérellátásának fenntartásában" - mondta Dr. Bérczi. Arra azonban nincsenek még a nemzetközi irodalomban végleges adatok, hogy ez a beavatkozás milyen mértékben javította a betegek teherbe esési esélyeit.


Hogyan zajlik az embolizáció?


Sz. Éva nagyon félt a beavatkozástól, de a hagyományos altatásos műtéttől, ha lehet, még jobban félt volna. Összesen három napot töltött a kórházban, és visszatekintve úgy gondolja, jól döntött, hogy ezt a megoldást választotta. Egy október végi kedden éhgyomorra feküdt be a kórházba, miután az előzetes MR-vizsgálat és az orvoscsoport szakvéleménye alapján úgy döntöttek, hogy elvégzik rajta a beavatkozást. A szokásos szorongáscsökkentő "koktél" elfogyasztása és a helyi érzéstelenítés után a lágyéki artériájába bevezették a katétert. Ezután még körülbelül egy órát töltött a műtőben, ahol ha akarta volna, akár maga is követhette volna a monitoron a beavatkozást. Az embolizációs szemcsék méhartériába eresztése után nem sokkal igen erős fájdalmat érzett, amelyet az orvoscsoport fájdalomcsillapítóval csökkentett. A délután 2 órakor elvégzett beavatkozás után még másnap reggel 5 óráig volt szüksége fájdalomcsillapító adagolására. Ezután összesen még 2-3 szájon át szedhető fájdalomcsillapító tablettát kapott, majd panaszai teljesen megszűntek. A kórházat a 3. napon hagyta el, azóta jól van, menstruációs hasi görcsei teljesen megszűntek, semmilyen panasza nincs.


Mint Dr. Bérczi elmondta, a beavatkozáson átesett hölgyek az embolizáció után a SE II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika úgynevezett posztoperatív őrzőjébe kerülnek. Erre azért van szükség, mert a vérerek elzáródása miatt a daganat sejtjei oxigénhiányos állapotba - mesterséges infarktusos állapotba - kerülnek, ami nagy fájdalommal járhat. Ilyenkor szükség lehet a beteg vérnyomásásnak, pulzus- és légzésszámának folyamatos megfigyelésére.


Mikor nem végezhető embolizáció?


A rendkívül nagy méretű miómák esetén nem alkalmazható az embolizáció, ilyenkor hagyományos altatásos műtéti eljárással távolítják el a miómát és sokszor vele együtt az egész méhet is.


A klinikai tünetek és a beteg előzetes MR-vizsgálata együttesen ezrelék nagyságrendre csökkentik le annak a valószínűségét, hogy a méh elváltozása mégis rosszindulatú, vagyis nem miómáról van szó. Rosszindulatú méhdaganatok esetén - mint bármely más rosszindulatú elváltozás esetén is -, amennyiben a beteg műthető, mindenképpen a daganat hagyományos műtéti eltávolítását javasolják az orvosok.


Abszolút kizáró oknak, vagyis kontraindikációnak minősül, ha a beteg éppen várandós, egy fertőzés jelenléte, vagy bármilyen más olyan ok, ami általában katéteres érfestést ellenjavallná.


Az embolizáció esetleges szövődményei


Mint bármely más beavatkozásnál, az embolizáció során is léphetnek fel komplikációk. A komoly szövődmények nagyon ritkák, előfordulási gyakoriságuk 1-2%. Komoly szövődménynek számít, ha a beavatkozás után például olyan mértékű fertőzés alakul ki, mely szükségessé teszi az egész méh eltávolítását. Nagyon ritkán előfordul, hogy a megszúrt artéria elzáródik, ilyenkor a keringés fenntarthatósága érdekében azonnali műtétre van szükség. A szakirodalom eddig több tízezer esetből mindössze 3 halálesetet említ, kettőben súlyos fertőzés, egy esetben pedig a fekvés következtében kialakuló tüdőembólia okozta a beteg halálát. A szövődmények összességében kisebb kockázatot jelentenek, mint a műtéti beavatkozás - mondja Dr. Bérczi.

43. era06 (válaszként erre: 40. - Szenyó)
2009. febr. 26. 14:18
ha még a méhnyak is megmaradna, akkor még lelkileg sem sérűlsz. Sokminden rajtatok múlik, Hogyan fogadjátok a műtétet a pároddal? Nem lehet (nem szabad) úgy felfogni, hogy ezután nem leszek nő. Egy nagyon öreg néni azt mondta: öreg a Mátra mert nem tudja szétrakni a lábát. Egy nő mindig nő marad.
2009. febr. 25. 20:40

Sziasztok !


Ma hallottam egy újfajta eljárást a miómák eltüntetésére, illetve méretének csökkentésére. Kissé hosszadalmas, most nem tudom leírni, de a napokban igyekszem bemásolni ide a cikket. Nagyon fura eljárás, de azt mondják hatásos. Nem kell műtét, nem komolyabb beavatkozás.

2009. febr. 25. 20:08
Ha valaki túl van már rajta, attól kérdem, tényleg erősebb, fittebb lesz tőle az ember lánya?
40. szenyó (válaszként erre: 39. - Era06)
2009. febr. 25. 20:07
Az eredeti tervek szerint marad.
39. era06 (válaszként erre: 38. - Szenyó)
2009. febr. 25. 17:04

"Mint nőt már úgyis leírtak"

Ezt most, hogy értsem?

Bevarrni nem fogják, répát sem ültetnek oda. Aki meg leírt, azt te is írd le sürgősen, nem érdemel meg. Amennyire lehet ragaszkodj a petefészekhez, legalább egy maradjon.

38. szenyó (válaszként erre: 33. - Szenyó)
2009. febr. 24. 23:39

Sajna a vérzésekkel van a gondom.

Ha egyszer megjön, akkor nem akar elállni.

Szinte folyamatos.

Hamarosan műtét. Szerintem jobb lesz minden.


Mint nőt már úgyis leírtak, szülni nem akarok, tehát mi a csudának ragaszkodjak a problémámhoz?

2009. jan. 29. 20:42
Hát mentem másikhoz, ritka egy nagy bunkó volt, ezt is el lehetne küldeni melegebb éghajlatra
36. szenyó (válaszként erre: 35. - PiciSery)
2009. jan. 29. 15:43
Biztosan valahol melegebb tájakon pihen...
2009. jan. 27. 14:04
Hát én kérnék már mindent, csak orvoshoz nem jutok el, hívom, hívom, de azt a nyomorék mobilt sem képes felvenni már napok óta:@
2009. jan. 27. 04:23
A vérzési rendellenesség nem normális, hetekig se nemhogy hónapokig! Mindenkinek azt javaslom, hogy ne hagyja magát, kérje, hogy hüvelyi ultrahangot csináljanak, sőt, ha lehet ki kell követelni egy CT vizsgálatot, a nagyobb mióma esetén. A fájdalomnak mindig oka van keressék meg!
33. szenyó (válaszként erre: 30. - PiciSery)
2009. jan. 26. 23:47

Keress egy jó dokit!

Kb 10 évig paráztam, mire olyan erős folyásom lett, mint a Niagara... Elállni sem nagyon akart.

Akkor mentem nődokihoz.

Hogy a vérzést elállítsa kikapart, s a talált miomákra is kitalált egy gyógymódot.

Lassan teljesen gyógyult leszek. Semmi egyéb, mint a doki által javasolt gyógyszerek, injekciók... A miómák nagyon összementek, s a többi bajom is múlik.


Tehát: Hajrá csajok, ne féljetek!!!

2009. jan. 26. 23:33
A mióma a méh jóindulatu daganata.A nagyságátol függ a kezelése.
31. Sziszko69 (válaszként erre: 30. - PiciSery)
2009. jan. 26. 21:52

Szia !


Remélem, hogy semmi komoly dolog nem lesz, de mindenképpen - mihamarabb - menj el dokihoz. Én pont ma voltam ellenőrzésen, volt egy "jó és egy rossz" híre. A rossz, hogy még mindig ököl nagyságú a miómám, nem húzódott összébb, a jó, hogy viszont nem is lett nagyobb. Hogy tud örülni az ember már ilyen hírnek is, hihetetlen. Szóval a lényeg, hogy mivel még mindig nincs panaszom, még mindig várhatunk a műtéttel. Igyekszem vigyázni nagyo magamra, odafigyelek, de hát gondolom ez pont az a dolog, amit nem lehet semmivel befolyásolni.

A te dolgoddal azért ne legyél annyira megijedve, elég fiatal vagy még, biztos nem lehet semmi komolyabb.

Sok sikert és szerencsét !!!

2009. jan. 22. 21:04

Sziasztok

Jelenleg én is eléggé be vagyok parázva, bár én még nem voltam orvosnál, most egyeztetünk időpontot. Márciusban lesz 1 éve, hogy folyamatosan menstruálok, van, hogy 1-2 hétre elmúlik, de mindig visszajön. A jeles napokon erősen, a köztes napokon gyengébben. Nem tudom mi lehet ez, de nagyon meg vagyok ijedve. Kb 12-13 éves korom óta menstruálok, de mindig is erős volt. Már volt ilyen tünetem, de akkor csak 2-3 hónapig nem múlt el. Akkor voltam ultrahangon, cisztát állapítottak meg, de felszívódott. 17 éves korom körül megint volt ilyen, de megint csak 2-3 hónapig tartott, és elmúlt. Most viszont nem marad abba lassan 1 éve, nagyon meg vagyok ijedve, hogy mi lehet ez. A vérzésem mindig is erős volt, és sokáig tartott, minimum 8 napig, 1-2 éve már a derekam is nagyon fáj a jeles napokon. Nagyon aggódom, hogy mi is lehet ez, és hogy mit fog mondani a doki, nem szeretnék semmi súlyosat, még csak 19 vagyok, pár év múlva babát is szeretnék. Remélem nem lesz semmi gond, de nagyon meg vagyok most ijedve...:(

2009. jan. 6. 22:08
Sziasztok!Pár éve 5centis miómát észlelt az orvosom.Egy kutatóorvos ajánlotta szedjek a menstruáció elmúlása után 3 naponként 1szem Voltaren 75mg tablettát.Ez tehát havi 3szem gyógyszert jelentett.A Voltáren mellékhatása, hogy csökkenti az ösztrogént./Ezen minden orvos csak mosolygott, a nőgyógyászon is./Ezenkívül szedtem barátcserjét.És gyakran ittam mezei zsúrló teát.Másfél év alatt másfél centit csőkkent a mióma./ A kutatóorvos csak azt garantálta nem nö tovább.sarolta44@freemail.hu
2009. jan. 5. 18:16

Sziasztok!

Először is nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Sajnálattal látom, hogy milyen sok nő gondja ez a fránya mióma. Nekem kb. 20 éve fedezték fel, akkor diónyi nagyságú volt. 20 éve rendszeresen járok ellenőrzésre (39 éves vagyok most) de soha semmi gond nem volt vele. Négy hónappal ezelőtt is voltam ellenőrzésen, továbbra is diónyi nagyságú volt. Decemberben viszont egy másik probléma miatt vissza kellett mennem az orvoshoz, ahol kiderült, hogy az eltelt 4 hónap alatt férfi ököl nagyságúra nőtt, és még több kisebb lett mellett. Természetesen nekem is a méhem kivételét javasolták, de mivel még szerencsére nincsenek tüneteim ezzel kapcsolatban, ezért még várhatunk vele. Illetve most januárban kell majd visszamennem, és akkor ismét megnézik, hogyan tovább. Azt hallottam, hogy tünetei a köztes vérzések, illetve a ciklus alatt a nagyon erős vérzés, hasfájás, de nekem egyik sincs, illetve talán a derekam ami nagyon fáj pár hónapja, és ezt is olvastam több helyen, ez is lehet mellékhatás. Azt is mondták, hogy az idegesség, feszültség is okozza, sajnos ebben volt részem az utóbbi 4 hónapban (édesanyám súlyos betegsége és halála). Azt is olvastam, hogy ez is befolyásolhatja a mióma növekedését. Csak arról nem hallottam még, hogy ez esetleg visszafejlődött volna bárkinél is. Van erre esély? Volt már ilyen valakinél?


Üdvözlök mindenkit

27. dus
2008. dec. 3. 20:23

Sziasztok!

Sajnos nálam is valami ilyesmire tippel a doki! Rákszűrésre mentem, és akkor tapintott ki egy kisebb csomót, mait nem tudott mire vélni! Mivel nekem spirál van felrakva, elsődlegesen elküldött egy terhességi vizeletvizsgálatra, ami negatív lett. Megkaptam az ultrahangra a beutalót, de a dokim csak jövő héten tud megnézni, mert elutazik.

16 évesen voltak cisztáim, arra is van esély, hogy az alakult ki ujjra! :(((


Én is kicsit ideges vagyok, félek ettől az egésztől! Remélem semmi komolyabb zűr nem lesz!

2008. okt. 7. 12:00
én ugy tudom, hogy jóindulatu daganat.
2008. szept. 7. 09:10
Én annyit tudok róla,hogy 26. évvel ezelőtt már majdnem rugdosnom kellett,hogy a doktor elhiggye,hogy nem az vagyok. :)
24. 2ab728965c (válaszként erre: 23. - 2ab728965c)
2008. szept. 7. 08:30
Elment az előbb a levél Neked.
23. 2ab728965c (válaszként erre: 22. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 6. 21:37
Holnap reggel megírom privátban, jó lesz úgy?
22. ec63a7fc29 (válaszként erre: 16. - 2ab728965c)
2008. szept. 6. 09:49

Kedves Fáni!


Továbbfejlesztettem magamban a jóindulatot.

Orvos szerint 8 db jól tapintható ( nem mm-ekről van szó ).

Kb 6-szor megkérdezte hány éves vagyok.


Milyen káros következményei vannak a méheltávolításnak?

21. Zsikee
2008. jan. 8. 21:30
Nekem 1 15 mm-es miómán volt és nem okozott gondot. Rendszeresen ellenőriztettem. Majd elkezdtem szója tofut enni , de abban sok a fitoösztrogén és az 1 ből 3 nagyobb mióma lett. A nőgyógyász kiakart pakolni, de elmentem talpmasszázsra , mert az már segített egyszer a hasnyálmirigy cisztát eltüntetni. 10 alkalom után visszamentem a nőgyógyászhoz és azt mondta hogy az Ultrahang már csak 2 kisebb miómát mutat viseljem egészséggel 1 év múlva kontroll. A természetgyógyászom szerint a fitóösztrogén mellett az aggódás, elfolytott keserűség, bánat, harag is kedvez a mióma kialakulásának.
2008. jan. 8. 18:45

Sziasztok!


Nekem 2 hónapja nem jött meg a menstruációm, 2-3 napja viszont fáj a hasamalja, fel is vagyok fuvódva rendesen. Nem lehet mióma, mivel az vézéssel jár, ciszta? Akkor mi.... (terhesség kizárva)

2007. nov. 12. 16:16
sziasztok!németországban dolgoztam nyáron hasi görcsökkel meg egy kis duzzanattal a hasamalján mentem kint nődokihoz megállapitott egy miómát és azt mondta ez kicsike és olyan helyen van hogy terhes is lehetek,semmi papirt nem kaptam róla,majd hazajöttem és itthon is elmentem 3 nődokihoz is és azt mondták nincs mióma de uh egyik sem csinált,viszont nekem ugyan úgy fáj a hasamalja görcsölget s a derekam is fáj,a menszim rendben van fogit szedek,de viszont olvastam a miomáról eleget már és a tüneteim olyanok.sokszor fájdogál majd időre órára elmúlik de újra jelentkezik.holnap megyek egy másik nődokihoz mert ez az egész nem hagy nyugodni!de addigis ha valaki tud ehez valamit szólni és esetleg megnyugtatni az tegye meg!köszi!már teljesen be vagyok pánikolva mivel még nem szültem és szeretnék hamarosan!
18. 2ab728965c (válaszként erre: 17. - Anaszu)
2007. nov. 10. 19:50

Biztosan nincsen összefüggés a lelkiismereted és az esetleges mioma miatti kipakolásnak egymáshoz, ezt felejtsd is el most azonnal!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A másik tény meg az, hogy szülés előtt a méh megtartására törekednek a szülészek is , azaz megpróbálják csak magát a miomát kiágyazni ( enukleálni) a méhet magát pedig megtartani.

Hogy mekkora maga a mioma és hogy hol van, az meg UH-on vagy méhtükrözéskor derül ki, ez után tudnak nyilatkozni az operatőrök hogy mik a lehetőségeid.

Az is lehet hogy azt fogják javasolni, szüljél egyet, és császármetszéssel egyidőben eltávolítják a miomádat---egyik ismerősömnél így történt, onnan tudom hogy van ilyen lehetőség is.

Sok sikert, kérlek hogy ne keseredj el és ne add fel könnyen, de hogy Magadat okolod, azt meg egyenesen FELEJTSD EL!!!!!!!!

17. Anaszu
2007. nov. 5. 20:28

Sziasztok!

Kicsit meg vagyok ilyedve és ezért írok ide hátha valaki aki ezen túlesett tud nekem segíteni. Én egy 24 éves lány vagyok, tavaly télen kezdődtek a gondjaim (menstruáció utáni vérzések, sok vér, oltári fájdalmak néha elájultam annyira fájt)mivel kint dolgoztam német országban csak idén januárban derült fény arra hogy miómám van, a vizsgálatok után jött a műtét, azt hittem ennyivel megúsztem de tévedtem,májusban műtöttek és most egy hónapja kezdődtek a problémák ismételten előszőr nem gondoltam a miómára mert a gyomrom fájt és rossz volt a közérzetem de egy hete oltári fájdalmaim vannak néha az utcán jön rám és a görcs ami fellép összehúzza a testemet. Az orvosom azt mondta a műtét után hogy ha ismételten fellép és ugyan olya n lesz mint múltkor (gyorsan nő és fájdalmas) lehet kipakolnak. Még nem szűltem és talán ez lenne a legnagyobb büntetés az éllettől ha kipakolnának szűlés elött. Erre mekkora az esély hogy kipakolnak? Egyszer volt egy vetélésem még 23 éves koromban, nem vagyok vallásos de félek ez egy büntetés mert valamilyen szinten az én hibám volt a vetélés. Kérem segítsetek ha tudtok!

2007. aug. 9. 07:48

A mioma a méh izomszövetének körülírt, jóindulatú daganata. Nagyon változó hogy kinek mennyi és milyen problémákat okoz .

Ez függ attól hogy hol helyezkedik el, méhfalban-e vagy a nyh alatt, avagy kocsányon lóg-e, sok fajtája van ugyanis.

És természetesen a mérete sem elhanyagolhtó szempont.

Sajnos nálunk azt a bevett gyakorlat, hogy ha valaki már nem kíván szülni, a legkisebb miomás panaszok esetén is felajánlják a méhe eltávolítását, nem számolva ennek káros következményeivel. ( vannak, de ezeket valahogy elfelejtik ismertetni, vagy elbagatellizálják).

Úgyhogy én mindenkinek azt javaslom, minimum 3 orvos egymástól független szakvéleményét kérje ki ezügyben, és még ezek után is gondolkozzon el azon, nagyon muszáj-e alávetnie magát ennek a beavatkozásnak.

A klimax után, az ösztogén hormon szintjének csökkenésekor ugyanis nagy esély van arra hogy a mioma is megkisebbedik, visszafejlődik, és a továbbiakban nem lesz vele semmilyen gond.

2007. aug. 2. 13:06
Nekem a változó kor kezdetén alakult ki mióma, engem is megijesztettek az orvosok. Szerencsére csak néhány mm volt és nem voltak fájadalmaim, inkább a rendszertelen ciklus és az erős vérzés okozott problémát. Két alkalommal vettek szövetmintát , negativ volt. Most, hogy már nagyjából tul vagyok a klimaxon, eltünt a mioma, illetve felszivódott.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook