Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? fórum

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. febr. 13. 00:28

nekem elöször kb 8 éves koromba jött elö....aztán kinöttem (sokak szerint) aztán egy rosszab idöszakom anyuékkal megint kijött.akkor ja´rtam gimibe 2 oszt.de akkor még nem tudtam hogy mi ez.mindig a héven jött rám.aztán már a buszon is.mindehova gyaol jártam.aztán visszaszoktattam magam.igaz a hévet azota is kerülöm.

aztán igazán akkor jött ki a dolog amikor apu elment.remegtem mint a kocsonyaa és nem tudtam aludni.lefogytam egy 10 kg 34-es m´retm volt.

akkor már külföldön éltem és haza kellet vezetnem ilyen állapotban.de otthon kaptam xanax-ot med zoloftot.segitett.aztán szépen lassal letettem öket.

aztán jött anyu halála.4-5 évre rá.

akkor pedig nem remegtem hanem beguboztam és egész nap csak aludtam.akkkor már meg volt a mostani párom és kb. naponta 5 mondatot ha váltottunk.

akkor a munkahelyemen keresztül kaptam segitséget.

mert az i-re a pont az volt hogy a munkában a kezeim között halt meg egy bácsi.akkor döltem ágynak.

na akkor a Zoloft olcsobb variácioját kaptam: -citalopram-

az is bejött.abbahagytam.

aztán terhes lettem.nagyon jo volt a terhesség de a szülés kinyirt.akut császároztak.

terhesség utáni depresszio

megint gyogyszer Ua.mint az elözö.de az már nem jött be.kaptam egy másikat.(nem jut eszembe a neve)

attol meg pánikrohamaim vannak amik nem voltak még soha.

de meg tanuultam kezelni.

és nem szedem a gyogyszert vagy 3 honapja most mert abbahagytam kari elött mert inni szerettem volna egy pár pohár bort.

Röviden ennyi....

2012. febr. 6. 07:37
Szia, gratula! :)
2012. febr. 4. 21:34
Sziasztok!Jó régen nem írtam nektek nos örömmel írom hogy hónapok óta nem szedek antidepit!!!(évek óta szedem megszakításokkal közel 10éve)Gyógynővényekkel,a Varga féle gyógygombákkal és illóolajokkal kezelem magam ha bárkit érdekel szivesen megosztom vele bővebben is hogy mit csinálok..ÉN VAGYON AZ ÉLŐ PÉLDA HOGY IGENIS LE LEHET TENNI A GYÓGYSZERT!!!Még most fogok elkezdeni pszichoterápiára is járni mert eddig ezt elutasítottam de rájöttem hogy vannak életeseményeim ami miatt a teljes gyógyulásomhoz szükségem lesz rá...mellesleg ott majd stresszkezelést és autogén tréninget is tanulni fogunk..
615. 099c0bed40 (válaszként erre: 613. - Vanjobb)
2012. jan. 12. 12:27

Szia, mindenképpen a magánorvost javaslom, mert a TB-s rendelésen nem jut több idő egy betegre mint pár perc, és annyi nem elég.

Sajnos egyáltalán nem olcsó mulatság a maszek rendelés, hogy milyen sűrűn kell járni, azt az első alkalommal lehet megbeszélni a Doktorral.

614. vanjobb
2012. jan. 12. 10:59
Bocsánat a helyesírási hibákért!
613. vanjobb
2012. jan. 12. 10:58
Segítsetek! Ma elhatároztam elmegyek a körzeti orvosomhoz és iratok fel gyógyszert, szorongásos pánikra mert hiába húzom, nem tudom így élni az életemet. Gondolom a háziorvos frontint, v xanaxot ír fel amire nagy a rászokási esély, ezért érdemes lenne egy pszihiáter előbb utóbb. Meg hátha tud a probléma megoldásában is segíteni. Mit javasoltok magán doki vagy állami (vagy minek hívják). Egyáltalán milyen sűrűn kell oda járni. Egyenlőre ennyi
2012. jan. 12. 06:57
Szívesen! :)
611. Nikike1988 (válaszként erre: 610. - 099c0bed40)
2012. jan. 11. 12:31
köszönöm ezt nem tudtam:)
2012. jan. 11. 05:27
Ő más néven a pszichiáter.
609. Nikike1988 (válaszként erre: 607. - 099c0bed40)
2012. jan. 10. 12:00

régebben már jártam pszichiáterhez akkor nem ért sokat de lehet csak az orvos nem volt megfelelő.


és a pszichoterapeuta?

608. rózsa67 (válaszként erre: 606. - Nikike1988)
2012. jan. 10. 09:02
A pszihiátert javalom én is! :)
607. 099c0bed40 (válaszként erre: 606. - Nikike1988)
2012. jan. 10. 07:18

Szia, a pszichiáter annyiból jobb választás, hogy gyógyszert is tud írni, meg terápiát is vállal, azaz nála mindkét segítséged megkapod egy személyben.

Én a Helyedben mindenképpen Őt választanám.

2012. jan. 9. 09:18

sziasztok.

Találtam végre egy rendelőt ahol magán pszichiáter és pszichológus is rendel..


Én úgy gondolom hogy az én esetemben sajnos elengedhetetlen lesz a gyógyszer.

Szerintetek hogy induljak neki a dolognak? menjek el pszchológushoz előbb? Vagy menjek pszichiáterhez és ha megvan a gíógyszer utána pszichológus?

azthiszem mindkettőre szükség lesz..

Adjatok tanácsot ha tudtok légyszi.

605. 099c0bed40 (válaszként erre: 604. - Vizes palack)
2012. jan. 8. 07:29

Szia, abban tökéletesen egyetértünk, hogy a gyógyszeres kezelés és pszichoterápia önmagában sem képes a lelki betegséget kiváltó okok megszüntetésére, sőt sokszor még a tüneteket sem enyhíti annyira, amennyire az elvárható volna tőle.


Az is egyértelmű, hogy csak és kizárólag önmagunkra számíthatunk, mikor elhatározzuk hogy "rendet teszünk" a gondolataink között, az azonban egyénileg változó, ki honnan, azaz milyen módszerrel képes erőt meríteni.

Jó annak, aki rátalál valami olyan módszerre ami használ neki, sokan vagyunk azonban akiknek még mai napig sem sikerült eddig eljutni.

2012. jan. 6. 11:03
Sziasztok!2000-2008-ig kezeltek Antidepresszánsokkal azok közül is a xanax maradt állandó gyógyszer...rátaláltam egy szuper energetikai kezelésre(**) ennek segítségével letettem a gyógyszereim hatalmas erőfeszítés kellett hozzá és óriási kitartás.Semmi esetre sem tanácsolom a gyógyszeres kezelést sajnos a gyógyszer az okot nem szünteti meg és ugyan úgy ott marad a kis buksiban, melyet a bogyók csak elnyomnak egy időre,nekem pl: a bogyók mellett is rohamaim voltak innen jött az elhatározás, hogy leteszem mert semmit nem ér egy idő után arról nem beszélve, hogy májkárosító hatásuk van,és vagy 2 év mire kitisztul a szervezetből,de erről természetesen nem tájékoztatnak bennünket és arról sem, hogy függővé válsz és legalább olyan nehéz leállni róla mint a drogról, nem véletlen írják és hívják fel a figyelmünk, csak felügyelet mellett változtathatod adagod avagy hagyhatod el...sajnos tapasztalatból beszélek :(...Nagyon nehéz az elmén felülkerekedni de nem lehetetlen, és soha sem szabad feladni mindíg dolgozni kell magunkon, hogy pozitív változás, jelzést kapjunk vissza... Most ennyi jutott eszembe köszönöm;)

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
603. 37aeaa922b (válaszként erre: 601. - Nikike1988)
2012. jan. 5. 06:18

Ne legyen szégyen érzeted, mert nincs munkád, majd ha eljön az ideje , biztosan valamit neked is tartogat az élet. Fiatal vagy még, az élet elöted, csak lassan lépésröl lépésre, és menni fog.

Nem tudom miért,de az emberek hajlamosabbak sötétebben látni az életüket, mint amilyen valóban.

Én is közéűk tartozom, de ez van.Drukollok neked, nekem is nehéz a boltba elmenni, tudom miröl beszélsz.

602. 37aeaa922b (válaszként erre: 592. - Bucóka20)
2012. jan. 5. 06:03

Olyan jo érzés pozitivumot olvasni.Mindent megtettél

és kezted jo érezni magadat, ez a fontos. Büszke vagyok rád. Puszi

601. Nikike1988 (válaszként erre: 599. - Bucóka20)
2011. dec. 6. 17:00

igen teljesen igazad van! én is elég mélyre süllyedtem már..

munkát keresek de persze nem teljes erőbedobással mivel szerintem ha behívnának egy interjúra ott ájulnák el..és szégyenlem hogy nincs munkám de amég nem leszek jobban addig talán nem is baj hogy nincsen:O

nem látok más megoldást én sem mint a gyógyszer..

ahhoz hogy elmenjek a boltba akkora erőfeszítés kell hogy hihetetlen:(

600. fermara (válaszként erre: 598. - Nikike1988)
2011. dec. 6. 16:53

48 évesen lettem beteg., de nagyon beteg. Sok évig szedtem az antidepresszánsokat, nyugtatókat. Az segített igazán, amikor egy kiskutyám lett. Fel kellett kelnem, törődnöm kellett vele és naponta többször levinni. Amikor elfogyott egy alkalommal a gyógyszerem azt mondtam magamnak, ha nem lesznek hallucinációim és rémálmaim, nem szedem többé.

Nem voltak. Felhívtam az orvost két hét múlva és elmondtam neki. Azt mondta, nem is akar többé látni. Nagyon örültem. Aztán egyszer csak rájöttem, hogy tervezem a jövőt! Úgy értem, nem tespedtem többé magamba roskadva, kókadó aggyal, hanem tudatosan készültem mit fogok elvégezni. Évek óta tart. Jól érzem magam. Most vérnyomás csökkentőt szedek az éjszakai alvást biztosító nyugtató mellé és kikapcsolom magam a politikai hatások alól. Megtanultam pl. káromkodni és néha még trágár is vagyok. De erről egy kis önuralommal le lehet szokni. Majd....

599. Bucóka20 (válaszként erre: 598. - Nikike1988)
2011. dec. 6. 16:52

En is feltem a gyogyszertol,de arra gondoltam,h 1x mar segitett(akkor joval rosszabbul vtam),akkor most miert ne segitene??!

Igazabol mas valasztasom mar nem is naon volt,mert annyira kezdtek megint szetcsuszni a dolgok,h ha nem kezdem el szedni,akkor csak artok magamnak.


Es segitett,nem lettem se zombi,se gyogyszerfuggo,se semmi.Csak normalisan tudom elni az eletemet,persze meg mindig vannak hianyossagok,de minden nappal kozelebb kerulok az "almomhoz".:-)


En nem akarok senkit a gyogyszerre buzditani,mert ahany ember annyi fele megoldas,en csak azt irom le amit tapasztalok es erzek.

2011. dec. 6. 16:37

tudjátok az a baj hogy én legalábbis nagyon tartok a gyógyszertől.. szedtem már pedig régebben..

és mindig csak halogatom ..mondván majd csak jobb lesz de ez nem ilyen egyszerű látom már én is..

el kell fogadni hogy ez betegség bármennyire is fáj és gyógyszer nélkül nem várható gyógyulás,sajnos:(

597. Nikike1988 (válaszként erre: 595. - Bucóka20)
2011. dec. 6. 16:34
:)))
596. Nikike1988 (válaszként erre: 594. - B235ac96d5)
2011. dec. 6. 16:34
és neked milyen problémád volt?
595. Bucóka20 (válaszként erre: 593. - Nikike1988)
2011. dec. 6. 16:29

Ez nalam is igy van,hogy ha nem egyedul vaok akkor konnyebb.

Amig nem szedtem a gyogyszert nem is naon mertem eegyedul menni,persze ez nem az egesz 3,5 evre igaz,hanem hullamzoan,de a rosszabb idoszakban igy volt.Most a jobb idoszakot elem es legalabb a kuutyammal tudok normalisan setalni,mar ezert megerte.:)

2011. dec. 6. 16:28

A fenti címre válaszolva: pozitív! Én meggyógyultam!

Nekem 8 év kellett hozzá.Nagyon sokféle van. De meg kell találni a legmegfelelőbbet és ez egyénre szabott.

593. Nikike1988 (válaszként erre: 592. - Bucóka20)
2011. dec. 6. 16:22

szia.

örülök hogy jobban vagy:)

Egyébként az az érdekes nálam pl hogy általában ha valahova nem egyedül megyek akkor még el is vagyok de amikor egyedül vagyok akkor rám tör minden..Ezzel persze nem azt mondom hogy "normálisnak érzem magam" ha van velem valaki de úgy érzem akkor biztonságban vagyok vagy mi:(

2011. dec. 6. 16:04

Sziasztok!

Regen irtam mar ide,amikor inditottam a forumot,akkor meg csak gondolkodoban voltam a gogyszerrel kapcsolatban.

De ma 1 honapja,hogy el is kezdtem szedni.3 hetig sak fel szemet,aztan egy hete mar egy teljes szemet szedek.(citaprambol)

Sokkal ,de sokkal jobban vagyok mint azelott.


Erre pl az is bizonyitek,higy valamelyik nap majdnem egy orat voltam baratommal a tescoba vasarolni,ugy h nem akartam 5 percenként kirohanni,sot egyltalan nem akartam kirohanni.Kisit felve mentem be(megszokasbol),de nem tortent semmi.


Par napja pedig karancsonyi bevasarlason voltunk,szinte egesz nap oda voltunk,es ott sem tortent semmi.


Ma 1 orat setaltattam egyedul a kutyat,es ott sem volt semmi, a nagy szelfuvason kivul.:-D


Erzem,hogy ennel meg jobb lesz.Azon pedig most meg egyaltalan nem agyalok,h mi lesz majd,ha abbahagyom,mert azt mondta am is a doki,h februarig biztodsn szednem kell.



Hat ennyi.Nekem megerte,h nem kapok minden nap agybajt es nem erzem ugy magam mint egy foldonkivuli.

2011. dec. 6. 11:52

sziasztok..


Azthiszem végképp rá kell szánnom magam hogy pszichiáterhez menjek.. halogatom egy ideje leginkább azért mert drága:((SZTK-ba nem megyek)..

Viszont a szorongás kezd eldurvulni azthiszem..

Tegnap el kellett mennem a polgármesteri hivatalba ügyet intézni..Útközben fulladtam,mire odaértem már kapkodtam rendesen a levegőt..:( megszólalni alig bírtam,a szivem majd kiugrott, izzadtam..ez szerintem már nem szimpla szorongás ez már pánikroham:(((

el se merek indulni sehova..

és sajnos erre szerintem kevés lenne a pszichológus..biztos vagyok benne hogy itt már csak a gyógyszer segíthetne:(

2011. dec. 1. 17:59

Lányok,mi történt hogy senki nem ír????Hogy vagytok?

Van vmi változás vagy javulás is esetleg valakinél?

2011. nov. 24. 08:13

Ez olyan szerintem mint a parlagfű allergia..Egy kedves orvos ismerősöm mondta még anno hogy kétféle ember van,van aki már allergiás és van aki meg eztán lesz..

Na szerintem elnézve a jelenlegi kedves kis bájos világunkat amiben élünk ez a depresszióra is igaz lesz!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook