Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek az Escitil nevű antidepresszánsról? fórum

Mi a véleményetek az Escitil nevű antidepresszánsról? (beszélgetős fórum)


1 2
46. syria (válaszként erre: 45. - Szépszemű lány)
2021. jan. 23. 21:25
Te tudod, mit csinálsz a tanácsok ellenére. Hogy vagy? Bevált az óvatosságod? X a harmadik hónapját kezdi, s elég neki napi 1 szem. Lassan, de biztosan javul. Igaz, többen "rugdossuk", támogatjuk. X ha nagy nehezen is, de elfogadta a segítséget, és jól tette.
45. szépszemű lány (válaszként erre: 44. - Syria)
2020. dec. 18. 09:27
De most azzal szerinted mi rosszat csináltam hogy nem egésszel kezdtem a gyógyszert? Fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet az ilyen gyógyszerekhez olvass csak utána ha nekem nem hiszed el. Én csak óvatos vagyok nem akarok még több kárt okozni magamnak hiszen van elég bajom anélkül is. Igaz így hosszabb időbe fog telni amíg jobban leszek de kivárom azt az időt mert tudom hogy eljön. Abban viszont igazad van hogy nem a csoportban lévő emberekre kell hallgatnom hanem az orvosra. Nem is fogok többet senkire hallgatni csak magamra. Hiszen minden szervezet más valakinek beválik valakinek nem.
44. syria (válaszként erre: 37. - Szépszemű lány)
2020. dec. 18. 09:10

Miben is áll a bunkóskodásom?

Tudod mit? Hagyd a fenébe az embereket döglesztő orvosokat! Ott vannak azok a jó kis csoportok, majd ott meggyógyítjátok egymást az okos tanácsaitokkal.

43. szépszemű lány (válaszként erre: 41. - Bless the child)
2020. dec. 18. 08:44
Nem jó kedvemből mentem elhiheted. Ez amúgy is másik pszichiáter mint akinél régen voltam. Mert az már öreg volt akkoriban is de már meghalt.
42. Bless the child (válaszként erre: 40. - Szépszemű lány)
2020. dec. 18. 08:43
Igen, jó orvos, segíteni próbál, de te felülbírálod a döntését.
41. Bless the child (válaszként erre: 40. - Szépszemű lány)
2020. dec. 18. 08:32
Azért csak elmentél a pszichiáterhez.
40. szépszemű lány (válaszként erre: 39. - Bless the child)
2020. dec. 18. 08:00
Most ezen mit nem lehet érteni? A pszichiáter azért van hogy gyógyszerekkel tömje az embereket pedig a gyógyszer méreg igazából. Én is csak azért kezdtem el szedni mert már nem bírtam tovább annyira rosszul voltam. Sajnos az én tüneteim már nagyon durvák voltak és szerintem más megoldás nincs csak a gyógyszer az én esetemben legalábbis. Megpróbálom és ha nem válik be abbahagyom már nem veszíthetek semmit. A gyógyszer szedésre visszatérve az orvos nagyon jol tudta hogy nekem pánikbetegségem van és a betegtájékoztatóban is benne van hogy nem lehet egésszel kezdeni ebben az esetben ö meg már azzal akart indítani akkor szerinted jó orvos az ilyen? Azt akarja hogy a betegnek rossz legyen vagy mi? Azért is kezdtem kis adaggal aztán majd fokozatosan emelem ha nem leszek tőle roszabbul persze csak akkor.
39. Bless the child (válaszként erre: 37. - Szépszemű lány)
2020. dec. 18. 06:48

Az orvosokról meg annyit hogy azok csak meg akarják dögleszteni az embert azért tömik gyógyszerekkel. Nekik az az érdekük hogy a páciens minél több gyógyszert szedjen be ennyi.


Ezt kifejtenéd nekem?

38. szépszemű lány (válaszként erre: 36. - Syria)
2020. dec. 18. 06:34
Akkor is mióta szedem 2 napja már nem volt pánikrohamom sőt tegnap is nagyon jól aludtam nyugtató nélkül. Pedig eddig mindennaposak voltak a rohamok csak ezért írtam.
37. szépszemű lány (válaszként erre: 36. - Syria)
2020. dec. 18. 06:32
Most mit kell itt bunkóskodni velem? Szerinted miért nem kezdtem féllel mert a sok mellékhatás elborzaszt amúgy meg benne vagyok pánikbeteg csoportokban és ott beszélgetek emberekkel akik szintén ilyen problémákkal küzdenek. Az orvosokról meg annyit hogy azok csak meg akarják dögleszteni az embert azért tömik gyógyszerekkel. Nekik az az érdekük hogy a páciens minél több gyógyszert szedjen be ennyi. Tudom hogy 2 nap után még nem gyógyulok meg annyi eszem nekem is van de akkor is reménykedek és bízok ebben a gyógyszerben hogy helyrehoz. Ha meg nem válik be leteszem.
36. syria (válaszként erre: 35. - Szépszemű lány)
2020. dec. 18. 00:12
Ha már felülbírálod az orvos utasítását, legalább tartanád magad a betegtájékoztatóban leírtakhoz! Ott a legkisebb kezdőegység 5 mg, vagyis fél szem. A fokozatosság rendben van, de a helyedben nem a félelmeimre, mások véleményére, hanem az orvos előírásaira hagyatkoznék. Két nap alatt még 2 szemtől se érzékelhető javulás; a javulás érzetének más oka lehet. Ha elhiszed a mellékhatásokat, azt miért nem hiszed el, hogy „Mint minden más depresszió kezelésére használt gyógyszer esetében, a javulás nem azonnal következik be. Az ESCITIL-kezelés elkezdése után több hét is eltelhet, mielőtt bármilyen javulást tapasztalhatna. Pánikbetegség kezelése esetében általában 2-4 hét elteltével válik észlelhetővé bárminemű javulás.”?
35. szépszemű lány (válaszként erre: 34. - Syria)
2020. dec. 17. 20:50
Nem az orvos már azt akarta hogy egy egésszel indítsak de én soknak tartottam azt meg a betegtájékoztatóban is benne van hogy pánikbetegek 5 mg gal kezdjenek nem szabad egyböl egésszel. Fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet. Én azért kezdtem negyeddel meg hát félek a mellékhatásoktól is. Ma van a második napja hogy szedem de már mintha most éreznék egy kicsi javulást magamon. De egy fél gyógyszertől ez lehetséges?
34. syria (válaszként erre: 32. - Szépszemű lány)
2020. dec. 17. 20:04
A negyedet orvos mondta?
33. szépszemű lány (válaszként erre: 31. - New(l))
2020. dec. 16. 14:26
Én már régebben szedtem antidepresszánst sertralin sandozt 1 évig szedtem de már 2 hét után sokkal jobban voltam töle remélem ez a gyógyszer is beválik.
32. szépszemű lány (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2020. dec. 16. 14:24

Reggel 9 órakor pontban de csak negyedet vettem be plusz mellé frontint.

Nem dolgozom már egy jó ideje. Egyébként a melóhelyemen jött rám először a roham ennek már 3 hónapja. Azóta csak kínlódok de remélem ez a gyógyszer használni fog.

31. New(l) (válaszként erre: 29. - Szépszemű lány)
2020. dec. 16. 14:15
Helyes. Arra figyelj, hogy ne várj csodát két nap után. Hetek telhetnek el, mire apránként kezded érezni, hogy jobban vagy. Kitartás!!
30. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Szépszemű lány)
2020. dec. 16. 14:06

Hánykor vetted be, és hogy vagy?


Dolgozol, vagy otthon vagy?


Nyugi.:))

2020. dec. 16. 13:58
Képzeljétek csak el a mai nappal elkezdtem szedni az antidepresszánst. Erőt vettem magamon mert már nem akarok tovább szenvedni! Nagyon nagyon remél hogy beválik nekem ez a gyógyszer benne van minden reményem.
28. szépszemű lány (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2020. dec. 15. 20:44
Nem tudsz te semmit arról hogy én mit élek át nap mint nap. Nyűglődök én eleget elhiheted a kínokat élem át ezért el is fogom kezdeni szedni mert már nem bírom tovább 3 hónapig bírtam ennyi volt.
27. Regin_a (válaszként erre: 6. - Szépszemű lány)
2020. dec. 15. 17:59

Nem vagy te elég beteg a gyógyszer szedésre

Majd eljön az idő rá, addig csak nyűglődjél.

2020. dec. 15. 17:20
Januárban én is készülök pszichiátriára, én Miskolcra megyek.
25. Bless the child (válaszként erre: 18. - Szépszemű lány)
2020. dec. 15. 17:19
Kik azok a sokan, szakemberek? A mellékhatás nem a hatóanyag nagyságától függ. Áruld már el, ha most egy vérnyomáscsökkentőről lenne szó, akkor is ennyit hezitálnál?
24. 2f9443a416 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2020. dec. 15. 17:19
Nékem a Xanax-tól remeg a fejem, nem is szedem..
2020. dec. 15. 17:16
Jó kérdés, nagyon jó!
22. globus (válaszként erre: 18. - Szépszemű lány)
2020. dec. 15. 17:15
Ne haragudj, de ennél, amit művelsz, minden mellékhatás csak jobb lehet :)
21. syria (válaszként erre: 20. - Szépszemű lány)
2020. dec. 15. 17:14
Nem csak te félsz a mellékhatástól, a hozzászokástól. X, akit minden nap "rugdosnom" kell mindig reggel veszi be. Már egész jól alszik, és nem szed nyugtatót.
2020. dec. 14. 12:36
Ja pont este hogy ne tudjak aludni :D és ha felriadok mert annyira rosszul leszek? Tudom csak én félek ennyire. Nyugtatóval együtt biztos jobb lenne.
19. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Szépszemű lány)
2020. dec. 14. 12:26
Próbáld meg este bevenni, és akkor talán nem kattogsz rajta.:)
2020. dec. 14. 10:36
Tegnap este pedig eldöntöttem hogy a mai nappal kezdve elkezdem szedni az Escitilt de sajnos most se mertem bevenni :( Én nem tudom miért rettegek tőle ennyire. Pedig sokan azt tanácsolták hogy negyeddel kezdjem el szedni és akkor nem lesz mellékhatása ez vajon igaz lehet? 1 hétig negyedet szedjek utána 1 hétig felet utána egészet de viszont mindenképp vegyek be mellé nyugtatót. Nem tudom mi van velem a félelem sokkal erősebb nálam :(
17. syria (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2020. dec. 13. 08:38
Nincs szó múlt időről. 🙁 Nem tudok nem kitartani mellette, mert minden nap reggel megcsenget, hogy hívjam vissza. Ha valamiért nem tudom, akkor pánikba esik, és addig hívogat kettőt csengetve, vagy a 15 csengetés után bekapcsolódó rögzítőn üzenetet hagyva, amíg vissza nem hívom. Nagyon elegem lett belőle, főleg az elején, mert csak a panasz, a jaj, a baj ömlött belőle állandóan. Nem tud örülni semminek, mindenen sopánkodik, bajt vél ott is, ahol nincs. Nála mindig félig üres a pohár, szemben pl. velem, akinél félig tele van. Nagyon sajnálom őt, mert mindig sokkal többre tartottam magamnál, és rossz látni, hogy mivé lett. De végül is csak saját magának köszönheti. Plusz van egy rettenetes nővére, aki vírustagadó, ráadásul önjelölt gyógyító! Autodidakta módon „kitanulta” az akupunktúrát és szurkálással „gyógyít” embereket. Ez még „hagyján”, de tanítja is! A hajam égnek áll attól, amiket X mesél róla, vitaminokkal tömné őt is, ahogy magát és a „pácienseit” tömi. Ez a „kedves” nővér minden apró szir-szartért ledorongolja (pl. ha éppen nincs kilakkozva a körme: „hogyan hanyagolhatod ennyire el magadat!”), ahelyett, hogy mint én, biztatná, támogatná. Tagadja azt is, hogy a húga beteg, szerinte csak kifogásokat keres, hogy ne kelljen a családdal törődni, meg helyt állni a háztartásban. Huh! Erősen gyanítom, hogy november 27-én este nem véletlenül kötöttem ki az ügyeleten, napok óta tartó 180-190-es vérnyomással.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook