Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? fórum

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2011. okt. 3. 22:58
fOSH.AMIG MAGADBAN NEM TESZEL RENDET FELESLEGES.mEDITÁLJ CSAK NE MESTER FOKON.PL.:KÉPES VAGYOK SZORONGÁS NÉLKÜL A MUNKAHELYEMEN LENNI.ELŐBB UTÓBB HA SOKAT MONDOGATOD BEJÖN HIDD EL.ÉN DRÓTKERÍTÉSEK ÉS FEGY.....K KÖZÖTT SZALADGÁLOK ÉS MÉGSEM DÖNT LE A LÁTVÁNY.HIVATALOSAN PERSZE.
407. Macskanita (válaszként erre: 404. - D43485a76e)
2011. okt. 3. 22:57
ezek tájékoztató jellegűek, de szerintem te tisztában vagy vele, mi az EFT:-))))))))
2011. okt. 3. 22:55

Molyirtó!


az EFT (Emotional Freedom Techniques) a Vonzás Törvényéhez? Esetleg azt, hogy mi az az EFT? Ha még nem találkoztál ezzel a rövidítéssel, akkor most bemutatjuk ezt a forradalmian új, pofonegyszerű, és elképesztően hatékony energiaterápiát, amelynek birtokában 100%-osan biztos lehetsz abban, hogy a Vonzás Törvényét pozitívan tudod megvalósítani az életedben. Az ÉFT (Érzelmi Felszabadulás Technika) egy energiaterápia, mely bizonyos meridiánpontokon való könnyed kopogtatásból áll, mialatt a problémára koncentrálunk. A meridiánpontokon való kopogtatás felszabadítja a test energiarendszerében megrekedt negatív energiát, és visszaállítja a test természetes, harmonikus energiaáramát. Ezzel tulajdonképpen segít a test öngyógyító folyamataiban, és a szó legteljesebb értelmében természetesen gyógyít és tesz teljessé. Azáltal, hogy teljessé tesz, megnyitja az utat a végtelen lehetőségek felé mind céljaid elérésében, mind pedig személyiséged fejlesztésében - akár a lelki és szellemi fejlődés síkján is.A Vonzás Törvénye kimondja, hogy amire figyelmünket összpontosítjuk, azt tapasztalati mezőnkbe fogjuk vonzani, bármi legyen is az. És minél erősebben fókuszálunk valamire, annál többet fogunk abból magunkhoz vonzani. Ha arra fókuszálunk, amit nem akarunk, akkor egyre több olyan dolgot és eseményt fogunk magunkhoz vonzani, melyeket nem akarunk. Ha viszont sikerül figyelmünket teljesen és tökéletesen csak a kívánt célra összpontosítani, akkor az szükségszerűen megvalósul - hogy milyen gyorsan, az csupán attól függ, hogy a fókuszunk mennyire egyértelmű, és mennyire pozitív. Tehát nem elég az, hogy gondolatban mindig a céllal foglalkozzunk, még csak az sem, hogy a célhoz kapcsolódó gondolataink mindig pozitívak legyenek - kulcsfontosságú az is, hogy az érzés, ami a gondolatokat kíséri, mindig pozitív és jelen idejű legyen. Ha például sóvárgással vagy irigységgel, vagy azzal az érzéssel gondolunk valamire, hogy "nekem ez úgysem sikerül", akkor a Világegyetem felé kiküldött rezgés nem magát a célt, hanem a sóvárgás (de jó lenne, ha lenne valamim, de nincs), irigység (valaki másnak van valamije, amit én szeretnék magamnak, de nekem nincs), és a sikertelenség (hiába is vágyom rá, nekem úgysem lesz) rezgését fogja venniMárpedig úgy tűnik, hogy a Világegyetem igazi nyelve nem annyira a szó, a képi megjelenítés, még csak a szimbólumok sem, hanem a végső és igazi nyelv: az energiarezgés. Sokunk számára éppen ez a bökkenő: nem könnyű ugyanis pozitív, bőségtől duzzadozó energiahullámokat kiküldeni, amikor az ember épp elvesztette az állását, vagy kilakoltatják a lakásából, mert nem tud fizetni. Arról nem is beszélve, hogy milyen nehéz az egészséges test jó érzését felidéznie és átélnie annak, aki mondjuk épp kemoterápián esett át, és esetleg az életben maradása is kétséges.


Itt segítenek a különböző energiaterápiák, melyeknek csak egyik reprezentánsa az EFT. Az EFT-alapító, Gary Craig szerint, minden negatív érzés kiváltó oka a test energiarendszerében bekövetkezett energiafelbomlás. Ez a teória - melynek gyakorlati bizonyítéka az, hogy a rajta alapuló EFT-terápia az esetek több mint 80%-ban sikeres - megvilágítja, hogy miért okoz sok embernek olyan rendkívüli erőfeszítést az, hogy gondolatainak, és főleg érzéseinek fókuszát megváltoztassa. Hiába próbáljuk ugyanis megváltoztatni akár gondolatainkat, akár érzéseinket - addig, amíg az energiarendszer blokkja fennáll, az mindig újra és újra felülírja a pozitívabb programozást. A Titok című filmben Bob Proctor javasolta, hogy ha negatív gondolataid támadnak, tegyél fel valami kellemes zenét, és a hangulatod azonnal megváltozik. Ez valóban így lehet, de sajnos ezzel csak kb. 1 másodpercre kapcsoltunk át más hullámhosszra. Ha valóban komoly problémák emésztenek, akkor azok hamarosan megint átveszik az uralkodást a gondolatainkban. Amint a negatív gondolat újra bekattan, azonnal újra aktiválódik a test energiarendszerében lévő egyensúlyhiány, ennek eredményeképpen a személy elkezdi megint csak rosszabbul érezni magát, és persze ezzel automatikusan a kibocsátott rezgésszint is alacsonyabbá válik.


itt egy link egy videó a youtuberól.példának okáért. [link]

405. Judit Csodaországban (válaszként erre: 397. - Secret!)
2011. okt. 3. 22:51
Igen, ezek is kezelhetők EFT-vel, de ez kicsit összetettebb dolognak tűnik, egy-két kopogtatástól nem biztos hogy elmúlik. Egyeztessünk :-)
404. d43485a76e (válaszként erre: 403. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 22:48

Visszaolvastam néhány oldalt.

Elmondtad, hogy mi az EFT? Minek a rövidítése? Milyen hatásmechanizmusa van?

Én nem találtam. lehet, hogy egy kis tájékoztatás szerencsés lenne.

403. Judit Csodaországban (válaszként erre: 401. - Macskanita)
2011. okt. 3. 22:44
Miért ne tudna változtatni EFT-vel?
2011. okt. 3. 22:08
Sziasztok!:)))))
401. Macskanita (válaszként erre: 395. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 21:36

most nem támadok senkit...de szerintetek, ha valaki több éves gyógyszerszedés, és/vagy pszichoterápia mellett sem tud változtatni, az EFT-vel majd igen???

Hát, sok szerencsét...komolyan mondom.

400. Judit Csodaországban (válaszként erre: 399. - Rózsa67)
2011. okt. 3. 20:51
Rózsa, az anyagi gondokat nem oldja meg az EFT, (bár ez sem kizárt) de megkönnyíti az elviselésüket. Ugyanúgy, ahogy a halált sem tudjuk elkerülni, vannak dolgok az életben is amiket nem tudunk elkerülni. Az anyagi gondok miatt tele vagyunk félelmekkel, első körben ezeket tudjuk kezelni, megnézzük kicsit jobban, hogy miktől félsz, először megnézzük mi lehet a legrosszabb ami történhet aztán a többit, mindre kopogtatunk. Aztán ott van a többi érzés is, az elégedetlenség, a megaláztatás, a megfosztottság érzése, harag, irigység, tehetetlenség, reménytelenség, veszteségek. Nyilván vannak dolgok amik nem fognak megváltozni a kopogtatástól, tehát például az éhséget nem tudod vele oldani, de tudod oldani az éhezéstől való félelmedet és a többi kapcsolódó érzést. Ennyi jutott eszembe, és én is várom hogy végre egyedül legyél :-)
399. rózsa67 (válaszként erre: 386. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 15:42

Kedves Judit!

Nem a múlt megbékélésével van gondom, mert azt már megpróbáltam feldolgozni. Elfogadtam a halált is, mint az élet velejáróját (ez sokáig nem sikerült). Elsőként a 20 éves bátyám, majd édesapám és édesanyám halt meg. (és ezt már sírás nélkül le tudom írni ) Édesanyám halálát is próbálom pozitívan nézni (ehhez 2 év kellett), úgy hogy tudom, hogy láb nélkül ő nem tudott volna élni. Talán ez volt megírva a nagykönyvben. Hozzáteszem mostanra beláttam, hogy olyan állapotban én sem akartam volna tovább élni, de ehhez a gyászidőszaknak el kellett múlnia. Ez a múlt és pont. Én a jelennel nem tudok megbékélni és megoldást találni a problémámra. Nem látok kiutat a pénzügyi problémáinkból. Tulajdonképpen félek az otthonom elvesztésétől, többféle formában. Az egyik, hogy valami oknál fogva nem tudjuk fizetni a törlesztőket és elveszik tőlünk. A másik, hogy a pénztelenség miatt nem tudjuk lakható formába hozni és egyre rosszabb lesz az állaga, életveszélyes lesz és akkor mi lesz? Arról már nem is beszélve, hogy nem érzem jól magam az otthonomban, mert nem olyan állapotú, amilyennek én szeretném. Nem kívánok sokat, csak azt, hogy a fal ne bomoljon le, a járófelület legyen normálisan leburkolva..... alapvető dolgokról beszélek, nem extra igényekről.

Tudom, hogy rengetegen küzdenek az adósságaikkal és tőlünk rosszabb helyzetben is élnek emberek, de ez engem nem vigasztal.

Köszönöm a segítséget! Csak egyszer legyek egyedül! :)

398. sylvia31 (válaszként erre: 395. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 15:01
Köszönöm Judit hogy válaszoltál írtam neked priviben!
397. secret! (válaszként erre: 395. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 14:51
Általános rosszkedvre, érdektelenségre, is tudsz segíteni az EFT-vel? Ha igen, egyeztetnénk és írnék neked privit.
2011. okt. 3. 14:12
letett = lehetett
395. Judit Csodaországban (válaszként erre: 394. - Sylvia31)
2011. okt. 3. 14:11
Részvétem... nehéz letett nektek. Igen, lehet kezelni ezt is. Bármilyen traumát és bármilyen érzelmet. A pszichoterápia nagyon lassan segít és nem is biztos hogy megoldja a problémádat. Az EFT máshogy segít, erőlködés nélkül békélünk meg és változtatjuk pozitívvá az emléket. Nehéz lenne leírnom, hogy hogyan történik ez, vagy tanácsot adnom hogy hogy csináld. Megpróbálhatod egyedül az EFT-t, de jobb lenne ha először együtt próbálkoznánk, nagyon hatékonyan tudok segíteni, priviben egyeztessünk!
2011. okt. 3. 13:22

Judit,lenne egy kérdésem! Én 11évvel ezelőtt 6hónapos terhesen végignéztem az édesapám haláltusáját(hátsó fali infarktust kapott)még egy perccel előtte beszélgettem vele majd 5perc múlva az imádott apukám halott volt!!! Ezt is lehet kezelni ezzel a módszerrel??Ez egy olyan múltbeli esemény amit 3évig full depresszióval majd később is csak lassú gyászfolyamattal tudtam feldolgozni..Aférjem is ott volt vele erről soha többet nem lehetett beszélni lerakta nagyon mélyre..Anyukámmal próbáltuk együtt de TUDOM hogy ez csak larakva van mélyre de feldolgozva nincs!!

Ezt nem tudom hogy lehet pozitívvá változtatni...Azóta bár mostanra ritkábban de eleinte pokoli pánikrohamaim voltak és érdekes MINDIG ÁLMOMBÓL KELTEM FEL arra hogy 160a pulzusom szakad róla a víz nem részletezem..jártam pszichoterápiára is de egy idő után abbahagytam..Egyébként nem iszom nem dohányzom egészségesen próbálok élni,de 4év szünettel 11éve antidepresszánsokon élek..Kérlek adj tanácsot!

2011. okt. 3. 12:24
Az EFT egy olyan módszer, amellyel megszabadulhatsz azoktól a negatív érzelmektől és emlékektől amiket kezelsz vele. A múltbéli eseményeket átírhatod vele pozitívvá, és így az emlékek kellemetlen hatásaitól is megszabadulsz, mert az emléd és a tested olyan érzelmekkel fog reagálni, mintha igazi pozitív emlékek lennének. Nem kell meditálni, nem kell bebeszélni magadnak semmit közben, nem kell hinned benne... Egy kezelés úgy megy, hogy csinálod amit mondok és közben az elmédben kicserélődnek, átíródnak bizonyos idegi kapcsolatok, és újak is létrejönnek, és azt fogod érezni, hogy jól vagy legalábbis jobban érzed magad, és ez így is fog maradni, szóval amit egyszer kicserélünk az nem fog visszaváltozni. Van néhány akupresszúrás pont a testen, amit meg foglak kérni hogy kopogtass magadnak miközben mondok dolgokat, te pedig elismétled utánam. Írtam neked privit.
392. eve7508 (válaszként erre: 391. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 11:52
Mi az az EFT?
391. Judit Csodaországban (válaszként erre: 390. - Eve7508)
2011. okt. 3. 11:31
Azzal nincs gond, hogy félted őket, azzal van a gond, ha ez az előrevetített kép (pl. ez hogy neked valami bajod lesz és ő szenvedni fog miatta, ami még meg sem történt, de te már előre rosszul érzed magad miatta, előre érzed a lányod fájdalmát és félelmét, amit érezni fog a szenvedésed láttán) akkora jelentőséget kap, hogy újra és újra átéled az emléket vagy pedig testi reakciókat kezdesz produkálni. Ezt a túlzott és egészségtelen reakciót lehet megszüntetni például EFT-vel.
390. eve7508 (válaszként erre: 389. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 10:59
Igazából nem tudom,de ha ez így is van mit tudok tenni ellene?Féltem a gyerekeimet ez természetes de azt nem akarom magamnak bebeszélni,hogy ne féltsem őket.Akkor mit lehet tenni ilyenkor?
389. Judit Csodaországban (válaszként erre: 388. - Eve7508)
2011. okt. 3. 10:36
A gyógyszerekhez nem értek, de láttam Molyírtó is írt a placebó hatásról, nem tudhatjuk, milyen mértékben segített a gyógyszer, és milyen mértékben az elméd. Írtad, hogy majd megszakadt a szíved a lányodért, na ez például egy trauma, egy elég komoly. Azóta is rettegsz valószínű, hogy szegénynek ezt újra át kell élnie. Akár oka is lehet a rosszulléteidnek.
388. eve7508 (válaszként erre: 387. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 3. 10:26

Szia Judit!

Köszönöm a válaszod,nem tudom mi lehet amit elfojtanék elég nyitott vagyok mindent meg és ki tudok magamból beszélni.Fogalmam sincs mi lehet ami nyomaszt.Általában mindennek tudom a jó oldalát nézni,elég pozitív a hozzáállásom mindenhez.Most legutóbb a szülésem óta vannak ezek a rosszullétek,már bennt a kórházban is tiszta depi voltam.Természetes úton szerettem volna szülni erre császár lett a vége,valamire érzékeny voltam(fájdalomcsillapító vagy nem tudom)

és olyan idegrángásaim voltak azt hittem nem élem túl.Végig néztem ahogy a 14 éves lányom kétségbeesve sírt mellettem a szívem majdnem megszakadt.Akkor ott kezdődött megint ez az egész.

Gondolkoztam rajta hátha a felelősség lehet az ami nyomaszt,de a lányomat egyesdül neveltem 9 éves koráig akkor sem volt bajom a felelősséggel.Akkor miért pont most roppannék meg.Egyszerűen el nem tudom képzelni mi lehet amit nem veszek észre,amit elfojtanék.És a másik amit nem értek már írtam,ha szedem a sertralint hova lesznek a rossz gondolatok akkor miért nem nyomaszt semmi?Pedig nem vagyok a gyógyszertől se zombi se álmos se leszedált,hogy esetleg ez nyomná el a rossz gondolatokat.Végül is arra akarok kilyukadni,hogy szerintem ez pusztán szervi probléma.Lehet nem jól gondolom de eddig én ezt tapasztaltam.Köszi,hogy meghalgattál.Üdv:eve

387. Judit Csodaországban (válaszként erre: 382. - Eve7508)
2011. okt. 3. 10:01

Szia eve7508,

csatlakozom Macskanitához, nagyon könnyen lehet, hogy valami(ke)t elfojtasz magadban, ezt minden ember csinálja valamilyen szinten, így véd a tudatalatti a rossz érzésektől Nagyon sokan mondják, hogy semmi trauma nem érte őket, aztán amikor elkezdünk beszélgetni, előkerülnek ám mindenféle dolgok, csak az illető nem érzi a hozzá kapcsolódó érzéseket. Viszont attól még hogy nem érzi, azok az események hatással vannak az életére. Ha gondolod, segítek keresgélni.

386. Judit Csodaországban (válaszként erre: 385. - Rózsa67)
2011. okt. 3. 09:49
Rózsa, annyit mindenképpen tehetsz, hogy elengeded a rossz érzést EFT-vel. Nem fogja a múltat vagy a jelent megváltoztatni, de el tudod érni, hogy ne nyomasszon, tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de olyan szinten meg lehet békélni a múlttal, hogy még arra sem fogsz késztetést érezni, hogy gondolj rá, vagy panaszkodj! Egyszerűen egy tényként fogod majd fel, ami megtörtént valamikor régen és kész. Olyan lesz, mintha valaki mással történt volna, egy semleges, érdektelen, számodra jelentéktelen dolog. Sőt, meg is lehet fordítani, akár pozitív emléket is csinálhatunk belőle. Segítek szívesen :-)
2011. okt. 3. 06:37
na én ezt megtettem, megvizsgáltam, hogy mit folytok el magamnak, na és? a dolgon nem tudok változtatni. anyagilag elúsztunk. miért? mert nem foglalkoztam akkoriban azzal, hogy milyen áron, de biztosítom a .....-nek a lakhatást, mert a belvízben összedőlt a házuk.Ha azt a pénzt nem az ő házuk építésére fordítottuk volna, hanem a miénkre, akkor most mi nem lennénk szarban, hogy nincs miből megcsinálni a miénket. ja azóta, eltemettük a szülőket. Hát erre sem volt pénzünk és azelőtte lévő kezelésekre sem. Fuldoklunk az adósságban, nem látom a végét. Engem ez az ami nyomaszt, de veszettül. Nincs annyi pénzünk amiből ezt meg tunánk oldani és mit lehet tenni? nem tudom.....
384. Macskanita (válaszként erre: 382. - Eve7508)
2011. okt. 2. 23:33
próbáld meg...van valami amit elfojtasz magadban? Mi az? nem kell ide kiírni publikusan...csak teddd fel magadnak a kérdést, és válaszolj rá nagyon őszintén
2011. okt. 2. 23:17

‎"Aki fél naggyá lenni, az kicsi marad, aki fél sírni, nevetni sem tud."

engedj teret az érzelmeknek...

382. eve7508
2011. okt. 2. 23:09

Szia Macskanita!

Nem tudom mit kéne máshogy gondolnom,ezt komolyan írom.Semmi problémám nincs az életben egészségesek a gyerekeim a dilimet leszámítva én is.Anyagi gondunk sincs nagyon,legalábbis szerintem nem rosszabb mint átlag családoké.Akkor mit kéne máshogy gondolnom?Nem tudom miért vagyok ilyen.Talán gyerekkori trauma?Ez lehet d ezen sem sokat rágódom.Egyszerűen ha megfeszülök sem tudom mit kéne máshogy gondolnom.Amikor jöttek a pánik rosszul léteim én is ezzel nyugtattam magam,hogy nem halok meg nem bolondulok meg.Sokat nem segített ugyanúgy lecsengett a roham.Én hiszek magamban tudom,hogy meg tudok vele bírkózni(amíg bennem van a sertralin).Aztán 6-7 hónap múlva abbahagyom és utána nincs több rosszullét.Ez mitől van?A gondolkodásom nem változott.

2011. okt. 2. 22:48
amúgy meg...ajánlom Molyirtó 196.számú hozzászólását...
2011. okt. 2. 22:43

Lányok!

Szerintem nektek nem annyira hiteles amit írok, mivel nem vagyok orvos, de higgyétek el, gyerekkorom óta megjártam a poklot.

Csak a tapasztalataim alapján írom amit írok, és kizárólag segítő szándékú, minden egyes hozzászólásom.

Gondoljatok bele, a félelmekkel lennétek elfoglalva, ha ez lenne az utolsó napotok, és ezt tudnátok...hogy nincs tovább?

Valóban minden a gondolkodáson múlik.

Nekem is több, mint két évtized volt mire rájöttem, pedig még csak 35 múltam...

Mindenféle igen csúnya diagnózisokkal a hátam mögött:-(

Egy idő után eljön az a pont, amikor már nem tudja az ember titkolni a rosszullétet sem...meg semmit, amikor már bármit megtenne, csak hogy szabaduljon a saját elméje által felépített korlátokkal teli világából.

Higgyetek már magatokban kérlek titeket, másképp nem fog működni, ugyanis tiétek a főszerep a játszmában és nem a gyógyszeré, sem az orvosé.

Utóbbi kettő segít...

379. eve7508
2011. okt. 2. 12:32

Kedves Molyírtó!

14 éve hallgatom,hogy minden csak a gondolkodáson múlik,ennyi idő múlva sm tudok máshogy gondolkodni?Kb.8 orvos kezelt ebből 4 magán doki volt,nem sajnálom rá a pénzt ha hatásos.Amikor abbahagyom a sertralint utána jó pár évig nincs semmi bajom.Akkor máshogy gondolkozom?Aztán egyszer jön valami és újra kezdődik az egész vadonat új tüneteket produkálva.Ezt nem értem!Erős embernek tartom magam nem hisztisnek.A rosszulléteimet úgy sikerül titkolnom,hogy még a családom sem szokta észrevenni.És az mitől van,hogy se szorongás se rosszullét nincs,ülök és úgy remeg a lábam,hogy nem birok ráállni?Ha válaszolsz megköszönöm.Üdv:eve

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook