Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő, ha az apuka szünetekben nem viszi el a gyerekeket? fórum

Mi a teendő, ha az apuka szünetekben nem viszi el a gyerekeket? (beszélgetős fórum)

18. DTÁ78 (válaszként erre: 17. - Dina2)
2010. nov. 17. 13:02
Mindig mondom neki, hogy mikor mehet legközelebb, és hogy milyen jó lesz. Igaz, még nem érti, hogy mennyi az a 2 hét, 1 hét, de lenyugszik egy kicsit. Meg mondom neki, hogy nagyon szeretem őt is meg tesóját is. Az a legrosszabb, amikor vasárnap este, amikor haza hozza őket, és rá 2 órára már sír, hogy apát akarja. De ahogy múlnak a napok és közeledik a láthatás, úgy ritkul a sírás, de nem múlik el. Akkor jó, amikor azt mondhatom neki, hogy holnap, ha felkelünk, akkor jön apa! Annak nagyon örül a kis drága:)
17. Dina2 (válaszként erre: 16. - DTÁ78)
2010. nov. 16. 13:31
mivel tudod lenyugtatni ilyenkor?
16. DTÁ78 (válaszként erre: 15. - Dina2)
2010. nov. 15. 14:45

Igen, sajnos már látszik rajta, hogy megviseli:(

Kb 2 hete majdnem minden este sírva mondja, hogy ő apukájához akar menni:((( A szívem szakad meg érte! De nem tudok mit tenni.

15. Dina2 (válaszként erre: 14. - DTÁ78)
2010. nov. 15. 09:09

miután joga lenne a láthatásra, de nem töri magát érte, ezért a jogaival sem él. kötelezni meg nem lehet rá.

szép lassan el fog távolodni tőle a kisfia, a kislánnyal meg nem is épithet igy rendes kapcsolatot, kvázi idegen lesz neki az apja.

viszont a kisfiút biztosan meg fogja viselni.

14. DTÁ78 (válaszként erre: 12. - Cynnia)
2010. nov. 15. 08:52

Hát igen, én is csak a gyerekeket sajnálom, de nagyon! 3,5 éves és 1,5 évesek. A nagyobbik néha felhívja, de az a köcsög soha nem veszi fel a telefont, vagyis csak nagyritkán, utána meg sír-rí hogy a gyerek nem is akar vele beszélni. Vajon miért nem?

Köszönöm lányok, sajnos gondoltam hogy ez van, hogy neki csak jogai vannak, de kötelezettségei nincsenek! Szomorú!

13. Dina2 (válaszként erre: 12. - Cynnia)
2010. nov. 12. 13:32
hja, az anyagiakról inkább ne kezdjünk...
12. cynnia (válaszként erre: 11. - Dina2)
2010. nov. 12. 13:30

Az enyémek apja egyetlenegyszer vitte el őket két napra,mert nem tetszett az új nőjének,hogy ott alszanak,így nem volt gond,hogy elvinné őket hosszabb időre is.Én nagyon nem bántam!

De a gyerekeket nagyon sajnálom,hogy így kibánt velük az apjuk.Meg még jobban is,de az már egy másik téma...

11. Dina2 (válaszként erre: 10. - Cynnia)
2010. nov. 12. 13:18

nem azt mondom, hogy ne vigye: kell, hogy vigye, adom szünidőben is, de nem vagyok hajlandó egy hátnél tovább távol lenni a gyerekeimtől, és punktum!

a rendszeres (kulccsszó) hétvégéknek viszont örülnék... csak a drága akkor jön, amikor éppen neki megfelel. pl. kétszer nem, egyszer igen, egyszer nem, kétszer igen, stb...aztán ha beleszólok, válogatott eszközökkel jön: rendőrség, bíróság, anyukája sms-ez, stb...

10. cynnia (válaszként erre: 9. - Dina2)
2010. nov. 12. 13:13

Szia!Ezzel én is így vagyok...örülök,hogy nem vitte őket(amíg vitte) sose papír szerint!

Neki néha egy egész nap is nyűg volt,de leginkább az új feleségnek:S

9. Dina2 (válaszként erre: 1. - DTÁ78)
2010. nov. 12. 13:09

biztos nem erőltetném... örülj, hogy a hétvégéken legalább rendszeresen viszi!

egyébként én nem is engedném, hogy a papír szerint a szünidő felét egyhuzamban nála töltse, gondoljatok bele: az nyáron cirka másfél hónap!

ki se bírnám!

(de ő sem...)

2010. nov. 12. 13:07
sziasztok...
7. Sicike (válaszként erre: 1. - DTÁ78)
2010. nov. 12. 12:36

Helló Aranyos!

És teljesen értem a témát.

Nálunk a következő a felállás:nem hogy szünetekben nem jön érte,hanem az adott hétvégéken sem.Ezt megfejelve azzal,hogy nagypapa jön vagy visszük hozzájuk ki,hogy a fiam láthassa őket.

A gáz az egészben,hogy időnként a fejét is tömik,nem hogy segítenének,még belénk is rúgnak hátulról,sumák módon.

Plusz,ezek a hét végék után a fiam szeme miután haza jön már este bevörösödik,viszket,gyullad,akkor irány a dr,vagy már van itthon rá csepp.

A nyáron onnan került kórházba 1 alkalommal.

És apuka úgy vitte be,hogy a gyerek már ödémás volt,és ki volt száradva,toxémiával.

3 napra rá tudtam meg, hogy elment dolgozni,majd én úgy is rendezem a gyereket,csakhogy mi itthon sem voltunk,nyaraltunk,mellesleg a picit sem tudtam kire bízni,úgyhogy látogatni mentem be minden nap,majd hoztuk úgy haza,hogy apuka mossa kezeit.

Ha felhívom apukát,rend szerint nincs itthon,kamionozik nem ér rá.

Nem a teljes fizetésére van bejelentve,hogy kevesebbet vonjanak.

És mi mosolygunk,ugrunk,hordjuk ki a fiamat hozzájuk.Közben sajnos a gyomrom kifordul tőlük,de a fiamat is néznem kell.

Mert ő látni akarja őket.

Nekünk ez az egész nyűg,mert csak kárunkra vannak.

Tavaly Nev.Tan.-ba hordtuk a fiamat,mikor az apja 1 évben 2-3 nap látta.De akkor is azt nézte az élettársára hogy költ,neki meg 1 pár zoknit sem vett,vagy 1 üdítőt.

Nehéz dolog ez.Nehéz lenyelni a sok keserűséget,főleg hogy ha mérlegelni kell.....

2010. nov. 12. 12:17
Semmit nem tudsz csinálni. Ha nem akarja, nem viszi.
2010. nov. 12. 12:16
Sajnos a láthatás joga,de nem kötelessége:-(
2010. nov. 12. 12:16

Szerintem semmit:-(

Nálunk egyáltalán nem viszi őket,és nem lehet mit tenni:-(

2010. nov. 12. 12:15
Hát igen, csak az a baj, hogy neki csak jogai vannak, de kötelességei nincsenek?
2010. nov. 12. 12:14

kár lenne erőltetni.

nem akarásnak nyögés a vége c. közhelyet tudnám példaként

2010. nov. 12. 12:12

Sziasztok!

Elváltam, van két pici gyermekem. Láthatással kapcsolatos a kérdésem. Az apuka nem akarja elvinni a gyerekeket a szünetek rá eső felében, csak a kötelező 2 hetenkénti hétvégéken. Pedig papír is van róla hogy mikor vihetné el.

Mit lehet ilyenkor tenni? Gondolom semmit, de hátha ti többet tudtok!

Köszi mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook