Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól lehet külön szobába "költöztetni" a gyerekeket? fórum

Hány éves kortól lehet külön szobába "költöztetni" a gyerekeket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
117. Kira88
2011. febr. 26. 15:12

A külön szobáról: én 11 éves koromig együtt laktam a húgommal. Nem is volt lehetőség külön menni, de nem is akartam volna, imádtam :))

Azért kamaszkorban már nem egészséges dolog együtt lakni szerintem, még azonos nemű tesóknak sem, mert szüksége van az embernek egy intim szférára.

116. 97e35043a4 (válaszként erre: 114. - Annaluca)
2009. júl. 28. 17:53

Mindenkinek mást mondanak.


Pl. mikor a kisfiam hasfájós volt, nekem azt mondták, hogy itassam édesköményteával, az egyik ismerősömnek pedig az ő gyerekorvosa azt mondta, hogy ne etesse annyit a gyereket, ha fáj a hasa (utána meg az volt a baja, hogy miért nem hízik a gyerek??). Ki érti ezt???

115. 97e35043a4 (válaszként erre: 113. - Supin)
2009. júl. 28. 17:51

Nemtom, fiatal. 2 kislánya van. Szerintem 30-as.

De már csak jövő héten lesz, aztán új védőnőt kapunk. Kíváncsi vagyok, az mit mond pl. etetésre, akkor erre a hol alvásra, stb... Mert azt tapasztalom, hogy ha bármit is kérdezek, a védőnő ezt mondja, a gyerekorvosnő azt rá... Ritka volt, hogy esetlegesen ugyan azt mondták volna... :S

114. annaluca (válaszként erre: 111. - 97e35043a4)
2009. júl. 28. 17:46
Én úgy tervezem, hogy amíg éjszaka felébred, addig velünk lesz egy szobában, de nekem a védőnőm azt mondta, hogy fél éves kora körül érdemesebb átszoktatni, ha ezt nem a kezdetektől tesszük.
113. supin (válaszként erre: 111. - 97e35043a4)
2009. júl. 28. 16:19
Hány éves az a védőnő????
2009. júl. 28. 14:58
Minnél elöbb,lányom fél éves korátol külön szobában alszik,semmi gond nem volt hamar megszokta.
2009. júl. 28. 07:37
Nekem a védőnőm azt ajánlotta, hogy 1 éves koráig aludjon velünk 1 szobában.
2009. júl. 28. 07:31
Mi a lányom 2 éves korában költöztünk ki a szobájából. Most iskolás lesz, és nagyobb szobát kapott, amit a hamarosan megérkező kistesóval együtt fognak birtokolni. A tesó eleinte velünk lesz egy szobában, de amint átalussza az éjszakát, szeretném átköltöztetni. Én is a bébiőrös megoldáson gondolkodom, mert messze vannak egymástól a szobák.
2009. máj. 15. 21:00
a kisfiam első perc óta külön szobában alszik.Éjszakára nyitva hagyom a mi hálószoba ajtónkat és az övét is,igaz majdnem egybe nyílik a 2 ajtó,így hallom,ha nyöszörög.Nekem a védőnőm azt mondta ki hogy érzi,de szerinte is jobb,ha külön szobában alszik kezdettől.
2009. máj. 15. 14:49
Én 3 hónaposan tettem a fiamat másik szobába.Igaz hogy a fél éjszakát mellette töltöttem de hamar magszokta.Ügyes kis srác!Ma már 6 éves és megvan az ő saját kis birodalma!!Nem bántam meg!
107. supin
2009. febr. 18. 07:45
Ha a baba sirós akkor csak ha nagyobb lesz. De ha nyugis akkor akár azonnal is.
106. Gyetani
2009. febr. 17. 21:08
Én leírtam már egy párszor a véleményem. Nincs több hozzáfűzni valóm. Mindenkinek meg kell tapasztalnia,hogyan jó neki és a babájának. Sok sikert hozzá mindenkinek!
105. 7130b15964 (válaszként erre: 104. - Gyetani)
2009. febr. 17. 21:03

Szerintem egyáltalán nincs túldramatizálva. Ez az azonnali szeparáció egy újkori "civilizációs" szokás.


Én elhiszem, hogy praktikus egy babát külön szobába tenni, de vajon ezt mennyire igényli a baba és mennyire inkább szülő?


Persze, ezt mindenki másféleképpen éli meg, hisz nagyon különbözőek vagyunk.

104. Gyetani (válaszként erre: 103. - 580dbd446c)
2009. febr. 17. 20:54

"Egy kisbaba 9 hónapig az anya hasában volt, sose volt egyedül. Aztán meg azonnal tegyük külön szobába, külön ágyba? Szegény!"

Ennyire nem kell túldramatizálni a dolgot!:)

2009. febr. 17. 11:34

Egy kisbaba 9 hónapig az anya hasában volt, sose volt egyedül. Aztán meg azonnal tegyük külön szobába,külön ágyba? Szegény!

A kislányom koraszülött volt, 2 hónapig inkubátorban volt. Nála észrevettem hogy egy bizonyos kötődés hiányzik belőle. Ő nem bújós, nem igényli még azt se hogy állandóan öleljük,puszilgassuk,pedig én nagyon olyan vagyok. Sőt még el is toll minket, ő szeret külön lenni. Én mindig be akartam vinni a mi ágyunkba, de ő külön érezte jól magát,sőt amikor megtanult kúszni, kibújt mellőlünk és elkezdett félálomba a kiságy felé menni. Engem ez nagyon elszomorított.

A fiammal más a helyzet. Bár ő is koraszülött volt, de őt azonnal mellre rakták és nálam volt egy ideig, később derült ki , hogybaj van. Mikor elvitték mellőlem és inkubátorba rakták alig bírtak vele,állandóan rugdosta azinkubátort, ha az infúziócső a keze ügyébe akadt kiráncigálta magából. 3. nap mentem, túl nyugodta volt, akkor mondta az orvos hogy be kellett nyugtatózni, mert így nem gyógyul. Így pár nap alatt kikerült az inkubátorból és velem lehetett szobán. Itthon kiságyba akartam tenni, már a légzésfigyelő miatt is, de azonnal elkezdett ordítani. Így magam mellé vettem. nappal is és este is a nagyágyban aludt,alszik. Nem voltak átalvatlan éjszakáink se, sokszor arra ébredtem hogy elkezdett szopni,megtelt a pocakja és aludt tovább. Sajnos csak 5 hónapig szopott, de addigra teljesen átaludta már az estét és nem kellett külön felkelni tápszert kutyulgatni. Most 1 éves a fiú, mellettem alszik, de én nem érzem tehernek ezt. Engem megnyugtat, hogy mellettem van.

Egyik mesében volt, a kislány kérdezte a szüleit:

"nekem miért kell egyedül aludjak,külön szobában, külön ágyban, mikor ti is félhettek, mert ti együtt aludtok?!

Elgondolkodtató!

Aztán később majd alakul, gondolom egyszer majd kiszokik mellőlem, csak lesz családja, felesége és akkorra már csak nem mellettem fog aludni.

102. 7130b15964 (válaszként erre: 99. - Gyetani)
2009. febr. 17. 09:59

Az, hogy mi helyes ezzel kapcsolatban elég szubjektív.


A mi hálószobáink az emeleten vannak, ha a kisfiam ki-bemászkálna az ágyából, akkor körbe kellene rácsozni lépcsőlejárót vagy a szobája ajtaját.


A kiságya nem szűk, szerintem, ha sima ágya lenne, az se lenne nagyobb. Egy 70x140-es matracon alszik. Egyelőre nem tervezem, hogy kétszer két méteres ágy legyen a szobájában:)

101. panna77
2009. febr. 16. 21:28
Kislányom a kórházból hazatérésünk óta külön alszik. Szerintünk ez így "normális". Hangsúlyozom: szerintünk. :-)))
2009. febr. 16. 21:18

A kisfiam 20 hós volt, mikor mi kiköltöztünk az addig használt közös szobából, és csak az övé lett. Örült neki, mutogatta mindenkinek, és azóta egyszer sem kelt fel éjjel, felriadások sem voltak.

NAgyfiú ágyat pedig 23 hósan kapott, de Ő jelezte, minden éjjel kb 12-szer ordított hogy ki kar jönni az ágyból. Egész könnyen fogadta az új ágyát, és nyugodtan alszik egész éjjel, a külön szobában, és külön ágyban.

99. Gyetani (válaszként erre: 98. - 7130b15964)
2009. febr. 16. 20:58
Én semmi hátrányát nem tapasztaltam,hogy síma ágyat kapott. Szépen be tudott feküdni az ágyába,ha felébredt,kisétált a szobájából és sokkal kényelmesebben elfért rajta,mint a szűk kiságyban. Biztosan személy és szitu függő is,de szerintem a gyerekeknek is jobb és nekünk is. Mindenkinek más jön be,de az én tapasztalatom az,hogy minél későbbi életkorban teszik külön szobába a gyereket,annál nehezebb és sokszor a szülők maguk is félnek attól,hogy külön tegyék őket,mert helytelenül azt gondolják,hogyha nincsenek szem előtt,valami bajuk történhet!
98. 7130b15964 (válaszként erre: 96. - Gyetani)
2009. febr. 16. 20:38
Szerintem ez nagyon szituáció és egyéniség (gyerek és szülő egyaránt) függő. Nálunk 13 hónaposan költözött a kisfiunk a saját szobájába. Sima ágyat pedig még egy jó darabig nem kap. Nem látom az előnyét, a hátrányait annál inkább.
97. ce91523917 (válaszként erre: 96. - Gyetani)
2009. febr. 16. 20:36
jaj de jó, mindkét babám annyi idős mint a tied
2009. febr. 16. 20:33
Sziasztok! Mi mind2 kisfiunkat születésüktől fogva a saját szobájukba tettük és nem volt soha semmi gond belőle. A kicsi 9 hónapos, a nagyobbik 2,5éves. A nagyobb már annyira megszokta,hogy a saját szobájában és ágyában alszik,hogy egyáltalán nem is akar velünk aludni. Volt,hogy a férjem rábeszélte,hogy aludjon velünk,aztán az éjszaka közepén felébredt és közölte,hogy ő a sakát ágyában akar aludni és vissza kellett vinni a szobájába. 13hónaposan vettem ki a kiságyból,de nem bántam meg,a kicsit is ilyen idősen ki fogom venni és kap egy "rendes" ágyat. Én mindenkinek csak ajánlani tudom,hogy az első naptól kezdve legyen külön szobában a gyerek. Anyuka részéről (amíg éjszaka szoptat)egy kicsit maceránsabb,de megéri!:)
95. 7130b15964 (válaszként erre: 94. - Ce91523917)
2009. febr. 16. 20:24
Nem, a mi hálónkban sincs.
2009. febr. 16. 18:11
A gyerekek szobájába tesztek/tettetek tv, dvd lejátszót?Ha igen mennyi idősek voltak?
93. Saci49
2009. jan. 24. 11:57
Mi 2 éves kortól szoktattuk át és nagyon boldog volt a gyermekem is, hiszen már "nagy" lett és külön szobában, külön ágyban alszik. Mint egy dicsőséget könyvelte el. Nem is volt semmi gond ebből.Ha felriadt vagy váratlanul felébredt eleinte én meghalottam és rögtön ott voltam mellette. Így a biztonságérzete sem csorbult.
92. _kleo_
2009. jan. 12. 21:14
Emeletes ágyat elvileg 5 éves kortól szabad használni. Nekünk egy alacsonyabb galériaágyunk van, 2 éves kora óta használja a fiam, sosem volt gondunk belőle. Körbe kb. 25 cm magas pereme van, így lefordulni nem tud róla álmában. Nekünk bevált.
2009. jan. 12. 20:58
hahó, valaki... kiságyat mikortól?
2009. jan. 12. 18:54
Na nem is ír már senki?
89. Dorka29 (válaszként erre: 74. - 7130b15964)
2009. jan. 12. 14:28
:))
2009. jan. 12. 12:17
Szerintem az emeletes ágyat 4-5 éves kortól ajánlatos csak használni!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook