Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi idő után múlik el az aranyér? (végbél mellett csomó és redő tapintható) fórum

Mennyi idő után múlik el az aranyér? (végbél mellett csomó és redő tapintható) (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 14. 10:55

az aranyérnek a legkevésbé sem jó a meleg, mert tovább tágítja a vénákat.


persze lehet, hogy ettől függetlenül van akinek bejön :o

2010. márc. 12. 21:36
Veszel egy vödröt. Beleöntesz 5-6 liter meleg vizet, bele 1/2 kg tengeri sót, elkevered és ráülsz, jól betakarod magad. Egészen addig, amíg le nem hűl. Utána gyorsan becsomagolod magad meleg pizsibe, köntösbe és irány a takaró. 2-3 hét alatt el is múlik. Ha rendszeresen csinálod, elő sem jön.
2009. júl. 23. 06:33
kup és kenőcs alkalmazásával, kb. 3 hét
24. youlcsi (válaszként erre: 23. - Cservenák Vali)
2009. júl. 22. 20:44
nem belgyógyászhoz kell menni, hanem sebészetre, proktológushoz.
2009. júl. 22. 20:39
nekem már évekóta rendesen kint van az aranyerem jártam is vele belgyógyász szakorvoshoz de kűpon meg kenőcsön kivül nem csinált semmit.
2009. máj. 19. 15:40
Köszi, de megoldást talűltam. A sebész, aki a perforált vagbéllel műtött, mutattam neki. Kaptam kuppot és kenőcsöt, és már kezd is visszahúzodmo. Persze leszúrt, mert a műtét után 6 hétig nem lett volna szabad emelgetni, főleg nem a garázskaput. De hát közlekedni azért csak kellett. A lényeg, hogy megemeltem magam s emiatt jött ki, az erőltetéstől. Köszönöm a válaszod.
21. moncsika1978 (válaszként erre: 20. - Napfenyvirag)
2009. máj. 19. 10:29
szioka nálunk budaörsön nem kell csak a sebészetre meni és ott van a proctologus ő adot ídőpontot is.
2009. ápr. 17. 08:44
A proktológia az melyik osztály egy szakrendelőben? Kell háziorvosi beutaló?
2009. márc. 17. 11:38
Sipoly volt. De most bőrredő figyeg, amit le kellene vágni, remélem, kivágja az orvos és elmúlik ez a baj teljesen. Egyébként boldog lennék most.
2009. márc. 10. 14:10
Holnap megyek proktológiára, úgy néz ki, műtik is. Majd valamikor (amikor már tudok menni a fájdalomtól) megírom, hogy miféle csomó volt az, mert állítólag nem aranyér.
17. e7d58500d8 (válaszként erre: 16. - 7c933bb84b)
2009. márc. 5. 15:10

Akkor a dokik sem tudják konkrétan, hogy mi az?

Remélem vissza húzódik magától, és elkerülheted a műtétet!!!!!


Kitartás!

2009. márc. 5. 13:48

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy nem aranyér a probléma, hanem valami más, amit úgy néz ki, hogy műteni kell, ha magától nem húzódik vissza a bőrredő és a duzzanat (16. napja estem el, akkor estem a fenekemre, akkor történt ez a sérülés is). A kézsérülésem, ami miatt rettenetesen aggódtam, már gyógyulgat. Az alfelem miatt aggódom most. Ha mégis kell műteni, akkor remélem, szépen fog gyógyulni a seb, nem marad csúnya heges nyoma.Sajnos nekem egy 55km-re levő kórházba kell utaznom és sajnos csak busszal tudok menni, kocsi nincs. Az odafele út sem lesz semmi, de a visszafelé út szörnyű lesz műtét után. Biztos kb. egy hét mire begyógyul a seb. Egyébként majdnem 5ezer ft-ot költöttem aranyér kenőcsre és kúpra. Ha szépen gyógyul be a műtét helye, akkor örülni fogok, hogy nem aranyér volt és továbbra is fogyókúrázok. Lehet elkezdek blogot írni a napokban.

15. 021ff75d72 (válaszként erre: 14. - 7c933bb84b)
2009. márc. 4. 10:34

Sajnos nem ismeretlen a probléma számomra sem,de hogy egy sebész ne mondjon rá semmit,az ledöbbent!

Azon csodálkozom,hogy erre itt valaki urrológus orvost ajánl.

2009. márc. 4. 09:31
Lehet mégsem aranyér, mert egyáltalán nem látszik rajta eres kitágulás. Egy hosszúkás alakú csomó van, ami felett bőrredő van. A bőrredő széthúzásával látható, de inkább tapintható lesz a duzzanat. Fogalmam sincs miféle duzzanat ez. Holnap visszamegyek a sebészetre, de ott megintcsak nem mondanak semmit se, akkor a nőgyógyászhoz.
2009. márc. 3. 13:01
Kenőcs és kup használatával 1-2 hét. Vigyázz, hogy ne fázzál fel, attól is kiujulhat. Hasmenéstől, székrekedéstől szintén.
12. 7c933bb84b (válaszként erre: 11. - Dancingqueen)
2009. márc. 3. 12:06
Nagyon remélem, hogy el fog múlni. Egyébként ezt az oldalt azért találtam meg, mert aranyér ügyben akartam informálódni, tanácsokat kérni, tapasztalatokat olvasni. Tegnap múlt egy hete, hogy van ez az elváltozás az alfelemen. Az észrevételt követő 3. nap este kezdtem használni a kúpot, kenőcsöt már rögtön másnap, de semmi változás eddig. Csak remélem, hogy el fog múlni.
2009. márc. 3. 12:03
jobbulást nektek,és köszi az infókat!
10. e7d58500d8 (válaszként erre: 7. - 7c933bb84b)
2009. márc. 3. 11:54
Írtam privit!
9. e7d58500d8 (válaszként erre: 8. - Dancingqueen)
2009. márc. 3. 11:53

Én a házi dokimhoz mentem ezzel, és nekem a tükrözést is ő csinálta. Bár ő sebész.

Amúgy az urulógiára kell ezzel menni.

8. dancingqueen (válaszként erre: 7. - 7c933bb84b)
2009. márc. 3. 11:37
és,milyen dokihoz kell menni az ilyesmivel?:(
2009. márc. 3. 11:33
Én estem egy nagyot a fenekemre, és azután idegeskedtem is az elesés miatti sérülések miatt, szerintem nekem ettől lett, ha tényleg aranyér. Voltam dokinál és nem mondta, hogy nem aranyér. Azt mondta: "nyálkahártya duzzanat", de nam túlságosan vizsgált.
2009. márc. 3. 11:28
Nekem amíg nem szültem, egyáltalán nem volt ilyen problémám. De szülés után gyakran előfurdul, vagy még a helytelen táplákozás hatására, fellépő nehéz székletürítés miatt, ja és még örökletes is lehet.
2009. márc. 3. 11:24
de,ha dkérdezzem meg,ez mitől jön,jöhet ki?:(
2009. márc. 3. 11:20
Nekem 2 hétig volt kint, és nagyon fájt hiába kentem, persze a dokit sem hagytam ki. De ő is csak egy vény nélkül kapható krémet ajánlott.
2009. márc. 3. 11:07
Magától soha! Én is először elkezdtem a recept nélküli kenőcsöt és kúpot,de semmit sem ért.Véres széklet,ülni kizárt,majd' megőrültem.Aztán rászántam magam,hogy dokihoz menjek.Kaptam végre normális kenőcsöt és kúpot,változtattam az étrendemen és ettől javult.De több,mint egy hét kell,pedig az enyém kezdődő volt még.
2009. márc. 3. 11:05
Kenőcs + kúp használatával kb. egy hét szerintem. (És kerüld a meleg vizes fürdőt!) Ha elmúlik, a megelőzésében sokaknak beválik a rendszeres édeskömény (termés) tea fogyasztása.
2009. márc. 3. 11:02
Mennyi idő után múlik el az aranyér? (végbél mellett csomó és redő tapintható)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook