Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A külső aranyér az, mikor a végbélnél kívülről nézve "csomócska" van? fórum

A külső aranyér az, mikor a végbélnél kívülről nézve "csomócska" van? (tudásbázis kérdés)


14. d1b337c628 (válaszként erre: 12. - Alinka01)
2018. ápr. 30. 11:27

"Nálam az igazi megoldást (belső aranyérre) a proktológus jelentette! Nem érdemes halogatni! Csak költi az ember a pénzt a kúpokra, krémekre, a probléma meg marad!"


Akár külső, akár belső aranyér, irány a proktológus. Már csak azért is, mert nálam pl. kiderült, hogy nem belső aranyerem van, hanem végbélrepedésem, az vérzett. Na ezt magamtól hogy tudtam volna megállapítani? Szóval mindenki menjen szépen dokihoz. :)

2018. ápr. 30. 11:24

Na látom, olyan problémája senkinek nincs, mint nekem. Szerencsések vagytok. :)


A detralex-szel vigyázzatok, az első napon nálam (kétszer szedtem, mindkétszer így jártam) olyan szintű fáradtságot okozott, hogy csak feküdni tudtam. Szóval aznap ne vezessetek, ne csináljatok semmi megerőltetőt. A többi napon már nem volt ilyen probléma.

12. alinka01 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2018. ápr. 29. 13:00
A Detralaex valóban pont olyan, ahogyan írod, abban is, hogy csak kezdeti stádiumban tud megoldást jelenteni. Nálam az igazi megoldást (belső aranyérre) a proktológus jelentette! Nem érdemes halogatni! Csak költi az ember a pénzt a kúpokra, krémekre, a probléma meg marad! Egy valóan kitágult visszér, mert az aranyér is az, már nem fog visszahúzódni! Viszont itt a meleg idő, és még hónapokig, amikor a visszeres problémák felerősödnek!
11. Bichi
2018. ápr. 29. 09:25
A Detralex tabletta nagyon jó rá, szinte hihetetlen, ahogy a még kezdődő aranyeret eltünteti. Egyetlen hibája az ára, mert elég drága, és eleinte viszonylag sokat kell szedni...
2018. ápr. 28. 17:14
Mivel nekem van egy jó ideje már aranyerem,magam is találkoztam ezzel a problémával.Nekem annak idején öregapám tanácsolta,hogyan kell tisztán tartani.Az aranyeret,illetve magát a végbélnyilás elejét én minden héten egy alkalommal újjal belenyúlva fürdésnél kimosom.Amennyiben lehetséges,háziszappannal.A másik dolog.Mivel az aranyér igen is "levedzik".És ha nem tartja az ember szárazon,akkor jön a viszketés,vagy az itt emlitett sipoly.Erre a legjobb az ha fog az ember egy kocka wc papirt négybe hajtja,aztán beteszi a végbélnyilás elé.Napi 3 csere.A dolog lényege,hogy a belekből távozó savas váladék nem tudja irritálni,igy kimarni sem az esetleges sebet.Nekem egy vakbélműtét során 18 éves koromban jött ez elő.De öregapámra hallgatva,ezt még orvos nem látta,sem kenőcsőt sem kúpot nem kellett rá használnom.....
2018. ápr. 28. 16:30

Minden wc-zés után mosdás és REPARON kenőccsel kend be,hogy ne száradjon ki a bőr.


1-2 héten belül rendbe fog jönni.

2018. ápr. 28. 14:06
És amikor a külső csomócska sajnos nem húzódik vissza, akkor keletkezik az ún. bőrlebeny, ami ronda és idegesítő. Van valakinek ilyenje? Nekem sajnos igen és gondolkozom azon, hogy meg kellene műttetni.
2018. ápr. 28. 13:42
En egy hónapig langyos kamillás vizben öltem minden este 10 percet,majd reparon kenöccsel kenegettem,de megelözésképp is jó a kenöcs,
6. tinacska1995 (válaszként erre: 4. - 31bc25d879)
2018. ápr. 28. 11:48
már használtam az nekem nem volt jó!
5. gizus58 (válaszként erre: 4. - 31bc25d879)
2018. ápr. 28. 11:27
Tényleg az is nagyon jó!
2018. ápr. 28. 10:35
Doxiproct kenőcs - jó szívvel ajánlom.
3. gizus58 (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. ápr. 28. 10:29
Igen,az a külső aranyér. A Hemorid vérző aranyérnél jó,és a Sperti sem jó mindenkinek. . AReparon jobb ilyen esetben, vagy a gyógyszertári aranyér kenőcs,mert nem éget,nincs benne kámfor.
2018. ápr. 28. 09:45
A Hemorid nagyon jó. Máskor a kúpot kicsit kend be krémmel, könnyebb felhelyezni. Néhány nap alatt rendbe jössz. Ne cipekedj, ne erőlködj, kerüld az erős, fűszeres ételt.
2018. ápr. 28. 09:36

A külső aranyér az mikor a végbélnél kívülről nézve "csomócska" van? (ülésnél nyomó érzés,a kúp felhelyezésnél fájt is ahogy benyomtam...de székelésnél hál istenek vér nincsen!)

Használtam sperti kúpot de nem jött be,van itthon Hemorid krémem érdemes megpróbálni vagy vegyek reparont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook