Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1336. murva (válaszként erre: 1335. - Ibolyka43)
2016. ápr. 13. 16:34
Ibolyka!Akkor olvasd:nekem remekül sikerült a térdproti műtétem és biztatlak minél előbb csináltasd meg!Nekem 2014 szept.-ben volt az egyik és most novemberben lesz a másik.
1335. ibolyka43
2016. ápr. 13. 13:59

szervusztok

most jöttem haza az ortopédiáról,semmi jót nem mond az orvos a rtg felvétel alapján.a jobb térdemben 100%-os a porckopás, a balban 75%-

Az én kérésemre kiirt 3 injekciüt,egyet már be is adott a bal térdembe.

még nem szeretném a protézist,de még várnátok az én helyemben vagy belevágnátok a mütétbe?Nagyon félek és semmi jót nem olvastam,hogy remekül sikerült valakinek,-

legyen szép délutánotok és föleg fájdalommentes.

1334. Kántor Klára (válaszként erre: 1332. - Ibolyka43)
2016. ápr. 6. 18:46
Nekem éjjel szinte sohasem fájt. Legfeljebb, ha fordultam, egy kicsit. Nekem a menés és állás volt borzalmas, vagyis a terhelés. A röntgen mutatta ki igazán - meg az ultrahang - hogy mekkora a baj. Akkor vállalta a doki szinte azonnal műtétet, mint kiderült, a csontok között vagy porcoknál ? már semmi folyadék nem volt, a puszta semmin jártam.
1333. tuttuka (válaszként erre: 1332. - Ibolyka43)
2016. ápr. 4. 22:26
Nálam ez volt az utolsó lökés a műtéthez!
1332. ibolyka43
2016. ápr. 4. 06:20

Szép jó reggelt kivánok.

Kérdéssel fordulok hozzátok,mielött mütöttek,voltak-e olyan térdfájdalmak valakinél,hogy éjjel,mintha kést vágtak volna bele a térdbe?bozalmas fájdalom felkiáltok,jaj,egész éjjel a hatása alatt vagyok.Ez frontátvonulás vagy mi lehet az oka.Nappal is vannak gyengébb fájdalmaim,de az éjjeli sokkal rosszabb.Tudom,hogy porckopásos a térdem,de ezeket az éjszakai fájdalmakat nehezen birom.ápr.közepén van időpontom az ortopédiára.

Válaszaitokat köszönöm.

2016. ápr. 2. 12:02

520803se!


Nekem is kb. a műtét után fél évvel (tavaly nyár) kezdődött ill. tudatosult bennem, hogy problémák vannak a műtött térdemmel. A műtött oldal alsó lábszára pl. sötétebb volt, mint az akkor még nem műtött, időnként melegebb is volt, és fájdogált. Rossz volt benne a keringés. Próbálkoztak szteroid, majd antibiotikum kezeléssel, jegeléssel, külön tornára jártam és semmi. Hétről-hétre rosszabb lett. Kb. decemberig dagadt is kissé. Úgy éreztem és érzem ma is, mintha satuba fognák (vagy durván befásliznák) és feszít, vág, szúr. De ennek ellenére rendesen hajlik és a terhelést is bírja, habár akkor azért jobban fájdogál.

Most megműtve a másikat is - sokat agyaltunk a dokival, hogy belevágjunk-e - napról napra jobban feszül - de most nem dagad és nem meleg - mintha egy vas kazettában lenne a térdem (de sem a comb, sem a sípcsont nem fáj), néha úgy érzem szétesik az egész. Esküszöm néha az az érzésem, hogy a most műtött 7. hetes térdem jobb állapotban van, mint a tavalyi. (Ez most még csak 95 fokos). Két hét múlva kontroll, és én is félek, mit mondanak a régebbi műtött térdre, egyáltalán foglalkoznak-e vele.

A LÉNYEG: nekem azt mondta a műtő doki, kb. 7 hónapos voltam akkor, hogy felejtsem el azt, hogy összeférhetetlenség lenne nálam! Viszont nem javulok, csak rosszabb. Van a vágás mentén a külső oldalon egy-két nagyon fájó pontom, alig lehet hozzáérni. Most az jutott eszembe a napokban, nekem vannak neuropátiás problémáim.

Cukros társaim, van valakinek neuropátiás betegsége, és az befolyásolta a műtött térde állapotát???? Nekem minimális cukrom van, két kis tablettával évek óta 5,6 a cukrom - diétát nem tartok (hanyagság miatt). Meg kell beszélnem ezt a dokival.

Kérek választ valakitől erre, köszönöm, hátha rájöttem valamire!!!

1330. Ciklon66 (válaszként erre: 1270. - Kántor Klára)
2016. márc. 30. 18:48

Kedves Klára!

Igen ez egy 3.orvos de mindenki mást mond.Mivel Bechterew beteg is vagyok azzal az orvossal most konzultáltam.Ö kiírt csontcintigráfia vizsgálatra hogy kiderüljön most mi is a probléma.Április 22-én kell mennem .Addig nem megyek műtétre egyik orvoshoz sem.

1329. tuttuka (válaszként erre: 1322. - 520803se)
2016. márc. 30. 15:11

Szia!

Nekem hasonló érzéseim vannak. Nem igazán fájdalom, de néha kellemetlen. Időváltozások tekintetében én fordítva vagyok bekötve, a melegfrontra vagyok érzékenyebb. De hát azért remélem mégiscsak a tavasz jön.

Mi nagyjából egyidősek vagyunk, mint korban, mint műtéten. Májusban megyek az egyéves kontrollra. Bár február elején az állandó derékfájás miatt a reumatológus átküldött a műtőorvoshoz. Elmondtam ezeket az érzéseket is, a röntgen és az ultrahang is rendben talált mindent. Azt

mondta rá, hogy figyeljem meg, mikor erősebb a kellemetlen érzés és hogy mindkét lábam fáj e olyankor majd egy idő múlva számolják be neki. Rájöttem, hogy akkor érzem erősebben, amikor sokat ültem előtte. Ez engem jobban fáraszt, mint a séta vagy a torna, àltalában a mozgás jobb. Persze a derékfájás miatt sokszor tartom magam feszesen, az se jó a térdemnek. Most azért a gerinc az első, azt kezelik. A műtött lábam ezeket leszámítva oké. Miután minden emberi szervezet másként működik, nem tudni mikor jön elő valami gubanc, de én igyekszem ezen nem agyalni.

Jó egészséget kívánok!

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1328. Dorika0217 (válaszként erre: 1327. - Huncut63)
2016. márc. 30. 12:31
Igen:) azert bizom benne hogy ha az injekcio lesz a megoldas akkor hatasos lesz :) mert tenyleg nagyon draga
1327. Huncut63 (válaszként erre: 1326. - Dorika0217)
2016. márc. 30. 11:29
Ugyanezt érzem én is, szörnyű. Nos akkor 3 hét múlva okosabb leszel.
1326. Dorika0217 (válaszként erre: 1325. - Huncut63)
2016. márc. 30. 11:15
Akkkor fáj ha sokáig van behajlítva és utána kinyújtom. A masodik műtétemkor kiszedett a doki egy letort darabot ami a combcsonttombol tort le, de ezt a recsegest akkor érzem ha hajlítgatom a lábam es ráteszem a kezem a térdemre olyan mintha apró köveket dörzsölnél össze..nagyon rossz:/ de nem akarok odáig eljutni hogy megint műteni kell. Nagyon unom már. Másfél evig mast sem csináltam csak gyogytornára jártam meg műtétre. Április 20-án megyek kontrolra mindenképpen mondom a dokinak hogy oldjuk meg valahogy ezt a problémát hogy hosszútávon ne legyen panaszom. Az már másik dolog hogy nem is hajlik rendesen a lábam leguggolni a mai napig nem tudok a combizomszakadás miatt de az már nem érdekel megszoktam:D
1325. Huncut63 (válaszként erre: 1323. - Dorika0217)
2016. márc. 30. 07:33
Szia! Ha porcleválásod lenne annak van egy olyan tünete is, hogy éles nyilalló fájdalom,úgy, hogy megáll az élet abban a percben, és ha levált darab ha beakad akkor kiugrik a szemed. Igaz a levált darab ha "csak" vándorol akkor csak fáj a térd. És ezzel nem foglalkozik a dokid? Nálam decemberben volt gyanú a leválásra, azonnal MR-re küldtek. Egyébként mindenféle baleset nélkül kamaszkorom óta recsegett a térdem. Nézd, mindent meg kell próbálni, az injekcióra is mindenki másképp reagál. Nekem nem segített, de én is áldoztam rá, hátha alapon. Most mondta a reummás dokinőm, hogy áprilisban jön egy új hialuronsavas injekció, amiből csak egy kell, nem lesz 20 ezer forint. Azt is fejlesztik folyamatosan, magyarázta,sokat nem értettem, a molekuláris összetétele miatt.
2016. márc. 30. 06:04
Éééés igen...megvan a pénz.
2016. márc. 29. 23:22
Sziasztok! Új vagyok itt és nem is a térdprotézissel kapcsolatban lenne kérdésem de hátha kapok választ:) Nagyon nagyon nagyon durván recseg a térdem, ödémás is és biztos hogy porcleválás okozza. 2 éve motorbalesetem volt. Tropa lett a térdem, minden sérült benne ami csak lehetett, elszakadt a combizmom, oldalszalagok sérültek és elszakadt a hátsókeresztszalagom. Hátsókeresztszalag pótlásom volt tavaly áprilisban. Azóta sok porcerősítőt próbáltam már de csak addig volt hatása amíg szedtem bár az sem volt sok. A dokim ajánlott porcépítő injekció kúrát. Elgondolkodtam rajta bár eléggé borsos az ára. 23 éves vagyok és tudom hogy idővel csak rosszabb lesz majd ezért mindent megpróbálnék hogy rendben legyen. Van valakinek esetleg tapasztalata ilyen kúrával kapcsolatban? Köszönöm a választ és elnézést hogy nem a témával kapcsolatos a kérdésem:)
1322. 520803se (válaszként erre: 1310. - Aranynagyi)
2016. márc. 29. 21:27
Szervusztok! Én is érintett vagyok térd felszinpótló protézis terén. 1 éve műtötték a bal térdemet - lábadozásom normálisnak volt mondható. a féléves ellenőrzésen mondtam hogy méh mindíg duzzadtabb a műtött térdem -mint a másik. Azóta nagyon kínoz az időjárás változás, ami mostanában elég sűrűn van, ilyenkor 1 fájd.csill.tabletta bevétele van. Most h közeledik az 1 éves ellenőrzés egyre jobban félek, mivel tapintásra érezhetően melegebb a térd alsó része és fájdalmasabb is bizonyos ponton. Elképzelhető h ennyi idő után derülne ki valami összeférhetetlenség?? Más valaki közületek volt ilyen helyzetbe??
1321. Huncut63 (válaszként erre: 1313. - Kántor Klára)
2016. márc. 29. 16:30
Köszi Klára, megtanítottak 2 mankóval szabályosan menni. Lassan összeáll nálam is a kép a protézisekkel kapcsolatban:-)
1320. janos53 (válaszként erre: 1309. - Bogi11)
2016. márc. 29. 14:40
Nekem nem sikerült,egyik sem két műtétem volt.Nem bírja szervezetem a fémeket mindegyik begennyesedett és ki kellett venni. Ritka, akik így járnak mint én!A többieknek sikerül és futnak járnak vele minden gond nélkül.
1319. janos53 (válaszként erre: 1309. - Bogi11)
2016. márc. 29. 14:20
Szia Bogi! Van egy titkos naplom . A térd mütétem kálváriája cimen ott minen levan irva .Ha jelentkezel beléptetlek .
1318. janos53 (válaszként erre: 1316. - Kántor Klára)
2016. márc. 29. 14:09

Szia Klára! Sajnos az eddigi mütéteim során sajnos én is igy jártam. Olyan fájdalmak sóha életemben nem voltak mint akkor .

A csont fálydalomnál fálydalmasabbat én nem éltem még átt ,szörnyü volt.Mostis a csonton járok mert nem fort össze a csontom . Az alsó lábszáran csak van és lifeg .Azért nem merek messze sétálni csak a ház elé. Jó egészséget .

1317. janos53 (válaszként erre: 1311. - Aranynagyi)
2016. márc. 29. 13:54
Szia aranynagyi! Már nem vagyok csavaros ,már sajnos kivették már 2014-ben a csont meg gyengulés miatt .
1316. Kántor Klára (válaszként erre: 1306. - Rivalda)
2016. márc. 29. 12:21

Bocsi, hogy én is válaszolok. Ha ültem vagy feküdtem soha nem voltak fájdalmaim!!!

Nem az dönti el a műtétet, hanem a röntgen vagy ultrahang.

Nekem a röntgen kimutatta, hogy a térdben már semmi folyadék nincs, a két csonton megyek, szörnyű fájdalmakkal.

A doki műtét után azt mondta: "...ott már magának nem volt semmi, de semmi..."

Olyan szörnyű fájdalmakkal mentem, hogy volt, amikor 10-15 percig álltam valahol és nem tudtam továbblépni. Vagy hazasegítettek vagy a falba kapaszkodta "hazamásztam". Az utolsó fél évet egyedül nem is tudtam végig csinálni...

1315. Kántor Klára (válaszként erre: 1300. - Bogi11)
2016. márc. 29. 12:15

Nem gondoljátok, hogy ezt a műtődoki mondja meg ill. dönti el?

Mi a megbízhatóbb? Azt is a kórház mondja meg, nem? Ezeket írtam már....

1314. Kántor Klára (válaszként erre: 1298. - Bogi11)
2016. márc. 29. 12:14
Szerintem ez nem kívánság műsor, mivel, mint láttad, írtam, hogy a mi kórházunk csak cementez!
1313. Kántor Klára (válaszként erre: 1296. - Huncut63)
2016. márc. 29. 12:12

A cementet csontcementnek hívják, ami ugye meg kell, hogy kössön, ezért kell vigyázni rá. A járókeretes lépés nem igazi terhelés! A 2 mankós sem, figyeld meg, ahogyan megtanítanak lépni (ha akarod, leírom a szabályos könyvszerinti tanítási menetet), igaz téged még nem kellett igaz?

A mi kórházunk ezt hívja "...biztosra menni...", mert szerintük, ha a cement megköt, akkor az stabil (ezért csinálnak 3 vagy 4 nappal a műtét után röntgent.) Ha lenne szkennelési lehetőségem, elküldeném az én röntgen felvételemet, ami csoda szép!!!!!!!!

1312. Kántor Klára (válaszként erre: 1293. - Huncut63)
2016. márc. 29. 12:06
Mit lehet a csavarral mit nem, nem tudom. Mivel ugye nekem cement van én azt tudom biztosan, hogy azzal másnap (vagy harmad nap) lehet kerettel ráállni (ami persze nem igazi terheléses lépés), 8 nap után otthon két mankó 6 hétig, egy mankó még 6 hét.
1311. aranynagyi (válaszként erre: 1308. - Janos53)
2016. márc. 28. 20:14
Hello János, tökre megnyugodtam, hogy Te is csavaros vagy, valszeg beveszek 2 nyugtatót. Csak bízni tudok, hogy nálam jobban fognak működni a csavarok, meg a sejtjeim is.
1310. aranynagyi (válaszként erre: 1306. - Rivalda)
2016. márc. 28. 20:11

Szia Rivalda,

igen, a gyógyulás során sokszor veszítettem el a hitemet, hogy valaha meg fog gyógyulni, és fogok tudni járni rajta. Magamat mindenféle őrültnek neveztem, hülyének is, hogy képes voltam megnyomoríttatni magam. De mivel akkor már a műtéten túl voltam, hiába szidtam magam, bele kellett törődnöm, hogy így jártam. Aztán amikor tapasztaltam, hogy képes vagyok mankó nélkül menni, autót vezetni, képes vagyok 1 km-t is menni folyamatosan, akkor gondoltam, hogy lehetséges, hogy mégis meg lehet ebből gyógyulni. Emiatt szántam rá magam a másik térdem műtésére is, s most ismét csak előfordul, hogy szidom magam, hogy ennyi eszem van, hagytam volna úgy az egészet, ahogy van, ez biztos nem akar meggyógyulni. De ma felcsatoltam a nordic walking botomat és a kertben mentem 5 kört. Fog ez menni.

1309. Bogi11 (válaszként erre: 1308. - Janos53)
2016. márc. 28. 19:06
Kérlek írj a tapasztalataidról. Nálad miért ezzel a módszert alkalmazták? Mikor volt a műtét, és most hogy van?
1308. janos53 (válaszként erre: 1307. - Gizus58)
2016. márc. 28. 18:29
bocsánat, megint a nejem oldaláról írtam. Az én protim is csavaros volt, érdekes volt látni a hosszú csavarokat a röntgenen,jó mélyen bent a csontban.
1307. gizus58 (válaszként erre: 1304. - Aranynagyi)
2016. márc. 28. 18:27
Nekem is csavaros volt a protim.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook