Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1306. Rivalda
2016. márc. 28. 18:05
Sziasztok, én most kerültem térdproti várakozási listára. A Budakeszi Rehabilitációs Intézetben 1 év a várakozási idő... Nekem nincsenek fájdalmaim a térdemben - HA ÜLÖK. Vagy ha fekszem. De menni csak alig tudok 30-50 métert, mert akkor élesen belehasít a fájdalom. Vagy egyszerűen összecsuklik a bal térdem. Aranynagyit kérdem, keserves nagyon a gyógyulás? Sokszor vesztetted el a hited közben?
1305. Esli (válaszként erre: 1304. - Aranynagyi)
2016. márc. 28. 13:43
Én azt hittem, hogy a csavaros térdprotézis 2015 debütált... ezek szerint nem így van?
2016. márc. 28. 13:23
Most meg az látom, hogy van zavar és kavar a műtétek típusa miatt. Egyáltalán rajtam kívül van másnak is csavarral rögzített protija? Mint írtam, de bárhol a témával kapcsolatos cikkekben olvasható, hogy rá lehet állni mind a cementes, mind a csavaros térdprotézisra másnap is akár. Természetesen járókeret, mankó használat stb. Nekem a cementes is sokáig fájt, habár két hónap után már sportoltam. Nem gyorsan, de komótosan. Ez a csavaros, ez is fáj. 7 hetes. De már naponta csak egy flectort kell bevennem, és akkor elviselhető. Nordic walkingozni még nem mentem ki. Hogy mennyi idő alatt szövi be a csontom, s egyéb sejtem a protézist nem tudom. Azt feltétlenül figyelembe veszik ennél a műtétnél, hogy van-e csontritkulása a betegnek. Ha igen, akkor marad a cementes variáció. Nem sok kórházban csinálják ezt a csavarozást, a neten az is fent van, hogy hol. A lényeg, hogy ez a műtét akármelyik formációt is alkalmazzák, hosszadalmas felépülést jelent, változó fájdalmakkal.
1303. janos53
2016. márc. 27. 19:05
Kellemes,fájdalom mentes húsvéti ünnepeket minden kedves fórumozónak!
2016. márc. 27. 16:38

Sziasztok!


Fájdalommentes boldog húsvéti ünnepeket kívánok!!!

Üdv.Türelmetlen

1301. viaszvirág (válaszként erre: 1298. - Bogi11)
2016. márc. 27. 15:16

Szerintem itt a cikk írója valamit benézett!


Nekem azt mondta a dokim, amit leírtam. Ha belegondolsz, logikus, hogy a beszövéshez nem kevés idő kell! A ragasztó meg pár óra alatt megköt.

1300. Bogi11
2016. márc. 27. 12:50

De igazából talán nem is ez lenne a lényeg, hanem az, hogy hosszabb távon ad-e olyan pluszt ez az új megoldás, ami a mozgást könnyebbé teszi, esetleg megbízhatóbb, vagy/és gyorsabb, fájdalommentesebb gyógyulást eredményez?

Köszönöm, ha erre is tud valaki válaszolni.

1299. Bogi11
2016. márc. 27. 12:22

A cikk végén ugyanakkor ez szerepel:

" A cement nélküli protéziseket nem ragasztják hozzá a csontokhoz, hanem úgy tervezték, hogy a csont ránőjön a protézis érdes felszínére, és ez alkotja a stabil kapcsolatot a kettő között. A protézist nagyjából hat hét alatt növi be a csontszövet."

Akkor mostmár még úgysem értem a dolgot. :(

1298. Bogi11 (válaszként erre: 1297. - Viaszvirág)
2016. márc. 27. 12:14

Ez volt a cikkben:

"Ez a módszer 15 perccel rövidíti a műtéti időt, de fontosabb, hogy a fájdalom miatt addig ágyhoz szegezett beteg már másnap lábra tud állni. Ha maratonra még nem is nevezhet, a futópályán heteken belül ott lehet...

Sikerhez – megítélése szerint – két dolog segítette: az egyik a csavaros rögzítésű technika; a másik, hogy az ipar mára képes olyan protézisfelszínt kialakítani, melybe a csont bele is tud nőni. Ez utóbbi az, amitől a beteg már a műtét másnapján rá tud lépni a lábára, használhatja a térdét.

Az új technikával műtött betegeknek 15-20 évig nem lesz bajuk a járással. Az operáció után hat héttel a beteg a focin kívül szinte bármilyen hobbisportban elkezdheti az edzéseket. Az aktív mozgást itt receptre írják mindenkinek."


Itt azért én látok ellentmondást. Vagy ez csak marketing szöveg? A cikk úgy tünteti fel, hogy a csavaros protézis másnapján már felkelhet a beteg, és 6 hét múlva akár futhat is. Mintha neked nem ilyen tapasztalataid lennének. :( Remélem nem haragszol a kérdésekért, csak szeretnék tisztán látni, hogy a lehető legjobb megoldást tudjuk kiválasztani majd a férjemnek.

1297. viaszvirág (válaszként erre: 1296. - Huncut63)
2016. márc. 27. 11:31
Nem rögzítik semmivel, a saját csontod szövi be. Ezért kell 6 hátig mankózni és nem ráállni!
1296. Huncut63 (válaszként erre: 1295. - Viaszvirág)
2016. márc. 27. 07:44
De ha nem cementes akkor mivel rögzítik? Mert az új eljárás csavaros és arra másnap ráállhatsz.
1295. viaszvirág (válaszként erre: 1293. - Huncut63)
2016. márc. 26. 21:20

A NEM CEMENTESRE nem lehet 6 hétig ráállni teljes testsúllyal,két mankóval kell menni. Hiszen idő kell, amíg a saját csontod beszövi a protézist.


A CEMENTESRE másnap már rá lehet állni, de azzal is pár napig mankózni kell.

1294. Bogi11 (válaszként erre: 1293. - Huncut63)
2016. márc. 26. 20:41
Ez az amit én sem értek.. :(
1293. Huncut63 (válaszként erre: 1283. - Viaszvirág)
2016. márc. 26. 20:39
Valami fogalomzavarom lehet akkor, eddig azt hittem minden protézist cementtel rögzítenek, az új találmány pedig a csavarozás és ez az, amire másnap rá lehet állni. A cementesre pedig hetekig nem. Rosszul tudtam?
1292. Huncut63 (válaszként erre: 1282. - Aranynagyi)
2016. márc. 26. 20:34
Engem február 10-én műtöttek és 2 mankóval jártam április 20-ig. Utána egy mankó, de az nem ment. Május 13-án már két lábon mentem a kontrollra. De tudod, én mozaikos vagyok:-)ott muszáj beépülni a porcnak.
1291. Esli
2016. márc. 26. 18:44
Kellemes Húsvéti Ünnepet Mindenkinek.Amikor a 6 hetes kontrollon voltam, már akkor a műtő dokim szolt hogy nyugodtan elhagyhatom a mankót.
2016. márc. 26. 18:03
Na lassan profik leszünk a különböző műtétekben, összeszedjük az összes tudást és jól megosztjuk egymással. Igy áll össze az igazság, hogy a cementes protiknak a beváltságuk, kipróbáltságuk miatt nagy az elfogadottsága. A csavarozós az újszerű, remélem nem fogom szidalmazni a doktoromat egyszer,hogy bárcsak inkább ragasztott volna. A jövő héten szerdán fogok vele találkozni, már írom a kérdező listámat. Drága Klára, ha neked sem ahajlatban nem fájt, sem a sípcsontod, akkor neked a térded belül fájt? Ami a mankózást illeti, olvashatjátok mennyi javaslat hangzik el. Én nem szeretem különösebben a mankót, az előző műtétem után már a harmadik héttől max. az utcán használtam. Most azt kell mondanom, hogy magabiztosabb vagyok járás közben, ha egy mankóm van. Kettő ennél a műtétemnél nem is volt, mert ha emlékeztek rá, megírtam, hogy három nappal a műtét előtt eltörtem a jobb karom. Ezért én végig egy mankóval épültem fel, úgy, ahogy. Ma pl. beiglit sütöttem, rakott káposztát készítettem, sonkicát és tojásokat főztem. Annyira kimerültem, hogy le kellett feküdnöm. kb. másfél-két órát pihenek és utána ismét feléledek. Áldott ünnepet kívánok mindannyiótoknak, és elviselhető, vagy fájdalommentes időszakot.
1289. Kántor Klára (válaszként erre: 1279. - Aranynagyi)
2016. márc. 26. 14:55

Nagyi, nekem a térhajlatban soha nem fájt, se tavaly se az idén, sőt a sítcsontom sem.

Szerintem ez is egyéni.

Viszont tavaly is és az idén is 6 hét után (a hasi szurik és a fásli után) keményem bedagadt a bokám. Eddig olyan volt mint az őzike lába. Doki szerint ez nem baj, ki ilyen ki olyan.

2016. márc. 26. 14:10

Mindenkinek,


mindenkitől minden kórházban meg kell kérdezni, akar-e valaki rehabra menni. Engem ismert előzőről a dokim, mégis nem volt rest és most is megkérdezte, ugye nem akar menni? Ez így tisztességes.

Egy házi orvosnak mindenről tudnia kell, azaz a Zárójelentés alapján neki kell "beszereznie" a gyógytornászt. Ha nincs azt is meg kell mondani. MInt többször írtam, a mi nagy területű kerületünkben nincs és a házi doki mindent megtesz, hogy a "szomszédból" kerítsen frissen műtötteknek tornászt!!!!

Fent említettek valóban a betegekért vannak....

Mint írtam, én megkérdeztem a műtődokimat a csavarról és a cementről. Csak annyit mondott: a kórházunk mindig cementez, mivel: "...mi biztosra megyünk...." Persze én 70 éves múltam, kissé csontritkulásos vagyok és ez is számíthat. De nem gondoljátok, hogy ezt a körülményeket figyelembe véve a műtődokinak kellene eldönteni? Ez kívánság műsor lenne??? Első nap a műtét, második nap fekve némi torna, harmadik nap kerettel (ott is van némi terhelése a műtött térdnek) lábra állás. Én csak negyedik nap tudtam tavaly is idén is, de tudomásul vették. Muszáj volt, különben majdnem sikerült mindkét alkalommal elájulnom. Negyedik nap szépen kibicegtem a mosdóba és nem dőlt össze semmi.

Habár pl. a bódításról megkérdezik az embert, ill. nem míndíg, tavaly megkérdezték, most nem és szépen végig "bódultam" a műtétet, imáimba foglalva az altató orvost....

Nálunk 6 hét 2 mankó, 6 hét egy mankó, ha nagyon stimmel minden, persze lehet rövidíteni.

1287. viaszvirág (válaszként erre: 1286. - Bogi11)
2016. márc. 26. 13:36

A cikkben az van, hogy csavarokkal rögzítik. Ezért lehet rögtön lábra állni, mert nem kell megvárni, míg megköt a cement vagy amíg a saját sejtjeid beszövik a fémet. Bennem nincsenek csavarok, szerencsére.


A térdkalácsom változatlanul mozog, ha fel akarok állni, akkor kifelé dől és az fáj. Egy kicsit jobb a helyzet, ha felveszem a térdszorítót. Itthon nincs gondom, mert minden olyan magasan van (ágyam, székek, WC), hogy simán fel tudok állni.


Ha máshol vagyok, akkor szembesülök azzal, hogy minden milyen alacsonyan van :-)))) Akkor nagyon nehéz a felállás, de általában mindig segít valaki :-)))

1286. Bogi11 (válaszként erre: 1285. - Viaszvirág)
2016. márc. 26. 11:34

Köszönöm. Örülök, hogy jól sikerült a műtéted, és bevált a protézis. A térdkalácsod az rendbe jött? Mert mintha arra panaszkodtál volna.

Csak azt nem értem, hogy a cikk szerint(te linkelted korábban [link] éppen azt mondják az egyik előnynek, hogy másnap már talpon van a beteg. Akkor most mi az igazság?

1285. viaszvirág (válaszként erre: 1284. - Bogi11)
2016. márc. 26. 10:32

Nekem azt mondta a doki, hogy 60 éves kor alatt nem cementest tesznek be (ha jók a csontok). Az az előnye, hogy cserénél nem kell annyi csontot eltávolítani a régi protézissel, mint a cementesnél. És azért ez nem mindegy!!!


A hátránya annyi, amit írtam is, hogy 6 hétig 2 mankó, 3 hónapig 1 mankó. Ez azért kell, hogy így legyen, mivel a nem ragasztósnál a saját szöveted szövi körbe a protit és ahhoz idő kell, míg a cementes az hamar megköt.


Ez nekem már 5 éves és kutya bajom sincs vele.

Nekem minimum 15 évet mondott a doki.

1284. Bogi11 (válaszként erre: 1283. - Viaszvirág)
2016. márc. 26. 07:01
És neked hogy vált be a nem cementes? Milyen előnye van? Tegnap egy ortopéd sebésszel beszéltem, aki azt mondta, hogy ő csak a cementest javasolja,az bizonyítottan 10-15 évig jól működik.
1283. viaszvirág (válaszként erre: 1281. - Huncut63)
2016. márc. 25. 23:48
A cementesre másnap rá lehet állni, csak a NEM cementesre nem lehet 6 hétig! Addig kötelező a 2 mankó, utána meg 3 hónapig az 1 mankó! Nálam legalábbis így kellett.
2016. márc. 25. 20:40
Huncut, amikor járókerettel mész, akkor felemeled a műtött lábadat és úgy mész? Mert ha nem akkor Te is rálépsz a műtött lábadra. Természetesen a járókeret leveszi a nagy terhet a lábakról. De kérlek írd meg, hogy akkor Te mikor álltál rá a saját lábadra? Amikor már mankót kapsz (két nap múlva) akkor is rá kell állnod a műtöttre is.
1281. Huncut63 (válaszként erre: 1279. - Aranynagyi)
2016. márc. 25. 06:46
Az azért furcsa számomra, hogy más kórházban nem lehet ráállni a cementes térdprotézisre, együtt feküdtem egy hölggyel, bár engem hamarabb kiengedtek, de az együtt töltött egy hét alatt nem állhatott rá, csakis járókerettel mászkálhatott. Hogy van ez!?
1280. Bogi11 (válaszként erre: 1279. - Aranynagyi)
2016. márc. 24. 21:13
Kedves Nagyi! Én minden plusz információnak nagyon örülnék privátban is.Ezek szerint az Uzsokiban operáltak mindkétszer, és nem Hangody professzor. Ezek szerint félreértettem..
2016. márc. 24. 18:00
Nos, először is a kórházban tőlem sem az első, sem most a 2. műtétkor nem kérdezték, hogy akarok-e rehabra menni.Olyan természetes volt, hogy én otthon fogok rehabilitálódni. Nem is volt ezzel gondom, ugye van egy CD-m, amit egy ortopéd orvos készített térdprotézisesek számára, annak alapján tornáztam, és kb. 3 hét múlva jött a gyógytornász is, ill. az 5. héten már jártam a rendelőbe is tornázni. Akkor még nem dobtak ki. Inkább az bosszant, hogy a háziorvos nem volt segítőkész, úgy tett, mint aki nem tud semmiről semmit. De hagyjuk, túl vagyok rajta. Ami a műtéti eljárást illeti, a googliban a teljes műtét leírása megtalálható Sanat.swing, ezt kell beírni és ott ki fogja dobni a leírást, de nem lesz olyan véres műtéti képsorozat, mint a másik típusu műtétnél. Annak idején azt is megnéztem. Nem kellett volna. Nos, itt a legfontosabb, hogy ne legyen csontritkulása a betegnek, mert akkor csak a cementes proti jöhet szóba. Ezért örvendezett az dokim, hogy milyen jó a csontom, s tudta alkalmazni az új eljárást. Az teljességgel igaz, hogy másnap lábra állítanak és járókerettel lehet menni mosakodni, pisilni, stb. Ez nem is okozott nekem gondot,de a cementesnél is ugyanez volt a helyzet. Szerintem az Uzsokiban ez a gyakorlat. Tehát ennél az eljárásnál fúróval belefúrnak a sípcsontba, egy nagyobb, és két kisebb helyen, és a protézist ezekbe a lyukakba csavarral rögzítik. A műtéti idő kb. 15 perccel rövidebb, mert nem kell várakozni, hogy a cement megkössön, addig nem szálldosnak a baktériumok bele a nyílt sebbe, hiszen van a fúrás, faragás, csavarozás (jól leegyszerűsítettem) és mehet a beteg nyögni. Ami nekem furcsa, hogy az előző műtétnél nagyon fájt a térdhajlatban lévő inaim, ennél a műtétnél ilyesmi nem volt, de a sípcsontom sajnos még mindig fáj. Igaz, hogy azért csak gyógyulok, mert már elég naponta egyszer - reggel - bevenni egy flectort, az éjszaka nyugalma érdekében este egy felet. Autót nagyon könnyen vezetek, nem nehéz sem a be, sem a kiszállás, sem a vezetés. Ha napközben úgy érzem, hogy most kicsit j obban fáj, akkor bekenem flexagillel, s azt nagyon szereti. Éjszaka is előfordul, hogy arra ébredek, hogy fáj a térdem. Akkor szintén bekenem, s pár perc múlva alszom tovább. Ami a professzor urat illeti, van magánrendelője bent a városban, nagyon hosszú a várakozási idő, de be lehet jutni. A magánrendelőjénél fel van sorolva, hogy még kik rendelnek ugyanott. Akit érdekel privátban megírom az én műtődoktorom nevét, ő is rendel a professzorral együtt ott. De azt is elmondhatom, hogy az összes vele dolgozó ortopéd orvosnak nagyon jó híre van a betegek között.
1278. Bogi11 (válaszként erre: 1277. - Huncut63)
2016. márc. 24. 16:40
Írtam üzenetet. :)
1277. Huncut63 (válaszként erre: 1276. - Bogi11)
2016. márc. 24. 11:46
Mikor mentek és hová sikerült hozzá időpontot kapni?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook