Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a kezelhetőbb, bújósabb, gazdiszeretőbb kutyus: a Westi vagy a Bichon bolognese? fórum

Melyik a kezelhetőbb, bújósabb, gazdiszeretőbb kutyus: a Westi vagy a Bichon bolognese? (tudásbázis kérdés)


2016. júl. 10. 10:41
Nekünk havanese van, imádnivaló, tündéri. Ami rossz tulajdonsága van, azt mi neveltük belé:)
24. Kraszy
2016. júl. 9. 20:35

Sziasztok!

A két kutyus között dilemmázok.

Nagyon rég szeretnék már kiskutyát de nem tudom eldönteni igazán,hisz mindkét fajta okos,tündéri ,szeretni való.Eddig skót juhászom volt,igazi Lessie mint a filmben:-) ,16 évesen távozott a családból.Tacsim volt még,ő is szép kort megélt.Most újra kutyust szeretnék:-) de h melyiket?

Véleményeket kérnék,köszönöm

23. morkika (válaszként erre: 22. - Vitkit)
2010. aug. 1. 11:43

Minden kutya jól érzi magát a kertben és a lakásban is, a megfelelő egyensúly a lényeg. Egy kutya nem attól lesz öleb, hogy állandóan az öledben van. Az ölebek, illetve a lakásban tartott kutyák sokkal jobban igénylik a gazdi közelségét. Nekem csivavám van, de mindig sétál, nem cipelem a kezemben vagy táskában. Ők is imádnak a szabadban mászkálni, de egész nap nem érezné jól magát egy kertben. Egy westit viszont simán kint hagyhatsz a kertben egész napra, meg se kottyan neki. Plusz, egy westihez sokkal keményebb kéz kell, mert sokkal akaratosabb, erősebb jellemmel megáldott kutya. A havanese mindig is társasági kutya volt. A westi nagyon határozott, bátor és vakmerő. Régen kártevő írtásra használták.

Teljesen más a két kutya.

22. vitkit
2010. júl. 31. 11:07

Szerintem összehasonlítható a két kutya.A barátnőmnek westije van,nekem bolognesem.Nem igaz,hogy a bolognese benti kutya,mert az enyém imádja ha kint lehet,jobban is,mint a benti létet.Az sem igaz,hogy öleb,attól függ,hogy ki hogyan neveli.Bencém jobb szeret a lábán jönni,mint ölbe vagy táskában.

Minden a neveléstől függ!

2009. okt. 13. 16:24
szerintem a Havanese a nyerő. :D
2009. aug. 21. 22:07

Nekem kis spiccem van.

Ha valaki szereti a hizelgős kutyát hát ez az.

Igaz miközben szeretget majd lerágja kezem lábam.

Érzékeny, vidám, okos kutya.

2009. aug. 21. 19:41
A két kutya teljesen más, nem is lehet őket összehasonlítani. A westi (West Highland White Terrier) mint a neve is mutatja, terier, vagyis jövős-menős, élénk vadászösztönnel megáldott kutya. A bolognese pedig igazi ki öleb szobakutya. A habitusuk teljesen más, de mindkettő aranyos. Mondjuk nekem egyik sem kéne :D
2009. ápr. 19. 13:37
Nekem Westim van. Háááát... Szerintem egy cseppet elrontottam, eléggé féltékeny, azt hiszi, mindenkitől meg kell védenie. Néha idegesítő. De szeret bújni, imádja ha foglalkoznak vele,de ha éppen nem érek rá, akkor elvonul. De ez az én kutyám, nem cserélném el semmilyen másra!
2009. febr. 13. 09:36
[link] Ez a Bolognese. Nem szeretem ezt a fajtát. Kicsit hisztis ,kicsit bolond,féltékeny .Hozzá kell tennem az enyém nagyon jó vérvonalból származó ,minőségi kutya volt.
2009. febr. 13. 09:23
Mindegyik fajtának megvan sajátossága.Mindegyik más . Nekem volt már Bischon,Tacsi,Pekingi Pincsi,Őz Pincser,Shih-Tzu,stb.A gazdinak kell tudnia MIT VÁLASZT,melyik fajtájú kutyus passzol hozzá legjobban.Kinek a Tacskó,kinek a Bischon .Nekem a Shih-Tzu .+ talán majd egy Tibeti Masztif
2008. nov. 27. 10:34
Ha már választani kell, akkor a bichon, sztem. De bármelyiket veszitek meg, imádni fogjátok.
2008. máj. 16. 17:53
Nekem bolognese van,de volt már tacsim is meg palotapincsim is.Szerintem ahogy neveled ojan lesz.Számomra nem volt egyik sem kezelhetőbb vagy kezelhetetlenebb.
2008. máj. 16. 13:58

Nekünk már volt több tacsink, imádnivalóak.

Most westie-nk van, ő a szüleim 4. gyereke, és kicsit unokapótló is:)

12. a6bd9754cb (válaszként erre: 8. - Hörcsög)
2008. ápr. 23. 09:05
Nekünk is tacsink van, még soha nem volt ilyen hűséges, imádnivaló kutyám!
11. Krysty
2007. dec. 14. 16:02
Nekünk westienk van. Egy imádvaló kutyus!!!
10. Zojci
2007. dec. 14. 15:59
A szomszédnak westije van,nekem bolognese,szerintem mindkettő aranyos:)
2007. nov. 17. 12:30
Bisoon Bolognease
8. hörcsög (válaszként erre: 7. - 9778ca1817)
2007. okt. 2. 13:11
Nekem is tacskóm volt, a világ legokosabb és legszebb kutyája. Kutyát irtam, nem lefetyelő egeret.
2007. okt. 2. 12:53
tacsi:)
2007. okt. 1. 16:53
Köszike,már megoldodott.Havanese lett és édesanyjámé,tehát ő fog vele foglalkozni.Nekem vizslám van és gyerek mellett is ugyanannyit foglalkozok vele,mint előtte és szerintem nincs rossz dolga nálunk:))))
2007. szept. 30. 14:06
Egyébként nézzétek meg a képeslapjaim között, két kép van róluk feltéve. A kisebb a kislány, a nagyobb a fiú. :)))
2007. szept. 30. 14:02
Nekem két máltai selyemszőrű kutyusom van, annyiban különbözik külsőre a westitől, hogy hosszú a szőre. Mindkettő ennivaló, egymást félretolva bújnak hozzám, mindkettő nevelhető és nagyon ragaszkodnak nemcsak hozzám, egymáshoz is.
2007. szept. 30. 12:18

Szerintem tök mindegy, hogy melyiket választod. Az a lényeg, hogy a kutyával mennyit foglalkozol, és hogy neveled.

De néz meg valamilyen kutyás oldalt a neten. Pl: a www.kutya.lap.hu-t.

2007. ápr. 27. 18:33
Szerintem a Westi..egy barátomank is az van.
2007. ápr. 27. 18:24
Szerintetek melyik a jobb kutyus:Westi vagy a Bichon bolognese?(melyik kezelhetőbb és melyik bújosabb, gazdiszeretőbb)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook