Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya veszettség kezelhető? fórum

Kutya veszettség kezelhető? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. BeauIieu (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 23:32
A virust tartalmazna a vere.
46. 80ASIQ (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 23:17
Nyugi!
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 7. 20:53
igen csak nyugtalan vagyok, bár az eredményeknél nincs eltünés gondolom ott is látszott volna ha azlenne, ma kapta az első oltást 2 hétmúlva kapja a következőt
44. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 20:18

nem értek hozzá, de sztem hihetsz a dokinak.


Szerencsére azért manapság már nagyon ritka.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - BeauIieu)
2021. szept. 7. 17:39
Kérlek ne forgasd ki a szavam én ilyet nem írtam, szimplán csak az érdekelne hogy az eredményében mi térne el ha az lenne.
42. BeauIieu (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 17:39
Szerinted az allatorvos el akar valamit titkolni eloled? Hidd el, o tudja ertelmezni.
2021. szept. 7. 17:11

sziasztok reggel elhoztam, elvittem az állatorvoshoz aki kizárta a veszettséget,6 óra után érkezik egy labor eredmény is hogy nincs e egyéb gond, és az oltasi sorozatot elkezdjük

mit érdemes figyelnem az eredményben? tartok még mindig a veszettségtől.

40. unom (válaszként erre: 37. - Mirrmurr2)
2021. szept. 7. 17:01
Ő is falun lakik, és van kutyája 😁
39. Ervina
2021. szept. 7. 13:47
Én úgy tudom, hogy már nagyon ritka itthon a veszettség, pont a rókák vakcinázásának köszönhetően.
38. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2021. szept. 7. 08:54

"... a vírus főként a nyálban mutatható ki."


"A védőoltás tehát egy fajlagos megelőzés, mellékhatásai csekélyek, inkább helyi jellegűek. Minthogy a veszettség halálos kimenetelű betegség, igazoltan veszett állat marása után az oltást minden esetben be kell adni."


Tapasztalatból írtam, amit írtam.


FI, jelezz kérlek, hogy mi volt a dokinál, remélem mihamarabb kiderül az eredmény.

A lényeg, hogy mivel titeket nem harapott meg nem érintkeztetek a nyálával csekély az esélye, hogy veszettek lennétek, és szerencsére a kutyának is.

37. Mirrmurr2 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2021. szept. 7. 08:21

Falun lakók nevében hadd mondjam el neked, hogy nagyon sértő lehet az általánosítás, miszerint "Falun nem sokat foglalkoznak a kutyával".


Mi, a falun lakók is foglalkozunk a kutyával: visszük állatorvoshoz szükség esetén, foglalkozunk vele, szeretjük és tanítjuk őket, együtt élünk velük.

Nem te vagy az egyetlen, aki foglalkozik a kutyáival, ezt nyugodtan elhiheted.


Az általánosítás elég szűk látókörre vall.

És most töröltetheted ezt is.

36. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. szept. 7. 08:14
Nagyon túl van már beszélve ez a topik! Momentán a kutya esélyes arra, hogy fertőzött legyen, de amíg tünetmentes, addig még van remény egy oltással vagy oltássorozattal. Ugyanez embernél is. Azért kell egy állatharapás után minél hamarabb orvoshoz fordulni. Úgyis az orvos az alkalmas személy a probléma kezelésére, oda meg megy a hősünk a mai nap folyamán.
35. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 06:54

Ide haza rendszeresen oltják a rókákat veszettség ellen.

Én nem hinném, hogy veszett lenne, nagyvalószínűséggel egy rókakölyköt rágcsált,azok óvatlanok. Még könnyű prédák.

2021. szept. 7. 00:00

Csatlakozom Unom kérdéséhez, de még megkérdezem anyagiak is vannak hozzá? A kutya nem kevés pénzbe kerül, ha netán beteg és most nem a veszettségről beszélek, mondjuk babéziás lesz egy kullancscsípés miatt, vagy kutya koronavírusos. Százezres összegeket lehet fizetni.

Az oltások sem 2 Ft-ba kerülnek. A féregtelenítések, a bolhaírtó nyakörv is drága. Chip is kötelező, ha egyszer orvoshoz, vagy nyilvántartásba kerül gond lenne, ha nincs benne.

És a napi etetése normális étellel sem olcsó.

Gondold át, biztos akarod-e azt a kutyust?

A nagystülők mit szólnának, ha elvinnéd, lehet konfliktust okozna. Vidéki házakban van kutyus, a biztonsági kamera helyettesítésére is szolgál több helyen, tuti lenne másik kutyus és mindet nem tudod megmenteni.

Lehet jobban járna mindenki, ha elvinnéd oltatni, féregteleníttetni, vinnél neki tápot, lehet nem fanyalodna dögre. De kutyája válogatja, van amelyik a dögben fetreng álcázza magát a bűzzel. Vadászkutyák, mint pl. a Beagle előszeretettel fetreng benne..a kivétel meg erősíti a szabályt.

33. unom (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:10
Volt már kutyád? Lenne rá időd, energiád?
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:09

A következő is el lesz. Falun nem sokat foglalkoznak a kutyával.

A szomszédasszonyom jó fej nő, van egy helyes, szófogadó kicsi kutyája, rendesen bánik vele. De csak tavaly döbbent meg azon, hogy a kutya érti, amit mond neki.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. szept. 6. 22:07
sajnos jobb döntést nem tudnák neki,sajnálom nagyon elvan hanyagolva.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2021. szept. 6. 22:05
nem tudom igazábol biztosra de szerintem az volt
29. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:01

Még egy kérdés; tudod, mire vállalkozol, mikor egy elhanyagolt kerti kutyát fogadsz be?

Nem lehetetlen, de készülj fel a nehézségekre.

2021. szept. 6. 21:48

Oltás oltás oltás.


Veszettségre nincs kezelés, nincs gyógyszer. Embernek, állatnak halál.

27. Guruljka (válaszként erre: 24. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 6. 21:46

Nincs kezelés. Nem létezik.


Amint már írtam és az az olsal is írta, amit linkeltem: veszettséget a tetem agyából állapítanak meg.


A rókáknak nagyon is tesznek ki élelembe rejtett oltóanyagot, és ezzel sikrült is a veszettséget visszaszorítani.

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 21:41

Hány rókatetemet láttál eddig?

Nem mondom, hogy nem lehetett az, de nem egyértelmű.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 6. 21:18
szerintem róka mert a csonton hosszú vörös szőr volt
2021. szept. 6. 20:45

Hátha nem is róka volt, hanem vmi őz/egyéb tetem.

Már a rókáknak is szoktak kitenni veszettség elleni szert.


A tuti, ha elmész az állatorvoshoz, tesztelik a kutyát, majd eredménytől függően kezelés/oltás.


Tetemből is meg tudják állapítani a veszettséget, de nem tudom, hogy hogyan. Sünnel jártunk már így, hogy "jajj de cuki, megmentjük", majd 2 nap múlva meghalt, elvittük dokihoz, és kiderült, hogy veszett volt.


Szóval a sünikkel is nagyon vigyázni kell, mert azoknál sajnos kifejezetten gyakori, és vándorolnak is rendesen.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2021. szept. 6. 20:33
szerintem neki már nem volt agya..elég száraz volt a csont a szőrből ismertem fel hogy róka
22. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 20:25
A tetem agyát vizsgálják az állateegészségügyben.
21. Guruljka (válaszként erre: 16. - Rabankari)
2021. szept. 6. 20:24

Lehet, hogy ebben igazad van, a netes oldalak sem térnek ki minden lehetőségre. De logikuisnak tűnik.

(Mondjuk egy bármilyen apró sebet sem hagyom a saját, olott kutyámnak sem szagolni vagy nyalogatni.)

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Unom)
2021. szept. 6. 19:42
rendben értesítem őket mindenkép !
19. unom (válaszként erre: 16. - Rabankari)
2021. szept. 6. 19:41

Pontosan

Ha a kórokozó a véráramba kerül, jó eséllyel fertőz.

Értesíteni kellene az önkormányzatot vagy a vadásztársaságot a tetemről.

2021. szept. 6. 19:41
azt valaki nem tudja esetleg ha a róka tetem fertőzőtt volt medig fertőz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook