Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
2010. jan. 24. 20:33

Sziasztok Lányok!

Már régebben voltam fent .Végre voltam konzultáción Bp-n.K.P-nél. SIKEEEEEEERÜÜÜÜÜLT!!!!!!

megy Tb-re. nagyon örülök. márc.30-ra adott időpontot. előtte egy héttel az altatóorvoshoz amit kaptam időpontot hamarabb behívnának szerintetek mivel szabolcsból utazunk és mennék du-ra dolgozni nem hiányozhatok visszakellene érnünk . a másik kérdésem az EKG -hoz elég egy háziorvos által készített EKG csík? vagy kardiológus kell hogy kiadja?

1664. ecd54f9037 (válaszként erre: 1663. - Szilvi1110)
2010. jan. 24. 17:43

persze persze szoritopántot is viselek kb 2-3 honap mire a végleges lesz:)

ez a saját mirigy kb 300cc implant 335 magas profil

1663. szilvi1110 (válaszként erre: 1662. - Ecd54f9037)
2010. jan. 24. 17:36
Tényleg szépek a hegek! Most ez milyen méret egyébként? Gondolom még fog egy picit lejjebb vándorolni, ugye?
2010. jan. 24. 17:17

sziasztok:)tettem föl képet 2 hetes ciciről igaz ebben impli is van de a fölvarrás mellbimbi kicsinyités hege szerintem nagyon szép kenegetem lámpázom ezerrel

szép napot

1661. szilvi1110 (válaszként erre: 1660. - Kitti1225)
2010. jan. 24. 12:21
Kitti, ha még olyan sokáig nem akarsz szülni, csináltasd meg. Milyen a mostani méreted? Csak a pénzgyűjtés miatt kérdem. Olvastad lejjebb, mik a tb támogatás kritériumai?
1660. Kitti1225
2010. jan. 24. 10:19
Barbarella, 25 vagyok és még vagy 10 évig nem is szeretnék gyereket...te mikor és kinél csináltatod? Priviben is megírhatod. Én egyelőre még gyűjtöm a pénzt, aztán meglátjuk, de lehet, hogy hamarosan én is túl leszek rajta...bár vannak félelmeim jócskán.
2010. jan. 23. 23:06

Pipi, sok sikert! :)

Kitti, én még csak 18 éves múltam, de én is megcsináltatom, persze még nem szültem. :)

Ha nagyon zavar -nem tudom mennyi idős vagy és mikorra tervezed a gyerkőcöt-, érdemes megműttetni. Túl nagy teher ez...

1658. pipi9999
2010. jan. 23. 21:45

Köszi az info-kat.

Balatonfüredre megyünk,ha minden rendben.:)

A fürdőruha még ráér. :(

Bár a lányom szavaival élve,már csak 5-öt kell aludni és túlleszek rajta!

10 év szenvedését és az iskolai csúfolásokat vágják le rólam!

Szuper! :)

2010. jan. 23. 21:33

Szia Kitti!


Azt hiszem, itt mindenki megérti a problémádat, és a félelmeidet is. Szerintem nagyon kevesek azok, akiknek nem jut eszébe, hogy ottmarad a műtőasztalon. Én is így voltam ezzel a műtét előtt. Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.

1. A mellkisebbítés mindig felvarrással is jár.

2. Orvos- nem tudom hol laksz, de Budapesten a Szent Imrében bármelyik orvosban vakon megbízhatsz. Én pl 200 kilométerről mentem oda műtétre.

3. Nem írtad a méretedet, de ha a testsúlyod legalább fél százalékát ki kell venni mellenként, akkor a tb támogatja a műtétet, így ingyenes. Ez azt jelenti, hogy ha pl 60 kiló vagy, akkor mellenként 30-30 deka, vagy ennél több. Ha ez nincs meg, akkor fizetni kell érte, de még mindig nem annyit, mint egy magánklinikán.

4. A teljes felépülés hat hét, de ez nem azt jelenti, hogy addig nem mehetsz dolgozni, nem csinálhatsz semmit. Táppénzen általában két-három hétig vagyunk.

5. Szülés- én nem csináltattam meg előtte, éppen ezért 12 évet vártam a műtétre. Ha az elkövetkező egy-két évben szeretnél szülni, szerintem nem érdemes előtte megcsináltatni. Ha majd csak évek múlva szülsz, és már nagyon zavarnak a melleid, belevághatsz, de azt tudnod kell, hogy a terhesség, szoptatás nem kedvez az új ciciknek, és az is megeshet, hogy nem tudsz majd szoptatni. Ennek ellenére többen megcsináltatták szülés előtt, olyan is van, aki azóta szült, és megy neki a szoptatás. :)

1656. Kitti1225
2010. jan. 23. 16:10

Sziasztok!


Én még csak most kezdtem olvasgatni ezt a fórumot és úgy látom, hogy tőletek kérhetek igazi tanácsokat, mivel már legtöbbetek túlesett mellműtéten.

nos, a problémám nekem is a nagy mell. Sajnos tinikoromban hirtelen nőttem, híztam és fejlődtek a melleim, emiatt 25 évesen már évek óta szenvedek a nagy és lógó mellektől. Sportmelltartót kellett volna hordanom, de persze kis buta lányként fogalmam nem volt róla, mi lesz a következménye a dolognak, mivel szégyelltem őket. Sajna, ha hízok, akkor legelőször a melleimre megy a cucc és már nagyon unom. Anyumnak és a nővéremnek már többször is mondtam, hogy mennyire kényelmetlenek, főként menzesz előtt, amikor a két mellem rendesen nyomja a mellkasomat és néha rendesen rosszul érzem magam, de ők nem értik meg, mivel mind a ketten kismellűek és el sem tudják képzelni, hogy mennyire rossz az egész dolog. Nem beszélve a jó kis rucikról, amelyeket nem vehetek fel, mert állandóan melltartót kell hordanom, különben úgy lógnak, mintha egy 80 éves öregasszonyé lennének:(

Kb. 1 éve gondolkodom komolyabban a műtéten, de bevallom félek tőle. Félek, hogy a műtőasztalon halok meg, mint a hiúságom áldozata...

A kérdéseim a következők lennének:

1. Ha mellkissebbítést kérek, azzal felvarrás is jár?

2. Tudtok olyan orvost ajánlani, akiben vakon is megbíznátok?

3. Kb. mennyibe kerül az egész dolog?

4. Mennyi idő kell a teljes felépülésig?

5. Ha később szülni szeretnék (márpedig akarok) érdemes megcsináltatni vagy nem? Meg lehet őrizni az alakját?

Egyelőre ennyi és előre is köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 22. 20:18
Ja a tornát viszont,csak most engedte 100%-ig.
2010. jan. 22. 20:17

Én dolgozni a 6.héten mentem,de túl korán 8hét minimum szerintem.Szerintem a húsvéti welness teljesen happy,minden rendben lesz addigra.

Hova mentek pihizni?

A Triumphban vannak nagyon dögös fürdőrucik,nekem már meg van az ÚJ FŰRDŐRUHÁM:))))

1653. szilvi1110 (válaszként erre: 1652. - Pipi9999)
2010. jan. 22. 13:54
Én gyesen vagyok, szóval nem dolgozok, de ha nem végzel nehéz munkát, két hét múlva dolgozhatsz. Torna: hat hét után már bármit lehet csinálni, én akkor kezdtem el futni járni. De attól is függ, milyen torna. Mondjuk taposógépen lépkedni szerintem lehet kicsit hamarabb is, mert az nem terheli azt a részt. A lényeg, vegyél jó sportmelltartót.
1652. pipi9999
2010. jan. 21. 21:36

Jó,időn úgy is lesz dögivel:))))

Meddíg nem dolgoztatok?

Ó igen és mikor lehet tornázni menni?

Húsvétra már lefoglaltam egy welness hétvégét a férjemmel (jutalom neki és nekem is)remélem addígra már hasznlható állapotban leszek-lesznek:)))

Új fürdőruhát is venni kell!!!! Micsoda csapás!!!

1651. szilvi1110 (válaszként erre: 1650. - Pipi9999)
2010. jan. 21. 21:29

Eleinte fura lesz, de nyugi, nagyon hamar hozzászoksz :) A has viszont tényleg sokkal jobban látszik, sajna. Nekem is elég ronda... Én 12 évet vártam a műtétre. Közben négy gyereket szültem, és én is a tej miatt nem vágtam bele hamarabb, nekem mondjuk szerencsére volt is, szóval jó, hogy nem csináltattam meg előbb. De most már kicsik, és nem hiányzik az előző állapot :)))

Akkor hajrá neked 28-ra, és majd gyere mesélni :)

1650. pipi9999
2010. jan. 21. 21:12

28-án :)

Igen már nem sok van. 10-éve készülök erre a műtétre,szültem egy gyereket, de tejem nem volt,csak ezért vártam eddíg,de erre sem volak jók.:( Most végre rászántam magam,fogytam több mint 20kg-ot-ezek után lehet,hogy a hasamat is meg kell majd csináltatni,(ha a mellem kisebb lesz jobban látszik a hasam is)de nem baj,végre kapok ruhát az üzletekben Én is nem csak a "dagadt boltban":))

Nagyon várom már,nem is tudom elképzelni magam kisebb mellekkel! Biztos nagyon faura látvány lesz.

2010. jan. 21. 21:09

Csatlakozom a szilvihez,tényleg jó az egész gárda.

Lelki ismertből tényleg 5csillagokkal.

1648. szilvi1110 (válaszként erre: 1647. - Pipi9999)
2010. jan. 21. 18:51

Szia pipi! Engem is Kelemen műtött,holnap lesz 3 hónapja. 90G- ből lettem 90B, de a 85C-s melltartók valahogy jobban bejönnek. Egyébként nekem is azt mondta, hogy erős C-s lesz, a műtét utánra D-s melltartót vettem. Aztán a végén valahogy csak leapadt B-re :) Műtét után még duzzadt, aztán ahogy telik az idő, alakul a cici is.

A kórházi melltartó egyébként teljesen megfelel a célnak, 2500 forintba kerül. Javaslom, hogy vegyél belőle kettőt, hogy legyen egy váltás, így ki tudod mosni a másikat.

Nekem nagyon jók a tapasztalataim, a kórházzal, nővérekkel és nem utolsó sorban K. dokival is :) Szóval nyugi, minden rendben lesz! mikor lesz egyébként a műtét? Ebből a hónapból már nem túl sok van :)

1647. pipi9999
2010. jan. 21. 16:39

Helló Lányok!

Én csak pár napja olvasgaton a fórumot,és lenne pár kédrésem.

Ebben a hónapban esek túl a kisebbítésen és olvastam,hogy van köztetek olyan akit a Szent Imre Kh-ban Kelemen P.műtött-Én is hozzá készülök.

Mik a tapasztalatok?

Ja és melltartó ügyben is kérnék pár tanácsot Pl:meik márka vált be,vagy amit a kórházban lehet venni az is jó? És mi az ára?

Előre is köszi.

Nagyon izgulok,remélem minden rendben lesz. Jelenleg 90F a méretem és 90C-D-t szeretnék.

2010. jan. 21. 11:38
lányok, nekem akkra volt mint egy pattanás. megcsináltattam. de inkább a nagyból legyen kissebb, mint hogy vmi idegen anyagot oda be- rakatni.
1645. Anita1215 (válaszként erre: 1642. - Brigi740926)
2010. jan. 21. 08:53
Köszönöm, hogy megkérdezted! :-)
2010. jan. 20. 22:19
Realbrigitte: ha mondjuk mellenként egy-egy kiló pluszt cipelnél, vagy esetleg még többet is, rögtön nem irigykednél, hidd el :) Ilyen méreteknél már semmi előnye nincs, az ekkora mellek már lógnak, nehezek, mindenféle egészségügyi problémát okoznak :(
1643. szilvi1110 (válaszként erre: 1638. - Dragont)
2010. jan. 20. 22:16

Sziasztok lányok!


Dragont: itt látom, hogy felvarrásod lesz, nem kisebbítés :)

Érzéketlenség: nekem egy ideig eléggé érzéketlen volt a függőleges vágás körüli terület. És a bal mellbimbóm is tök érzéketlen, így három hónap után is. Kinézetre minden oké vele, hidegre kiemelkedik, de nem érzem, ha hozzányúlok. A jobbal semmi gond, az az első pár hétben még túlérzékeny is volt, szinte fájdalmas volt, ha hozzáért valami. Ez azóta normalizálódott.

2010. jan. 20. 21:05

Nekem semmi problémám nem volt/van sőt csiklandosabb lettem a két mell közt nagyon.

realbrigitte ne hidd,hogy nagy mellekkel gondtalan az élet,probáld ki,és már nem is fogsz irigyelni.

Voltam orvosnál kontrollon szauna,szoli melltartóban,torna minden mehet erre vártam.

1641. Ildi0325 (válaszként erre: 1640. - Realbrigitte)
2010. jan. 20. 15:10
Van ilyen , de szerintem ne irigyeld.
2010. jan. 20. 13:23

Fórum címhez: ilyen nő van?

de irigylem, dobjon át 20-20 dkg-ot.

1639. smilee (válaszként erre: 1638. - Dragont)
2010. jan. 20. 13:22
előfordul az érzéketlenség de általában csak egy ideig, utána visszajön. teljesen érzéketlen csak akkor lesz szerintem ha elhal a mellbimbó ami akkor szokott előfordulni ha nagyon sokat kell emelni a bimbón (tizenakárhány centi vagy több, de ez sem mindig van így), de ez nagyon ritka. Nekem pl semmilyen érzéketlenségem nemvolt műtét után, ugyanolyan mint előtte.
1638. dragont
2010. jan. 20. 05:38
Sziasztok lányok,most találtam rá erre a fórumra .Én mell felvarrásra készülök ,ami majdnem ugyan az mint a kissebbítés.Lenne egy nekem fontos kérdésem hozzátok .Nekem volt hasplasztikám ,fél éve és a hasam totál érzéketlen azóta is.A cicivel ,hogy van ez ?Nektek visszajött az érzékelés ,gondolok itt főleg a mellbimbókra ,vagy esetleg inkább kellemetlen ,ha érintik?
2010. jan. 17. 20:48

Volt egy-két gixer,de már túl vagyok rajta.

Gyönyörűek,már meg szoktam őket.

1636. Anita1215
2010. jan. 15. 20:52
Nekem a három hetes kontroll után már nem is kellett visszamennem, mert minden tökéletes volt. Neked hogy alakul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook