Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
49594. Kitty7016 (válaszként erre: 49592. - Cöre)
2020. szept. 8. 21:26
Én megértem es ātérzem,mert bennem is lezajlott.van a fogamzasgatlo inekcio a Depo Povera az tud meg segiteni a verzesen,ezt Zatik doktor mondta anno nekem 2015 ben Debrecenben,hogy a cél az lenne hogy elhuzni a menopauzaig,mert utanna õsszeszarad,nem probaltam ki de nem is usztam meg.írj meg,hogy milyen megoldast talaltal.
49593. Melcsi 75
2020. szept. 8. 20:39

CÖRE!

Írtam neked privát üzenetet!

49592. Cöre (válaszként erre: 49591. - Yallah2)
2020. szept. 8. 17:06

Igen,eléggé össze vissza fogalmaztam a legelején, leírom újra. 44 éves vagyok. Két éve megnőtt kb 4-5 centisre a miómám mire panaszokat okozott, vérzés stb...Volt egy eü küret, szerencsére rákos nem vagyok, a panaszokat nem oldotta meg. Erre kaptam esmyát ami frankón megállította a növekedést,sőt, egy centit visszament, a panaszok elmúltak, el is voltam vele egészen tavaszig. De gyógyszert idén betiltották, így júliusban egy injekciót kaptam. Augusztus végén 16 napig dőlt belőlem a vér,a múlt héten el is futottam a dokihoz, mondván, ez baromira nem vicces, nem normális stb.. elmentem a dokihoz, Csak hasi uh-t engedtem, mert nagyon fájt a hasam és véreztem is (azóta is, csak kicsit). A mióma felnőtt 5,1 centisre.

Az orvosom (magánorvos) műtétet javasol, mondván, úgysem akarok már szülni. Más megoldást nem javasolt. De amikor rákérdeztem, csak az embolizációt mondta, viszont azt nem javasolta, mert, hogy visszatelítődhet a mióma. Ekkor rákérdeztem a laparoszkópiás miómakivételre (mert már olvasgattam), a válasz: ja, hát azt is lehet, csak ő nem csinál, és a megyében sem, senki.

A problémám az, hogy nagyon az az érzésem, csak azért akarja a komoly hasi műtétet, mert ő csak olyat csinál (de azt akár már holnap intézi nekem). Nem azért, mert nekem erre van szükségem.


Szóval én nem vitatkoznék, nem kérdőjelezném meg, de ez az érzésem sajnos. 5 centis miómáról beszélünk a hátsó falban. Nincs semmi más.

49591. yallah2 (válaszként erre: 49590. - Cöre)
2020. szept. 8. 16:50
Bocsi Cöre! Látszik az írásod ól, hogy teljesen össze vagy zavarodva. Milyen műtétről írsz? Mit is szeretnél? Akárhogy olvasom nem tudok rájön ni, mit szeretnél. Tehát kérlek, nagy levegő, kifúj, nyugodj meg és így írd le mi is a gond???!!!!
49590. Cöre (válaszként erre: 49589. - Kitty7016)
2020. szept. 8. 16:14
Nyilván, ha nincs más megoldás, nem vitatkozom. De nekem az a fura, hogy javasol valamit, majd ha rákérdezek...ja, hát lehet azt is, csak ő ilyet nem csinál. Az embolizációra viszont mondta, hogy újra feltelítődhet.
49589. Kitty7016 (válaszként erre: 49588. - Cöre)
2020. szept. 8. 15:56
En is kerestem a valaszt es keresem most is.nem talaltam meg,de a belenyugvast es az elfogadast sem.ferfi orvost valahogy megertem nem erzi,habar en mindet kiherelnem ,de a nõket nem ertem,44 voltam mikor nem akart elāllni a havi,akkor elmentem a korhaz igazgatohoz a magan rendelőjebe ,azt mondta nem rak de operalni kell es 15 cm.mondtam nem akkor mondta az Esmyat.de a mütetre azt mondta hogy mindent kivesz a petefeszkeket is mert 40 fellett nincs ertelme es hogy vagassal.na ez akasztott ki hogy leírnak egy nőt 40 utan.es ugye ő volt a vārosban a főtekintěly.4 evig elvoltam,aztan voltam egy doktornőhõz maganrendelesen az is nő létere azt mondta mindent kivenni.aztan a korhazban egy masik doktornő mütõt de az is előre mondta hogy mindent kivesz.en megbantam de ahogy mondtam az embolizalas sok penz,de Magyarorszagon fizetik de mivel nem nőgyógyasz csinalja igy nem ajaljak.Esmya utan nyomoztam leallitottak mar most masodjara.májproblemat csinal.tavaly egy baratnőmnek is segitett.Ha talalsz orvost aki kiveszi csak a miomat szerencses vagy,nekem nem sikerult a petefeszket sem kialkudni,pedig azt mondta a mütet utan,hogy egeszseges volt,de jobb igy azt mondta.az orvosnak kõnnyebb a mütet ha mindent kihajit.
49588. Cöre (válaszként erre: 49587. - Kitty7016)
2020. szept. 8. 15:21
És vajon ezért gondolta az orvosom, hogy ki vele? Bocsánat, próbálok válaszokat találni, nem vagyok ilyen szerencsétlen az életben,amit tudtam,megkérdeztem tőle (is),mégsem értem,miért a méheltávolítást javasolta amikor van humánusabb módszer.
49587. Kitty7016
2020. szept. 8. 13:37
Embolizis utan is van akinek nő masok mioma,de ha csak a miomat veszik ki akkor is nő vagy nőhet masik.a Mirena spiral is van akinek segitett.minden megér egy probat a mütet előtt.En nem Magyarorszagon elek ezert az embolizist fizetni kell sajnos,es csak ezert nem csinaltam az Esmyat is teljes aron tehat 50 ezer ft kellett megvegyem de 4 evvel kesleltettem a mütetet,es barcsak adtam volna meg eselyt neki.
49586. Cöre (válaszként erre: 49585. - Ddöncike)
2020. szept. 7. 22:46
Alább írtam, hogy nem tett jót, emiatt augusztus végén 16 napig dőlt belőlem a vér, elmentem a dokihoz, de csak hasi uh-t engedtem, mert nagyon fájt a hasam és véreztem is (azóta is, csak kicsit). Hát felnőtt 5,1 centisre. Az orvos műtétet javasol, mondván, úgysem akarok már szülni.
49585. ddöncike (válaszként erre: 49583. - Cöre)
2020. szept. 7. 22:05
Örülj a szurinak! Esmyát hagyd a francba!
49584. Cöre (válaszként erre: 49582. - Kitty7016)
2020. szept. 7. 21:50
Na,már értem.Ezt is végigkérdeztem, azt mondta az orvosom, hogy az is egy megoldás lehet, de nagy az esélye, hogy ugyan elzárják azt az eret amiből nyeri a vért, de később egy másikba utat találhat és újra feltelik. Az én tervem az, hogy csak a miómát veszik ki. Csak össze vagyok zavarodva, mert mint írtam, nem tudom,hogy a nagyműtétet miattam mondta az orvosom, vagy azért, mert ő csak ilyet csinál.
49583. Cöre (válaszként erre: 49582. - Kitty7016)
2020. szept. 7. 21:35
Ezt nem értem. Minek a megtartására? Sajnos még mindig nincs esmya a gyógyszertárakban. Azért kaptam a szurit júliusban.
49582. Kitty7016
2020. szept. 7. 21:29
Esmya nincs betiltva,volt egy par honapos leallas csak,az 5 cm nem nagy es meg van az embolizis mint lehetőseg,törekedni a megtartasra,mert visszacsinalni nem lehet.
49581. Cöre (válaszként erre: 49580. - Zsensina)
2020. szept. 7. 20:56
Köszi köszi! Nem, nem azután megyek, csak sajnos a saját doktorom, sem a kollégái ezt nem csinálják. Egy pécsi doktort emlegetett, de oda tuti nem megyek el, mást nem segített. Pesten keresgélek, teljesen új a dolog, két hete egész nap ezt kutatom, keresem, egyelőre erre jutottam. Azt sem tudom, hogy ezt "normál" kórházban egyáltalán csinálják-e, ha igen, hogy jutok be. Ahova tartozom vidéken, ott tuti, hogy nem,ezt már végigfutottam, ezért vagyok kénytelen magánklinikát nézni. De minden segítséget szívesen veszek! Ami biztos, hogy oep finanszírozás nincs rá.
49580. Zsensina (válaszként erre: 49577. - Cöre)
2020. szept. 7. 20:48
Szia Cöre! Engem a múlt hónapban műtöttek, nem mondom, hogy a legnevesebb klinikán, a legnevesebb orvosnál. De lelkiismeretesek voltak az ápolók, és nagyon rendesek voltak az orvosok az osztályon. Nem biztos, hogy a legnevesebb, és a legjobban megfizetett prof. lesz a legjobb. Ismerősőm körében történt, hogy a feleségnek műtétre lett szüksége. Ilyenre, mint nekem, neked. Pénzük volt, van dögivel, nekiindultak, hogy a "legjobb". legnevesebb" prof kezébe kerüljön a feleség. Találtak is egyet, aki sok sok pénzért elvállalta a műtétet. Ez valamikor a tél végén volt. Azóta is kórházból ki be jár az illető. Katétertől nem tud megszabadulni, egyik veséje azóta már le is állt, rengeteg problémája adódott. Gyakorlatilag "egészségesen ment be, és igazából rokkantan jött ki.Szóval ne a hírnév után menjél, hanem inkább olyan orvost keress, aki nem arról híres, hogy "híres", hanem arról, hogy lelkiismeretes.
49579. Zsensina (válaszként erre: 49576. - Sylwi)
2020. szept. 7. 20:40
Kedves Sylwi!Egy kicsit magamat látom a kattogásban, bár én nem izgultam ennyire. Sztem ne izgulj,nem lesz gond. Egy ilyen műtét, nekünk rendkívüli, de a dokiknál hétköznapi dolognak számítanak.ANyugodtan mondd el az orvosnak a húgyhólyag miatti aggodalmadat, és fogadd el megnyugtató magyarázatát.Én is feltettem, nagyon féltem, hogy elveszítem a vizelet feletti controllt, ha megsértenek egy ideget. Elmondta a doki, hogy igen minden ilyen jellegű beavatkozásnak van ilyen kockázata, de vigyázni fog, hogy minden rendben legyen. Engem megnyugtatott, aztán Istenre bíztam magam, hiszen belekerülünk egy mókuskerékbe, ahol már nem mi irányítunk. Nekem is kellett császár miatt két helyen beleket szétválasztani, illetve a méhet lefejteni a húgyhólyagról. De a katéter eltávolítása után nem sokkal jött az első pisi. Sok Sok folyadék. Itt olvastam ezt a jó tanácsot, és nagyon igazuk volt, (van). Ne izgulj, minden rendben lesz, bízzál az orvos szaktudásában, ha aggodalmad, félelmed van beszéld meg vele.
49578. Cöre (válaszként erre: 49577. - Cöre)
2020. szept. 7. 19:17
Bocs a helyesírási hibákért (hülye telefon). Szóval olyan szimpatikusnak tűnik, az esmyáról azt mondta, hogy azt nem erre találták ki, hanem műtéti előkészítésre. És tavaly tavasszal volt egy eü küretem is, de azt nem akarok többet, semmit nem segített, de legalább kiderült, hogy nem vagyok rákos.
49577. Cöre
2020. szept. 7. 19:13

Sziasztok! Ez az egy normális fórum..

Óriási dilemmában vagyok. 44 éves vagyok. Két éve megnőtt kb 4 centisre a miómám mire panaszokat okozott. Erre kaptam esmyát ami frankón megállította a növekedést,sőt, egy cebtit visszament el is voltam vele. Nade a gyógyszert betiltották, így júliusban egy injekciót kaptam. Augusztus végén 16 napig dőlt belőlem a vér, elmentem a dokihoz, de csak hasi uh-t engedtem, mert nagyon fájt a hasam és véreztem is (azóta is, csak kicsit). Hát felnőtt 5,1 centisre. Az orvos műtétet javasol, mondván, úgysem akarok már szülni. Más megoldást nem javasolt. Erre rákérdeztem a laparoszkópiára, a válasz: ja, hát azt is lehet, csak ő nem csinál, és a megyében sem, senki. A problémám az, hogy totál az az érzésem, h csak azért akarja a hasi műtétet, mert ő csak olyat csinál. Nem azért, mert nekem erre van szükségem. Jah, ez magánrendelés!

Kaptam méhösszehúzót és vérzéscsillapítót,ha beveszem, elmúlik a vérzés.

Elkezdtem kutatni, találtam is egy orvost pesten, dr Rucz Árpádot. Csütörtökön elmegyek hozzá. Erősen zsebbenyúlós, több százezer forint ez a fajta műtét, 5 különböző kkinikát néztem. Nem, mintha a pénz számítana az egészséggel szemben, de annyi a kérdőjel, teljesen össze vagyok zavarodva. Már telefonban azt mondta, hogy ekkora mióma sima ügy (nem mondtam, hol helyezkedik el)

49576. sylwi
2020. szept. 7. 12:43
Sziasztok!Kb 2 hónapja követem a fórumot.Akkor derült ki,hogy el kell távolítani a méhemet.Nagyműtétem lesz szerdán.Hosszában fognak vágni.A műtét okai endometriózis miatti összenövések,császár miatti összenövések,miómák a méhben,amiből az egyik ökölnyi méretű.Nem halogathattam már tovább,mert tönkrevágja az életem,főleg a menstruációs időszakban.Fél éve 3 hetente jött meg és az első 3 napban a lakást sem tudtam elhagyni a vérzés mennyisége miatt.Amikor megtudtam mi a tényállás nagyon magam alatt voltam és folyton elsírtam magam.Míg ide nem találtam.A rengeteg információ,amit innen kap az ember számomra teljesen megnyugtató volt.Nagyjából képbe kerül az ember,hogy mire is számíthat.A műtéttől magától nem félek annyira.Volt már 2 császárom és egy laparoszkópos petefészek eltávolításom.Az orvosomban megbízom,a kórházat is ismerem.Amitől tartok az 2 dolog.Az egyik,ha bele kell vágjanak a hólyagba,amire van esély,akkor 2-3 hét katéter.Ettől kivagyok.Plusz a másik,hogy gondolom ez a műtét szintén fog okozni összenövéseket.Akkor ez mostmár egy ördögi körré fog változni?Akiknél nem laparos eltávolítás volt,hanem vágtak,tudnak esetleg valami infót erről?Bocsánat,ha hosszúra sikerült,de annyira bíztam benne,hogy a műtét után ha felépülök,akkor végre végeztem ezzel az egésszel és most elkezdtem ezen kattogni...
49575. Eufrozi87 (válaszként erre: 49573. - Kajszi72)
2020. szept. 1. 22:32
Köszi szépen.Jártam gátizom tornára,ott vannak bevált gyakorlat sorok,csinálni fogom szabad perceimben,mikor nem az iker babáim után futok:) Megfogadom a tanácsodat Kajszi :)
49574. yallah2 (válaszként erre: 49554. - Viva70)
2020. aug. 30. 21:58
Akkor mire vársz még???????????
49573. Kajszi72 (válaszként erre: 49567. - Eufrozi87)
2020. aug. 30. 21:07

Szia. Próbáld meg a gátizmokat és a hasizmodat finoman tornáztatni. Semmi belendülős felülősdi, csak mint a gerinces krokodiltornában.

Egy darabig még lehet kell a "hasprés" ahhoz, hogy teljesen kiürüljön a hólyagod, de ahogy telnek a napok és visszaerősödsz, odabent meg feláll az új rend, simán menni fog. Sok türelmet és kalap kakit!🌻

49572. Kajszi72 (válaszként erre: 49565. - Zsensina)
2020. aug. 30. 20:59

Szia. Műtétkor a hüvelyt rögzítik, nem marad szabadon keljfeljancsiként bennünk.

A szövetek alap rugalmassága, meg a tréning 😁 - a sport meg a szex - rendesen befolyásolja, hogy mennyire marad erős és flexibilis ez a támasztás, felfüggesztés.

Ha maradt a méhnyak, akkor még kisebb az esélye az ilyesminek. A méh zsákszerv, de vannak kitámasztásai, szalagok, amelyek a helyén tartják, ugyanígy a méhnyakat is. Ezeket a szalagokat használják műtétkor új támaszok képzésére.

Persze ha valakinek eleve lazák vagy rugalmatlanok, akkor más megoldásokat alkalmaznak, háló meg nemtommi.😁

A szexet meg okosan kell csinálni, felfedezősdit játszani, mint anno, süldő lánykorunkban, hogy mi és hogyan a legjobb.

Ne parázz ezen a hüvelykicuppanós dolgon!

A pisiről: műtét előtt, ha megtelt a hólyag, akkor volt minek nekifeszülnie odabent, ezért érezte az ember elöl, alul a hasában a feszülést. Most még az újrarendeződés van nálad, a megmaradt szervek szépen lassan belakják a helyet. A lényeg, hogy érzed, hogy tele van a hólyagod. Kalap kakit mindenhez!🌻

49571. Tim70 (válaszként erre: 49570. - Zsensina)
2020. aug. 30. 20:08

Szia Zsensina!

Értem az aggódásodat, tapasztalatot tudok mondani.

48 évesen műtöttek, több mint 2.5 éve. Szóval nem mondanám, hogy fiatal voltam. Teljes méheltávolításom volt, ment minden tokkal, vonóval (méh, méhnyak, petefészkek, petevezetők..).

Voltak klimaxos tüneteim kb 2-3 hónapig hőhullám és minden fincsi dolog. Hormont nem kaptam és nem is akart adni egyenlőre az orvosom. Úgy egy év után tudtam azt mondani, hogy normalizálódott minden. Persze egy ilyen műtét után nem lesz minden ugyan olyan mint volt, de fokozatosan megtapasztalva mindent, gond nélkűl NŐKÉNT élheted az életed. Méghozzá igen dögös nőként. Ne idegeskedj, ne pörögj feleslegesen negatív dolgokon, éld meg a mát a holnapot minden szépségével, élvezd az életet.

Üdv: 💖Timi

49570. Zsensina (válaszként erre: 49568. - Tim70)
2020. aug. 30. 14:24
Köszönöm. Csak annak kapcsán gondolkoztam el a témán, hogy beszéltem a hüvely plasztikán átesett betegtárssal. Lehet, hogy fiatalkorban még meg van a rugalmasság, de idősebb korban ez sztem nem így van. Még egy egészséges szervezetet is megvisel egy kemény klimax, ott is jelentkezhetnek problémák, nem egy ilyen műtét után. Persze nem akarom én ezt a bajt eröltetni, de utána néztem, és rengeteg nőnek kell hüvely előreesés miatt újra kés alá feküdni. Ezért kérdeztem.
49569. Eufrozi87 (válaszként erre: 49568. - Tim70)
2020. aug. 30. 12:30

Szia Timi :)


Köszi szêpen a megnyugtató választ!

49568. Tim70 (válaszként erre: 49565. - Zsensina)
2020. aug. 30. 08:43

Sziasztok!

A pisi kérdés rendeződik, csak idő ez is. Kb 9 hónap után lesz az ember lánya 80-90%-on.

Az aktus során nem fog semmi kifordúlni rendbe lesz minden.

Üdv: 💖Timi

49567. Eufrozi87 (válaszként erre: 49565. - Zsensina)
2020. aug. 30. 07:57
Ugyanez van nálam is.Holnap lesz 3 hete,hogy műtöttek és pisilés nem túl kellemes.Nekem nem is úgy jön,kb.fel kell állnom,hogy kijöjjön.A szex kérdés meg ijesztő...remélem nem változik semmi...32 vagyok
49566. Zsensina
2020. aug. 30. 07:48
Más jelekre kell figyelni. ( rosszul írtam)
49565. Zsensina
2020. aug. 30. 07:46

Olvasom-máshol, hogy milyen gyakori egy méhkivétel után, a megmaradt hüvelynek a megsüllyedése. Eszembe is jutott, hogy amikor bent voltam a kórházban, a folyosón egy ilyen hölggyel beszéltem, akinek ez volt a problémájy. "Hüvelyplasztikán" volt, eltávolították a hüvelyének felső kétharmadát. Hetvenen felüli volt, egyedül élt, nem volt probléma neki. Kérdezem a régieket, ha olvasnak, milyen gyakori a hüvelysülyedés, hogy problémát okozzon?

A másik kérdésem a pisi. Én is tapasztaltam a műtét után, hogy a vizelési ingert nem a megszokott mődon érzem. Gondoltam, majd ez elmúlik, mert most keveredik még a fájdalommal. Aztán most 3 hét elmúltával is nem a megszokott módon érzem. Inkább olyan " diszkomfort" értésem van, feszül az alhas, kicsit a seb is, kisebb deréktáji fájdalmat érzek, aztán kimegyek pisilni, és mindez mérséklődik. Ez így fog maradni? Netán a normál vizelési inger attól keletkezett, hogy a megtelt hólyagra " ráborult" a méh, és nyomásnak volt kitéve? Most ezentúl nem igy lesz , gondolom, és egészen más helekre kell figyelni.

Szexuális életet élőktől kérdezem. Ha a hüvely a hasűrben semmihez nincs rögzítve-mert nincs, megkérdeztem a műtő orvost, elég értetlenül nézett rám- akkor szex közben nincs olyan baleset, hogy " kifordul"?? ?

Szóval , igy utólag nem olyan egyszerű dolog ez a méhkivétel, úgy látom.

❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook