Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
51571. Odett30 (válaszként erre: 51569. - Melly2)
2023. júl. 12. 22:45
Vigyázz magadra Te is. Jól teszed hogy megnézeted magad.Nekem is fizették volna ha hamarabb eszembe jut hogy a Nulla orásoknak nem jár 😅 későn kaptam a fejemhez. Mindegy túl vagyok ezen is. Ha legközelebb műtenek bármivel,😄 okosabb leszek. De remélem hosszú ideig nem lesz ilyenben részem.
51570. mgagi (válaszként erre: 51568. - Odett30)
2023. júl. 12. 06:19
Igen, már nem fogsz annyit bírni mint anno, szóval észnél kell lenni. Ha hotelben dolgozol számolj azzal hogy sajnos ha túl terheled magad akkor bizony sűrűn fog fájni a hasad. Esetleg ha lehet dolgozz kevesebb óraszámban. Az emelésre azért figyelj oda. Nehezet még mindig nem emelhetsz.
51569. Melly2 (válaszként erre: 51568. - Odett30)
2023. júl. 11. 23:50
Oh,sajnálom.Én is hotelben dolgozom supervisorként.Nekem azt mondta GM manager csak akkor menjek vissza ha 100% -os vagyok.Első Naptol fizetik a sick notom.S már az elején mondtam ha vissza megyek nem biztos,hogy annyit birok mint rég.Gondoltam,hogy itt nincs orvosi vizsgálat ,igy kb 4 hét után én is tervbe vettem egy UH-ot privátba.Biztos minden ok 😃😘
51568. Odett30 (válaszként erre: 51563. - Melly2)
2023. júl. 11. 21:14
Köszönöm.Itt Angliában nem kell vissza menni 6 hetes kontrollra ha nincs semmi panaszunk.Én voltam 2-3 hetesen egy hasi ultrahangon mert volt egy belső gyulladásos. De azóta orvos nem látott. 7 hetes mütötten mentem vissza hotelbe takarítani. A főnök rendes volt az első 2 hétben próbált kímélni. De az annyi is volt. Így is megterheltem magam mert éreztem h még ez kemény nekem. De ez van. Kellet a pénz mert 7 hétig fizetetlenűl voltam itthon a 0 órás szerződésem miatt. Juli 25 re van időpontom nőgyógyászhoz. Majd ott kiderül mi a baj.
51567. aee18d61c7 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 06:03

Szia,


Én évek óta mályvatea kapszulát szedek, nekem nagyon bevált, rendezte a széklet-problémákat. A Guttalaxnál enyhébb, de ha valaki még nem szedi régóta elég masszív hatása van. (nekem nem adtak hashajtót a kórházban, csak mondtàk, ha szedek, most is szedjem be)


Hajhullással évekig küzdöttem, vékony szálú, semmi hajam van. Dr Lenkei Extra erős vitamint szedek-9 db van egy zacsiban, annak egyharmadát veszem be, így a havi adag ami nem olcsó egyből 3 havi. Làtható a különbség, nem hullik és van egy csomó bébihajam, kb olyan lett mint terhességek alatt ahogy bedúsult.

A gyógyszertárban lehet kap i Forecapi spray-t és kapszulát, az is nagyon jó, különösen a spray.


Én a sebre árnica bogyót (homeo cucc gyógyszertár) szedtem és lefújtam Aloe First-el napi 2 alkalommal. (FLP termék, de neten is lehet rendelni)


Én a helyedben rákérdeznék a méhnyak témára a dokinál. Mégiscsak a Te tested, az elfogadáshoz is fontos, hogy tudd, mi-miért történik. Ne félj kérdezni!


Minden jót Neked!

51566. Kajszi72 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 00:30

Szia. Megyek sorba.

1. Nem kell örökké a sikosító, de az elején fontos. A nyákot a nyálkahártya termeli. A méhnyak a spermaterelőt. Ha ösztrogén dominanciád van,nem fog hipp- hopp eltűnni a nyálkahártya.

2.Ha a hajhullás hormonális eredetű, bekajálhatsz bármi csodaszert, vitamint, a haj hullani fog, a patikus meg gazdagszik.

3.A sebet nem kell extrán kenegetni, tisztán és szárazon kell tartani, nem pisztergálni, egyszerűen csak hagyni, hogy gyógyuljon.

4. Ne a szomszédasszony vagy a barinő döntse el, hogy mi kell egy műtéti előkészítéshez.

Az a cucc amit adnak, kitisztít rendesen, megfosat, de nem bántja a bőrödet. A bélrendszered tisztítása nem egyenlő a tegnapi kaja fellazításával.

5.Könnyű, egyszerű, nem fújós kaják, sok folyadék.

6. Nem etettek veled norcolutot vagy progeszteront eddig?

Ha be tudnánk állítani a hormonháztartásunk egyensúlyát, akkor nem vették volna ki a méhünket. Meg Nobel díjas endokrinológusok lennénk. 😁Javítani van esélyed, de ezt dokival beszéld meg.

Annyit tehetsz, hogy kerülöd a fitoösztrogént tartalmazó élelmiszereket.

A paleo étrendnek semmi érdemi hatása nincs a hormonjaidra.


Nem tudom kikkel dumálsz, de amiket írtál, mind csak a lehúzásról szól, hogy hogyan cseszd el a pénzed placebo f aszságokra.

Egyél normális minőségű kaját, kerüld a készkajákat, az agyon tartósított dolgokat, kevesebb szénhidrát, mozogj többet kicsit, hogy edzettebb legyél, ennyi.

A petefészek cisztára nagyobb az esély, mint műtét előtt, de ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek, minden egyes hónapban lesz egy cisztája a túlbuzgó petesejtjei miatt. Nekem pl. 5 év alatt egy se...

51565. Melly2 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 00:22

Szia

Nekem a petefészkem ment az meglepett műtét után. Igaz véreztem folyamatosan pedig hormont szedtem ,ezek szerint a petefészek vérzett,mert műtêt után azt mondták azért vették ki mert vérzett a bal petefészek.

Szex terén nem tudok véleményt irni ( egyedül élek) majd ha rendbe jövök ,felgyogyultam rendbe teszem azt is 😁

Én collegegént szedtem,szedek nagy dozisban 3*300 mg naponta kétszer.Szedted kálciumot,magnéziumot,D vitamins,vasat ( honapok ota még mielőtt tudtam volna a műtét időpontját( sürgősségi listán voltam 2 honap volt)

Contractubex gélt hozott a lányom Magyarországról sebre

Szép a sebem.

Hashajtó 🫣 hát én azzal szenvedek de nagyon. Kaptam is a korházba 1 üveggel mikor haza jöttem ,azota ettem mindent de nem megy normálisan. Oda figyelek a kajálásra de.....ma szilva lekváros kenyeret ettem,Silvánus vizet ittam ,nem tudom

Nagyon sokat jelentett nekem hogy lélekben kèsz voltam.Utolso voltam aznap a műtéteknél,de nem voltam feszült.Készültem ,hogy vért fogok kapni s mikor magamhoz tértem csak az oxigént kaptam s infuzio folyt 😀 nagy megkönnyebbülés volt.

Szar volt az eleje,voltak nagyon-nagyon Rossz napok mikor csak pisilni kelltem fel DE tulvagyok ezen remélem.Elfogadtam amit itt sokszor irtak türelem.

Amikor jelez a hasam irány az ágy.

S nekem könnyebb volt ,mint a császár.Holnap lesz 2 hete a műtétnek.

Kérdezz,ez a csoport nagyon Jo ❤️😘

Kitartást ,jobbulást mindenkinek

51564. Anemone9 (válaszként erre: 51557. - Melly2)
2023. júl. 10. 22:20

Szia, köszönöm a választ :)

Lehet, hogy az egyik petefészkem nekem is megy, mert eddig volt benne egy ciszta, de most az MR nem látta...

A méhnyakam viszont nem tudom, miért nem akarják megtartani, és az az igazság, hogy a dokim nem adott erről érdemleges információt. Kérdeztem, miben fog ettől változni az életem, mert a magánorvosom januárban még arról beszélt, hogy a méhnyak jobb, ha megmarad...


Most, hogy lélekben készülök, van még egy rakat kérdésem, ne haragudjatok... 4 hetem van még hátra, próbálom megtervezni a következő pár hónapot.


1. Szóval amiért én parázok, az az, hogy a szex közben a méhnyak termeli a nyákot, már ha jól olvastam...

Ezek után mindig síkosítót kell használnom?

Ha igen, kinek mi vált be?

Hogy alakul a szex méhnyak nélkül?


2. Más: többen írtak itt a hajhullásról.

Hogyan lehet megelőzni? Gondolok itt vitaminokra, stb.

Műtét előtt szeretném feltölteni a szervezetem, hogy fel legyen készítve, sebgyógyulást is segíti, stb.


3. Használt-e valaki Contractubex gélt a sebgyógyításhoz?


4. Kaptam olyan tanácsot, hogy vigyek magammal hashajtót, mert amit ott adnak, az lórugás. Melyik a jó?

Dulcolax?


5. Több verziót olvastam szintén a műtét utáni kímélő étrendről, írnátok erről, mit ettetek, és mi a tiltólistás?


6. Ami még nagyon foglalkoztat, hogy nálam esélyes, hogy évek óta ösztrogén dominanciám van. A főorvos asszony erre legyintett, szerinte az sokaknak van és nem kell vele foglalkozni, de gondolom, ha megmaradnak a petefészkeim, ez nem fog változni, én meg félek a cisztáktól, és az újabb műtéttől.

Mit lehet tenni az ösztrogén ellen? Tudom, létezik pl progeszteron krém, de az nekem nem tűnik valami stabil megoldásnak, így el vagyok keseredve :(

Szeretném a hormonháztartásomat beállítani valahogy, tudom, nehéz így, ezzel a műtéttel egy menopausa előtti időszakban, de mégis...

Van esetleg valaki, aki a paleo étrendet próbálta, és bevált?


Köszönöm mindenkinek a segítséget, sokat olvaslak Benneteket év eleje óta, de már túl sok infó kavarog a fejemben.

Gyógyulást, egészséget kívánok! :)

51563. Melly2 (válaszként erre: 51562. - Odett30)
2023. júl. 10. 19:20
Jobbulást vissza kelett menni controllra?Uh- ra vagy valami? 6 hét után automatikusan mental dolgozni? Vagy ,hogy van?
51562. Odett30
2023. júl. 10. 08:55

Sziasztok.

Azóta vérzés, rózsanszinezés nem volt. 1x voltam azota a párommal. Vettem síkosító. Így is fájt belűl a hüvelyem 1 helyen jobb oldalt. Nagyon érdekes érzés. Mintha kis seb lenne ott vagy csikarás belül.

A kórházat felhívtam ahol mütöttek. Azt mondták a vérzés normális míg csak pecsételős. A fájdalomról semmit nem mondtak. Ha elönt a vér menjek sürgire. Mivel 12 hét eltelt így ahol mütöttek ott már nem foglalkoznak velem. Majd erőt veszek magamon és megnézetem magam a nőgyógyásznál.

Köszi h érdeklődtetek. Ha ráveszem magam a dokihoz menésre írok majd.

51561. mgagi (válaszként erre: 51559. - Zsebi31)
2023. júl. 7. 21:01
Szia Zsebi! Lehet hogy már egyébként is kezdtek leállni a petefészkeid és ez a műtét kicsit felgyorsította a folyamatot.
51560. Kajszi72 (válaszként erre: 51559. - Zsebi31)
2023. júl. 7. 20:59

Szia. Valszeg mikor kivették a méhed, már premenopauzában voltál hormonálisan, most ez begyorsúlt.

Egyetlen dolgot tehetsz - elfogadod a helyzetet. És igyekszel kezelni, megoldani a problémákat, legfőképpen humorral. Mert máshogy nem lehet. Én a 7. évet taposom... izzadom.🥳

Ha száraz a hüvelyed, használj hüvelykenőcsöt, hogy segítsd a nyálkahártyádat egészségesnek maradni. Szexnél használjatok sikosítót, akkor nincs kellemetlen smirglizés, és a benned rejlő nagyon belső para is oldódik, így a kívánalom is hamarabb visszatér.

Ha nagyon kevés az ösztrogéned, egyél fitoösztrogén tartalmú dolgokat. Pl. szója, lenmag, de van még egy csomó, guglizz rá.

A rohadt hőhullámok jönnek... legyen legyeződ, készíts elő vizes kistörcsit magadnak éjszakára. Nappal legyen nálad egy mini törölköző és nedves frissítő kendő mindig.

A libidó visszatér, de tenni kell érte. Ha úgy nem megy, ahogy eddig, akkor szűzlány üzemmódban kell kísérletezgetni, hogy megtaláljátok mi az új út.

Érdemes kezdetben kihasználni, hogy a csiklónk ösztönlény, és lesz arja, hogy kívánod-e a szexet, mert ő fogja! Az orgazmus felszabadítja a mosolyhormonokat, pozitív megerősítést ad, bátrabban vág bele az emberlánya legközelebb. 😄

És bocs, de egy helyesbítés: neked részleges méheltávolításod volt, ez a chrobak műtét, ilyenkor maradnak a petefészkek és ált. a méhnyak is.

A teljes vagy kiterjesztett méheltávolításkor megy a méhtest, a méhnyak, a petevezetők, a petefészkek is. Ha kell, akkor + a mirigyek és a nagycseplesz.

Kitartás, nincs meghatóbb, mint sírni egy macskakaja reklámon!

51559. Zsebi31
2023. júl. 7. 16:35

Sziasztok Lányok,


Egy kérdésem lenne, teljes méheltávolításom volt februárban. Kettő pfszek maradt. Azt kérdezném, mert már annyiszor segítettetek itt nekem volt e valaki így. Másfél hónapja kezdődtek a borzalmas hőhullámok éjjel és nappal. Mellé hüvelyszárazság, libidó is nulla, minden ami eddig érzéseket váltott ki az most teljesen hidegen hagy. Kértek hormonpanelt a doki szerint sajnos klimax. Adeno miatt vették ki a méhem, 42 éve vagyok két éves sincs a kisfiam. Volt bárki aki hasonlóan járt mint én ? Tudom, hogy nem a méh termeli a hormonokat. Az endokrinologus azt mondta, hogy sajnos van hogy hiába marad meg a két petefészek, egy művi klimax áll be. Lehet hogy rendeződik, de lehet hogy nem.

Mindenkit Ölelek és vigyázzatok magatokra!

51558. Melly2 (válaszként erre: 51554. - Kajszi72)
2023. júl. 7. 09:23

Most pár napja jobban vagyok. Ahogy hiv az ágy megyek.Probálom elhagyni a fájdalomcsillapitot.

Igen a korházi környezet,nálam senki nem volt segiteni felkellni,nővér segitett.

Most már jobb lesz .

Ti vagytok akik átsegitettek ❤️♥️Köszönöm

51557. Melly2 (válaszként erre: 51552. - Anemone9)
2023. júl. 7. 09:19

Szia

Nekem megmarad a méhnyak pedig ugy volt kiveszik,petefészkem egyiket ki kelett venni mert vérzett nagyon ,szerettem volna ha megmarad. Nem tudok hozzászolni de tuti tudjâk mit miért csinâlnak. 😀

51556. mgagi (válaszként erre: 51553. - Kajszi72)
2023. júl. 6. 14:50
Értem, köszi. Akkor no para.
51555. Kajszi72 (válaszként erre: 51554. - Kajszi72)
2023. júl. 6. 12:53
Kimaradt, hogy a kórházban hogyan is volt, meg otthon az első időkben. Fél óra, 1 óra talpon, aztán ágy. Mikor kikívánkoztunk az ágyból, általában pisi miatt, megint totyogtunk. Sokat kell inni, segíti a sebgyógyulást és mozgásban tart. Kalap kakit! 🌻
51554. Kajszi72 (válaszként erre: 51549. - Melly2)
2023. júl. 6. 12:32

A kórházban a műtét után az embernek van ideje, értő, szakmai környezetben megbarátkozni az új helyzettel.

Neked ez kimaradt. Otthon, a biztonságos környezetben az emberből kimegy a műtétesdi feszkója, marad a megszerzett kórházas rutin, erre támaszkodunk akaratlanul is.

Bőven elég, ha a lakáson belül totyogsz össze- vissza. Ha a tesdednek elég volt, akkor jelezni fog és kívánod majd a vízszintest. Mozog- pihen, mozog- pihen, így edzi magát vissza az ember.

A másik, hogy vannak ocsmány, fekete napok, amikor semmihez sincs kedv és erő. Majd elmúlik. A másnap jobb lesz.

51553. Kajszi72 (válaszként erre: 51543. - Mgagi)
2023. júl. 6. 12:08
Szia, volt, hogy 8-9 hónap szünet után jött egy rózsaszínes, véres aktív ciklus. Legutóbb most májusban, jó sok hónap után. 18 márciusában műtöttek.
51552. Anemone9
2023. júl. 6. 11:40

Sziasztok, augusztus 9 lesz a napom.

Nem akarják megtartani a mehnyakat, emiatt milyen valtozasra kell számítanom? Lerajzolták, értem is, de jól tudom, hogy nem lesz nyáktermelés? Mire számíthatok?

Petefészek persze marad, pedig azt kértem hogy vegyék ki :(

51551. Melly2 (válaszként erre: 51547. - Marika Szebeni)
2023. júl. 5. 20:23
Igyekszem ♥️
51550. mgagi (válaszként erre: 51549. - Melly2)
2023. júl. 5. 17:41

Jaj, ez nem jó. Korai volt haza engedni. Nem véletlen a minimum 5 nap benn tartózkodás. 5 nap után már én is jól voltam, mobilizáltam magam.

Jobb ha bementek a kórházba nehogy komolyabb baj legyen.

51549. Melly2 (válaszként erre: 51548. - Yvonne Duron)
2023. júl. 5. 17:00
Köszönöm ❤️ Azt gondoltam jobb lesz,egyre jobb naprol napra de most megint megyek le.A fejem majd ki szakad a hejérōl,vágásom is fájdogál,szoval nagy szar .Csak függölegesen jo
51548. Yvonne Duron (válaszként erre: 51546. - Melly2)
2023. júl. 5. 13:35
Mielőbbi jobbulást kívánok ❤️
51547. Marika Szebeni (válaszként erre: 51546. - Melly2)
2023. júl. 5. 13:22
Szia!Èn egy hetesen mèg a kórházban sètáltam a folyosón. Lèpcsőzni csak párat le ès fel.Sètálj a lakásban, nyitott ablaknál lègzőgyakorlat, karkörzès, helybenjárás. Erősödni kell.Sok folyadék, kimèlő ètrend.Fekvès, sèta váltakozva. Sajnos a láz nem normális dolog, házi orvoshoz forduljál.
51546. Melly2 (válaszként erre: 51542. - Yvonne Duron)
2023. júl. 5. 11:49
Hát nem tudom, 1 hetes vagyok egyik este volt egy kis hőemelkedésem,korház azt mondta 38 felett menjek a sürgősségire vérvételre de nem vérzek. Ma akartam is ide irni ,sokat vagyok ágyba ,1 oránál többet nem tudok fent lenni.Egyszer voltam sétálni lent 3 lakom lift nincs ,ma le akartam menni fiam nem enged. Fáj a fejem sokat. Tudom türelem de néha türelmetlen vagyok. Hihetetlen hogy van ugy hogy nincs energiám😔😔
51545. mgagi (válaszként erre: 51544. - Ddöncike)
2023. júl. 4. 19:34
Gondolom ha nem jelentkezik újra akkor max túl terhelted/em magam. Erre gondoltam. De majd figyelgetem.
51544. ddöncike (válaszként erre: 51543. - Mgagi)
2023. júl. 4. 19:28
Nekem 3 éve volt hasivágással. Petefészkek megmaradtak, múlthéten én is véreztem kicsit, de azóta semmi. Baj lehet?!
51543. mgagi
2023. júl. 4. 18:44

Sziasztok! A régiektől kérdeznék.

1,5 éve volt teljes méheltávolításom, csak a petefészkek maradtak. Kinek volt rózsaszines folyása ennyi idő elteltével? Műtét óta nem volt ilyen panaszom. Egy kicsit megijedtem. Alhasam is fáj.

2023. júl. 4. 18:21

Odett, hogy vagy, mi lett veled?

Melly, Te hogy vagy?


Mi is lenne velem nélkületek 🙂

Jó, hogy sokszor, sokan leírtátok, hogy TÜ-RE-LEM.

És hogy nem minden nap egyforma, töretlen javulás.

A héten már eljárok ebédelni, 900 métert 20-30 perc alatt sétalok le. A lábam vinne, de a hasam jelez, hogy lassíts, ez nem edzés. Olyan lámpás zebránál megyek át, ahol van középen járdasziget, es így két zöld lámpával át tudok kelni a 2×3 sávos úton.

Itthon lenni "burokban" teljesen más dimenzió. Egy csomó dolgot meg lehet oldani egy ikeás cipőkanállal 🙂

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook