Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
51691. Kóka88
dec. 14. 12:59

Sziasztok!


Èn új vagyok itt, de hetek óta olvasom az írásaitokat. Nekem egy császár utáni szepszis miatt chrobak műtètem lett ez 2 hónapja történt. Azóta egy jó pár probléma merült fel nálam. Nem tudom hogy ez normális műtèt után vagy már nem. Voltam orvosnál de nem találtak semmit csak fájdalomcsillapítót kaptam. Megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Problémák: Fáj a pisilés vège a műtét óta, alhasi fájdalom, gyomorfájdalom. Ezen kívül fáj a szemèremdomb környèke ès olyan èrzès mint ha el lenne zsibbadva egy 2 ujjnyi sávban ez nálatok is így volt? A hegem alatt meg egy keményebb rèsz van ami kb egy hónapja vettem észre nem tudom hogy ennek ilyennek kell lennie? Hiába voltam orvosnál sztk-ba magánba nem kaptam választ a kèrdèseimre, remélem ti tudtok segíteni. Persze azért megyek még dokihoz, most belgyógyászatra megyek majd.

51690. mgagi
dec. 13. 15:06

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy volt e valakinek a régiek közül hasi méheltávolítás után pár évvel laporoszkópos műtétje?


Remélem mindenki jól van!

51689. Kajszi72 (válaszként erre: 51688. - Yvonne Duron)
nov. 23. 17:02
Az apró dolgokban rejlik a szabadság... ❤
nov. 23. 16:21

Én is ide szoktam nézni. Remélem hogy mindenki jól van, azért nem ír senki.

Tegnap múlt 5 hónapja a műtét, emelgetnem nehezeket még mindig nem kell , (kb 6 kg felett még jelez a hasam) de ezen kívül minden oké. A bélmozgás még mindig nem a régi, de ezzel együtt tudok élni. Azóta nő a hajam, fogytam 5 kg-t, és élvezem, hogy nem kell aggódnom, hogy mikor ér kellemetlen meglepetés. Ma jött meg a notino-n rendelt szép új rose gold neszeszer, ami fele akkora mint a régi, mert már nem kell magammal cipelni a rengeteg tampont, betétet, tartalék bugyit.

A legjobbakat mindenkinek 😘

51687. yallah2
nov. 16. 19:27
Hahó! Most komolyan nem írt senki közel 1 hónapja?
51686. Niki1 (válaszként erre: 51685. - Kajszi72)
2023. okt. 18. 01:41
Szia, köszönöm szépen. Utába éredeklődöm.
51685. Kajszi72 (válaszként erre: 51684. - Niki1)
2023. okt. 16. 09:25

Szia. Beleástam magam és arra jutottam, hogy a Te szitudban érdemes gyógytornászt keresni, olyat, aki specifikus a gátizomzat erősítésben és tud segíteni abban, hogy megtanuld, hogyan és miként kell csinálnod.

Bár majd minden híres tornának van gyakorlatsora erre a problémára, többeknél olvastam, hogy műtétek után, rehabilitációra nem alkalmazhatóak, szóval ha már műtétre került sor süllyedés miatt, akkor első lépésben, a normalizált alapállapot eléréséhez speckó gyógytornász és torna kell.

Kérdezz rá a házidokinál vagy a nőgyogyónál. Voltak itt az oldalon, akikhez már a kórházban ment gyógytornász vagy írtak ki nekik tornát.

51684. Niki1 (válaszként erre: 51683. - Kajszi72)
2023. okt. 15. 20:25

Szia! Nem mondott semmi tornát. Azt mondta, mostantól mindent csinálhatok. Azért még nem fogok nehezejet emelni és cipelni. Kivéve a szex azzal 8 hetet javasolt.

Tudsz segíteni milyen torna? Szoktam magamtól szorításokat csinálni, de gondolom vmi spéci kell. Köszönöm a tanácsokat.

51683. Kajszi72 (válaszként erre: 51682. - Niki1)
2023. okt. 14. 08:04

Szia, ezekre tippeltem, mert mindkettő gyakran előfordul műtét után a laparos és hasi csapatban is.

Köszi, hogy megosztottad, minden info, tapasztalat aranyat ér.

Azt azért tartsd szem előtt, hogy belül 3 hónap kb. a varratos gyógyulás, plusz nálad a műtéti ok miatt a fokozatosság a fizikai terhelésnél még fontosabb.

Biztos mondta a doki is, de a gátizomzatot erősítened kell spéci tornával, hogy megfelelő legyen az alátámasztása a hüvelyednek a jövőben. Kalap kakit mindenhez és sok türelmet! 🌻

51682. Niki1 (válaszként erre: 51681. - Kajszi72)
2023. okt. 13. 20:09
Szia! Köszönöm, hogy írtál. Azóta voktam kontrollon. Leírom mi történt hátga,esetleg később segít vkinek. A szúró érzést a gátamnál egy fel nem szívódott varrat okozta, amitől a doki begszabadított. Azóta sokkal jobb. A folyásra kaptam kúpot, mert vmi kis gomba vagy enyhe fertőzés okozta. Egyébként minden rendben a műtétet már szinte el is fekejtettem, kontroll csak 1 év múlva ha nincs panaszom.
51681. Kajszi72 (válaszként erre: 51680. - Niki1)
2023. okt. 11. 22:03

Szia, sajna nem járt erre hüvelyi úton műtött, nagyon kevesen vagytok "hüvelyesek", sokkal több a laparos meg a hason szabott.

Kalap kakit mindenhez!

🌻

51680. Niki1
2023. okt. 1. 15:48
Sziasztok! Holnap lesz 3 hete, hogy műtöttek méhsűlyedés miatt hüvelyi úton, a petefészkek maradtak, és még hátsó fali plasztikám is volt. Szuperül érzem magam. Viszont a gátsebemnél szúró érzést érzek még mindig. Nem is ülésnél hanem inkább mikor megyek. A varratokat 2 hete kiszedték. Nektek is volt ilyen? A belső tisztulás meddig tart? Még mindig van kis sárgás folyásom, a hüvelyem meg többször viszketett már. Ez is a gyógyulási folyamat? Valaki taoasztalt még ilyeneket? Egyébként nem érzek rendellenességet, vagy puklit a gátnál sem. Holnaptól már dolgozhatok. Kontrollra 1 hét múlva megyek igaz csak 4 hetes leszek, de a dokim elutazik és a 6 hetesnél nem lesz itthon, így előtte szeretne látni.
51679. Kajszi72 (válaszként erre: 51678. - Yallah2)
2023. okt. 1. 13:32
Passz Yallah, de a neves nemi hormonok mellett még jó pár "segéd"hormon munkálkodik a szaporító rendszerben. Az endokrinológia még mindig nagy homály. De velem ugyanez volt. A hátam közepére se kívántam egy jó ideig, aztán visszatértem a régi önmagamhoz. Biztos a tündérkeresztanya... 🤣
51678. yallah2
2023. okt. 1. 12:57

Hm! Olvasom itt a libidócsökkenést. Volt ilyen nekem is, de mivel én akkor 51 a párom 57 volt, nem erőltettük sűrűn.

Most 58 vagyok és átestem a ló túloldalára. Ehm. A párom 64 és hát már nem úgy működik. Én meg néha a falat kaparom....

Akkor ez milyen hormon lehet,mikor nekem ott lent csak egy hüvelycsonk van semmi más..??

51677. Kajszi72 (válaszként erre: 51675. - Nokedli1974)
2023. okt. 1. 12:43

Valszeg menstruáció. Ha maradt a petefészek és a méhszáj, akkor előfordul, akár több havi passzivitás után is. Ha több nap, mint 1-3, ha több, mint most volt a wc papíron a maszat, élénk piros, akkor doki. De ha kajás vagy, feszül a cicid, volt valami fura érzeted belül, kis sajgás, ilyesmi szeptemberben, dilisebb vagy, mint szoktál, akkor biztosan mensi.

Gondold végig, miket ettél az elmúlt hónapban. Szójás kaja, lenmag és barátai rásegítenek az aktív ciklusra.

51676. liliom10 (válaszként erre: 51675. - Nokedli1974)
2023. okt. 1. 10:52
A helyedben elmennék a nőgyógyászhoz !
2023. okt. 1. 10:13
Sziasztok! Régen voltam..Március végén vették ki a méhem hasi vágásban, az egyik petefészkem maradt. Teljesen jól gyógyultam, azóta is jól vagyok. De ma reggel aggasztó dolgot tapasztaltam. Wczés után véres lett a wcpapír. Nem keverem össze az aranyeres vérzéssel. Nem ott volt. Volt már valakinek ilyen? Honnan jöhet ez a vér? A méhszájamat megtartották.. Előre is köszönöm!
51674. Kajszi72 (válaszként erre: 51673. - Odett30)
2023. okt. 1. 07:48

Kitartani, türelmesnek lenni, tovább csinálni, az idő a megoldás. Egyszer csak helyrekattan valami az emberlányában és visszajön a kívánalom.

A szexshopos szarságokkal vigyázz!

Inkább menj el hormonvizsgálatra, bár szerintem még bőven benne vagy a gyógyuló időben.

Amikor azt szoktuk írni, hogy kb. egy év, mire 100% lesz az ember, na, az ezért is van.

Ahogy bonyolódik a rendszer, úgy lassúl a gyógyulási idő.

A külső seb 3-4 hét és oké. A belső varrat 10- 14 hét.

Fizikai terhelhetőség, izomerő, full koordináltság 5-6 hónap.

Hormonkatyvasz? Ki tudja...

A libidó visszatér, kísérletezzetek! Játszatok olyat, hogy az előkészítő munkálatok alatt te nem mozdulhatsz, nem reagálhatsz, egy hangot se. Van esély rá, hogy át tudd verni saját magad, ha a "feladatodra" koncentrálsz és semmi másra.

Aztán van ennek a libidó vesztésnek egy másik megközelítése is.

A test nem hülye, rangsorol, mindig az adott helyzetnek, állapotnak megfelelően reagál. Hátrébb sorolja a szerinte kevésbé fontos dolgokat, és kezel prioritásként másokat.

A gyíkagyunk szociálisan érzéketlen, nála a létfenntartó gyógyulásnak van prioritása, minden más csak utána jön. Nála nem létezik az örömszex, mint fogalom. Ezért aztán át kell verni a modern agyunkkal.🤣

51673. Odett30
2023. okt. 1. 00:20
Sziasztok lányok. Rég voltam már itt. Nahát nagy gondom van. Ugye áprilisban volt a méh eltávolitó műtétem. Petefészkek maradtak. Az utóbbi 2-3 hónapban borzasztóan alacsony a libidóm. Az elején még menet közben megjött a kedvem. De mostanában bármit is csinál a párom neked és bármilyen kitartóan akkor sem mozdul lent meg semmi. Olyan mintha a csiklom aludna ezt szoktam mondani.:( kezd a 8 éves kapcsolatunk rovására menni. A páromat próbálom megegyezni h nem vele van a baj. Mert azt hiszi h nem kívánom már. De esküszöm ha a kedvenc filmes színészem állna elöttem akkor is ugyan ezt érezném lent. Annyira fura érzés ez. Szó szerint a sexet se a nyalakodást nem akarom. Még akkor sem amikor már javában csináljuk. Vettem a sexboltban női gyógyszert ami állítólag meghozná a kedvem. De semmi hatása. Mi lehet a bajom? 30 éves vagyok. Az utolsó gondolatom a sex :( segítsetek mit kéne tennem.
51672. yallah2
2023. szept. 30. 19:37
Hahó! Hova lett mindenki?
51671. yallah2 (válaszként erre: 51664. - Anemone9)
2023. szept. 16. 20:25
Nem Clexane? Trombózis megelőző injekció. Nem hígítja a vért olyan mértékben , mint a tabletták Syncumar, Marfarin Eliquis. Ez a szuri kis molekulasúlyú , pont elég ahhoz, hogy megakadályozza a trombózis kialakulását. Megelőző és terápiás céllal is adják.
51670. yallah2 (válaszként erre: 51660. - Kajszi72)
2023. szept. 16. 20:21
Mondtam ezt már a betegeimnek is anno.
51669. Niki1 (válaszként erre: 51664. - Anemone9)
2023. szept. 16. 19:57
Szia, nekem eleve a Cleraxint írták fel. Én elég sokat fent vagyok már, "csak" hüvelyi műtétem volt hétfőn. Teszek veszek óvatosan persze csak derék magasságtól felfelé, semmi hajolás és emelés, utána pihenek, és így telnek a napjaim. Egyre jobban bírom de jól esik a pihenés.
51668. mgagi (válaszként erre: 51667. - Anemone9)
2023. szept. 15. 20:46

Szia!

A varratokat érezheted. Az fogod is még egy darabig. Még friss a műtét.

51667. Anemone9 (válaszként erre: 51666. - Anemone9)
2023. szept. 15. 18:58

Na és még egy kérdés: van itt valaki, akit hosszában vágtak?

Ha járkálok, olyan érzés, mintha valami böködné a hólyagom, és fáj is, persze nem elviselhetetlen, de mégis elég rossz. Elvileg nincs már ott semmi ami böködheti, sőt, hirtelen igen nagy helye lett neki :D

lehet csak a belső varratokat érzem, ahogy feszülnek, húzódnak a köldök alatti részen?


Fogok amúgy írni én is majd egy hosszú beszámolót, hiszen ahogy Kajszi mondta, én is érzem, hogy legalább a tapasztalatok leírásával hozzá kell járulnom itt a csoport szelleméhez, nekem is hatalmas segítség volt a több éves anyag. Elképesztő amúgy, hogy láttam, a betegtársak a kórházban mennyire full tájékozatlanok voltak, nekem ehhez nem lenne bátorságom...

Szóval ma vagyok két hetes, és jelentem, egyedül gyalog mentem a kórházba sebkezelésre, ami normál esetben 12 perc gyalog, nyilván most jóval több volt, de nem volt gáz, pár napja már sétálok ennyit kb.

És ha már ülni is tudok hosszabban, akkor jövök egy regénnyel :)

Addig is köszönök mindent, a gyógyulóknak kitartást, akik pedig épp műtétre várnak, azoknak bátorság! A kórházban hihetetlen flottul megy minden, és csodás szakemberek dolgoznak értünk.

51666. Anemone9 (válaszként erre: 51665. - Anemone9)
2023. szept. 15. 18:12
Egyébként ki meddig kapta a vérhígítót?
51665. Anemone9 (válaszként erre: 51664. - Anemone9)
2023. szept. 15. 18:10

Na most közben látom, hogy mégsem annyira más a hatóanyag... ehh...

Bocsi.

51664. Anemone9
2023. szept. 15. 18:07

Lányok, kérek szépen segítséget!

Eddig Fraxit kaptam, és kell kapnom még egy doboz vérhígítót, mert folyton visszérgyulladásom van. Viszont az új doboz amit felírtak, Cleraxine. Tök más a hatóanyaga, ráadásul olvasom, hogy olykor mellékhatásként pont hogy trombózist okozhat a heparin. Most kezdjek el parázni? Nem merem beadni...

51663. Niki1 (válaszként erre: 51662. - Yvonne Duron)
2023. szept. 13. 18:33
Köszönöm szépen. Neked is jobbulást, a továbbiakban is. ❤️
51662. Yvonne Duron (válaszként erre: 51661. - Niki1)
2023. szept. 13. 16:19
Mielőbbi jobbulást kívánok ❤️
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook