Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11760. sügi 71
2012. febr. 15. 14:40

Sziasztok!

Tegnap kivették a varratot,úgyhogy most pihengetek..

Úgy hallottam,hogy a körömvirág krém jó a műtéti hegre.Szerintetek már bekenhetem vele vagy várjak még?Előre is köszönöm a választ!!!!

11759. bagi (válaszként erre: 11758. - BrenBea)
2012. febr. 15. 10:29
Kedves BrenBea nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
11758. BrenBea
2012. febr. 15. 10:18
szia bagi engem így műtöttek de Budapesten... előtte való nap már be kellett menni délig ehettünk utána elkezdték a "bél tisztítást" jó ha erre az esetre sok wc papírt viszel és nedves törlőkendőt.. inni csak éjfélig lehetett nálunk bármit ami jól esett..aznap még kikérdeztek vérnyomást mértek többször, aki otthon nem végezte el azt reggel leborotválták,este kaptunk nyugtatót aki kért.. Reggel hozták a lázmérőt, aztán várni kellett, műtét előtt elküldtek még wcre és csupaszon az ágyba kellett várni, utána kaptunk egy bódító injekciót és bekötötték az infúziót.. kocsira már a műtős rakott és a műtő asztalra is ott még annyira emlékszem, hogy az újjamra tették azt a bigyót és nagyon hangosan hallom a szívverésem, kikötöztek és friss oxigént is kellett szívnom aztán elaludtam.. utána az ágyamba ébredtem... az első nap nem volt kellemes és másnap hajnalban állítottak talpra akkor enyhe szédülés stb.. arra készülj fel hogy a hasad felfújják gázzal emiatt fájdalmat érezhetsz a rekeszizmoknál és a vállaidban nyakadban utána..és amit én nem tudtam hogy a bélmozgások ahogy utána helyezkednek el újra nagyon erősek lesznek lehet az is kicsit fájni fog... én a műtét után a 2. nap mehettem haza.. most leszek 2 hetes holnap megyek varratszedésre :)
11757. bagi
2012. febr. 15. 09:57

Sziasztok! Nagyon örülök hogy rátok találtam. Én holnap fekszek be Pécsre, ahol laparaszkópos méh test eltávolitást csinálnak. Valakit műtötek igy és ilyenel Pécsen? Mit csinálnak műtét előt és utána, medig kell bent maradni?

Mindenkinek sok szerencsét és jó gyógyulást!

11756. turkkati (válaszként erre: 11755. - BrenBea)
2012. febr. 15. 09:53

Nekem időm lett volna, mert évek alatt alakult ki a vérszegénységem.

A tiéd is, csak neked nem volt olyan háziorvosod, mint nekem, aki felismerte volna, mielőtt odajutsz, hogy elájulsz a vérveszteségtől.

Az én dokim is riogatott eszméletvesztéssel, mert sem én, sem a nődokim nem akartuk még a műtétet.


Akik idetaláltunk, szerintem már mindegy hogyan gondolkodunk, "érettek" vagyunk a műtétre, de van olyan, aki megúszhatja.

Lehet, hogy pozitív gondolkodással, lehet, hogy a cickafarkteának köszönhetően, lehet, hogy a csillagok szerencsés állása miatt, mindegy.:-)


Egyébként nem vitát akartam kezdeményezni, csak leírtam, hogy nekem van olyan ismerősöm, aki eddig elkerülte a műtétet.

11755. BrenBea
2012. febr. 15. 09:23
hát nem tom... nekem semmiféle gondolkodásom nem volt amikor egyszer csak elvesztettem az eszméletem és kórházba kerültem ott kiderült olyan rossz a vérképem, hogy azonnal 3 egység vért kaptam... a következő mensimet már meg sem akarták várni az orvosok, sajnos mégis közbe jött erre az időre vérzéscsillapítókat kellett szednem, nekem nem volt időm sajnos még hónapokig pozitívan gondolkodni :-)
11754. turkkati
2012. febr. 15. 08:26

Csak a pozitív gondolkodás biztos nem szünteti meg a myomát, meg az erős kivérzéssel már nem is lehet mit kezdeni.

DE: van 1 kolléganőm, akinek több, mint 10 éve megállapították a myomát, műtétet is javasoltak. Semmi panasza nem volt, tehát nem akart műtőasztalra feküdni, járt ellenőrzésre, elmúlt a mensese, minden banyakóros tünet nélkül átélte a változókort.

Fél évente jár nőgyógyászhoz, ultrahangon nézik a méhét, a myoma nem tűnt el, de elmeszesedett, és ahogy sorvad a méh, kisebbedik a myoma is.

Évente kétszer cickafarktea kúrát tart.

De hangsúlyozom, neki sem erős vérzést nem okozott, sem derékfájást, tehát csak az éves rákszűrésen derült ki, hogy van.

Én hiszek a pozitív gondolkodásban, bár az én myomám ragaszkodó volt, vagy nem akartam erősen, hogy elmúljon:DDD

11753. Szulamit67 (válaszként erre: 11750. - Mirmido)
2012. febr. 15. 08:14

Szia! A pozitiv gondolkodás mindenképpen segít, jó, ha az ember nem éli magát bele, hogy beteg. Nekem pl. egyáltalán nincs betegség tudatom, pedig 8. napos műtött vagyok. Ma megyek haza. De ilyet nem hallotam, hogy myomát pusztán pszichológusi segítséggel el lehetne tüntetni. Kíváncsi lennék, hogy az én (meg a többiek) özönvíz-szerű vérzéseivel ugyan mit kezdene egy lélekgyógyász?

De, ha Te hiszel benne, próbáld ki. Semmit nem veszíthetsz, csak a pénzedet. ;)

11752. krasiné (válaszként erre: 11744. - Patrok)
2012. febr. 15. 04:55
Szia Patrok! Minden rendben lesz, szorítok Neked! Klári.
11751. szisziági (válaszként erre: 11748. - Eccerke)
2012. febr. 14. 20:41

Hello Eccerke!

Ha nem tévedek,Téged a Klinikán műtenek majd,engem a Kenézyben műtöttek. Az előkészítés azért hasonló,gondolom...Én hétfőn feküdtem be,délben még ebédet is kaptam.Déltől nem lehetett enni,hashajtás volt,kórháza válogatja hogyan-én ricinust kaptam.Este leborotvált a nővérke,éjfélig szabadott inni.Reggel lezuhanyoztam,kórházi hálóinget kellett húzni.Rezedát műtötték a Klinikán,ő írt valami kórházi fertőtlenítős zuhanyozást,én a sajátommal zuhanyoztam.Az őrzőbe össze kellett készíteni egy kisebb táskába -fél literes ásványvizet,kicsi törölközőt,szívószálat,mobilt,köntöst, én még nedves törlőkendőt is tettem bele. A nővér átkísért az őrzőbe és a műtétig ott kellett várnom.

Ahogy olvastam minden kórházban mások a szokások de a menet nagyjából ugyanaz:hashajtás az biztos lesz,sok WC papírt és nedves törlőt vigyél.

A műtét utáni szénsavmentes yíz is alap-édes és rostos üdítőt a család se vigyen,amíg nem engedik.

A többi meg kialakul!

Segítséged lesz a műtét után?

Szorítok és sok szerencsét-jó gyógyulást!

11750. mirmido
2012. febr. 14. 20:23
Sziasztok! Képzeljétek most beszéltem egy okostojással( mentálhigiénét végzett pedagógus)és azt mondta a myomát nem operáltatni kell hanem pszichológushoz kell vele járni és akkor elmúlik. Ti hallottatok ilyenről?
11749. Kavicsné (válaszként erre: 11744. - Patrok)
2012. febr. 14. 19:52
Most irigyellek titeket, Patrok. Remélem, hétfőn pozitív eredménnyel jövök vissza, és megkapom az új időpontot!
11748. eccerke (válaszként erre: 11733. - Szisziági)
2012. febr. 14. 19:49

Szia Ági!


Téged ki műtött? Nekem vasárnap délig kell beérnem, és hétfőn, gondolom reggel 9 felé műtenek.

Az előkészítés hogy zajlik? Mire készüljek?

11747. eccerke (válaszként erre: 11735. - Ispanmonika)
2012. febr. 14. 19:47

Szia Móni!


Köszi a bíztatást. Most még el vagyok foglalva a sok elintéznivalóval, és nem gondolok a hét végére.

11746. Julcsi37
2012. febr. 14. 19:45
Köszi Ági!!! :) Patrok sok sikert, nemsokára következem én is!!! :)
11745. eccerke (válaszként erre: 11741. - Rezeda63)
2012. febr. 14. 19:45

Szia!


Dr. Tóth Zoltán, az intézetvezető fog műteni.

Hozzá járok már 33 éve.

11744. patrok
2012. febr. 14. 19:36

Sziasztok Lányok!!

Holnap fekszem a Szent Imre kórházba, csütörtökön műtenek. Sokat gondolok Rátok. Itthonról majd ismét jelentkezem.

Patrok

11743. szisziági (válaszként erre: 11740. - Julcsi37)
2012. febr. 14. 19:32

Szia Julcsi!

Ne keseredj el, tényleg nem bízzák ezt a műtétet tapasztalatlan orvosra. Úgy tudom, hogy a teamban lennie kell minimum egy főorvosnak,vagy a klinikákon ennek megfelelő adjunktus stb. tudományos fokozatú orvosnak.

Támogatom azt az ötletet, hogy a főorvosi bemutatáson kérd ki a véleményét,kit ajánl.

Ez bizalmat ébreszt az ő szakértelme iránt is,elvégre azon az osztályon ő a főnöke minden orvosnak.

Lehet jobban is jársz. Az én orvosomnak annyi terhes kismamája és abortuszos csitrije volt,hogy fürtökben lógtak rajta a folyosón.

Ügyes kezű és fiatal orvosként az én műtétem jó tanulmány volt neki, de amikor más bibi lett, nem tudott velem mit kezdeni tovább-ezért váltanom kellett.

Olyat válassz, akihez később is járni tudsz szűrővizsgálatokra pl. ultrahangot is tud csinálni

mert ez később a petefészkeid miatt fontos lesz,ha maradnak.

Kitartás,fel a fejjel,nemsokára túl leszel Te is rajta!

Üdv: Ági

2012. febr. 14. 18:11
dásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?
11741. Rezeda63 (válaszként erre: 11725. - Eccerke)
2012. febr. 14. 17:24

Szia!

Engem is Debrecenben műtöttek! Ki fog műteni???

Üdv. Rezeda

11740. Julcsi37
2012. febr. 14. 16:45
Azt mondta hamarabb kellett volna szólnom:( Szerinte felkészült orvoscsapat van a műtőben, ugyanúgy megy minden, mint akinek van orvosa. Sajnos nem hozzá jártam, mostanában döntöttem úgy, hogy megkérem, de nemet mondott...
11739. turkkati (válaszként erre: 11737. - Julcsi37)
2012. febr. 14. 16:27

Miért nem vállalt?

Nem volt megbeszélve? Nem hozzá jársz?

11738. Kavicsné (válaszként erre: 11737. - Julcsi37)
2012. febr. 14. 15:16

Julcsi, nekem sem volt választott orvosom. Bementem a beutalóval a SOTE-ra, az ambulanciára, lesz ami lesz alapon. A docens úrhoz került rögtön az anyagom, mert kicsit extrém volt. Szerencsém volt.

Mást nem nagyon tudok tanácsolni, menj be a kórházba, ahol műteni fognak, beszélj a főorvossal, hogy kit vagy mit javasol, vagy hogy zajlik a műtéthez az orvos kiválasztása. Egy méheltávolítást nem bíznak akárkire.

11737. Julcsi37
2012. febr. 14. 14:20
Nem vállalt az orvos akit megkértem, hogy műtsön meg.:( Most mit tegyek??? Feküdjek be fogadott orvos nélkül??? Szerintetek lányok??? Sziasztok!!!
11736. Kavicsné
2012. febr. 14. 13:36

Remélem, Milup túl van a műtéten, és jól viseli. Sokat gondoltam rá délelőtt. Valakit még műtöttek ma?


Hétfőn kell visszamennem a SOTE-ra, az aneszteziológiára. Új időpontot kapok. Remélem.

11735. Ispanmonika (válaszként erre: 11732. - Eccerke)
2012. febr. 14. 08:59

Szia Eccerke!

Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan csak kérdezz,mert engem is hüvelyen keresztűl műtöttek.De az is igaz,hogy Ági (szisziági) nekem nagyon sokat segített.Ezért nagyon hálás vagyok neki!Őt régebben műtötték tehát több a tapasztalata.Ne izgulj, hallomásra rosszabb a műtét mint amilyen valójában.

Kitartást és sok erőt kívánok és gyógyulj meg minél előbb.

Üdv: Móni

11734. Ispanmonika (válaszként erre: 11724. - Evamari1)
2012. febr. 14. 08:54

Szia Évi!

Valószínű,hogy a belső varrataid szívódnak fel és a szövetek engednek.Én azért vagyok ilyen "okos",mert tegnap reggelre úgymond elöntött a vér.(Ma vagyok 3 hetes).Azonnal rohantam az orvoshoz megvizsgált és ő mondta,hogy az egyik belső varratom szívárog és elmagyarázta a fenti dolgokat.Nekem azt mondta,hogy pihenjek többet és semmi olyat ne tegyek ami hasprést okoz pl: ne huzzam be a hasam, ne hajolva vegyek fel dolgokat a földről...

Ha csak ennyi akkor ne aggódj,de ha nyugtalanít inkább beszélj az orvosoddal.De ha megmaradt a méhnyak és a méh száj akkor lehet,hogy mesizel.

Nagyon vigyázz magadra és Jó egészséget kívánok!

Üdv: Móni

11733. szisziági (válaszként erre: 11732. - Eccerke)
2012. febr. 13. 21:29

Szia Eccerke!

Nekem is hüvelyi műtétem volt Debrecenben,9 hónapja. Ha kérdésed van még priviben is szívesen válaszolok!

Üdv: Ági

11732. eccerke (válaszként erre: 11731. - Turkkati)
2012. febr. 13. 20:25

Köszi.

Nekem hüvelyi műtétem lesz.

11731. turkkati (válaszként erre: 11727. - Imisz)
2012. febr. 13. 20:22

Kispárna, kis törölköző, nekem tették vizesen a fejemre az őrzőben, mert a fájdalomcsillapító hőhullámot okozhat, aztán zuhanyozás után tettem a pocimra, hogy hamarabb száradjon a bevizezett kötés:)

Papír wc-ülőke, ez a neve:), gyógyszertárban kapható.

A borotválkozáshoz: nekem azt mondták,jobb ott, mert ha nem olyan, mint ahogy ők szeretik, utánaborotválnak, és akkor már sebezheznek:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook