Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12244. Kavicsné (válaszként erre: 12242. - Krasiné)
2012. márc. 13. 19:35
Klári kihagyta a fogamzásgátló éves árát :-) Már az tiszta főnyeremény (nekem, mindjárt 37 évesen...)
12243. krasiné (válaszként erre: 12236. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 17:28
Szia! Nem írtam még Neked, de őszintén örülök, hogy túl vagy rajta. Mindent próbálj meg betartani, amit mondott az orvos, mert nem játék. Nem feltétlenül érzed, hogy túlzásba vitted a mocorgást, csak mikor már meg van a baj. Semmi emelgetés, cipekedés. Csak nyugi. Majd ha erősebb leszel bepótolsz minden elmaradást. Julcsira én is sokat gondoltam ma. Szegényke átesett már a műtéten. Remáljük, hogy minden tökéletesen ment, komplikáció mentesen zajlott le. Nagyon vigyázz Magadra és gyógyulgass szépen. Látod az idő is Melletted áll, Velünk együtt. Menj ki néha erre a szép időre és élvezd. Ezzel is gyorsabban gyógyulsz. Minden jót kívánok Neked és sok puszi: Klári.
12242. krasiné (válaszként erre: 12232. - Evapple)
2012. márc. 13. 17:19
Szióka! Igazuk van a lányoknak, a műtét után teljesen más életet élhetsz. Tényleg nem kell aggódni, hogy olyan lett-e a nadrágod, a kocsi ülés, stb. Előkészítettem a fehér nadrágokat, vettem magamnak csőnadrágot, jöhet a jó idő. Régóta nem hordhattam ilyen cuccokat és ez olyan jó érzés. Na meg nem kell sok-sok pénzt költeni tamponra, betétre. Minden megváltozik, sokkal felszabadultabb az ember, más az életed. Erre gondolj, mikor eszedbe jut a műtét, csak jobb lehet és jobb lesz. Több mindent megtehetsz, nem lesznek akadályok bármilyen programot csinálhatsz. Veled vagyunk, minden rendben lesz és ismétlem, csak a jó dolgokra gondolj és ez bátorságot és erőt fog adni. Bármi gondod, bajod van, csak írjál és mindenre próbálunk válaszolni. Ez egy jó kis csapat, sajnos elég sokan vagyunk és csak újabb betegek jönnek. De támogatjuk egymást és ez a mai világban nagy dolog, amit meg kell becsülni. Ne félj, kérdezzél nyugodtan, ez nem szégyen. Vigyázzál Magadra és addig is próbáld az influenzát elkerülni. Puszi:) Klári.
12241. Kavicsné (válaszként erre: 12240. - Milup2)
2012. márc. 13. 15:23

Nem volt tévé :-) Az csak az alapítványi szobához jár... Napi 4ezerért.

Viszont olvastam, sokat beszélgettünk. És tényleg nem hiányzott a tévé... Most sincs bekapcsolva.


Egyelőre nagyon hamar fáradok. És utálom, ha köhögni kell, de megtaláltam már a legkevésbé vészes pozíciót.


És te hogy vagy?

12240. Milup2 (válaszként erre: 12239. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 14:40

Jaaaa, én meg már irigykedtem, hogy még szivacs is járt nektek..;DDD


Azt már ne is írd, ha esetleg tv is volt a szobátokban, mert az már a luxus tetőfoka lenne..Itt Győrben nincs tv az egész osztályon, mondjuk nekem nem hiányzott, elszórakoztam nélküle..;)


Amúgy hogy érzed magad, a megfázást leszámítva?

Sokszor puszillak♥

12239. Kavicsné (válaszként erre: 12238. - Milup2)
2012. márc. 13. 14:31

Na, azért ennyire nem kényeztetett el a Baross utca :-D


Nem kaptunk mosdószivacsot, babamosdató szivacsot vittem, szivacs, de van rajta egy kis fehér macimintás frottír huzat. Sokkal jobb volt, mint az egyszerű mosdószivacs. Egy hétig túrtam az üzleteket, mire rátaláltam.

A szuri a véralvadásgátló volt már hétfő este, a két tabi meg intézte a nagydolgot úgy, hogy nem fosatott. A laparoszkóposok viszont beöntést kaptak... Ők nem úszták meg.

12238. Milup2 (válaszként erre: 12227. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 13:01

De jó, hogy újra otthon vagy♥

Most gyógyulgassál szépen, s pihengessél..♥


Nekem is a műtét után volt a legrosszabb, a fájdalom, s hogy csak háton feküdhettem..Aztán napról napra jobb lett...


Na, szuri és tabi az űrítéshez? De jó...Nekem sós vizet adtak, 1 litert, mire azt lenyeltem, inkább kijött volna, mint lement, jajjjj....

Na, és a műtét után mosdószivacsot is kaptál mosakodáshoz? Micsoda kényelem..Mi itt Győrben nem kapunk, csak a kezünk, ill. bevizezték/szappanozták a kórházi hálóingem, s azzal dörgölték át a hátam...


Jaj, de örülök, hogy minden oké;D, s otthon vagy..Jobbulást kívánok!!!!♥

12237. turkkati (válaszként erre: 12232. - Evapple)
2012. márc. 13. 11:51

Erre gondolj, felszabadító dolog, hogy bármikor leülhetek, és ha felállok, nem kell néznem, nem hagytam-e foltot magam után:D

Annyi betétem volt raktáron, hogy csak most, 1 év után kellett venni a lányomnak:)

12236. Kavicsné
2012. márc. 13. 11:33

Lányok, köszönök mindent! Most már gyógyulok :-)


És gondolok Julcsira. Remélem, minden rendben vele.

12235. Szette (válaszként erre: 12232. - Evapple)
2012. márc. 13. 09:20

Szia Evappie!


Én is hasonló cipőben jártam, a "legnagyobb intimbetét sem volt elég, az örökös félelem, hogy mindjárt átvérzek, a "kibéleltség" stb. nem kellemes érzés.

Ráadásul nekem őrőkős vizelési és székelési ingerem is volt, meg gyakori méh és vízhólyaggyulladásom is.

Nem volt könnyű rászánnom magam, de ha ezek elmulnak szerintem megérte. Az első egy-két nap volt a kemény- na meg a horkolós szobatársak, de azttán napról napra erősebbnek éreztem magam.

legyen neked is hasonló élményed.

És a hozzászólóknak köszönök minden jó tanácsot, észrevátelt, nagyon hálás vagyok érte!

Gyógyuljunk, és legyünk jól!

12234. szofi99 (válaszként erre: 12232. - Evapple)
2012. márc. 13. 08:53
Szia ! Néha vásárlás közben rácsodálkozom a betétes pultra, és megállapitom, hogy de jó hogy már nem kell :)
12233. szofi99 (válaszként erre: 12227. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 08:51
Szia ! Örülök hogy tul v agy rjata, és otthon vagy. Mielőbbi felépülést kivánok, és pihenj sokat : Judit
12232. Evapple
2012. márc. 13. 08:04

Köszönöm lányok a bíztatást és föleg az öszinteséget. Nem árt tudni, hogy mi vár az ember lányára. Jobb felkészülni, mint váratlanul szembesülni a dolgokkal. Hogy drága nagymamám idézzem, jobb félni, mint megijedni :) Öszintén szólva nem is hittem volna, hogy ilyen sokunknak van problémánk ezen a téren.

Egy biztos, hogy mostanra már az életminöségem az állandó vérzés miatt elviselhetetlen. Szóval várom is, meg félek is :) De a tudat, hogy utána soha többé nem kell túlélöcsomaggal és váltásruhával mennem mindenhová, valamint rettegve tekintgetni a székre, amiröl épp felálltam, hogy nem maradt e valami utánam, vállalhatóvá teszi az összes mütéttel járó nehézséget. Köszönöm a kedvességeteket :) Én is drukkolok mindenkinek a mielöbbi teljes és fájdalommentes gyógyulásért:)

12231. Imisz (válaszként erre: 12227. - Kavicsné)
2012. márc. 12. 18:02

Ügyes voltál! Most csak gyógyulj, kúráld a torkodat és a séták mellett pihenj amennyit tudsz.

Lesz most időd kipihenni magad, a végére még meg is unod:)


Üdv: Szimi

12230. Imisz (válaszként erre: 12225. - Szette)
2012. márc. 12. 18:00

Szia Szette!

igen, normális még a váladékozás, ne aggódj rajta. Tisztulsz, és a hüvely varratai is szívódnak lassan fel.

Egy jó tanács: ne emelj! Ha mást nem is, ezt tartsd be a saját érdekedben.


Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

12229. turkkati (válaszként erre: 12227. - Kavicsné)
2012. márc. 12. 17:15

Hurrá, ügyes vagy:)!

Most kúráld a torkodat,sétálgass, amennyit jól esik, és gyógyulj, gyógyulj!

Az első nap nekem is ilyen volt, annyi különbséggel, hogy az infúzióba nyomták a fájdalomcsillapítót és ment folyamatosan.

Én még az urammal is beszéltem telefonon, (látogatási tilalom volt) de nem emlékeztem rá.:) Csak kértem, hagyjon békén aludni:)

Gyors gyógyulást, vigyázz magadra:D!

12228. popova4 (válaszként erre: 12224. - Evapple)
2012. márc. 12. 15:26

Szia Evaepple!

Én 18 évig növesztgettem a miómámat, mire az orvos műtétre küldött. Ha hiszed, ha nem, már szinte örültem neki, hogy ő mondja ki a dolgot, és nem bízza rám. Innentől fogva úgy éltem meg, hogy hamarosan eljön a műtétem napja- november végén beszéltük meg, január 25-én volt a műtétem, a 2011-es évről beszélek- és minden jobb lesz. Szinte vártam és örültem neki. Nem bántam meg. Minden a legnagyobb rendben történt, a dokim nem turbózta fel a dolgokat, de bíztam benne. Csináltam, amit mondott és egyszer csak túllettem az egészen. Már több mint egy éve ennek, most készülök az éves felülvizsgálatra, nekem azóta semmi, de semmi bajom nem volt "odalent." Remélem, minden rendben lesz most is. Úgyhogy fel a fejjel és ne izgulj!! Üdv. Erika

12227. Kavicsné
2012. márc. 12. 14:22

Sziasztok!

Hazajöttem! :-)


Evapple, hagyd most ki a beszámolóm többi részét!


Egy hete ilyenkor kaptam meg a szobát, 4-en voltunk, fantasztikusan jó szobatársak. Az egy hét alatt 8-at fogyasztottam el :-)

A Sote 1-en, a Barossban hétfőn már adták a szurit és két tabit, amitől jókat lehetett nagydolgozni. Sokkal humánusabb volt, mint a beöntés.

Éjjelre enyhe altatót, hogy tudjak aludni. Frontin volt, mint utólag megtudtam.

Másnap reggel még egy bogyesz, és vigyorogva mentem a műtőbe elsőként. A délután folyamán kétszer rövid időre láttam az órát, majd konkrétan én este 7-re "józanodtam ki". Na a köv. 3,5 óra volt a kemény, mert nem adhattak semmit, csak fél 11-kor este. Megváltás volt, kínomban szértrugdostam mindent magamon, takaró földön, és némán potyogtak a könnyeim a végére. Ez volt az egészben a brutál. Fél 11-kor kaptunk szurit, meg egy bogyesz, azután szpáty hajnalig.

Fél 6-kor talpra állítottak, segítettek mosakodni, gyógytornász is bejött szórakoztatni, aztán ehettem egy keveset, és saját lábamon mentem át a folyosó végén levő szobámba szerda reggel.

Onnan már nem volt vészes, mert nem hagytam el magam, és egyfolytában beszéltünk mi négyen. Sétáltunk is nem keveset.

Mosakodni egész idő alatt csak a mosdószivaccsal lehetett nekem a csapnál, de azt viszont napi 3x is csináltam, annyira jól esett. Csütörtökön még lábat is tudtam mosni, hogy beletettem a mosdókagylóba valami hihetetlen kitekert módon, de a hasamat nem nyomtam meg vele.

Szombaton kaptam egy hálótársat (a többiek mind hazamehettek), na az maga volt a pokol. Láncdohányos volt, és folyton kiszökdösött. Vasárnap vette észre reggel a nővér, és kivágták nagyon gyorsan a klinikáról. Úgyis mehetett vasárnap délelőtt haza. Ilyen gyorsan még nem láttam, hogy megcsinálták volna a papírokat, mint neki. Utána átszellőztették a szobát, mindent átmostak, hogy tűnjön el a cigifüstszag, én meg kicsit megfáztam. Tegnap ilyenkor necces volt, hogy hazaengednek-e. A nővérke viszont segített, felhomályosított, és most itthon vagyok. Torkom kapar, de nem vagyok lázas.


Viszont mérhetetlenül boldog és fáradt.

12226. Ildikócska (válaszként erre: 12224. - Evapple)
2012. márc. 12. 13:01

Ne aggódj! Az első nap gázos, de akkor mondhatni delíriumban vagy, úgysem fogsz emlékezni sok mindenre. :-)))

Mi is mindannyian jól be voltunk sz@rva.Most meg itt osztogatjuk a tanácsokat. :-))))

Aztán meg minden nap egyre könnyebb!

Kitartás, és vigyázz magadra.

12225. Szette
2012. márc. 12. 12:15

Szaisztok!

Neken két hete volt hüvelyi méheltávolításom. Jól érzem magam. Sokkal jobban, mint ahogy képzeltem. Sokat sétálok, könnyű házi munkát végzek.

Nem veszteségként éltem meg a dolgot. Már most kevesebb fájdalmama van, mint volt a méhemmel.

Azért néhány jó tanács mindig jól jön tőletek. Ami aggaszt, hogy még mindig van közepes mennyiségű barnás folyásom. Ez rendeben van két hét után?

12224. Evapple
2012. márc. 12. 08:37

Sziasztok,

már régóta nem írtam, de rendszeresen olvastam a hozzászólásaitokat. Novembertöl mostanáig kellett halogatni a mütétemet ilyen-olyan okok miatt. Most viszont már tuti, hogy április 5-én kiveszik a méhem. Mivel császármetszéssel szültem és az ultrahang szerint a méhem borzasztóan van hegesedve és összenövesek vannak, ezért hasi mütétem lesz. Tudjátok nem is a mütéttöl félek, hanem inkább az utána következö idöszaktól. Nem éppen kellemes dolgokat olvasgattam :) Rádásul ez a hosszú várakozási idöszak is megtette a hatását az idegeimmel és, mint ha csak vadásznának rám az ilyen-olyan rossz tapasztalatok, egyre több ilyet hallok. Szóval egyre idegesebb vagyok és néha már akkor robbanok, ha csak rám néz valaki :) Pedig ez egyáltalán nem jellemzö rám. Azt szeretném, ha mér május közepe lenne :)

Szép napot kívánok mindenkinek, a lábadozóknak pedig mielöbbi teljes gyógyulást:)

12223. tlivcsi (válaszként erre: 12218. - Zara)
2012. márc. 11. 19:59

Sziasztok!

Nekem a műtét után 1 héttel gyulladt be a sebem, lázas is lettem. Antibiotikumot kaptam. Aztán szerencsére kifakadt, nem kellett vágni. Betadinnal kellett fertőtleníteni, gézlap volt ott, óránként kellett cseréni. Folyt rendesen, ezért nem tudtam csak 5,5 hét után menni dolgozni. Sztem krémet ne kenj rá. Nekem előre megmondták, hogy ez várható, mert enyhén :) duci vagyok, a hasam rálógott a sebre. Légy türelemmel!

12222. zara (válaszként erre: 12221. - Szofi99)
2012. márc. 11. 19:54
Szia Judit!Köszönöm, hogy írtál. Válaszom a kérdésedre, még soha nem volt ilyen problémám ha valamilyen sebem volt. Sőt a két császármetszésem is hamar meggyógyult és ilyen váladékozás sem volt egyikkel sem.Igen a Bioptron lámpát használom és a curiosat kenegetem a sebemre. Engem csak az aggaszt, hogy miért váladékozik még ilyen hosszú ideig!!!!! Szia
12221. szofi99 (válaszként erre: 12218. - Zara)
2012. márc. 11. 19:00

Szia ! Volt már korábban más is nehezn gyógyuló sebbel itt, a bioptron lámpát próbáld meg, és van sebkezelő a contratubex, vagy a fensitilnek van egy sebkezelő gélje. Lehet hogy a kenőcsök erre a váladékozó sebre nem jók, ezt nem tudom.

Kitartást kivánok Neked is, és szép estét : Judit

12220. szofi99 (válaszként erre: 12215. - Katalin1234)
2012. márc. 11. 18:54

Szia! A petefészkeid kivették a petevezetőket pedig nem? A klimax tünetekről és kezeléséről regényt lehetne irni. Ha az orvost kérdezed, ő hormonkészitményt tud neked felirni, amitünetmentessé tehet, de jó ha előbb tanulmányozod a mellékhatásait.

Azután kapható vény nélkül néhány szer pl. a remifemin plusz, ami növényi eredetü, és csökkentheti a tüneteket.

Azután van homeo. szer, lehet calc. magn.és egyéb ásványi anyagok bevitelével próbálkozni, lehet egy enyhe nyugtató segit.


Kitartást és sok türelmet kivánok hozzá, én már 2 éves leszek áprilisban és már egész elviselhető a banyakór :)

12219. Ann64
2012. márc. 11. 18:52

Joghurtba 2-3 teáskanál búzakorpát teszek minden este ezt eszem fél marék aszalt áfonyával.

Már nálam esti rituálé és nincs semmi gondom

12218. zara
2012. márc. 11. 18:02

Sziasztok! Tanácsot kérek tőletek. Holnap lesz 7 hete, hogy kivették a méhemet mert a spirál kilyukasztotta méhfalamat és keletkezett egy nagy méretű tályog bennem. A körülményekhez képest jól érzem magam, kérdésem a következő lenne hozzátok. Két császármetszésem volt és ezt a műtétet is ugyan ott végezte el az orvos.A sebem még mindíg váladékozik, két helyen is. Az orvosom azt mondta hosszú idő lesz amíg teljesen beforr a sebem, de én egy kicsit elvagyok keseredve miatta. Ha valaki volt ilyen helyzetben kérem szépen adjon nekem tanácsot mitévő legyek? Később lesz még kérdésem hozzátok:-) A választ előre is köszönöm szépen. Szép estét kívánok!

Zara

12217. turkkati (válaszként erre: 12216. - Patrok)
2012. márc. 11. 15:52

Én ettem a lenmagpelyhet, este 2 kávéskanállal, kefírbe keverve.

Azért este, mert reggel csak gyümölcsöt eszem, és azért kefírbe, mert a joghurtot nem szeretem:)

Eheted reggelire is, mert sokat kell inni utána, hogy biztosabb legyen a hatás.

Nekem ez az 1 vált be.

12216. patrok
2012. márc. 11. 15:46

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy aki lenmagot evett, az mennyit és milyen formában? Van-e egyéb praktikátok székrekedés ellen? :)

Köszönöm szépen!

patrok

2012. márc. 11. 14:54
Nekem hasi műtétem volt nem rég csak a két petevezetékemet hagyták benn.Minden nap hőhullámom van aki ezzel kapcsolatban tud valamit írjon. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook