Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12874. jázmin 40 (válaszként erre: 12873. - Zsebimama64)
2012. máj. 2. 15:25
nagyon félek az egésztől. olyan jó olyanokkal beszélni aki már túl van rajta. neked előtte mondott valami bíztatót a dokid? nekem annyit mondott, hogy adjak hálát a jóistennek, hogy ilyen hamar észrevette. szerintetek méhtüókrözésen látszott volna, ha áttétes? az onkológus is azt monta, hogy kezdeti stádium. de honnan tudják, míg ki nem vették?
12873. zsebimama64 (válaszként erre: 12872. - Jázmin 40)
2012. máj. 2. 15:12

Szia!

Ha átestél a műtéten, és JÓ a szövettan eredménye, akkor már csak 6 hét múlva kell a nődokihoz visszamenni egy kontrollra. És ennyi. :-)

És utána már csak évente a nődoki, de a mammográfia ezek után évente kell (de ez lehet korfüggő, nekem legalább is a nődoki ezt kihangsúlyozta, tehát most a mammográfiát látogatom majd... )

12872. jázmin 40 (válaszként erre: 12869. - Zsebimama64)
2012. máj. 2. 15:04
milyen más vizsgálaton kell még átesnem, ha vége a műtétnek? vagy ha kivesznek mindent és nincs áttét akkor elég a műtét?
12871. Iza-bell (válaszként erre: 12870. - Kenzol)
2012. máj. 2. 14:26

Na, ez a beszéd! Minél hamarabb telefonálj időpontért!

Ez az a helyzet, amikor a szívességet el kell fogadni, sőt kérni kell. Én is utáltam, hogy az utolsó időben állandóan magyarázkodni kellett a munkahelyen, hogy miért is nem fogok dolgozni.

Mindig közbejön majd valami.

12870. kenzol
2012. máj. 2. 13:43

Péntekenként rendel Szegeden, ez a péntek nem jó ballagás miatt, de jövőhétre kérek időpontot,. Nem a pénz a probléma, mert gondolom kb 15 ezer a vizit díja, nem kevés, de kigazdálkodható, nekem az a problémám, hogy az üzletet nem zárhatom be, sőt jövőhét pénteken kb. 1000 csirkét kell kiosztanom, de majd megoldom valahogy,ráadásul nincs jogsim, így ha a férjem beáll a boltba helyettem, már ha épp nincs fuvarja Pesten, akkor a barátnőmet kell megkérnem,hogy vigyen el. szívességet meg utálok kérni. Szóval pörög az élet.

Tudom, hogy nem halasztgathatom, még aránylag kicsi a baj, nem lehet hónapokat várni, elébe kell menni a dolgoknak.Még nem félek igazán, próbálok pozitívan állni a dolgokhoz, rengeteg feladatot vállalok, hogy lekössem magamat vagyis az agyamat.

Olvaslak Titeket mindennap rakom össze magamba, hogy mire készüljek, mit vigyek magammal. A barátaim tiszteletbe tartják, hogy egyszer megbeszéljük aztán hanyagoljuk a témát, nem engedem, hogy eluralja a mindennapjaimat a betegség.

12869. zsebimama64 (válaszként erre: 12867. - Iza-bell)
2012. máj. 2. 13:28
Igy van, mikor műtöttek én is véreztem, mondtam a dokinak, hogy van egy kis bibi, vérzek. Erre megkérdezte, hát ezért lesz a műtét, hogy ne vérezzek folyamatosan. Úgy hogy ne izgulj a havid miatt.
12868. zsebimama64 (válaszként erre: 12864. - Kenzol)
2012. máj. 2. 13:26

Szia Kenzol!

Iza-bell nagyon jól írta, mindenképpen keresd meg a magánrendelésén, minél előbb. És nem csodálom, hogy még májusban műteni akar!! Mondom, engem két héten belül műtöttek. Ez nem játék, mert tovább terjedhet pikk-pakk.

Nekem is kiszedtek mindent, de ez nem "zavar" mivel így ott már ez az alattomos kór nem tud támadni.

Úgy hogy keresd meg, nekem időben észrevették, kivették, így se kemó, se sugár nem kellett. De nem is vaciláltam, meg filóztam, hogy mik a lehetőségeim, ő az orvos, ő tudja ilyenkor mi a teendő, a rizikó. Nekem is megmondta a doki, úgy a legtisztább, ha mindent kiszednek, mirigyektől kezdve mindent, mert egy pici darab is bent marad.... az tovább terjeszti magát.

Úgy hogy csajszi nagy levegő, és hívd fel, azaz menj el a maszek rendelésére!!!!!

12867. Iza-bell
2012. máj. 2. 13:22

A havid miatt ne aggódj!

Én rákérdeztem, azt mondta a doki, hogy nem zavarja, elég véres műtét ez önmagában is, és hetekkel előre nem lehet pontosan kiszámítani, hogy mikor fog megjönni. Nekem a mióma miatt amúgy is össze-vissza volt és nagyon elhúzódott, alig volt pár tiszta napom.

12866. Iza-bell (válaszként erre: 12865. - Iza-bell)
2012. máj. 2. 13:17
Még annyit, hogy az ismerősömet méhnyakrákkal műtötte, mindent kiszedett a kismedencéből nála. Hasonló lehetett, mint nálad várható. Tudom, hogy az én műtétem egyszerűbb volt. A te betegségedből meg lehet gyógyulni!!!
12865. Iza-bell (válaszként erre: 12864. - Kenzol)
2012. máj. 2. 13:13

Szia!

Ha teheted, menjél el a magánrendelésére! Egy vizitet ki lehet fizetni akkor is, ha kölcsönkérsz rá. Az életedről van szó!!! Ha nem tudsz fizetni neki zsebbe a műtétért, akkor nem fizetsz. Attól még rendesen meg fogja csinálni neked. Viszont minden nappal romlanak az esélyeid.

És nem kell ragaszkodnod ahhoz, hogy Kecskeméten műtsön meg.

Nekem csak mióma miatt kellett kivenni a méhemet, de miután én eldöntöttem, hogy akkor legyen meg a műtét (persze 1 évig agyaltam rajta, meg mindent kipróbáltam, hogy elkerüljem), onnantól kezdve hetek alatt lezajlott minden.

SZóval el kell menned a magánrendelésre, ott megbeszéled vele a műtéti időpontot. Nem fog tudni adni azonnal, de akkor te naponta telefonálsz neki, hogy hogy tud beütemezni. Akár Szegeden, akár Pesten, akár Kecskeméten, ez most tök lényegtelen. El kell végeztetni egy csomó vizsgálatot (EKG, vérvétel, tüdőszűrés stb.), ezeket általában bárhol megcsináltathatod. Nálam nem volt probláma, hogy ez a kivizsgálás vidéken zajlott, a műtét meg Budapesten az István Kórházban. Aztán eljött a nap, amikor be kellett mennem a kórházba, másnap műtét, 5 nap múlva jöhettem haza. Varratszedés a magánrendelőjében és én csak akkor fizettem neki a műtétért annyit, amennyit tudtam. Ha szeretnéd, privátban megírom a dokim nevét, én csak ajánlani tudom őt, egyik ismerősömet is ő műtötte hasonló helyzetben volt mint te, vidéken nem mertek nekiállni, küldözgették ide-oda. 3 éve volt a műtéte, teljesen jól van azóta is.

Minden jót neked, ne ijedj meg ettől, amit írtam, de nincs időd várni, hogy a doki jelentkezzen, neked kell rágnod a fülét, és itt nincs helye a szerénységnek meg a türelemnek.

12864. kenzol (válaszként erre: 12863. - Zsebimama64)
2012. máj. 2. 12:49
Itt nincs más orvosra lehetőség. Azt mondta a saját nőgyógyászom, hogy meghaladta a tumor nagysága azt amit Ő műthet, ezért kell egy onko-teamnek műtenie,az meg itt nincs, és felszerelés sincs hozzá. Az az orvos aki műteni fog, az meg mindent kiszed ami a kismedencébe van, a megelőzés miatt / legalább is remélem azért is nem azért mert áttét van/. Megkerestem másnap email-be a kérdéseimmel, de egyből felhívott, hogy levélbe nem válaszol és telefonon se, hanem keressem meg Szegeden vagy Pesten a magánrendelésen, és majd ott. A kórházba azt mondta májusba mindenképp meg akar műteni, mert sürgős műtét, de az hogy mit akar és mik a lehetőségek az két dolog. Ráadásul amilyen szerencsém van, pont akkor fog megjönni a havim amikor műteni akar és várhatok újabb heteket, hogy besoroljon.
12863. zsebimama64 (válaszként erre: 12862. - Kenzol)
2012. máj. 2. 12:32

Szia!

Én két héten belül műtve lettem.

Én nem várnék, hanem megkeresném, ha kell e-mail-ben, amin küldte a tájékoztatót!!!!

Minél előbb keresd meg!!!! A Te érdeked, nem ő fog keresni, mivel gondolhatja, hogy netán más orvoshoz fordulsz.....

Szia

12862. kenzol
2012. máj. 2. 12:10

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy akinek méhnyakrák miatt távolították el a méhét, az mennyi időt várt a műtétre.

Én Kecskeméthez tartozok, és amikor kiderült hogy méhnyakrákom van és a kiterjedése miatt onkonőgyógyász /valami ilyesmi :)/ fog műteni, de Ő csak hetente 2 napot műt Kecskeméten. Múlthét kedden voltam Nála, 2 műtét között foglalkozik az új betegekkel. Akkor nagyon letört, mert azt mondta, hogy itt nem tud megműteni, mert valamilyen késsel nem rendelkezik a kórház, persze megpróbálnak kölcsön kérni, de majdnem 100%, hogy Pestre kell mennem, és tartsuk a kapcsolatot e-mailben és telefonon. Szóval elküldte másnap reggel a betegtájékoztatót e-mailben, de azóta semmi hír. Hiába hívnám fel,meg nem is akarom zaklatni, úgy se tudná személyhez kötni a nevem, hisz annyi betege van egy orvosnak. Most várakozok, és idegeskedek, remélem nem felejtett el, keddig várok, akkor 2 hete lesz, hogy beszéltünk,aztán lépek valamerre.

12861. patrok
2012. máj. 2. 10:23

Sziasztok!

Rendszeresen olvaslak benneteket. Nagyon jó, hogy vagyunk egymásnak. 11 hete műtöttek már,de folyamatosan kaptam tőletek jobbnál jobb tippeket. Jó egészséget mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Én nagyon jól vagyok, amit szívből kívánok mindenkinek!! :))

12860. zsebimama64 (válaszként erre: 12852. - Jázmin 40)
2012. máj. 2. 07:16

Szia! A konizációs műtét után 2 héttel megvolt a szövettan, és ez mutatta ki a "rossz" eredményt, így került sor Wertheim műtétre. És szerencsére ennek a szövettana már nem mutatott több koros elváltozást. Igazából míg nem jött meg a szövettan eredménye én is attól paráztam, nehogy szétterjedt legyen, mert az veszélyes.

Ne gondolj arra, hogy áttétes!!!! Pozitívan állj hozzá!!! Ha eddig jók voltak a leleteid, azért nem egyik-napról lesz áttétes, nálad is időbe észrevették!

12859. Judit1109 (válaszként erre: 12858. - Jázmin 40)
2012. máj. 1. 21:00
2009 óta hergelnek a myómák a méhembe és az állandóan visszatérő ciszták. Állandóan a rákszűrő- és tumor marker eredményre vártam rettegve. Szerencsére eddig még nem volt gond, de már régen mondja a nőgyógyászom, hogy szabaduljunk meg a méhtől és a jobb fészektől. Nálam igazán megelőzés a dolog, de én azért félek, ami itt a lányok szerint is a legtermészetesebb dolog. No, de majdcsak egyszer eljön az én időm!
12858. jázmin 40 (válaszként erre: 12857. - Judit1109)
2012. máj. 1. 20:41
azthiszem át tudom érezni a félelmedet. nem tudom milyen okból műtenek, de én nem is a műtéttől parázok a legjobban, hanem attól hogy ezzel nincs vége. köszi a tanácsot, el fogom olvasni, már az is egy kicsit megnyugtatott,hogy írtatok. vigyázz magadra! drukkolok!
12857. Judit1109
2012. máj. 1. 20:31

Csajok!

Ez valami borzalom, hogy nap, mint nap új taggal bővülünk. Mi a fészkes fene zajlik ebbe a világba? Mit vétettünk, hogy ilyen dolgokon kell keresztül mennünk?

Jázmin!

Én javaslom Neked, hogy olvasd ezt a fórumot, szinte az elejétől kezdve! Nagyon-nagyon sokat fog segíteni. Ha annyi időd nincs, akkor például az elmúlt hónapot olvasd el. Hidd el, megéri! Én vasárnap vonulok be (stílszerűen anyák napján) és hétfőn csinálják. Majd összepisilem magam a félelemtől, de nekem már órákban számolható a műtét időpontja:-)

12856. jázmin 40 (válaszként erre: 12855. - Szofi99)
2012. máj. 1. 20:22
előte szinte minden két havonta látott nőgyógyász, mert gyereket akartunk. rákszűrésen minen évben voltam. sőt még a lombik miatt nagyon sok vizsgálatot meg kellett csinálni. a dokim szerint, akihez már évek óta járok ,nem lehetett volna előbb észre venni.
12855. szofi99 (válaszként erre: 12853. - Jázmin 40)
2012. máj. 1. 20:12

Jajj, nagyon sajnálom :( Milyen az érték ? p...

Előtte mikor voltál rákszürésen? Egyébként nekem a doki mindig azt mondta, hogy az hogy a méhnyakról vett minta jó, az még sajnos nem biztos hogy azt jelenti hogy a méhben is minden ok..

Most talán hiába mondom, hogy ne parázz. , de a rossz gondolatokat üzd el, és inkább mindig arra gondolj, hogy minden renben lesz...

12854. jázmin 40 (válaszként erre: 12850. - Zsebimama64)
2012. máj. 1. 20:11
irnál nekem arról, hogy hogyan zajlott a műtéted, menyi idő alatt lettél jobban? mindent eltávolitottak? ha tudsz majd írj kérlek. köszi!
12853. jázmin 40 (válaszként erre: 12848. - Szofi99)
2012. máj. 1. 19:58
véletlenül derült ki, mert lombikra jelentkeztünk,és az orvos azt mondta csinál egy méhtükrözést előtte. mikor végzett azt mondta, hogy minden rendben van,alkalmas vagyok a beültetésre. csak vett mintát a nyálkahártyából,mert kötelező. aztán 10 nap mulva jött a telefon,hogy gyerekvállalás helyett méheltávolitás. most itt tarok.
12852. jázmin 40 (válaszként erre: 12850. - Zsebimama64)
2012. máj. 1. 19:53
köszönöm,hogy ilyen hamar válaszoltatok. azt szeretném kérdezni,hogy mikor jött meg a szövettan eredményed a műtét után? te hogyan élted meg az egészet? én 39 éves vagyok,attól rettegek, hogy már áttétes.
12851. liliom103 (válaszként erre: 12849. - Szofi99)
2012. máj. 1. 19:51
Köszönöm szépen!Mielőbbi gyógyulást kívánok!
12850. zsebimama64 (válaszként erre: 12845. - Jázmin 40)
2012. máj. 1. 19:28

Szia! Nekem (sajna) ugyan ez volt, citológia P4, majd a szövettan megállapította, hogy rák. Márciusban műtöttek, jól vagyok!!!

Fel a fejjel!!! Ezen jobb minél előbb túl lenni, hogy ne terjedjen tovább!!!!

12849. szofi99 (válaszként erre: 12844. - Liliom103)
2012. máj. 1. 19:25
Szia ! Hááát azt hiszem mindannyian paráztunk rendesen :) Biztos több gond lehet mütét során hogy már a sokadik hasfelmetszésed lesz :) de biztos megoldják a dokik. A szobában volt egy betegtársam akinek szintén több mütéte volt korábban, és nem lett neki semmi gondja, kivánom, hogy neked is igy legyen :)
12848. szofi99 (válaszként erre: 12846. - Jázmin 40)
2012. máj. 1. 19:21
Most már mielőbb jobb lenne a mütét, kevesebb ideig idegesitenéd magad. Van jó orvosod? Min mulik az időpont?
12847. szofi99 (válaszként erre: 12845. - Jázmin 40)
2012. máj. 1. 19:20

Szia ! Sajnálom , és átérzem a félelmedet. Milyen volt a citológiai eredményed? Korábban rendben volt? Mennyi idő alatt lett rossz?

Anyukámnak volt mellmütéte, és vele átküzdöttem magam én is mindenen.


Ugy gondolom, hogy eltávolitanak mindent, semmi ok az aggodalomra, meguszod csak a mütéttel. Kivánom hogy igy legyen.


Itt nyugodtan kibeszélheted félelmeidet, és ránk számithatsz, nagy szurkolócsapat fog mögötted állni :)

12846. jázmin 40
2012. máj. 1. 18:53
ha valakinek közületek volt ilyen okból műtéte, kérlek ossza már meg velem a tapasztalatait. előre is köszi!
12845. jázmin 40
2012. máj. 1. 18:51
sziasztok! már egy pár napja olvasgatom a beszélgetéseiteket. nekem egy hete diagnosztizáltak méhtestrákot,emiatt kell kivenni a méhemet. nem tudom mikor lesz pontosan a műtétem. nagyon félek!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook