Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12904. zsebimama64 (válaszként erre: 12903. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 13:40

Nyugi Jázmin40!

Biztos nem csak azért mondta, hogy nincs áttét mert nyugtatni akar. Ha áttét lenne, szerintem az látható, tapintható.

Ne "idegeld" magad, mert két hét alatt, míg vársz a műtétre, tönkre mész idegileg. Nehéz, de pozitívan állj hozzá, időben észrevették és ez jó!!

12903. jázmin 40 (válaszként erre: 12902. - Zsuzskabuzska)
2012. máj. 4. 13:33
szia. azt szeretném kérdezni őled, hogy hogyan vették észre nálad? mit mondott az orvos előtte? mielőtt megműtött? ma beszéltem vele, azt mondta, hogy biztos benne, hogy nem lesz áttét, mert azt méhtükrözésen látta volna. szerinted, csak meg akart nyugtatni? nagyon kész vagyok. aludni se tudok.két hét mulva müt. szeretnék még sok mindent kérdezni tőled. előre is köszi.
12902. zsuzskabuzska (válaszként erre: 12845. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 12:40
Szia engem is méhtestrákkal műtöttek 9. hete jól vagyok bár a petefészkeket is kivették mert azon meg ciszták voltak,jól vagyok a hőhullámoktól eltekintve, ne félj minden ok lesz utána kicsit fáj de hamar elmúllik nekem az első 3.nap volt kemény utána már napról napra jobban lettem a szövettan is (jó) lett nem tört át a méh izomzatán semmilyen utó-kezelés nem kell. most megyek majd kontrollra kérdezz bátran és fel a fejjel!! nem lesz semmi baj :)
12901. Judit1109 (válaszként erre: 12899. - Zsebimama64)
2012. máj. 4. 12:31

Mint ahogy a bánatomat, úgy az örömömet is megosztom Veled/Veletek, tehát jön majd a táblás beszámoló.

Könnyezés: Magamba szokatam rívogatni, de volt már olyan, hogy az uram rámnézett és már attól is könnybelábadt a szemem. A munkahelyemen viszont csupa mosoly vagyok:-)

12900. zsebimama64 (válaszként erre: 12897. - Zsuzskabuzska)
2012. máj. 4. 12:30

És ami most nagyon zavar az egészben, hogy nincs is olyan meleg, de lassan vizes ruciban ülök a munkahelyemen. Most akkor, ha hűvösebb van nekem melegem lesz nagyon, amikor meg dúl a kánikula simán elviselem? Végül is nem rossz, csak most elfelejtettem váltórucit hozni.. :-)

Végül is ez legyen a legnagyobb gondom, úgy vagyok vele....

Zsuzskabuzska!

Ez most komoly? Én is tartok egy kicsit az egésztől, nagyon jó lenne, de valahol bennem van a félsz.

Tényleg,kinek mi a tapasztalata ezen a téren?

12899. zsebimama64 (válaszként erre: 12896. - Judit1109)
2012. máj. 4. 12:24

Hát, mondhatom: "Hú de laza". De ez jó is legalább nem agyalgatsz!!!

Apropó! Csak a nevetéstől lehet Neked most kb 1 hétig könnyezni, a többi tiltott művelet... Nem mondta a dokid? :-DDD

Azért még délután jelez, hogy van-e tábla!!!

2012. máj. 4. 12:17

Sziasztok csajok !

Engem 9.hete műtőttek mindent kiszedtek pár napja próbáltunk szexelni, nagyon óvatos volt a párom, de nekem nagyon rossz volt iszonyatosan szúrt nem tudom ti ,hogy vagytok ezzel (várom a tapasztalatokat. (remélem elmúlik )mert ez így nagyon gáz. :)

12897. zsuzskabuzska (válaszként erre: 12885. - Zsebimama64)
2012. máj. 4. 12:10
Szia én ugyanúgy vagyok mint Te ezektől a hőhullámoktól megörülök nekem is kéne rá valami de gyógyszert én sem szeretnék szedni,néha 10.percenként jön néha meg semmi reggel mindig melegem van aztán fázok utána elmúlik éjjel többször nagyon rossz de ez van :)
12896. Judit1109 (válaszként erre: 12895. - Zsebimama64)
2012. máj. 4. 11:51

"Úgyhogy ha azt elviselted, a műtét már semmi. . :-)" Ezt a mondatod megkönnyeztem, de nem a röhögéstől. No, ugye, milyen laza vagyok:-(

De ne rinyáljak én, mert annyiből szerencsém van, hogy ez nálam megelőzés és nem rák!

12895. zsebimama64 (válaszként erre: 12894. - Judit1109)
2012. máj. 4. 11:28

Hogy-hogy? Hát hogy nekem a kórházban szedték le borotvával, de megszenvedtek mire "lejött", kétszer cserélt borotvát.... A gyantázás az nagyon fáj!!!!

Mondtam, a műtét nem fáj, jót alszik az ember lánya! Utána meg már túl is vagyunk rajta :-)

Hát azért vissza nem fogod vonni szavaidat, de mert azért a gyógyulási időszak se kellemes...., de a könnyeim nem csordultak.... Viszont a gyantázásnál tuti sírtam volna kínomba! Úgyhogy ha azt elviselted, a műtét már semmi.. :-)

de ha a jó oldalát nézed a műtétnek: nem kell több drága betét, lehet fehér nacit felvenni (végre) és még egy pár kellemes dolog, úgy hogy azért elviselhető a műtét....

12894. Judit1109 (válaszként erre: 12893. - Zsebimama64)
2012. máj. 4. 11:21

Szia!

Hogy mered a gyantázásra ezt mondani, mikor már túl vagy ezen a fránya műtéten? Az a művészet, nem a gyantázás! Volt, amikor majdnem kicsordult a könnyem, de a hétfői buli helyett inkább bevállalnék még egy-két csupaszítást. Adná az ég, hogy hétfőn este visszavonjam az előbbi mondatomban szereplő szavakat!

12893. zsebimama64 (válaszként erre: 12892. - Judit1109)
2012. máj. 4. 11:04

Szia!

Igen megint egy nappal kevesebb!

Délutánra szurkolók, hogy sikerüljön beszerezni a táblát!

Nem akarok belegondolni, milyen érzés volt a gyantázás!!! Én biztos nem bírtam volna ki!!!

Kitartás. Szia

12892. Judit1109
2012. máj. 4. 10:41

Sziasztok Csajok!

50 óra és vonulok be a kórházba. A csunyámat tegnap legyantázták, nem semmi érzés volt. Délután kirándulás Debrecenbe, holnap ballagás és utána már csak a fergeteges házimunka és hipp-hopp, el is telik. No, megint nagyon laza vagyok, de majd' összepisilem magam.

Szép napot mindenkinek!

12891. nino63 (válaszként erre: 12887. - Ann64)
2012. máj. 4. 09:00
Kedves Anna!kivanom,hogy minden rendben legyen veled azon a juniusi kontrollon.Vigyaz magadra,jo egezseget es kellemes nyarat kivanok.Puszi Nino
12890. turkkati (válaszként erre: 12889. - Kenzol)
2012. máj. 4. 06:54

Kedves Nati!

A műtétre nincs optimális időpont.

Mindig találunk más, fontosabb elintéznivalót.

Ne tedd, legyél te az 1., minden más csak utánad jöjjön! Ez az a helyzet, amikor önzőnek kell lenni.

Tudom, ez a legnehezzeb.

Sok szerencsét kívánok neked!

Üdv:Kati

12889. kenzol (válaszként erre: 12886. - Iza-bell)
2012. máj. 4. 06:09

Szia Iza!

Pont azért nem zaklatom az orvost, mert ha tudna biztos megműtene egyből, azt mondta a vizsgálat után, hogy 5-en várakoznak erre a műtétre előttem. Mivel Pesten, Szegeden és Kecskeméten is operál minden héten, ezenkívül biztos vannak kismamái is sőt egyéb betegei is, így biztos azokat veszi előre akik a magánrendelésére járnak. Kicsit rosszul fog esne, hogy 15-20 ezret kiadjak arra, hogy kapjak egy időpontot, ami lehet így se lesz hamarabbi, mintha várnék, de a bizonytalanság az tényleg felőrli az embert. Naponta 5-6-szor a postafiókot lesni, hogy van e már valami. Néha nem bánom, hogy húzódik, mert rengeteg elintézni valóm van a munkámon kívül pl: jövőhéten anyáknapja a suliban, aztán kirándulás, júni 16-ra jótékonysági bulit kéne szerveznem a gyerekek javára, de fogalmam sincs, hogy meg tudom e csinálni. Túl leszek addigra rajta már 2 héttel, mert akkor talán minden megy a maga útján ugyan ezen a napon Iskolai családi napot szervezünk a tanárokkal együtt ami az egész falut érinti,és én vagyok az egyik főszervező, hol leszek akkor? Két hetes műtötten tudok egyáltalán rohangálni mint pók a falon? A műtét gondjait próbálom eltolni magamtól, és mással foglalkozni, csak éjszakánként agyalok, akkor parázok :) Kifelé mindenki azt látja, hogy minden oké, és magammal is ezt hitetem el, nem érzem magamnak betegnek.

puszi Nati

12888. turkkati
2012. máj. 3. 20:53

Sajnos a méheltávolítás után gyakoribb a petefészekciszta.

A tavaly februári műtét óta már 2X voltam UH-on,egyszer tumormarkeren. Szerencsére minden rendben.

Biztos minden renben lesz, de nem árt nézetni rendszeresen.

12887. Ann64
2012. máj. 3. 19:52

Sziasztok!

Ma voltam hasi ultrahangon

Kisi megijedtem az mondta a doktornő nagyok a petefészkeim 38 és 40 mm-esek

júniusba megyek az 1éves kontrollra a nőgyógyászhoz nem tudom Ő hüvely ultrahanggal mit fog mérni és mit lát majd.A melleim is nagyon feszülnek olyan mintha terhes lennék.

12886. Iza-bell (válaszként erre: 12880. - Kenzol)
2012. máj. 3. 13:17

Szia Nati!

Sajnos az orvosok nagyon túlterheltek manapság egyrészt. Másrészt viszont szabad orvosválasztás van Magyarországon. Én úgy látom, hogy a doki nagyon lelkiismeretes volt veled, mert elmondta, hogy még májusban meg akar műteni, másnap e-mailban küldte neked az anyagot, amikor visszaírtál neki, akkor felhívott téged. Ennél többet ő nem tehet érted, mert különben azt is érezhetnéd, hogy rádtelepszik, hogy mindenáron ő akar megműteni, hogy így akar belőled pénzt kihúzni. Az meg nagyon is érthető, hogy nem szeretne levelezni, mert az több idő, mint a beszéd, és a telefonálás meg azért nem túl szerencsés, mert a doki is ember, neki is kell néha pihenni, kell a nyugi időnként. Azért van a magánrendelése, mert ott nyugodt körülmények között fel lehet tenni neki a kérdéseidet.

Ha netán megvárod, amíg minden lezajlik a maga megszokott útján a magyar egészségügyben, valószínűleg előbb-utóbb úgyis eljutsz a műtétig, de az több időbe fog kerülni. Egy csomó ember a kórházban keres kapcsolatokat, protekciót, lefizeti a személyzetet, hogy előrébb kerüljön a várólistán. Lehet ezt is, de mégiscsak elegánsabb elmenni a magánrendelésre- szerintem. A várakozás a legrosszabb az egészben, várakozni a bizonytalan időpontra. Én nem bírnám idegileg. De ez valószínű vérmérséklet kérdése.

Szóval csak azt szeretném mondani, hogy sajnos az a mai magyar valóság, hogy pénz és ügyeskedés meg rámenősség nélkül hátrányba kerülsz a többi beteggel szemben. És az az orvos nemcsak érted felelős, hanem a többi betegéért is. Meg a beteg is felelős önmagáért. És a szabad orvosválasztás miatt gondolhatja azt is a Kecskeméti Kórház, meg ez az orvos, hogy mondjuk elmentél egy magánklinikára, vagy Budapesten a Női Klinikán szeretnéd megoperáltatni magadat. Sőt, bárki dönthet úgy is, hogy nem kéri a műtétet, nem kéri a kezelést.

Bár nem tudom, hogy az első konzultáción konkrétan megbeszéltétek-e a dokival a teendőket meg a további menetrendet.

Kitartást neked, mielőbbi gyógyulást, majd jelentkezz, ha van valami fejlemény!

Puszi: Iza

12885. zsebimama64 (válaszként erre: 12876. - Eszter2km)
2012. máj. 3. 10:47

Szia! Azért ne terheld túl magad!!

Engem két hónapja műtöttek, hőhullámok és hangulat ingadozások vannak nálam, hormonpótlást nem akarok, megpróbálom "elviselni" és együtt élni vele. Lehet kipróbálok én is majd valamilyen homeopátiás készítményt, és reménykedek,hogy nem tart évekig...

12884. szofi99 (válaszként erre: 12883. - Evamari1)
2012. máj. 3. 08:26
Szia ! Nem tudom mi okozhatja a problémádat, de saját megnyugtatásodra keresd az orvost, még a hosszu hétvége előtt. Üdv. Judit
12883. evamari1
2012. máj. 3. 07:57

Sziasztok!


Kérlek segítsetek nekem, mert nagyon ideges vagyok.


4 hónappal ezelőtt volt a méheltávolításom méhnyakkal együtt hasi vágással. A petefészkek maradtak. Kisebb nagyobb megszakításokkal eddig mindig volt tisztulásom, olyan halvány rózsaszínes-barnás váladék, kevés mennyiségű. Volt amikor kellett tisztasági betét, volt amikor nem. Most kb. 2 hete minden nap van. Nem marad el. Kérlek titeket akiket már megműtöttek válaszoljatok, hogy nektek is volt így? Ez természetes dolog?


Előre is köszönöm válaszotokat, üdvözlettel: Éva

12882. szofi99 (válaszként erre: 12877. - Judit1109)
2012. máj. 3. 07:28
Szia, irtam neked privit...
12881. jázmin 40 (válaszként erre: 12875. - Zsebimama64)
2012. máj. 2. 22:39
pénteken kell a dokimat felhívni az időpontért. szerintem nem fogja sokáig húzni az időt. legalábbis remélem,mert már azt szeretném, ha kivennék belőlem ezt a rémálmot! azt mondta, hogy holnap csináltassam meg a műtét előtti vizsgálatokat, és pénteken beszélünk.
12880. kenzol (válaszként erre: 12878. - Rezeda63)
2012. máj. 2. 22:14

Szia!

Holnap megbeszélem a barátnőmmel, hogy jövőhét pénteken levisz e Szegedre, de biztos levisz :) , de még az is lehet,hogy addigra kapok a műtétre időpontot. Szerintetek egy orvos kockáztatja azt, a pénzért,kivárva, hogy elmenj a maszekrendelésre és úgy időpontot adva, hogy esetleg néhány hét alatt leszakad mondjuk egy rákos sejt és elindulva áttétet okozzon? Lehet én túl naiv vagyok , és magamból kiindulva csak azt tudom elképzelni, hogy segíteni kell valakin, ha bajban van?

Ez így leírva tényleg naivság :)

puszi Nektek Nati

12879. nino63 (válaszként erre: 12876. - Eszter2km)
2012. máj. 2. 21:17
Szia! kb.harom het elteltevel kezdodnek a hohullamok.Van aki jobban viseli,s van akinel durvabbak.Azt hiszem en is az utobbihoz tartozok.Sokat nyafogtam emiatt itt a forumon.Van amikor elviselhetobbek s van amikor kikeszit teljesen.Masfel eve mutottek kb.,hormonpotlas szoba se johett egy betegseg miatt,de en se szeretnem a mellekhatasok miatt szedni.Majd eszre fogod venni,es ha nagyon turhetetlenek a tunnetek ,igen erdemes felkeresni termeszetgyogyaszt,nogyogyaszt stb.,udv.Nino!
12878. Rezeda63 (válaszként erre: 12864. - Kenzol)
2012. máj. 2. 20:25

Szia Kenzol!

Én azt javaslom fagadd meg Izabell javaslatát, és sürgősen és rámenősen akard az időpontot.

Sok szerencsét, és minden jót!

Üdv. Rezeda

12877. Judit1109 (válaszként erre: 12876. - Eszter2km)
2012. máj. 2. 18:41

Szia Eszter!

Nagyon örülök, hogy jobban vagy, de tudod, csak mértékkel!

Másfél nap depi után most jól vagyok, szerencsére a melóhelyen is van mit csinálni, nem beszélve a drága kis táblagépről, amit Szolnok megyébe nem lehet beszerezni, így péntek délután megyünk Debrecenbe. Totál figyelemelterelés, de így tényleg jobban érzem magam.

Vigyázz magadra, puszi.

12876. eszter2km
2012. máj. 2. 17:12
Sziasztok!Megint elment pár nap,és ma már bejártuk a várost a ballagásra készülődve,egész jól ment,kicsit érdekes a tartásom.Kérdésem felétek,akinek minden kint van,hogy Ti mit kaptok hormonpótlás céljából,és azt mikor kezdtétek,én még ugyan csak 2 hetes vagyok,de eddig semmi.Vagy érdemes természetgyógyászt felkeresni,és azt mikor?Judit,hogy vagy,sokat eszemben vagy!Remélem lekötöd magad,bár tudom,most Neked is van mivel!Kitartás!
12875. zsebimama64 (válaszként erre: 12874. - Jázmin 40)
2012. máj. 2. 16:37

Hidd el én is féltem nagyon!! Most hogy mar tul vagyok rajta, nem is értem.. :-)

Az én dokim normális volt, nem kertelt, mondta, hogy bent hagyhatja ezt meg azt, de nem latja értelmét, mert ott ujra felbukkanhat a koros sejt...és egy két év mulva ismét mütét. Ugyhogy én is azon voltam mindent ki, és szerencsére tényleg idöben voltam, mert nem volt áttét. Ugyhogy ne félj, tudják mit csinálnak. A változo kor tünetei meg elviselhetöek.

Azt nem tud miböl állapitják meg azt, hogy kezdeti stádium??!! De nekem azt mondta, rák megelöző állapot. Hogy ez pontosan mit takar? Fogalmam sincs, a szövettanaim meg ahogy olvasom a sokat nem mondanak, mert latin az egész...

Téged mikor mütenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook