Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12995. jázmin 40 (válaszként erre: 12918. - Milup2)
2012. máj. 10. 11:31
megjött már a szövettanod?
12994. jázmin 40 (válaszként erre: 12990. - Kenzol)
2012. máj. 10. 11:01
köszönöm, hogy bíztatsz, neked tényleg nagy akaraterőd, és kitartásod van,pedig te is előtte álsz az egésznek! remélem ,hogy egy hónap mulva már csak egy rossz emlék lesz ez az egész!!!!
12993. jázmin 40 (válaszként erre: 12991. - Judit1109)
2012. máj. 10. 10:59
köszönöm, hogy a kórházi ágyadról ilyen biztató szavakat tudsz írni nekem! nagyon nagy erő van benned, és örülök, hogy jobban vagy!
12992. jázmin 40 (válaszként erre: 12989. - Csillus6)
2012. máj. 10. 10:57
szia. téged milyen okbók fognak műteni? mikor lesz a műtéted?
12991. Judit1109
2012. máj. 9. 21:41

Senkit nem irigylek, aki előtte van. Szinte lehetetlen ép ésszel kibírni, de mi ezt is megcsináljuk. Fel a fejjel, annyira gyorsan el fog telni az az egy hét. Az utána lévő javulásról meg ne is beszéljünk!

Jázmin! Tereld el a figyelmed basszus, mert másképp beleőrülsz! Csak így működik!

Puszi

12990. kenzol (válaszként erre: 12988. - Jázmin 40)
2012. máj. 9. 21:12

Sajnos én se tudok ötletet adni, szerintem ez ember függő, hogy ki hogy él meg egy-egy helyzetet. Ki derűsen még a legrosszabb helyzetbe is, ki összeroppanva, de egy a lényeg, nem soká te is túl leszel rajta, és akkor már nem lesz miért depisnek lenned.

KI KELL TARTANOD!!! Van családod akiért élned és mosolyognod KELL!

Kívülről könnyű tanácsot adni, de én azt mondom foglald el magad jobban, hogy ne csak a betegségeden agyalogj.

sok-sok puszi

12989. Csillus6 (válaszként erre: 12988. - Jázmin 40)
2012. máj. 9. 21:01

Ne aggódj, én is ugyanilyen cipőben járok, de nekem előbb egy vesekőtől is meg kell szabadulnom. Csak utána jöhet a műtét. Én is állandóan agyalok. Néha felriadok éjszaka, mintha rémálom lenne, és nem is velem történne.

Egyik percben jókedvű vagyok, és mondogatom magamnak, hogy röhögve fogok kínlódni,utána meg teljsen kész vagyok, és sírok egyet.

Ne aggódj, majd ezis elmúlik. Kitartás.:)

12988. jázmin 40
2012. máj. 9. 20:21
ja csa annyit, hogyolyan mély depresszióba estem, hogy már már én is csodálkozom magamon. segitsetek! hogyan leehet ezt ép ésszel kibirni!
12987. jázmin 40 (válaszként erre: 12986. - Kenzol)
2012. máj. 9. 20:16
szia! engem is egy hét mulva fognak műteni, ugyhogy egyszerre leszünk ugyanazon állapotban. nézzük a jó oldalát, nem leszünk egyedül! neked is szerdán kell befeküdnöd? ma beszéltem adokimmal,azt mondta, hogy ez egy nagyon nagy műtét, ráadásul nagyon óvatosan kell,hogy kivegye a méhemet, nehogy a daganatsejtek a hasüregembe kerüljenek. szóval szinte egyszerre fogunk egy jót aludni.
12986. kenzol (válaszként erre: 12983. - Judit1109)
2012. máj. 9. 17:58

Örömmel olvasom, hogy jobban vagy! Olvasom, hogy milyen leszek 1 hét múlva, remélem én is ilyen penge leszek :)

Ma mindennel végeztem, voltam: bőrgyógyásznál, belgyógyásznál, rtg-en és vérvételen is, sőt olyan ügyes voltam, hogy még eljutottam az anyák napjára is, amiért a kislányom majdnem elsírta magát örömében :)

12985. eszter2km (válaszként erre: 12981. - Turkkati)
2012. máj. 9. 12:51

Sziasztok!

Való igaz,nekem csütörtökön volt egy eü kaparásom,egy hónapon belül a második,és mielőtt jöttem ki,mondtam a dokinak,akkor most adjon egy időpontot a ballagás előtt,és legyünk túl rajta,így kaptam a köv csütörtököt.Nem sok időm volt parázni,és nagyon vártam,mert az utóbbi időben több éjszakát töltöttem a wc-n,mint az ágyamban,és jöttek a vérszegénység,vashiány,erős szívdobogás,meg ilyen gondok.Vérnyomás az egekben.Most már jól vagyok,persze fáj még,de ez oké.Szövettanom még nincs,hétfőn megyek,remélem addig meglesz az is.Csak pozitívan hozzáállni,a félsz mindenkiben megvan,de nem mutatjuk,mert mi erős csajok vagyunk.Ha én jól vagyok,a család is nyugodt.Könnyezni csak egyszer volt szabad,amikor a gyerekek ott álltak az ágyam mellett,még be voltam csövezve,és várták,hogy kinyissam a szemem.Onnan már csak mosolyogni szabad,és épülni,mert nagyon várnak,mindenkit!

12984. nagy49éva (válaszként erre: 12983. - Judit1109)
2012. máj. 9. 12:23
Szia Judit! Az endometriózis összenövést jelent. Nekem a teljes belsőm ilyen volt a beleket is beleértve. Éva
12983. Judit1109
2012. máj. 9. 11:03

Sziasztok Csajok!

Ma depisen és hisztikésen ébredtem, de szerencsére elmúlt. Kurvára dühít, hogy még mindig fáj, pedig már másnaposnak hívnak! Aztán lehiggadtam, mert mindenki rám van csodálkozva, hogy milyen penge vagyok. Az előbb jött egy mentőhelikopter, hát rendesen motiváló volt, ugrottam ki az ágyból. Igazi katasztrófa turizmus volt a szobámnál.

Ma mondta a doki, hogy a műtőbe mekkorát dumáltak a barnaságomról. Ő meg lazán közölte, hogy biztos tudatosan készültem:-). Azt is elmindta, hogy a jobb fészkem endometriosisos volt, elég szar állapotban. Ezt még annyira nem értem, de majd utána olvasok.

Szép, nyugis napot kívánok mindenkinek!

12982. YPanna
2012. máj. 9. 10:05

Sziasztok! Szeretném elmesélni Nektek a prágai élményemet :)

tegnap voltam 4 hetes, de a sok vérzés miatt márc 29 óta csak kórház és itthon. A 6 hét után biztos nem tudok majd szabira menni, ezért ki akartam mozdulni. csak ezt az időpontot tudtuk összeegyeztetni h mindenkinek jó legyen, vagyis 3 hetesen kimentem várost nézni. Be voltam szarva h nem fog menni, de minden rendben volt, nagyon sokat sétáltunk, szinte egész nap, a műtétemet teljesen elfelejtettem, lépcső fel-le, dombra fel-le, és csak annyit éreztem, hogy a lefelé az remegős lábakkal ment :) persze a sok fekvés. tegnap jöttünk haza, és én azt mondom, hogy más környezetben gyorsabb a gyógyulás!

Judit! gondoltam rád anyák napján, h most kapod az első beöntésed :) és másnap is amikor a műtéted volt, örülök h túl vagy rajta!

Mindenkinek kitartást, erőt és türelmet, a váakozáshoz is, és a gyógyuláshoz is!

Szép napot :)

Panna

12981. turkkati (válaszként erre: 12978. - Kenzol)
2012. máj. 9. 08:33

Szia!

Akkor tényleg gyorsan fogsz gyógyulni.

Én épp így voltam. "Szerencsére" csak miómám volt rettenetes vérzészavarral, erős vérszegénységgel.

Mikorra elhatároztam magam a műtétre, már alig vártam, "örültem" neki. Egyik kolléganőm mondta is, úgy várom, mintha lagziba mennék:)

Kedden még dolgoztam, szerdán befeküdtem, csütörtökön műtét.

És a pozitív gondolkodásnak hála, nagyon hamar jól voltam, könnyen felépültem.

Minden jót kívánok neked is:)!

12980. kenzol (válaszként erre: 12979. - Judit1109)
2012. máj. 8. 16:12

Hát én sokat nem jártam szoliba, mert a lábamból még csak most vették ki a varratokat, de valamennyi alapszínt beszereztem én is :) Pénteken elmegyek a pedikűröshöz is, mégiscsak ügyesebb mint én, jah és kozmetikushoz is, festetni a szempillát és szemöldököt. Szombaton fodrász. Szóval tiszta welness :)

Tiszta vicc :)

Örülök, hogy jobban vagy :)

12979. Judit1109
2012. máj. 8. 15:52

Én baromi sokat jártam szoliba az utolsó két hétben és ha hiszitek, ha, nem de még a műtőbe is megcsodálták a barnaságom. Ès persze azóta is minden viziten megdícsérik a színem. Nulla betegségtudattal! Az előbb volt bent a dokim és felmerült, hogy endometriózisom volt, majd a szövettan fogja igazolni.

Puszi és mindenkinek fel a fejjel!

12978. kenzol (válaszként erre: 12975. - Turkkati)
2012. máj. 8. 15:13

Úgy látszik mázlim van, mert még nem aggódok, folyamatosan elfoglalom magamat,vagyis az agyamat. A dokim szerint, gyorsan fogok gyógyulni, mert nem aggodalmaskodok. A barátnőm is azt mondta, hogy Ő tiszta ideg miattam, én meg olyan nyugodt vagyok.

Hülyén hangzik, de én még nem fogtam fel, hogy beteg vagyok, nem is érzem magam annak. Olyan mintha nem is velem történne, mintha kívül álló lennék. Nincs betegség tudatom, nem fáj semmim, így úgy gondolom beteg se vagyok. Nem tudom mekkora pofon kellene ahhoz, hogy elengedjem magam és megértsem miért aggódnak értem. Mindenkit én nyugtatok, és sokat nevetek. Inkább itt olvasgatlak Titeket és átérzem a dolgokat, de magamat még nem igazán sajnálom. Mindenkiért drukkolok, de magamért nem, mintha nem is én feküdnék 1 hét múlva a kórházba :)

Tiszta bolond vagyok az ismerőseim szerint :)

12977. turkkati (válaszként erre: 12976. - Judit1109)
2012. máj. 8. 15:05

Klassz, hogy 1 frissen műtött máris tudja biztatni a várakozókat. Sokkal hihetőbb, mint attól, aki már 1-2 éve van túl rajta.


Gyere és önts lelket a parázókba. Bár a félelmeinket nem tudjuk elűzni, azzal sajnos meg kell küzdenünk.

12976. Judit1109 (válaszként erre: 12974. - Tica68)
2012. máj. 8. 14:52
"Irigységedet" teljes mértékben megértem. Borzalmas volt a várakozás, mind otthon, mind a kórházba. Visszagondolva már tényleg bánom, hogy annyit idegeskedtem. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy gyerekjáték, mert nem az. Ez egy nagyon komoly és fájdalmas műtét. A műtét napja igen cudar, de tényleg igaz, hogy utána óráról órára jobb lesz!
12975. turkkati (válaszként erre: 12969. - Kenzol)
2012. máj. 8. 14:16

Ez a hét tömény aggódás lesz, hiába mondjuk, hogy fel a fejjel:), utólag könnyű beszélni, de foglald el magad, hogy ne legyen sok időd agyalni, aztán eltelik az az 1 hét és te is a gyógyulás útjára lépsz.

Szorítunk érted is:) Fel a fejjel!

12974. Tica68 (válaszként erre: 12968. - Judit1109)
2012. máj. 8. 13:22

Szia!

El nem tudom mondani mennyire irigyellek azért, mert Te már túl vagy rajta! Én csütörtökön fekszem be és pénteken műtenek. Para de lux!!!!! Rengeteg a melóm, hogy rendben legyen minden, de azért már szeretnék néhány nappal öregebb lenni! Vigyázz magadra és gyógyulj!!!

Tica

12973. kenzol
2012. máj. 8. 12:45

Már sűrítem a hetemet, mivel ilyen hamarra kaptam időpontot, most rohangálok a vizsgálatokra, csütörtökön már az altatóorvoshoz kell mennem az eredményeimmel, úgy hogy holnap reggel 7 vérvétel, 8 után megyek a bőrgyógyászatra a másik szövettani eredményemért, aztán bekérem magam a tüdőröntgenre, biztos örülni fognak nekem, mert oda is időpont kellene, 1 hét várakozással. Aztán a körzetim kijárta nekem, hogy fél 2-kor fogadjanak a belgyógyászaton. Szóval pörgök, nincs időm siránkozni, sőt a körzetim felhívta a figyelmem, hogy a nővérek azért vannak ott, ha bajom van segítsenek. Itt látszik, hogy ismer, nem szoktam segítséget kérni :)

Aztán délután 4-kor anyák napja a suliban.


És a legjobb hír, ami örömmel tölt el, itt műtenek Kecskeméten! Ez a jó hír minden rosszat elsöpör :)

12972. Judit1109 (válaszként erre: 12969. - Kenzol)
2012. máj. 8. 12:11
Kitartás, gyorsan elszalad. Csináld jó sűrűre a hetedet és már ott is leszel;-)
12971. nagy49éva (válaszként erre: 12969. - Kenzol)
2012. máj. 8. 11:37
Szia! Akkor indulhat a visszaszámlálás szorítunk.Éva
12970. zsebimama64 (válaszként erre: 12969. - Kenzol)
2012. máj. 8. 10:58

Szia!

De jó! Akkor most már hamar túl leszel Te is rajta!!

Majd szurkolok Neked is.

12969. kenzol
2012. máj. 8. 10:51

Sziasztok!

Az előbb hívtak a kórházból, megkaptam az időpontomat!

Jövőhét kedden műtenek!

12968. Judit1109
2012. máj. 8. 09:16

Sziasztok!

Nem volt egy nagy élmény az első éjszaka, de már kint vagyok az örzőből és már kétszer pisiltem is. A mai reggelen egy doki mosolyogva közölte, hogy akkor ma műtét. Mondták neki, hogy tegnap volt. Aztmondta, hogy annyira mosolygós vagyok, hogy meg sem gondolta, hogy tegnap már műtöttek. Pedig elég szarul voltam tegnap. A lényeg: jobb fészek és a méhecske nagyon rossz állapotban volt, ők mentek. A bal fészekből is eltávolított egy cisztát, a fészek 2/3-a maradt, tehát a hormontermelés folytatódik.

No, pihenek egy kicsit, de mostmár aktívan itt leszek.

12967. kenzol (válaszként erre: 12960. - Judit1109)
2012. máj. 8. 07:58

Őszintén örülök, hogy minden jól sikerült!!!

Az éjszakáid is egyre jobbak lesznek, pihenj sokat, és legyél továbbra is derűs, már túl vagy a nehezén, néhány hét és már meg is gyógyulsz teljesen, és csak egy rossz álom lesz!

Nagyon figyelek Rád, mert legalább tudom mi fog rám is várni.:)

12966. turkkati
2012. máj. 8. 06:34

Szia Judit!

Hogy telt az 1. éjszaka?

Mindjárt a saját ágyadban alszol:DD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook