Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


15484. levendulka (válaszként erre: 15483. - Szörvívör)
2012. nov. 4. 20:06

Köszönöm :)

de a hasamat nem tudom behúzni :) kicsit megvastagodott :)

Szólok a dokinak, onnan is faragjon le egy kicsit :)

Már bepakoltam, útra készen állok :)

Sok erőt kapok erről az oldalról, de ezt már sokan írták, de igaz is!

15483. szörvívör (válaszként erre: 15482. - Levendulka)
2012. nov. 4. 18:02
levendulka! Fel a fejjel, be a hassal, egyenes derékkal, mosollyal!!! Biztos sokan gondolunk Rád!:)
15482. levendulka (válaszként erre: 15481. - Picurka1968)
2012. nov. 4. 14:15

:)


nagyon köszi és az egész fórumozó társaknak :)

Sétáljatok, gyönyörű az idő :)

15481. Picurka1968 (válaszként erre: 15475. - Levendulka)
2012. nov. 4. 13:17
Itt vagyunk veled,és gondolunk rád!Mindjárt túl leszel rajta,meglátod,minden rendben lesz!
15480. zsuzsenka65 (válaszként erre: 15476. - Ibab)
2012. nov. 4. 11:00
Nálam is volt már egy olyan vizsgálat,ahova nem szívesen mentem volna így.Kitotóztam a napot a dokival együtt,hogy ne akkor legyen.erre mi történik,megjött előbb vagy 10 nappal.
15479. zsuzsenka65 (válaszként erre: 15475. - Levendulka)
2012. nov. 4. 10:57
Január 8.-án és Győrben műtenek.Pedig párszor írtam már!Már igy is halasztottam.Nem szeretném ha emiatt is tolódna az egész!
15478. cicaaa65 (válaszként erre: 15474. - Zsuzsenka65)
2012. nov. 4. 07:51
Én is megkérdeztem, mi van akkor, ha nem múlik el a vérzés. Erre azt mondta a doki, hogy ne izguljak, akkor majd elmúlik azzal, hogy kiveszik a méhet. Úgyhogy emiatt nem halasztják el.
15477. zsuzskabuzska (válaszként erre: 15434. - Szörvívör)
2012. nov. 4. 00:16
szia nekem mindent kivettek de nem kaptam hormonpótlást ,azt mondta a doki, hogy próbálkozzak a szójával,iszonyú hőhullámok gyötörtek most egy kicsit alább hagyott,8 hónapja volt a műtétem lehet ,hogy kezd a szervezetem hozzászokni bár a csontjaim nagyon fájnak nem tudom mitől ez van :))
15476. ibab (válaszként erre: 15474. - Zsuzsenka65)
2012. nov. 3. 22:40
ez azért valakinél nagyon érdekes és hosszú játék, mivel a műtétre azért van szükség leggyakrabban, mert elhúzódó rendszertelen vérzés miatt kerülünk előjegyzésre.Nem lehet kitotózni, hogy mikor van, mikor nincs meg.Ez csakis a doki tökösségén,felkészültségén múlik, hogy mikor vagytok túl rajta.Az én dokinénim azt mondta, hogy nagyobb meló ha megvan, de én csak aludjak ez az ő dolga, hogy megoldja.....Murphy és a miómák meghozták a műtét napja elötti napra:) dőlt a Mikulás, hattyúdala volt, de elzártuk a csapot örökre.:))
15475. levendulka (válaszként erre: 15474. - Zsuzsenka65)
2012. nov. 3. 20:59

Mikor műtenek és hol? Nem találom az előzményekben sem.

Tarts ki :)

2012. nov. 3. 20:44
Most válaszolta az orvosom,hogy vérzés alatt lehet műteni,de jobb lenne ha nem lenne.Lehet emiatt elhalasztódik a műtét.
15473. brigero
2012. nov. 3. 18:48

Igy olvasgatva titeket most mar orulok, hogy nalam "nagyon gyorsan" zajlott minden. Aprilis kozepen fedeztek fel a miomat, juliusban derult ki, hogy gyorsan no muteni kell, szeptemberben mar meg is csinaltak. Nem volt idom gondolkodni rajta. Gyorsan csinaltatni a kivizsgalasokat es mar jott is a mutet. Fel sem merult bennem az altatas veszelye meg egyebek. Csak azon voltam, hogy minel elobb vegyek ki, legyek tul rajta. Most mar igy 6 hetesen jol vagyok, alig faj.

Akik elotte vannak azoknak azt tudom mondani, legyetek tul rajta minel elobb, nem erdemes huzni-halasztani.

15472. Pearl 2
2012. nov. 3. 18:11

Sziasztok! Engem két és fél hete műtöttek.Miómám és cisztám is volt ez miatt a méhemet és az egyik petefészkemet is kivették.Mikor az orvos mondta,hogy hasi műtét lesz és utána néztem, én is beparáztam.Aztán rátaláltam erre az oldalra és a sok pozitív hozzászólás megnyugtatott. Most már elmondhatom nem kell tőle félni! Nekem volt több műtétem is de ennyire pozitívan nem éltem meg egyiket se.Nagyon fontos, hogy fejben el kell dönteni, hogy nem lesz semmi baj és nem fog fájni. Én például minden altatás után hánytam itt most az sem volt. Én nem éreztem fájdalmat,hiszen kaptam a fájdalom csillapítókat.Az első és a második nap volt kellemetlen, de ahogy feltudtam kelni szinte óráról órára jobban voltam.Már most sokkal jobb a közérzetem mint a műtét előtt.Én is abban hiszek,hogy amit eldöntünk a fejünkbe az fog megtörténni.Fontos,hogy olyan orvost válasszunk akibe megbízunk és akkor minden rendbe lesz!

Aki még a műtét előtt áll csak azt tudom mondani nem szabad félni, higgyétek el jobb lesz utána.

15471. ibab (válaszként erre: 15469. - Andi66)
2012. nov. 3. 16:05
Méhednek gyümölcsei és ez a lényeg.A fogat sem sajnáljuk,amikor kihúzzák,pedig hogy félünk az elvesztésétől foghúzás elött, mégis hogy megkönnyebbülünk amikor megszabadulunk tőle, hiszen beteg.Vagy ott van a hajunk.Levágja a fodrász, egy darab mibelőlünk, de mégsem sajnáljuk,mert nincs rá a továbbiakban szükségünk.A változáshoz, gyógyuláshoz, előrelépéshez szükséges a fájdalom,az elvesztés fájdalma, az ismeretlen és titokzatostől való félelem.Fúú de telefilozofálom nektek itt az oldalt, de úgy szeretném, ha mindenki megtapasztalná azt a felhőtlen örömöt, amit műtét után érzünk.Csak most a fene egye meg, húz egy kicsit az időjárástól!!:)))))
15470. ibab (válaszként erre: 15468. - Kata640307)
2012. nov. 3. 16:01
milyen igaza van az orvosodnak, de megérthető az aggodalmad édesapád miatt is.Természetes, hogy gondolataidban nem zárhatod ki annak a lehetőségét,mely őt érte.De miért ismétlődne meg nálad is ez?Butaság!:) Mindig arra gondolj, hogy szükség van Rád és mennyi mindentől szabadulsz meg, ha megműtenek.Én ezt tiszta szívből 9 hetesen mondom neked, hogy új ember lettem,pedig megpróbáltam együtt élni a bajommal,de nem ment.Bele kell vágni,hidd el ott áll a műtőasztalod mellett Valaki aki vigyáz rád:))
15469. Andi66 (válaszként erre: 15452. - Ibab)
2012. nov. 3. 15:18
Teljesen igazad van Ibab, bár Én nem agykontrolloztam, de mindenkinek azt mondom, aki kérdezi mire-miért műtöttek, hogy a miómáimtól szabadítottak meg. Egyáltalán nem gondolok arra, hogy már nincs "méhecském", hisz tényleg ránézek két szép gyermekemre és ez elég nekem:)
15468. kata640307 (válaszként erre: 15467. - Ibab)
2012. nov. 3. 14:45

Tudod a legnehezebb,hogy Édesapámat egy műhiba miatt vesztettem el és hiába próbáltam megvédeni nem tudtam.Egyébként addig nem féltem semmitől és bíztam az orvosokban hiszen ez már sajna a 15, kisebb,nagyobb altatásos műtétem lesz és egyszer sem volt baj!Csak bennem van most a kisördög!!

Hiszek abban,hogy valaki vigyáz Ránk ott fent és nem lesz baj.Az orvos szerint akkor lesz ha nem műt meg!

15467. ibab (válaszként erre: 15466. - Kata640307)
2012. nov. 3. 14:39
Hallgass anyudra és ránk,legfőképpen magadra:) sok erőt kívánunk, és miért lenne bármi baj? :)
15466. kata640307
2012. nov. 3. 14:33
Sziasztok!!!Régen nem jelentkeztem,de még mindig nehezen fogadom el a műtét tényét!!Hiába próbálok megnyugodni nem megy!Tudom végig kell csinálni csak nem vagyok elég erős!!Sokat segít az,hogy sokan túl vagytok rajta és nem történt semmi baj!A legnehezebb,hogy a környezetemben sok rosszat hallok.Anyukám szerint ne hallgasam meg a rossz dolgokat,mert könnyű annak ilyesztgetni a másikat aki már túl van rajta !!Valószínű 1 hét múlva kinevetem magam miatta,de most nehéz!!
15465. cinkapanka
2012. nov. 3. 14:06
Sziasztok én még nem szóltam hozzá de már több mint 1éve olvaslak benneteket és öszintén mondhatom a családom után belőletek meritettem a legtöbb erőt és ezt köszönöm ismeretlenülis.tavaj augusztusban volt a műtétem mindent kivettek.Mostanában úgy érzem mintha húzódna a hasam ott belül.de csak eggel vagy éjszaka olyan mintha izomláz lenne.Érzett valaki hasonlót?
15464. ibab (válaszként erre: 15454. - Levendulka)
2012. nov. 3. 13:54
A véleményeket meg kell hallgatni,mindenkiét, hogy ki mit mond, mit tanácsol,mert gondolom szeretetből teszik., de egyiket sem vedd dogmaként. Van aki azt mondja próbálj ki más módszert,van aki egyből a műtőasztalra fektetne ha kell, ha nem, van aki kísérletezik rajtad a gyógyszerekkel, de minden véleményt félre téve, TE döntesz magadról.Mindenki a saját testének a kapitánya. :D
15463. ibab
2012. nov. 3. 13:22
Én ingyen végeztem az agykontrollt, mert lelkészeknek nem kell fizetni, de a pedagógusoknak annyival könnyebb, hogy van olyan suli, amelyik átvállalja a költségeket, mert kreditet kapsz a tanfolyamért, tehát hivalatos továbbképzésnek számít ennek nézz utána,mert lehet jobb,mint gondolnád a dolog! Ha jól tudom, részletfizetési lehetőség is van. Mindeféle képp Domján Laci, vagy Gábor előadására kell menni, mert az a legjobb.
2012. nov. 3. 10:46

Sziasztok!Rég jártam itt,sajnos sok a dolog na meg a 3 gyerek akivel tanulnom kell.Mikor tudok itt vagyok.Rengeteg a műtétre várók száma már megint,aminek nem örülök,bár ha szükség van rá akkor sajnos muszáj.:(

Nem kell tőle félni,ez a lényeg hisz mindannyian túlélők vagyunk.Nem kellemes a dolog,de utánna sokkal jobb!Napról napra jobb:)

Nekem már semmi bajom pedig szeptember 4-én műtöttek.Az időváltozást megérzem,mert olyan mintha üvegszilánkok lennének a hasamban,de ennyi!Sok sikert a műtét előtt állóknak és jobbulást a már lábadozó nőknek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi

15461. levendulka (válaszként erre: 15460. - Cicaaa65)
2012. nov. 3. 09:17

Hát a táppénz valóban gáz lesz!!!!!!!

Lehet, én is csak februárra tudom összehozni, de ezt majd meglátom.

Tényleg...lenne egy kényes kérdésem mindenki felé, akár priviben is jöhet a segítség.

Ki mennyi hálapénzt adott? Vagy ne is ezt írjátok, mert ez nagyon személyes...mennyit adjak kb az orvosnak? Anyum eü dolgozó volt, így mi soha nem kellett hálapénzt adjunk, emiatt nem is vagyok benne gyakorlott.

Altató orvosnak adtatok?


Köszi előre is a segítséget.

:)

15460. cicaaa65 (válaszként erre: 15459. - Levendulka)
2012. nov. 3. 09:13

Na akkor én biztos nem tudnám összekaparni a táppénzből.

Emlékeztem, hogy húzós....

Neked is legyen szép napod :))

Csap pozitív gondolatok, figyelj rá o))

15459. levendulka (válaszként erre: 15457. - Cicaaa65)
2012. nov. 3. 09:09

Most a tanfolyam (4 napos) 36000 ft, de ha diák vagy nyugdíjas az illető, akkor 24000 ft és gyerekeknek 18000 ft.

Valahogy összekaparom a januári tanfolyamra.



szép napot (süt is a napocska :)

15458. levendulka (válaszként erre: 15455. - Lénera66)
2012. nov. 3. 09:05

Szia,

örülök, hogy könnyű a lábadozásod, bízom benne, az enyém is olyan lesz :)

Hétfőn reggel 8-ra megyek be a II. női klinikára és keddre tervezik a műtétet.

Nekem 11 éve volt már hasi műtétem petefészek ciszta miatt. Azt megsínylettem, nem voltam ekkora műtétre felkészülve, akkor jött, mint derült égből a villámcsapás.

Most sokkal tudatosabb vagyok, bízom benne, hogy ez majd könnyebben átsegít a dolgokon, no meg Ti is :)

Szép napot!

15457. cicaaa65 (válaszként erre: 15454. - Levendulka)
2012. nov. 3. 08:27
Mennyibe kerül most egy agykontroll tanfolyam? Amikor utoljára néztem, valami eszméletlen ára volt.
15456. szörvívör (válaszként erre: 15451. - Nino63)
2012. nov. 3. 08:04

Szia nino63! Köszönöm a választ, és látom, hogy hasonlóan gondolkodunk a problémáról. Én sem akarom, de sokan belém magyarázzák, hogy mennyivel jobb, bár többet hallok - olvasok a rossz hatásairól a hormonpótlásnak!


Mindenki érezze jól magát! :)

15455. Lénera66 (válaszként erre: 15454. - Levendulka)
2012. nov. 3. 07:51
Jó reggelt!Engem is sokan akartak lebeszélni,vagy más megoldásra rábeszélni.Sokat gondolkodtam,meditáltam,beszélgettem a méhemmel.5 évig voltam úgy,hogy nem okozott tünetet.Idén januárban kezdett el fájni.Azt gondolom,ha lett volna más megoldás,a sors az utamba küldi,mert türelmes voltam.Ehelyett el kellett búcsúznom a méhemtől,de könnyű a lábadozásom és nagyon jól vagyok!Te is így leszel.Mikor mész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook