Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


16801. eszkija (válaszként erre: 16798. - Lénera66)
2012. dec. 5. 14:47

Köszi szépen az együttérzést.


Nem tudom, hogy ol és hogy sikerült. Kézenfekvő lenne, hogy a kórházban, de azért nem mernék rá megesküdni.

16800. ibab (válaszként erre: 16780. - Picurka1968)
2012. dec. 5. 14:31
Valahogy így jön ki.De már azt mondta az uram,hogy ha így folytatom, a gyerek cserkészparittyáját fogom használni melltartónak.A pocit le tudom izmozni ha kell, de attól félek, hogy a cicim lefogyjon,mert akkor olyan lesz,mint Megré felügyelő dohányzacskója.Az meg nem szép.((
16799. ibab (válaszként erre: 16796. - Gombszem)
2012. dec. 5. 14:28
Hát azért jobb lett volna aludni,mert legalább nem láttad volna, ahogy a lábaddal tekéznek.Jó hogy nem a nyakába tette és úgy vonult volna veled.AZ altatásban az a jó, hogy utána nincs annyi probléma mint a gerinc érzéstelenítésnél.A szobatársam akit gerinceztek,az is úgy hányt, mint egy jól átbulizott szétcsúszott éjszaka után,mi pedig akiket altattak, úgy lazultunk, mint akik rápippantottak egy spanglira. Mire magunkhoz tértünk már alig fájt...milyen tükör volt fölötted GOmbszem?? Hol jártál te? Utoljára egy csúnyafilmben láttam ilyen tükröket az ágy felett..hmm.No nem viccelek, de ez így olyan vicces, ez is a magyar eü.apró pici részlete:-)Remélem azért jobban vagy és kezded elfelejteni a kellemetlen részleteket...
16798. Lénera66 (válaszként erre: 16782. - Eszkija)
2012. dec. 5. 14:27
Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg vagy! Ezt a kórházban szedted össze?
16797. eszkija (válaszként erre: 16796. - Gombszem)
2012. dec. 5. 13:58

Ó, te szegény!


miért nem altattak? Nem voltál altatható?


(nekem is felvetették ezt a lehetőséget, de miután nem ugrottam az ötletre, maradt az altatás)

16796. gombszem
2012. dec. 5. 13:48

sziasztok....most annyit talán bírok, h leírom a dolgokat...

Szal... nov 27.-én kedden feküdtem be délben...és délután vizsgálatok voltak és este lett mire meg kaptam a vért, szerdán kellet menni az aneszteziológiára..és a többi pihivel telet el, majd délután 15.-től kezdődött a műtéti felkészítő finomságok..... beöntés és stb...


A nagy nap..Nov. 29. csütörtök a MŰTÉT napja!!!!! kb 10 óra körül került rám a műtét én voltam a második műtött páciens... :-))))

Gerincérzéstelenítéssel , és hüvelyen keresztül történt a műtéti beavatkozás!

A műtét végén elmondta a dokim,, h a MÉHET, és a bal oldali petefészket kellett kivenni....ez utóbbi nem volt a pakliban, de sok volt az összenövés, és volt rajta cysta is.....így az mellet döntött , h azt is eltávolítja..

Kb bő 1,5 órás volt a műtétem!


Az elején mikor már a műtős ágyon voltam, be pánikoltam 1 kicsit, mert a plafonon volt olyan valami tükörszerű féleség, és ahogy már ott feküdtem, minden részem visszaköszönt a képemben, hááááát nem volt 1 jó és szép látvány......megijedtem....és azonnal kértem, h valamit csináljanak vele.... :-) de mondták el lesz takarva és oda is tettek 1 vas valamit és rá olyan szép divatos zöld lepelt!!!!! hurrá....


Majd fokozatosan éreztem, h teljesen lezsibbadok....és a derekamtól lefelé nincs semmim... :-((((

ééés mondták, h majd kapok 1 szurit amitől lehet aludni is fogok 1 kicsit, de min. kábult leszek, h ne hlljam a hangokat és ne legyen zavaró!!!!!

Szal el is szunyáltam..... mikor észhez tértem... már a vége felé járhattak, és nem sokára már oda is jött a dokim, h minden rendben volt és készen van, és elmondta a tényeket.....

Majd az utómunkálatokat a többiek fejezték be rajtam..... hahhhaaha...

éééés levették a zöld lepelt és újra elém tárult mindenem áááááá nem tetszet a felhozatal.... de akkor elég kábult voltam ahhoz, h azzal foglalkozzak.... :-))))


ééés mint mindig velem mindig történik valami szarság...

Képzeljétek el... ugye abszolút nem éreztem a derekamtól lefelé semmimet...ééés lábak ugye magasba...és jött a műtős fiú...ugye majd ő tesz át a másik ágyra.....éééés... a bal oldali lábtartó hamarabb leesett mint kellett volna és az én lában mélyrepülésben zuhant lefelé mint 1 rongy darab...... :-(((((

ééés a pasi elkapta az alján, és ráhajintotta a karjára mint 1 darab rongyot... én azt hittem ott ájulok el...... :DDDD - megszólaltam persze..... te jó ég az miiiiii??? csak nem az én lábam??????

erre a pasi.... - " ne féljen nem cseréljük ki másikra!!!" - kedves mi?????,

utána már tartotta a lábam, és szedte szét a másik lábtartót, és ott már vigyázott, h az ne szenvedjen mélyrepülést!!!!!!

A bal combtövem a mai napig kegyetlenül fáj..... azt mondják, valszek jól beüthettem valami vasba, és a súlyától is ép elég, h meghúzódjon az izom..... :-((((

miért e.... mindig van valami.....

De NE TUDJÁTOK MEG MILYEN FURA VOLT LÁTNI MIKOR AZ ÉN LÁBAMAT ÚGY HAJUGÁLTA MINT 1 DB RONGYOT.... vagy is hát én nem éreztem semmit... csak a láthatóság miatt volt így..

Utána Örző szobába kerültem másnap reggelig, ahol monitora voltunk téve, és a vérnyomást is mérték folyton...

Hát nagy szenvedések következtek...mikor ment ki a zsibbadás hatása....jöttek a keménnyebnél keményebb fájdalmak, görcsök....és szenvedtünk rendesen.... 4.-en voltunk 1 szobába.

Éjszak pedig nekem még bónuszként következett a sav, majd az epe hányás....úgy megkínzott, h azt hittem ott pusztulok el....

De megéltem a reggelt.... alig aludtam pár percet.... és reggel menekülve a saját lábamon hagytam el az őrzőt, a jobbulás reményében!!!!!

Azért innentől fogva minden percre jobban voltam..... igaz még nem volt happy.... de lényegesen jobb...

A görcsök és a fájdalmak kínoztak, de addig meddig, h már egyre kevesebb van és a


VÉGÉN ÉN FOGOK GYŐZNI!!!!!!

SZÓVAL ENNYI A MŰTÉTEM ÉS AZ UJJÁ SZÜLETÉSEM TÖRTÉNETE!!!!!

Bocsi, ha valakinek nem tetszik benne valami.... :-)))) de ez volt fehéren feketén... és ennyi... :-))))

majd jövök.... :-)))

16795. eszkija (válaszként erre: 16784. - Cicaaa65)
2012. dec. 5. 12:14
köszi,az érdeklődést, még van.
16794. eszkija
2012. dec. 5. 12:10
Mármint az aznap az az, amikor hazajöttem...kicsit szét vagyok esve...
16793. eszkija (válaszként erre: 16786. - D6a6db9804)
2012. dec. 5. 12:02

Én már azanp is kimentem, de én családi házban lakom, úgyhogy nem nagy kíhívás.

alapvetően a műtét miatt azt hiszem nem lett volna semmi bajom: a kórházban is lépcsőztem már, de persze nem emelek, nem hajolok.

Figyeld a testedet, az megmondja mit lehet és mit nem. Semmit ne azárt csinálj, mert elvárják vagy mert úgy illik , hanem csak akkor, ha úgy érzed, hogy tkp. szívesen megcsinálnád. Utána meg a jól megérdemelt pihenés.:-)


Ne haragudj, nem emlékszem arra, hogy a petefészekek is vite-e a cica vagy sem, de ha igen, akkor még az ebből adódó kellemetlenségekkel kell számolni. Ami viszont szintén nagyon emberfüggő.


Jó lábadozást!

16792. eszkija (válaszként erre: 16787. - Csenge 70)
2012. dec. 5. 11:58

Köszönöm, nagyon kedves vagy.

A lázzal még kínlódom (de az már szerintem jó jel, hogy nem hidegrázással megy fel, hanem csak úgy simán)és hát a közérzetem elég, magyarul megmondva: szar. fáj a fejem, hányingerem van fáj a vesetájékom...de legalább nem fáj a pisilés.

16791. Lénera66
2012. dec. 5. 11:10
Az előbb elrontottam egy mondatot. Kedden Műtöttek, szombaton jöttem haza.
16790. Lénera66 (válaszként erre: 16786. - D6a6db9804)
2012. dec. 5. 11:07
Szia! Örülök, hogy túl vagy mindenen.Szívesen leírom, én hogy csináltam a dolgokat a műtét után. Tegnap voltam 7 hetes.Október 16-án( kedden)műtöttek, szombaton.Hosszú hétvége következett. Afiam már önálló, nem lakik velünk.A Párom körül ugrált,én pedig feküdtem a nappaliban a kanapén.Egy hetesen elutaztunk 200 km-t.Utána még mindig sokat feküdtem, mert semmit nem engedtek csinálni.De csak otthoni ruhában, nem pizsiben. Aztán napról napra többet csináltam. Étkezések körüli pakolászás, de pl a franciaágy takaróját nem raktam fel. Mert úgy gondoltam azt lendíteni nehéz. A mosógépet bepakoltam, de a kád szélén ülve. Teregetni egyesével vittem a ruhákat. Ha kimentem a kertben, nagyon felöltöztem, pedig akkor nem volt még ilyen hideg. Keveset mászkáltam, sokat feküdtem.Visszatekintve két hetente voltak nagy váltások, éles javulások. Igyekeztem a medencémet vizszintesen tartani, nem felhúzott lábbal feküdni. Üléskor is szépen földre tett talppal, nem keresztbe tett lábbal.Mindent úgy csinálj, ahogy a tested kívánja.Sokszor ettem keveset, ügyeltem a puha székletre.Ha teheted, csak magadra figyelj! Gyógyulgass! Második hete dolgozom, jól vagyok.A derekam estére fáj, gondolom, mert a sok fekvéstól ellustultak az izmaim, és egyész nap ülök. Ölelés!
16789. csenge 70 (válaszként erre: 16786. - D6a6db9804)
2012. dec. 5. 10:59
én a második héten mentem ki,mert vissza kellett mennem a szövettanért.nagyon nehezemre esett a kocsiba be és kiszállás is.persze én eléggé vérszegény vagyok ez is hozzájárul a gyengeséghez anikor hazajöttem már nem engedtem hogy kiszolgáljanak,felkeltem mosdóba,inni,enni,de nem én főztem.de mozgásnak ennyi elég volt.Piszamában feküdtem a harmadik hét közepéig.utána már félig felöltöztem,de ,melegen és meleg köntöst vettem még fel ücsörögtem a konyhában,sétálgattam a lakásban,majd 3, hét vége felé sapka kabát kimentem a kertbe sétálni 1o-15-2o percre.Nekem pénteken lesz a negyedik hét vége,hét elején elmentönk a háziorvoshoz.Ma először mentem ki gyalog a kapun kívül a mamákkal sétáltam kicsit.Szerencsére van segítségem nem végzek házi munkát,de a héten már én készítettem a gyerekeknek tízórait.nem vettem fel pizsamát 4 napja.jobban tudok hajolni,már zoknit cipőt egyedül felhúzom(3.hét után)ha lehejolok széles terpesz aztán lassan előre.Mindent óvaatosan kezdek,aztán meglepődök hogy sikerül.nekem nagyon kell a hat hét erősödés.Nekünk is van cserépkályhánk,én is teszek a tűzre egy -egy darab fát lassan, nem gugolok le.nekem a lépcsőzés megy lassan.De szerintem mindenkinek más a gyógyulási folyamata.Én a kórházból nagyon gyengén jöttem haza.Minden nap kb 5% -al erősebb vagyok. Tényleg az kell hogy türelmesek legyünk magunkhoz,és ha feküdni kívánsz feküdj le.ha jólesik a séta egy kis fent lét tedd azt ami jólesik. nem szabad emelni,nekem azt mondtaák 0 kg 6 hétig.A házimunka kicsinyenként,ahogy bírjuk.Kívánom neked is hogy mielőbb gyógyulj meg!
16788. Lénera66
2012. dec. 5. 10:50
Sziasztok!Hiába ígértem, hogy bejelentkezem gyakran, elkapott a gépszíj. Nagyon sok a feladatom. Amunkahelyemen, akórusban, családban.Néha olvaslak Benneteket, de írni már nincs kapacitásom.
16787. csenge 70 (válaszként erre: 16782. - Eszkija)
2012. dec. 5. 10:36

nagyon örülök hogy egy picit is jobb.a műtét is elég lenne önmagában nem hogy még plussz probléma adódik.hamar rendbe fogsz jönni meglátod.

sok szeretettel kívánom hogy mielőbb nyerd vissza a régi önmagad,vagy még jobbat mint előtte volt!

16786. d6a6db9804
2012. dec. 5. 08:44

Megpróbálom röviden leírni a történteket.

Múlt szerdán 10.15-kor vittek be a műtőbe. Nem tudom pontosan mikor vittek az intenzívre, de kb. bő kér óra elteltével. Annyira kiütött az altatás, hogy most először semmilyen emlékképen sincs a visszaútról. Délután 4 körül a férjem szorongatta a kezem, de még ekkor is állandóan bealudtam.

(Előző este hashajtóbogyó, nyugtató. A műtét reggelén szintén nyugatató.)

Hát a műtét utáni reggelt kihagytam volna szívesen. Az első felűlés nekem nagyon nehéz, az ájulás környékez rendesen. De megvolt. Valamivel később már vánszorogtam vissza a helyemre. Három drén csövem volt. Kettőt két nap múltán, egyet a harmadik napon szedtek ki.

Ezután már sokkal könnyebb volt minden.

Nem fájt a hasam, csak aludni nem tudtam, szinte egyáltalán. Soha nem szedek nyugtatókat, lehet azok kavartak meg.

Itthon már sokkal könnyebb a regenerálódás.


Szeretném kérdezni, Ti mikor mentetek ki friss levegőre?

Itthon tudatosult bennem, távozáskor nem mondtak semmit, mit tegyek, ill. mit ne.

Mivel déletőttönként egyedül vagyok, raknom kell a tűzre, de mindent bekészít a férjem.

A lábadozóknak gyógyulást kívánok! A gyógyultaknak óvatosságot és sok boldogságot! :-)))

16785. d6a6db9804 (válaszként erre: 16780. - Picurka1968)
2012. dec. 5. 08:24
Nekem is ugyanez a problémám e támában! :-)))
16784. cicaaa65 (válaszként erre: 16783. - Eszkija)
2012. dec. 5. 08:08
És ma már jobban vagy? Lázad?
16783. eszkija (válaszként erre: 16779. - Cicaaa65)
2012. dec. 5. 07:45
De, nagyon sok volt, teljesen kikészültek a beleim...de nem volt más lehetőség.
16782. eszkija (válaszként erre: 16777. - Csenge 70)
2012. dec. 5. 07:40

köszi, most még éjszaka lázas voltam, meg jártam ki pisilni és fájt a vesetájékom, de most mintha már jobb lenne.


Vigyazzatok magatokra, mert egy ilyen plusz betegség háááát...szóval nagyon rossz.

16781. nagy49éva (válaszként erre: 16742. - Nino63)
2012. dec. 5. 04:51

Kedves Nino! köszönöm a biztató szavakat reménykedem így lesz és még nem jön újabb probléma.

Sokat segítettél segítesz a biztató szavakkal. Az elmúlt hónapokban megtanultam ilyen öreg fejjel, hogy kevés az igaz barát. Sokszor egy jó szó is segít. Már egy kezemen meg tudom számolni Őket, persze én nem ennyinek segítettem. Köszönöm Éva

16780. Picurka1968 (válaszként erre: 16774. - Ibab)
2012. dec. 4. 23:03
Hogy csináltátok azt a cicinövesztést?Nekem a pocim lesz nagyobb,ha hízok,cicire megy utoljára!Fogyásnál meg fordítva!:((
16779. cicaaa65 (válaszként erre: 16775. - Eszkija)
2012. dec. 4. 22:46
jesszus, fél évig antibiotikum? Nem sok az?
16778. cicaaa65 (válaszként erre: 16773. - Cicoka73)
2012. dec. 4. 22:44

:-))))))))


Minden rosszban van valami jó, azt mondják .

16777. csenge 70 (válaszként erre: 16775. - Eszkija)
2012. dec. 4. 21:52
a korábbi gyulladásodat coli baktérium okozhatta mert akkor hosszadalmas a gyulladás és sokáig kell antibiotikumot szedni.de sok féle baci van ezt te is tudod ,belőlük több is jól reagál a gyógyszerre vagyis hamar elpusztul.nem kell sok egy gyulladáshoz,és a legyengült szervezetben gyorsan szaporodnak.egyetértek azzal hogy a katéter felhelyezése és fent léte is sok fertőzés forrása lehet.szerintem most hallgass az orvosodra, aztán ha nem javulnál vagyis mostantól az 5. napon is lázas lennél vissza kell menni.ha jó gyógyszert kaptál,még belefér a láz 1-2-3 napig ,utána pici hőemelkedés és gyógyulás.sok folyadék,ágynyugalom!kamilla tea is jó.ja ,és tartsd melegen a vestájékodat.gyógyulj meg!
16776. Emeke (válaszként erre: 16775. - Eszkija)
2012. dec. 4. 21:19
Mi mástól lenne a láz mint gyulladastol? A kateter felhelyezese lehet hogy feljebb vitt valami bacit lejjebbrol! Mondjuk nekem mondta egy nővér hogy vigyázzak a sebem jegelesevel mert holyaghurutot okozhat! A doki viszont azt mondta hogy napi négyszer legalább kéne mert segíti a sebgyogyulast! Lányok mindenkinek köszönöm a bátorító együttérzést a szovettanom iránt!
16775. eszkija
2012. dec. 4. 20:20

Bocsi, hogy kicsit még magamhoz ragadom a szőt, de valahol el kell mondanom.


szóval: én azért nem vagyok biztos ebben a vesemedence gyulladásban, mert amikor 15 évvel ezelőtt az volt, akkor kitenyésztették a bacit és az alapján kaptam az antibiotikumot fél éven! keresztül. Persze nyilván ennek is vannak sulyosabb és kevésbé súlyos fokozatai.

16774. ibab (válaszként erre: 16773. - Cicoka73)
2012. dec. 4. 19:58
ez a beszéd Cicóóka73.Nagy cicókák! Echte gyári kétoldali légzsákok!A szélfogókról ne is beszéljünk,nem kapunk huzatot hátulról:-))
16773. cicoka73 (válaszként erre: 16771. - Ibab)
2012. dec. 4. 18:23
Basszus en is! Szinten korbe-korbe! Meg a melltartoim is kicsik lettek,pedig eddig is voltak joooo nagy cickoim. No de sebaj, elvonjak a figyelmet a hasikamrol:)
16772. csenge 70 (válaszként erre: 16768. - Emeke)
2012. dec. 4. 17:51
nagyon jó hogy meg van végre a szövettan és főleg hogy rendben van.gondolom nagy kő esett le a szívedről.legalább most már nyugodtan lehetsz. veled örülök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook