Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megtartani vagy nem megtartani fórum

Megtartani vagy nem megtartani (beszélgetős fórum)


2018. febr. 9. 04:44

nem esett szó a párod véleményéről. szeretné-e picit,vagy sem.tud róla,hogy babát vársz?


volt már vetélésed,nem gondolsz bele,hogy kitudod-e hordani a babát?

az sem biztos,hogy nem vetélsz el ujra,hisz már 41 évesen még nagyobb az esély erre.


utolsó esély arra,hogy elgondolkozz,hisz tényleg nem sok időd van már a banyagörcsig.

nekem 39 évesen már nem volt menzeszem,szerintem gondold meg alaposan,mert nem biztos,hogy leszel még terhes,ha elveteted.


nekem egy gyermekem meghalt,és mai napig nem felejtettem el.egy biztos én megszülném a babát,és biztos nagyon jó anyuka lennél. a szórakozásról le kell mondani,de a gyermeki szeretetről ne mondj le.


döntsd el szórakozás,vagy gyermek!!!!!!!!!!!!

2018. febr. 8. 23:24
Te nem akarsz gyereket. Max győzködöd magad hogy talán meg kéne tartani. De több az ellenérv. Aki gyereket akar, nem azt hozza fel, hogy majd hogy fog nyaralni 6 hónaposan, vagy majd lóg a cicije. A gyerek sok lemondással jár, de aki anya akar lenni, nem törődik ilyenekkel. Vannak anya típusok és vannak nem azok. Te nem vagy az. Sok sok nő nem az. Ne csinálj ebből problémát. Viszont az abortuszt elítélem.
99. Clarah (válaszként erre: 24. - Rockcica)
2018. febr. 8. 22:46

A lóvé az minden? :)

Szép emlékek, szép gyermekkor, boldog kacaj... Pénz kérdése? UgyankérlekRockcica ezt te sem hiszed el :)


A leggazdagabb gyermek is születhet semmibe, ha szeretet és harmónia nincs.


Nem, nem csórón vállaltam gyereket 😄

98. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2018. febr. 8. 22:35
Dehogy marad meg. A gravitáció előbb-utóbb legyőzi.
97. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 8. 22:28

Még nem olvastam a többi hozzászólást, de a véleményem az, hogy anyának lenni, anyává válni csodálatos dolog, de amíg "vásári alku" kérdése, hogy megtartsd-e a babádat, addig nem válhat azzá.

Őszintén szólva, megértelek. Kialakult szokásokkal, régóta meglevő baráti körrel, adott életvitellel felmerült benned, hogy gyerek mellett ez megszűnne. Pedig nem kell, hogy így legyen. A jó barátok megmaradnak és nemcsak a térsaság miatt lesznek veletek. A férjed nem az alakodat és a kinézetedet vette feleségül, hanem a lelkedet fogadta párjául és ha igazán szeret, a tested esetleges változásával együtt is szeret. Ha nem, akkor ne sajnáld, mert csupán időzített bomba módjára volt veled, aki bármelyik pillanatban találhat egy kifogást, ami miatt elhagy.

A nagy kérdés szerintem, hogy te magad, igazán és szíved mélyéből, akarod-e ezt a babát? Ha szükségből, a párod miatt vállalnád, akkor örök áldozatnak fogod tartani magad, aki mennyi mindent feladott, hogy szülhessen egy gyereket a párjának.

Ha viszont gondoskodó anya szeretnél lenni, akkor már most nem azt latolgatnád, hogy majd te megmutatnád, hogyan kell gyereket nevelni. Ami persze nem is biztos, hogy úgy alakulna egy kései, egyke gyereknél. Egy anya legtöbbször mindent felad és csak fokozatosan tud visszatérni részben, a régi karakteréhez. Részben, hiszen valahol mindig anya marad.

Nekem nagyon fura, az ilyen pro és kontra listázás, hogy miért igen és miért nem, mert bennem soha fel sem merült még a gondolata sem. Boldog voltam, hogy gyerekem lesz.

Így aztán igazából tanácsot adni sem tudok, de épeszű ember ilyent nem is vállalhat fel.

Mélyedj el magadban és hallgass a szívedre!

96. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Rockcica)
2018. febr. 8. 22:03
Ó drágám! Üdv a való világban! Rajtad kívül még sokan így éltük túl ezt a rideg világot! 😂
2018. febr. 8. 21:10
Nincsenek véletlenek.
94. trapiti (válaszként erre: 93. - Rinike)
2018. febr. 8. 20:58
Erre szerintem senkit rábeszélni, úgy kell döntenie ahogyan ő jónak érzi. Sajnos a valóság az, hogy sokakat megváltoztat az hogy ott a gyerek, de sokakat meg nem. Sok gyerek nő úgy fel, hogy nem szeretik, nem örülnek neki, elhanyagolják stb. Rá kellene bízni a döntést és ha valamiben akkor abban erősíteni, hogy ne hagyja egyik irányba sem rábeszélni magát ha ő nem azt érzi. A te életed a tiéd, és ahogyan szerintem téged sem tudott volna lebeszélni senki a gyerekről, úgy mást sem kell rábeszélni, mert ha mégsem jön be, akkor nem te leszel a gyerek mellett egy életen át :( - Bocsánat a te hozzászólásodhoz írtam, de általánosságban is így gondlom, nemcsak konkrétan a te véleményeddel kapcsolatban.
93. rinike (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 8. 20:40
Komolyan csak egyetlen nőt ismerek (szerencsémre), mint te, és ő úgy döntött, hogy szül gyereket. Biztosra vettem, hogy borzasztó anya lesz, de (mindenki szerencséjére) tévedtem. A gyerekének ugyanúgy kihisztizik, kiharcol mindent. Csodálatos anyuka lett (pedig mindig egy önző hárpiának tűnt előtte). Talán téged is megváltoztatna az anyaság. Ezt most a legkomolyabban írom, igazán elcsodálkozol majd, hogy mennyire lehet szeretni a gyermekedet. Ha büszke akarsz lenni a nevelésére, akkor ne olyanra neveld, aki azt kérdezi, hogy miért szülted a semmire, hanem olyanra neveld, aki úgy érzi, hogy az élet ajándék, és hálás érte, hogy él. Én szültem 23 évesen és 43 évesen is. A kislányom most 5 éves. Valóban új baráti körünk lett a férjemmel. Meg fogsz lepődni, hogy mennyien szülnek 40 körül. Csodálatos programokat is lehet csinálni, rengeteg olyan van, amit a gyerek és a felnőtt egyaránt élvez. Nekem különösen fontosak az ilyen programok, mert csak ilyenbe tudom bevonni a 25 éves fiam a párjával. A régi barátokról sem kellett lemondanunk teljesen, bár kevesebb rájuk az idő. Most is, és 20 éve a fiam kiskorában is volt körülöttünk olyan gyermektelen pár, akikről kiderült, valójában nagyon szívesen csinálnának gyerekes programokat, és megszerették a gyerekem, és örömmel vigyáztak rá. Volt, hogy ők kérdezték, mikor lehet már újra vigyázni rá. Én olyan szerencsés vagyok, hogy egy életben két élet adatott meg. Neked is megvolt már az egy, neked egy boldog, gyermektelen élet. Próbáld ki milyen más, ám mégis örömteli anyukának lenni!
92. 8a65af67ce (válaszként erre: 88. - 8a65af67ce)
2018. febr. 8. 20:34
(Amúgy a bulis részen röhögtem. :p)
91. trapiti (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 8. 20:20
Szetintem be hallgass senkire csak a saját érzéseidre. Ha úgy érzed nem tudnál boldogan élni nélküle akkor tartsd meg. Olyan gyereknek lenni akit nem vártak, nem akartak nagyon nehéz, mások véleménye ne befolyásoljon, mert a te életed, nem másoké. Te vállalod mindkét döntés összes következményét, nem azok akik itt osztják az észt. Csak az a fontos hogy olyan döntést hozz amivel később együtt tudsz élni.
90. michelle.r (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 8. 20:17

"Van bennem egy olyan, ha megszülném, én megmutatnám hogy kell normális gyereket nevelni, (mert nagyon sok kis idióta van, akikre szarik az anyjuk, nem szólnak rájuk, nem nevelik)tehát valahol büszke is lennék.. "


Inkább nem írom le, hogy mit gondolok rólad.

2018. febr. 8. 20:06

Nem telik neki gyerekre. Csak mozira, koncertre, nyaralásra, programokra.

Meg hidrogénre a hajához. Profi munka.

88. 8a65af67ce (válaszként erre: 59. - A.manus)
2018. febr. 8. 19:53
:D:D
87. inta
2018. febr. 8. 19:42

Hát, az 5+2 ultimate érved kizárólag rólad szól, még az is, ami látszólag a párodról, az egész egy nagy énénénén. Nincs ezzel baj. Szerintem se szülj gyereket a sok kis idióta elkényeztetett gyökér mellé, ez a világ úgysem érdemel meg téged és tested gyümölcsét. Pláne, hogy a hibátlan nevelésedből az ovi meg a többi kis gyökér még simán másik kis idiótát csinálhat, szerintem ne kockáztass.

Az egész sztori legszomorúbb része, hogy 41 éves korodra, xiedik nem kívánt vagy véletlen terhesség mellett sem tanultál még védekezni. Most már hagyd is a francba, ebben a korban lassan a természet megteszi neked ezt a szívességet, ha meg addig még egy-kettő véletlenül becsúszik, hát istenem.

A legjobbakat kívánom neked, ami jelen esetben a terhesség helyett a menopauza miatt kimaradt vérzés. Hátha.

86. Sirga (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 8. 19:37

Szia!

Bocs, hogy nem olvasom végig a hozzászólásokat!

A véleményem röviden:

Ez a Te döntésed, amit nagyon alaposan végig kell gondolnod! Már csak azért is, mert Neked kell vele - és a következményeivel - együtt élned. (A soraidból úgy érzem, a döntés már megszületett.)

Amit megfontolnék a Helyedben: igaz, hogy baba születése után sok házasság tönkremegy - na, de azért is sokan elfordulnak a párjuktól, mert az a baba NEM született meg. Arról nem beszélve, hogy ez talán az utolsó lehetőséged arra, hogy anyává válj.

Igazad van: sok elkényeztetett gyerek az oviban; sok őrült kamasz és fiatal; milliónyi negatív befolyás. De! Egy következetesen és jól nevelt gyerek ettől nem változik meg. Arról ezek a dolgok leperegnek. (3 gyerekem van, a legkisebb épp kamasz. Soha nem hisztizett egyik sem, tipikus kamaszviselkedéssel se igen találkoztam. Udvariasak, okosak, szorgalmasak - igen, kilógnak a legtöbb kortárs közül. De megtalálják a hozzájuk illő társaságot, és jól érzik magukat így - ezt simán utánam tudnád csinálni Te is.)

Valóban nagyon átalakult az életetek, hatalmas változást, sok kényelmetlenséget (másrészről rengeteg örömet) hozna egy kicsi - mégis, az én véleményem az, hogy ez akkora kaland, amit nem (lenne) szabad kihagyni! Tudom, nehéz lenne támogató család nélkül, és egy gyerek örökre szól. Azért fontold meg jól! Bárhogy döntesz is, nem lesz visszaút.

Kívánom, hogy olyan döntést hozz, amit nem kell utóbb megbánnod, amivel boldog leszel! :)

85. Flóra76 (válaszként erre: 81. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:26
Nagy tapasztalatokkal rendelkezhet.
84. ab61752c45 (válaszként erre: 81. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:25
azt nem tudom hogy néz ki.idézem a "klaszikust"miért nem eszel?vigyázok az alakomra.erre?minek?van torna,plasztika.
2018. febr. 8. 19:24
ez már tényleg vicces,
82. andi6020 (válaszként erre: 81. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:22
Ez annyira vicces :))))
81. lapbarna (válaszként erre: 77. - Ab61752c45)
2018. febr. 8. 19:17

Én mondtam, hogy habtestű. Az alakját félti annyira.

De amúgy meg megmutatná a világnak, "hogy kell normális gyereket nevelni".

Muhaha.

80. ab61752c45 (válaszként erre: 78. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:12
mindjárt engedem is a vizet,jó sok habbal.
79. ab61752c45 (válaszként erre: 76. - Flóra76)
2018. febr. 8. 19:11
akkor én meg már vaj.
78. lapbarna (válaszként erre: 76. - Flóra76)
2018. febr. 8. 19:11

;D

Ne habozzunk! Habozzunk!

77. ab61752c45 (válaszként erre: 74. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:10
ki mondta a habot?én nem.
76. Flóra76 (válaszként erre: 74. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:10
Még 10 napig én is hab vagyok akkor...:)
75. Clarah
2018. febr. 8. 19:09

Jaj ez a melles téma mellbe vágott.


Remélem nem mutatja meg a világnak, h mennyire faxa anyuka.

74. lapbarna (válaszként erre: 73. - Ab61752c45)
2018. febr. 8. 19:09

41.

Én is 41.

Én is hab vagyok?! :D

73. ab61752c45 (válaszként erre: 70. - Lapbarna)
2018. febr. 8. 19:08
nem csak a teste,ha fiatal,lehet,hogy az egész élete.bár ő már nem tehát nem tudom miért dilemmázik.
72. Piroska52 (válaszként erre: 49. - Rockcica)
2018. febr. 8. 19:06
szerintem meg csak magadat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook