Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megtartani vagy nem megtartani fórum

Megtartani vagy nem megtartani (beszélgetős fórum)


131. d5bae51d10 (válaszként erre: 24. - Rockcica)
2018. febr. 9. 14:34
És a nagymama? Aki eddig mindenben segített? Te írtad a bevezetésben.
130. rockcica (válaszként erre: 86. - Sirga)
2018. febr. 9. 14:32
Köszönöm! Végre egy normális hozzászólàs..
129. csikil4ny (válaszként erre: 128. - Loch ness)
2018. febr. 9. 14:27

Nem értek egyet azzal, hogy mindenkinek szaporodni kellene. Aki nem képes felfogni annyit sem, hogy kufircolás közben kell védekezni nem utána, az mit fog a gyerekének tanítani?


Sőt, kifejezetten értékelem, hogy ő legalább érzi a visszásságot a cselekedeteiben.

128. loch ness (válaszként erre: 25. - 124637ff9b)
2018. febr. 9. 14:19

Ez egy szép hozzászólás volt, támogatom :)


Nézd, az a gyerek már él benned. A TE gyereked. Írtad, hogy nincsenek anyagi gondjaitok. Teljesen bebiztosítani nem fogod tudni soha magad. Ha mindenki erre várna, egy gyerek se születne. Megadni neki nem kell mindent, csak azt, ami szükséges, de annak alapján, amit leírtál, nálatok ez nem lenne gond. A "minden", amit meg kell kapnia tőletek, az a szeretet, együtt töltött idő, gondoskodás. Az a része pedig nem kerül pénzbe. Mi sokszor még nélkülöztünk is, de boldog vagyok, hogy a szüleim engem tartottak fontosabbnak és nem a kényelmüket meg a szórakozásukat, és nem azt éreztem, hogy nekünk nem telik annyira, mint másoknak, hanem hogy milyen jó együtt lenni. És gondold el: ha meglesz minden, amit terveztetek, ház, stb., szórakozás - nem lehet, hogy nem is feltétlenül leled majd benne örömöd, és akkor már hiába vágynál egy gyerek után? Sokszor jobb elfogadni azt, amit az élet hoz, mint makacsul ragaszkodni a saját elképzeléseinkhez, mert sokszor egészen másfelől jön a boldogság, mint mi elképzeljük. És egy gyereket, egy életet, aki belőled, belőletek jön, össze sem lehet hasonlítani a tárgyi dolgokkal.


Én is minden jót kívánok neked. És remélem, nem fogod bántani a gyerekedet. Szerintem is jó anya leszel, csak hangolódj rá a dologra. Kár lenne olyantól megfosztani magad, amit igazából szeretnél, és később iszonyúan megbánni, hogy eldobtad magadtól.

127. spinneli (válaszként erre: 66. - Lolita63)
2018. febr. 9. 14:16
qarról azért gondolom hallottál eddig is, hogy sok gyermeket abortálnak, vagy örökbefogadnak.
2018. febr. 9. 14:04
Elolvastam a naplót. Ír egy olyat, hogy a párja feleségül akarja venni és gyereket akar tőle. Hát akkor most? A párja lemondott az apaságról vajon?
125. Piroska52 (válaszként erre: 123. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 13:58
látod mindig tanul az emberlánya valamit
124. csikil4ny (válaszként erre: 122. - Piroska52)
2018. febr. 9. 13:57
Igazad van. Csak néha meglepődök az emberi butaság mértékén. És mindig van lejebb.
123. PöttyösPanka (válaszként erre: 121. - Csikil4ny)
2018. febr. 9. 13:53
Amúgy nem tudtam, hogy az abortusz olyan jó móka, hogy van aki megy még pár kört.
122. Piroska52 (válaszként erre: 121. - Csikil4ny)
2018. febr. 9. 13:51
ha eddig nem tanulta meg,már nem is fogja
2018. febr. 9. 13:49
Valaki szóljon már a fórumindítónak, hogy az abortusz nem védekezési módszer!
120. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 9. 13:43
Hű ha!
119. bozsu55 (válaszként erre: 117. - Clarah)
2018. febr. 9. 13:33

Osztom a véleményed.Kb 1960 tól számos módja van a megelőzésnek.

A technikáját mindenki

kedveli,de gondolkodni előtte sokaknak nem adatik meg.

Én egyet akartam,mindent megtettem azért is hogy legyen,de azért is hogy többet nem akartunk.

118. Piroska52 (válaszként erre: 112. - Nikica1992)
2018. febr. 9. 13:30

na pont ezt akartam irni,

akinek 41-éves koráig nem jön meg az esze,annak soha az életben nem fog,

az ilyennek nem kell gyerek,

nem is sejti más mennyit szenved ,hogy gyereke legyen,

a rock a fontos ,meg a pia

117. Clarah (válaszként erre: 116. - Bozsu55)
2018. febr. 9. 13:25

Nem igazán vagyok maga az abortusz mellett... De ez esetben mégis jobban örülnék annak.


Illetve felelősségteljes asszonyoknak még inkább, akik tudnak védekezni.

116. bozsu55 (válaszként erre: 115. - Clarah)
2018. febr. 9. 13:19
Biztos intézi a "papírokat"
115. Clarah
2018. febr. 9. 13:14
Eltűnt.
114. Mézes-Krémes (válaszként erre: 113. - Jozsi.38)
2018. febr. 9. 12:39

Igen! 5 évvel ezelőtt írta azt a naplót, tehát akkor volt 36. Olyan érzésem volt, mintha egy 17-22 éves lány naplóját olvásnám. Vagy legalábbis én akkoriban írtam volna ilyesmikkel tele, érted. De tényleg minden rosszindulat nélkül írom, szóval ez nem szapulás. :) Én pl. 18-19 éves koromban hívtam "bázisnak" egy kocsmát.


Mindenki más, mindenki másként éli az életét, és ez így szép, így jó. A tragédia a felelőtlenség, és a rengeteg abortusz, nem más! :(

113. jozsi.38 (válaszként erre: 111. - Mézes-Krémes)
2018. febr. 9. 11:57
Akkor nem én vagyok az egyetlen, akinek ez jött le a naplójából
112. Nikica1992 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 9. 11:48
Vannak olyan emberek akiknek sosem no be a feje lagyuk,na te egyik vagy az ilyen emberek kozul!Nem valo neked gyerek,hiszen te annyira szereted magad,hogy csak az szamit milyen a tested es nem akarod,hogy szules utan itt ott logjon a borod stb.Eleg szomoru ez :/
111. Mézes-Krémes (válaszként erre: 109. - Wodu)
2018. febr. 9. 11:31

Figyelj, a naplóját olvasva, az másról sem szól, minthogy mikor és hogyan ittak be rendesen. Én is sokszor ittam be rendesen 10-en 20-on évesen, sőt, évente néhányszor még most is megesik néha, de egy naplót úgy összességében nem lennék képes ezzel megtölteni.

Szerintem neki nem hiányzik a gyerek, ez a véleményem.

110. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 9. 11:30

Elolvastam a naplódat, mert kíváncsi voltam.


Ahogy itt is írod, abból szintén az tűnik ki, hogy nektek az élet party party hátán. Én azt gondolom, ha az embernek 40 évesen is még az az elsődleges, hogy hol igya le magát, annak nem való gyerek...


Nem mondom, én is imádok bulizni, és a mai napig szoktam, de így közeledvén a 30 felé, már ösztönösen nem úgy csinálom, mint 20 évesen! Érzem, hogy változok, már más dolog számít, más dolgokra fektetem a hangsúlyt, ésatöbbi.


Ha ez nálad nem indult be, és még mindig ez a lényeg, az se baj egyébként, csak akkor egy ilyen életvitel folytatásába nem fér bele egy gyerek.


Ettől nem vagy több vagy kevesebb. Attól viszont, hogy 41 évesen nem tudod, hogy mi a következménye annak, ha nem védekeztek, attól kevesebb leszel. :( Óvszer, gyógyszer, had ne soroljam! 17 évesen már képben voltam... Én a helyedben erős önvizsgálatot tartanék, mert nagyon felelőtlen dolog ez. És most bazi finoman fogalmaztam.

109. Wodu
2018. febr. 9. 10:16
Kicsit öregebb leszel,nem biztos több eszed lesz.De hiányozni fog a gyerek.50 felett meg nem fogsz szülni,lehet ez az utolsó esélyed.
108. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Rockcica)
2018. febr. 9. 09:45
Tehát ha úgy halnak meg, hogy sok-sok pénz marad utánuk, akkor nem csináltak téged hiába, a semmire. Ugye?
107. Epresturmix (válaszként erre: 98. - Panna.33)
2018. febr. 9. 08:56

Igen, tapasztalom. 😁

Kicsit fáj is, de túlélem! 😉

106. babika_ (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. febr. 9. 08:47
Szerintem te már rég eldöntötted, hogy nem szeretnéd ezt a babát. Szinte csak a negatív oldalát látod a dolognak, kevés pozitív dolgot soroltál fel. Úgy látom, hogy már berendezkedtetek egy életre, és ezt bizony megzavarná egy kisbaba.
105. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2018. febr. 9. 07:59
Negyven felett előbb-utóbb úgyis oda a feszes test, függetlenül a gyerekek és a kilók számától. Ha valakinek ez a legfontosabb, meg a bulizás,annak nemhogy gyerek, de még kutya se való.
2018. febr. 9. 07:08

Szia,


Nem olvastam végig a hozzászólásokat, lebet más is írta előttem már.

Olvasd végig az írásodat mintha nem rólad lenne szó és rögtön kapsz választ. Egy gyermeket tiszta szívből kell akarni mindkét félnek.

Gonosz leszek.... egy abrotusz neked mit számít? Amúgy sem valószínű, hogy ezek után kitudnád hordani, főleg hogy a "lelked" tiltakozik ellene.

2018. febr. 9. 06:56

Neked nem kell gyerek, jól megvagy nélküle. Az meg tipikus gyermektelen duma, ha nekem lenne, megmutatnám hogy kell tökéletesen gyermeket nevel i,

Mindenki ezt mondja, amíg nem születik meg az első gyereke, utána mindenki vissza ész az arcából

102. Channa*
2018. febr. 9. 06:35

A szórakozásról miért kellene lemondani?

Ezt egy kicsit sem értem. Én 22 évesen szültem és ugyan úgy szórakoztam.

Sokan írjátok, hogy le kell mondani erről vagy arról, de nem értem, hogy miért.

Szerintem nem vagyok egyedül, aki fiatalon szült és abban sem, hogy a gyerekünk ellátása mellett csináltunk mást is, vagy tévedek?

És amit még nem értek:

Miért lennél veszélyeztetett terhes? Ezt a doki az abortuszok és vetélések előtt-után mondta? Miért ne lehetne dolgozni terhesen? Miért ne lehetne enni, sportolni? Miért kellene porcelánbabaként élni? Na jó, az alkohol és cigi nem mehet, de hát ez csak az alkoholistáknak gond, nem?

Tanulni is lehet terhesen is és akkor is ha már megszületett a baba, sőt! Sok esetben ingyenesen. A terhesség mellett az agyunk megmarad és igazán nem gond használni ebben az állapotban sem, ha egyébként nem okoz problémát.

Én is hiú vagyok, sőt! De akkora változás nem történt a testemen, hogy kiábránduljon a férjem belőlem. Persze, én 22 éves voltam, így a cicim sem lett lógós és sehol nem ereszkedtem meg, de hát az élet ilyen. Terhesség nélkül is lassan eljutsz oda, hogy megtörténik.

Nálunk annyi változás történt a gyerekünk születésével, hogy gondoskodtunk róla is, de emellett éltük az életünket ugyan úgy. A barátaink is megmaradtak annak ellenére, hogy senkinek nem volt gyereke rajtunk kívül. Persze x időn belül szinte mindnek lett. Nem kellett más társaság után néznünk, mert miért is kellene? Aki nem barátkozik valakivel, mert gyereke született, az nem is barát egyébként sem, azaz nem kár érte.

Ja, utaztunk is, színházba is jártunk, buliztunk is, koncertekre is jártunk, és akkor is amikor terhes voltam, még uszodába is jártunk. A Széchenyi fürdőbe hétvégente, és én szaunáztam is. Akkor még nem mondták, hogy ártana. Most nem tudom, hogy gondolják ezt. És annak ellenére, hogy pont úgy éltem terhesen, ahogy a többi 21-22 éves időben szültem egy egészséges gyereket. Igen, tudom, hogy fiatalon biztonságosabb minden, máshogy működünk, többet és jobban bírjuk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook