Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megőrített a gyerekem. Nem írta a háziját, búbánatos... fórum

Megőrített a gyerekem. Nem írta a háziját, búbánatos... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
44. c991eac731 (válaszként erre: 33. - Piroska52)
márc. 11. 21:11
Aki nem figyel a gyerekére, az ne vállaljon gyereket
43. c991eac731 (válaszként erre: 33. - Piroska52)
márc. 11. 21:07
Ezek szerint nem csak én gondolom úgy, hogy nem veszi komolyan a dolgot.
márc. 11. 20:11
Mindennek oka van. Viszont igen láttam "kedvezőbb" kommentet is.
márc. 11. 20:06

Többet vár el magától, mint én tőle.

Menstruációs fajdalma volt.

Ha tényleg végigolvastad, láthatod, hogy ha igényli, kap segítséget, nem akarok erőszakosan "segíteni", főleg, hogy hasznára válik az önállóság, szüksége is van rá.

márc. 11. 19:57
A válaszaid alapján elég fura vagy...Kicsit indulatos, hidd el benned is van hiba és ne várj el sokat a gyerekedtől. Lehet hogy nem igényli de ha békés kapcsolatot próbálsz ápolni vele akkor megkamatoztatja majd az élet. Légy türelmes és ne hisztizz ha ő is azt csinálja, a fájdalmait pedig vedd komolyan, hisz lehet aztán egy vakbél is (isten ments) utána mit fogol csinálni, ide kiírod?
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Piroska52)
márc. 11. 19:54
Helyes
38. Piroska52 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 19:49
Akkor még egyszer olvasd el amit kiírtál, mert feledékeny vagy. részemről ennyi. Puffogjál tovább.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Piroska52)
márc. 11. 19:43

Látom, nem tűnt fel, hogy azzal nyitottál, hogy

"Szegény gyerek."

Majd kinyilatkoztad, hogy

"Azért vagy az anyja, hogy tudd mi a baja." Tudom, az ilyen bölcs asszonyok, mint Piroska, mindent tudnak azonnal, ránézésre. Ha nem, hát tudni vélik.

"Addig kérdezed amíg meg nem mondja."

Fogalmad sem volt, hogy hányszor kérdeztem.

"És lehet segíteni a tanulásban, ha nem tud valamit."

Szó nem volt ilyenről, hogy ne tudott volna valamit.

"De már a kiírás is felháborító."

Ha nem értesz valamit, nem háborogni kell, hanem törekedni a megértésre.

Majd megállapítod, zéró információra, hogy

"Türelem az nincs."

Azaz csípőből ítélkezel.

Aztán meg "szerecsenmodatás", mert nem teszik, hogy egy logikai lánc alapján mégsem lett annyira igazad.


Tehát igen, nevetséges.

36. Piroska52 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 19:30
Hát persze.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Piroska52)
márc. 11. 19:28
Nevetséges vagy.
márc. 11. 19:27
Mindenki higgadjon le :)
33. Piroska52 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 19:22

Na ez már csak ,,,,szerecsen mosdatás,,,,

Olvasd már el amit kiírtál.

Figyelmedbe ajánlom a ,,,búbànatos szüzmáriát,,,

Gondolkozz már, mielőtt vagdalkozol.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
márc. 11. 19:18

Amikor kéri.

Nos, olyankor én is.

márc. 11. 19:11

Nem érezte jól magát, és nagyon nehezen jöttünk rá, hogy mi lehetett az ok.

Már nagyon zavart, hogy csak azt látom, hogy valami nem jó, és ez őt is zavarja, de bármit kérdeztem, azt mondta, nem az a baj. Valami, de nem tudja mi.

Ha fáj valami, arra ott a gyógyszer, vagy egy pohár víz, vagy megmasszírozom, vagy bármi.

Ha elszomorítja valami, megvígasztalom, vagy igyekszem más szempontokra rávilágítani, hogy valami miért nem világvége.

De ha nincs meg az ok, akkor az megőrjít, mert akkor nem tudok megoldást találni rá.

Már arra is gondoltam, hogy gonosz volt az a fiú vele, aki nagyon titokban tetszik neki. Tudom, ki az, de nem árulta el, mert nagyon titok, én meg így nem is tudom. De az sem.


Végul arra jutottunk, hogy több ok is összeadódott.

Egyrészt éjjel is fájt a hasa, nem tudta kipihenni magát, aztán frontérzékeny is, ez az esős idő is nyomottá tette, na meg elfelejtett egy határidős feladatot, elkésve meg nem tudta beküldeni a krétában, ettől is nyomott lett. Mondtam neki, hogy küldje akkor a tanár e-mail címére, és lám bevált, jó jegyet kapott rá.

Csak mire megfejtettük, hogy ezek így összeadódtak, már ma lett.

márc. 11. 18:55

Persze, nem is ez a fontos. Csak én is kaptam már ilyen beszólogatást, és kiderül7, hogy frissen regisztrált vagy pedig évekig alvó nickjét felébresztette az illető, hogy odaszúrjon. Csak nem talált be.


Most is csak azért néztem rá, mert szinte tutira vettem, hogy frissen regisztrált.

Rá se ránts!

Egyébként már tegnap többeknek is írtam volna, de inkább visszafogtam magam.

Sokan elfelejtették, hogy ők is voltak kamaszok vagy a gyerekeik már kinőttek a tini korból.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - C991eac731)
márc. 11. 18:54
Figyu, cicuka, nem én vagyok az anyád, aki halálra gyötör az ötösért. Más módon add a tudtára, hogy túl sokat vár el tőled és ez depressziósá tesz.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Liliom10)
márc. 11. 18:50
Persze, hogy megmondja. Hol olvastad, hogy nem mondja meg?
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Myra)
márc. 11. 18:49

Együtt még is fejtettuk, mert diszkomfort érzete volt attól, hogy nem tudja, mi a baja. Mert épp máshogy van, mint szokott.

Alapvetően elég jó barátok vagyunk.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Piroska52)
márc. 11. 18:46

Te nyilván mindig tudod, hogy kinek mi a baja.

Egek! 🤦‍♀️

márc. 11. 18:45
Mondjuk erre gyanakodtam, bár annyit nem is ért, hogy megnézzem, mikori reg szegény.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Papája)
márc. 11. 18:44

Egyrészt kapott gyógyszert.

Aztán közölte, hogy nem fáj semmije.

És nem elakadt, hanem nem akarta elkezdeni. Van egy fikarcnyi különbség. Aztán röhögve megcsinált elég hamar.

Ha kéri és tudok, segítek neki.

márc. 11. 18:43

Gyorsan regisztrált egy kamu profilt, hogy beszólhasson.


A többit, amit írnék, inkább visszaszívom. Úgyis törölve lenne.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - C991eac731)
márc. 11. 18:38
Minek alapján sikerült ezt a mérhetetlen bolcsességet idevarázsolni
márc. 11. 18:31
Szerintem depressziós, nem tudod hova vezethet ez? egyébként szerintem te is olyan szülő vagy, akit az érdekli, hogy a gyereke mindig ötöst kapjon, de téged nem érdekel, min megy keresztül.
márc. 11. 16:19

Nyilván, ha segitseget kér, megkapja. Ha hülye vagyok a témához, megmondom neki.

14 évesen valahogy nem igényli, hogy mellette üljek, míg leckét ír.

Egyébként eléggé önálló, általában nem kér segítséget. Max.ki kell kérdezni.

Egyébként egy körcikk területszámítasa lehet, hogy erősen kifogna rajtam.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Bichi)
márc. 11. 16:13
Igen, nálunk is le kell legkésőbb tizkor feküdnie, ha másnap iskola.
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Bichi)
márc. 11. 11:32

Nálunk sose volt vitatéma a lefekvés ideje. Fiam születésétől fogva megszokta hogy este 8-kor fekszik le. Általánosban végig így volt a természetes. Jól fejlődött, mindig kipihenten ébredt reggel ébresztés nélkül.

Aztán a koleszban már később feküdtek.

17. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 10:18

Nálam mondjuk hetedikes korában, ha megcsinálta a leckét is le kellett feküdnie 10-kor.

És igen, ha nem csinálta volna egyedül bármikor odaültem volna mellé, akár gimnázium alatt is. Még akkor is, ha egyes tárgyakhoz már nem tudtam volna hozzászólni :)

márc. 11. 09:01
Anyuék nekem pl sose engedték hogy sokáig fent legyek. Sőt volt olyan amikor saját magam is beláttam, hogy a korán kelés kontra késői alvás nem egészen jó perspektíva. Aznap rossz napjaim is voltak, alig bírtam fenn maradni, a tartásom is romlott és a figyelmem is arra a napra. Persze volt mikor ki kosaraztam hogy na mégis fenn maradok hisz kinél nem volt, de ebben az alvás témába a szülőknek mindig igazuk volt. Egyébként légy türelmes vele, ebben a korban már olyan lehet a kapcsolatotok mint egy baráti viszony jó és bizalmas és nagyon mély de ha elcseszed ilyen "anyáskodó viselkedéssel" meg érzéketlenséggel akkor megfogod romlasztani ezt a kapcsolatot és lehet utálni fog a saját gyereked is.
márc. 11. 08:52
Én oda ülnék. Ez is erősítené az anya lánya kapcsolatunkat. De ez csak én vagyok az én véleményem..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook