Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. márc. 14. 20:03

sziasztok!

A ti gyerköceitek 3évesen miket mondtak,utánoztak?

Mostmár akkor nagyön ügyesek!

Kata én is meg tudom nézni a naplód? Köszi.

Rolcsi is olyan izgága,de mondjuk még van egy pár évünk a suliig. De 7éves kora elött biztos hogy ö sem fog menni. Majd az ovira leszek kiváncsi,bár irtam hogy a bölcsi tettszik neki.

fogok keresni könyvet. pusz i ildi

2009. márc. 14. 08:24

Szia Ildikó.


Az én fiam, a nem annyira beszélős 5 volt november végén, most nem tudom hány évesnek írjam. :D

Ő már beszél, de néhány hangzója hiányzik, és nagy valózuínűséggel + 1 évig fog oviba járni. azon felül, hogy késik egy évet, még vissazfogom, így majd 8 évesen megy suliba. Épp az izgágasága miatt. De addigra szépen fog beszélni, már sokat fejlődöt, mióta logonéni is foglalkozik vele.


A bambino könyvek nagyon nagyon jók, lassan megvan minden rész, a hozzá való kockákkal, az is lökött a gyereken, csak ajánlani tudom. Van magyar változatban, csak keresni kell. Van még egy játékos könyv, ami nagyon sokat segít, segített, a címe: Logico primo, ha érdekel benneteket a naplómba belinkelem az oldal címét.

Na, röviden ennyit. :)

2009. márc. 13. 16:54
Rolcsi szeptemberbe megy öviba,most még bölcsis,de sokat nem jár. Szereti a bölcsit,de most nem akar menni,mert elszokott.
2009. márc. 13. 16:52
Hollandiába már ilyen hamar iskolásak a gyerköcök?
2009. márc. 13. 16:51
Midas hollandul beszél? Melyik megy neki jobban?
2009. márc. 13. 16:50

Sziasztok+

Ma voltunk meginnt a logopédusnál. Eddig anyósommal járt,mert velem nem maradt meg egy helyen,izgett mozgott. Most anyósom nem ért rá igy velem jött. Mondta is a logopédus hogy ennyi szót még nem mondott. Mostantól meginnt velem fog járni heti 2x megyünk. Most az lenne a lényeg hogy meg tudjon ülni,mert csak izeg mozog. Itthon azért le lehet kötni,de a fö eleme a mozgás.

2009. márc. 13. 10:13

Sziasztok!


Én is itt vagyok.

Ildikó, az én kisfiam 4,5 éves, Midasnak hívják, és az apukája holland, ezért kétnyelvü nevelésben részesül :) Ja és õ az idõsebbik a két gyermekecském közül.


A Bambinót nem tudom hol fejlesztették ki, de szerintem rengeteg országban használják. Mo-n is kapható, én buzáskatától hallottam róla elõször. Meg is akartam rendelni egy magyar oldalról, de akkor épp nem volt nekik, úgyhogy annyiban hagytam. Utána láttam, hogy itt Hollandiában is van, de elég drága sajnos. Most viszont megrendeltem, remélem nemsokára jön is. Ma reggel is játszottunk vele az iskolában, szerintem nagyon jó.


Kata, köszönöm, mindjárt nézem.

2009. márc. 13. 08:34

Szia.Nekem Mátém van aki "nembeszélős" és májusban lesz 5éves.

Festeni nekem is imádnak,de az olyan vizes annyira nem kötötte le őket,inkább az igazi festékkel festhető,csak birjak takaritani utánna:))

2009. márc. 12. 20:48

sziasztok!

ma nagyon el vagytok veszve.

gyerekekröl meséltek? mennyi idösek?

ma vettem Rolcsinak olyan foglalkoztatót ahol csak sima vizes ecsettel kell a képet festeni és szines lett. nagyon élvezte és lekötötte,tettszett neki hogy festhet.

2009. márc. 12. 09:10
a bambinó nem magyar? én németet láttam
2009. márc. 12. 08:59
én a Bambibóról még nem hallottam,de megnézem.
2009. márc. 12. 08:58
nekem Rolcsi csak irkafirkál rajzolfesteni még nem próbáltunk. a kirakós játékokat szereti,amiket be kell illeszteni a helyükre.
2009. márc. 12. 08:57
a naplómba belinkelem. Most, mert elfelejtem. :)
2009. márc. 12. 08:55

sziasztok!

az az oldal engem is érdekelne.

nektek mennyi isösek a gyerköcök?

711. kaaskopje (válaszként erre: 710. - 754c7e07c3)
2009. márc. 11. 11:17

Nekem is kéne takarítani...


Belinkelnéd ezt az oldalt?


Azt nem írtam elõbb, hogy úgy néz ki hamarosan indítanak az iskolában egy jelbeszéd tanfolyamot a szülõknek. A logopédus azt mondta, hogy nekünk mindenképp ajánlja, mivel Midas elég nehézkesen kommunikál. De ez még nem biztos, attól függ, hogy sikerül e idõpontot egyeztetni. Minden esetre jó lenne.

710. 754c7e07c3 (válaszként erre: 709. - Kaaskopje)
2009. márc. 11. 11:09

Örülök Midas sikereinek. :)

Találtam egy oldalt, ahol a beszédhez használt könyveket lehet rendelni, kifjezetten gyerekre szabottan. (vagyis problémára, de úgy nem olyan jól hangzik. :D) majd mesélek én is a gyerekről, de épp takarítok. nem látszik? :D

2009. márc. 11. 11:06

Sziasztok lányok!


Jó, hogy újra éledt a topic :) Látom Jutka te is visszatértél :) Hogy vannak a gyerkõcök?


Midas már elég jól beszél, sokat nõtt a szókincse és rengeteget karattyol :) Többször mesélték a tanítónénik, hogy evés közben nem gyõzik neki mondani, hogy fogja már be egy kicsit a száját és evésre is használja :)) Mindemellett azért még nagy szüksége van logopédusra is. Szerencsére most már újra van logopédus a suliban, úgyhogy heti két alkalommal foglalkozik vele.


Ildikó, én nagyon sokat olvasok a gyerekeknek, énekelgetünk is. Ezen kívül játszunk pl. memory-val, kártyajátékokkal, ez is jó alkalom a beszélgetésre. És tegnap végre megrendeltem a Bambinót. Az iskolában is van nekik, és kipróbáltam párszor Midasszal és nagyon szereti. Most egy akció keretében meg lehet rendelni az egész sorozatot valamivel olcsóbban és még egy ajándék 'zseb' Bambino Locót (otthon Bambino Lük, ugye?) is adnak hozzá, amit pl. utazás közben lehet használni. Ja és festeni, rajzolni is szoktunk :)


Rajzolással hogy állnak a gyerekek? Midas már rajzol emberkéket. Illetve fõleg fejeket :) Meg autót is tud :))

708. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 706. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 10. 11:50
Én logopédus által ajánlott könyvekböl játszok vele,azok amikböl ott fejlesztik őket.
2009. márc. 10. 11:35

Sokat meséltek mondókáztok,és valamilyen foglalkoztató füzet vagy könyvet használtok?

Köszi a választ Ildi

2009. márc. 10. 11:34

sziasztok!

Ti milyen feladatot szoktatok csinálni a kicsikkel?

705. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 700. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 10. 07:29
Nem is tudod mennyire szerencsés vagy a logopédus miatt!!
704. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 701. - Gerna)
2009. márc. 10. 07:28

Gerna,a logopédust még teljesen nem viszont megigérték,és úgy néz ki alakul.A sima fejlesztőpedagógus már tegnap foglalkozott vele és a logopédus is fog heti kétszer ezt még szervezik,de tényleg szervezik nemcsak mondják...ráadásul az oviban ami még soha nem volt a városunk történelmében:DD


Tudod hogy két és fél éves kora óta veszekszek,szerintem megunták lassan:))De lehet hogy a jegyző és az ombudsmann emlegetése lett ilyen hatással:))Rajtatok kivül erre biztatott a Megyei szerv logopédusa is,hogy ezekhez menjek illetve kulturáltan de "fenyegetőzzek" picit mert a szakvéleménnyel kötelesek először ezeket a gyerekeket ellátni,aztán a "sima pöszéket" hogy úgy mondjam....



Ezért is nem értem miért ódzkodnak a szülők elvinni logopédushoz a gyereket vagy egy hallásvizsgálatra stb,vagy akár pszichológushoz,mondván "nem hülye az én gyerekem miért küldik oda"


Azt mondták az önkormányzatnál is hogy legtöbb szülő bele szokott nyugodni hogy majd szolnak neki egyszer és ritkán többhetente egyszer behívják és vár türelmesen.....

703. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 702. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 10. 07:22
Eröltetni,erőszakkal javitgatni stb azt tényleg nem....Azt főként nem amit sokan ajánlanak hogy "csinálj ugy mintha nem értenéd akkor majd kimondja"...de ügyesen fejleszteni játékosan hogy észre sem veszi hogy ez "tanulás" bizony lehet és szerintem kell is
2009. márc. 9. 21:21

sziasztok!

Márpedig igy tanulta,ez nagyon meg is ragadt az emlékezetébe. Magánügy és nem szabad eröltetni.

701. gerna (válaszként erre: 700. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 9. 20:02

A beszéd magánügy? ezt nem hiszem, hogy így tanulta... a beszéd a kommunikáció eszköze, és mint tudjuk, a kommunikáció hiánya IS kommunikáció.



Jut*ka hogy érted el a fejlesztést, ilyen ügyesen?

2009. márc. 9. 19:37

Sziasztok!

Annyira jó hogy itt vagytok és biztattok. Mondjuk azt mondja a logopédusunk is hogy mindene meg van hogy beszéljen. Csak én eleve türelmetlen vagyok. Anyum azt mondja hogy ö úgy tanulta hogy a beszéd magánügy,nem szabad eröltetni.

Nekem annyiból jó hogy a logopédusért nem kell harcolnom,foglalkozik vele egy ismeröse,volt kollégája anyumnak.Ebböl szerencsések vagyunk.

699. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 698. - 754c7e07c3)
2009. márc. 9. 18:29
Köszönöm:)
698. 754c7e07c3 (válaszként erre: 697. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 9. 18:25
Ezzel nagyon egyetértek.
697. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 696. - 754c7e07c3)
2009. márc. 9. 18:14

Örülök hogy ujra fent van a fórumunk....


Másrészt közölnivalóm lenne itt:))


Naszóval.....legtöbb gyerek ha későn is esetleg de simán megtanul beszélni...van sok aki pár hét alatt hipp hopp szuperül karattyol.....előtte meg némasági fogadalma volt:))


Viszont van akinek várnak türelmesen,várnak aztán mégsem vagy ha beszél halandzsál és nem jó irányba fejlődik.....


legtöbb helyen iszonyat hosszú a várólista Nevelési tanácsadók,szakemberek stb terén....Ha két és fél,3éves korban a szülő szerint valami nem stimmel érdemes megnézetni ha a gyerekorvos,védőnő,ismerősök,barátok,nagyokosok,kisokosok,hoxások és nemhoxások és többnyire azok akinek jol beszél a gyereke azt mondják is hogy várj még nem kell....egy efféle vizsgálat nem törés a gyereknek mert barátságos játékos környezetben szülővel együtt megnézik miböl milyen szinten áll saját magához képest ill kizárják az esetleges hallás vagy neurológiai gondot stb.....szóval nem hiszem hogy veszitene bárki egy ilyen vizsgálattal ha

3 évesen még nem beszél a gyerek....



Mi biztos azért gondoljuk igy páran mert évekig leráztak bennünket,és nem minden gyerekkel van probléma aki későn kezd beszélni...a többség egyszerüen lusta és kész......de anyák...ne hagyjuk annyiban ha mégsem!!

696. 754c7e07c3 (válaszként erre: 695. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 9. 18:06
Megoldod. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook