Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. márc. 28. 11:21

sziasztok!

NAGYON EL VAGYTOK VESZVE. rOLCSI EGYRE TÖBB MINDENT MOND. EDDIG HA MUTATTAM NEKI KÉPET NEM MONDTA KIT LÁT RAJT,CSAK UTÁNUNK ISMÉTELTE. mOST MÁR MONDJA HOGY KIT LÁT RAJTA.

MOST IS BETEGEK VAGYUNK,NEM TUD ENNI CSAK PUDINGFÉLÉKET ÉS INNI. NAGYON NAGY A MANDULÁJA ÉS MEGINNT BE VAN GYULLADVA ÉS FÁJ A NYELÖCSÖVE IS.

REMÉLEM ITT MINDEN LURKÓ JÓL VAN ÉS PERTSZE A SZÜLEI IS.

2009. márc. 26. 10:06
Sziasztok :) Az én kislányom 3éves, és valami oknál fogva, nem ugy beszél mint a korabeliek, megérteti magát, de valamiért nem ugy formálja a szavakat, mondatokat még nemtud alkotni, bár 10 ig elszámol, de például ha mesét olvasok, vagy versikét, mondókát, azt nemtudja megjegyezni. . és ahogy elnézem már 2 évesen a legtöbb gyermek tisztán, érthetően beszél a 3 évesek pedig verset szavalnak. nagyon félek, hogy valami baja van, és ezért nemfogékony a beszédre, nemtudom mittegyek, vannak készség és beszéd fejlesztő programok?ami felkeltené a kislány érdeklődését. . vagy mittegyek, mit javasoltok?mert már kisagyban elért a "mért"korszakához is, de mégsem érteni mit akar mondani :(aki át esett hasonlókon, örömmel veszem a tanácsát :) köszönöm előre is!további szép napot az it fórumozóknak!
753. kaaskopje (válaszként erre: 748. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 21. 17:44
Jutka, jól mondod. Midasnak beszédértési problémái is vannak, meg figyelmi problémái (nagyon sokszor többször is szólni kell neki, hogy egyáltalán figyeljen rád, néha nagyon nehéz megragadni a figyelmét), gondolom emiatt gondolja a logopédus, hogy még ha Midas maga nem is használja a jeleket, segítene, ha legalább mi használnánk, ha beszélünk vele. Azért valamennyit még tudok, talán emlékeztek, hogy annak idején az ovijában jártam jelbeszéd tanfolyamra.
752. kaaskopje (válaszként erre: 744. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 21. 17:37
Lehet az én lányomnak is ilyet kéne venni, mert õ is mindig csak vízzel 'fest', hiába van elõtte a festék :)
751. kaaskopje (válaszként erre: 741. - 7c0208f598)
2009. márc. 21. 17:35
Jobb elõbb, mint késõbb ;)
2009. márc. 21. 16:21
A pizzás csigára kéne szavazni.
2009. márc. 21. 16:21

Sziasztok!

Van egy barátnöm aki benevezett a Nagy kenyérsütésre. Szavazatokat kell rá adni. Ha megtennétek hogy adtok rá egy szavazatot. Itt lehet szavazni:desszert.eu Az elsö magyar...

Köszi Ildi

748. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 746. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 21. 13:55
nem tudom konkrétan csak sejtem,van akinek beszédértési gondjai is vannak a mi gondjainkor túl,úgy gondolom náluk jó lehet ...de lehet nincs igazam...viszont valamiért engem érdekel de még nem néztem utánna hol lehet és hogyan megtanulni.
747. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 744. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 21. 13:53

Nálunk meg az igazival való maszatolás menőbb a sima vizes átázott mert túlnyomták vizzel aztán átfogta a másik oldalt is és nem lett annyira szép....csak győzzek takaritani utánnuk:))


amúgy mindegy melyket szereti lényeg hogy kedvvel csinálja!

2009. márc. 21. 13:52
Miért kell jelbeszéddel beszélni a gyerekkel?
745. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 743. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 21. 13:52
:)lehet nem rossz szándékbol irta legalábbis gondolom....csak érzékeny vagyok erre és kész:((
2009. márc. 21. 13:51
Én vettem meginnt rolcsinak olyan kifestöt amihez csak viz kell,azt élvezi. az igazi festéket is próbáltam,de az nem érdekli. csak a sima vizbe rakja az ecsetet.
2009. márc. 21. 13:50
Jutka nem foglalkozunk a poénkodó beszólókkal.
742. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 741. - 7c0208f598)
2009. márc. 21. 11:13
Az lehet,de mivel erre érzékeny vagyok ez nem volt poénos nekem...bocsánat :(
2009. márc. 21. 10:43
jobb később,mint soha.
2009. márc. 20. 21:29

sziasztok!

Jutka igazad van és ne is add fel!!!!!!!! én biztos mulya lennék,konnyen le tudnának rázni. én valójában nem is érezhetem ezt a harcot,mert nekünk van logopédusunk.

Te nagyon ügyí vagy!

739. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 737. - Kaaskopje)
2009. márc. 20. 15:49

jaj de rossz az az időpontdolog:((

Engem gyerek gondjátol függetlenül nagyon érdekel a jelbeszéd,jó dolog lehet,hátha el tudnál menni:(


Az a baj tudod nálunk hogy nem értik én mit akarok,azthiszik csak kekeckedek,pedig jó lenne mindenkinek:(Fel nem adom csak már utálom hogy utálnak és a logopédus félrefordul ha meglát az utcán....az fáj:(

Soha nem közelitettem durván,kulturált maradtam azthiszem mindíg csak nem tudtak kirugni:)Mostmár fel nem adom,nagyon bizok benne mert már nagyon igérgetik és nem tudják már sokáig tologatni a dolgot....mikor meghallották hogy a jegyzőhöz megyek a hivatalban valahogy azóta gyorsabb lett a dolog:D szóval hátha......



Ami még baj a nagy panaszáradatomban hogy azt hiszik szimplán pösze a gyerek,nem fogják fel hogy itt más dolog van:(emiatt a szülők sem értik mit akarok én,miért erősködök,legyintenek hogy jaaa,az enyém is pösze volt mégis megtanult meg hogy majd elkezd jol beszélni várjak még:((


Kicsit az emberek fejét kellene heyrebillenteni:((


bocsi csak ez most kijött belőlem:)

2009. márc. 20. 15:12

sziasztok!


mi már hála jól vagyunk,csak kedden volt lázas aztán kialudta magát és azóta jól van Rolcsi.pár napja éjszaka is felkell ha pisilnie kell,de csak a bili.Próbáltam állva pisiltetni,de csak bili és ülve.

Ma voltunk a védönönél és mondta hogy vigyük Rolcsit a neurológiára ha küldték,de szerinte csak tulzottan értjük és kiszolgáljuk már pici kora óta.Azért már egyre több szót mond utánunk,amit két hónappal ezelött még nem tett.

737. kaaskopje (válaszként erre: 734. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 20. 10:12

Jutka, olvastam a naplódat, sajnálom, hogy még mindig ilyen szélmalomharcot kell vívnod :( Én biztosan nem lennék ilyen kitartó...


Én tegnap kaptam egy mailt az iskolától, hogy mehetnék jelbeszédtanfolyamra (a logopédus szerint Midasnak jót tenne, ha itthon is kommunikálnánk vele jelbeszéddel is), de olyan rossz idõpontban van, hogy azt hiszem nem fogok tudni elmenni.

736. kaaskopje (válaszként erre: 731. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 20. 10:02
Az én fiam a bilire nem volt hajlandó ráülni.
735. kaaskopje (válaszként erre: 730. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 20. 10:01

Sziasztok!


Szegény Rolcsi, jobbulást neki!

2009. márc. 19. 19:49
előrehozom már a fórumot:)
2009. márc. 17. 16:13
a naplója cime buzaskata,de ha a nevére klikkelsz majd az interaktivitásra,akkor ott kijön a naplója
2009. márc. 17. 15:18
Kata a naplód nem tudom hol kell megnézni.
2009. márc. 17. 15:17
Nálunk Rolcsi nem ül wc-re csak a bili. akár hova megyünk a bili jön velünk.
2009. márc. 17. 15:14

sziasztok!

Rolcsit ma vittem volna a bölcsibe,de meginnt beteg lett. Mandula gyulladása van neki,igy a logopédus is kimarad a héten. azért már elég sok szót mond,de csak ha kedve van neki. Pedig a bölcsi is biztos lenditene rajta ha tudna járni,de sajna amióta bölcsis szinte mindig beteg.

2009. márc. 16. 10:41

Sziasztok!


Ildikó, igen itt négy évesen kezdik az iskolát, de ne gondolj semmi komolyra, nagyjából egy magyar óvodai nagycsoportnak felel meg az itteni elsõ osztály. Pl. már ismerkednek a betükkel, de olvasni azért még nem tanulnak :)

Midas mindig is több mindent mondott hollandul. Amíg csak velem volt itthon, nem sok mindent mondott, mondhatni semmit. Aztán mikor elkezdett járni közösségbe egyre jobban ragadtak rá a holland szavak. A gyerekek nagyon sokat tanulnak egymástól :) De úgy vagyok vele, hogy az a lényeg, hogy beszéljen. A holland most amúgy is fontosabb neki, mint a magyar. Amúgy magyarul is megért mindent, szóval az alapok mindenképp megvannak. Késõbb majd biztosan fog magyarul is beszélni. Szerencsére van itt elég sok magyar ismerõs, tud majd gyakorolni :)


Én már nem nagyon emlékszem, hogy mikor kezdett el beszélni. Azt tudom, hogy majdnem három éves volt, mikor megcsinálták vele a teszteket az audiológiai központban, és a beszéddel kapcsolatos feladatokban messze átlagon alul teljesített... A vizsgálat elõtt ki kellett töltenem egy papírt, amin felsoroltak egy csomó szót, be kellett jelölnöm azokat, amiket már mond, és valami 5-6 szót tudtam csak bejelölni. Ahoz képest most gyönyörüen beszél :)


Kata, képzeld, mint kiderült annak idején a férjemék is játszottak a Bambinóval :) Anyósom mondta, hogy nekik is volt annak idején, de sajnos odaadták valakinek :( Minden esetre nagyon áradozott róla õ is :)


Lányok, van valami tippetek hogy bírjam rá Midast, hogy a wc-be végezze a nagydolgát? Egyszerüen nem akarja... A pisilés simán megy, most már éjszaka is gyakran felébred, hogy kell neki, de a kaki egyszerüen nem megy :(

728. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 725. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 16. 05:46
Igazán Mátém 3 évesen nem sok mindent mondott...mindent megértett akkor is,de még nem nagyon kezdett el beszélni,viszont még nem is ment el a rosszabbik irányba szóval még nem halandzsált....azt kb 3 és fél évesen kezdte:(3 évesen volt az apa,anya érthető azon kivül nem sok minden...voltak babaszavai kutyára,malackára stb,de ennyiben kimerült.Viszont kiválóan meg tudta már akkor is értetni magát másokkal.
2009. márc. 15. 19:12

Szia Ildikó!


Igen, meg tudod nézni a naplóm. :) Csak tekerj le, azt hiszem ma zenenaplót készítettem. :D


Majd válaszolok mindenre, de a fórum elején Döme 3 éves volt, ha visszanézed, látod, miket mondott. Akkor sokat írtam erről.

2009. márc. 15. 15:21

sziasztok!

látom ma nagyon elfoglalt mindenki.

Én most épp tanulgattam Rolcsi a mamánál van Ferivel. Nem sokára haza is érnek. Rolcsi egyre több szót mond utánunk,egyre ügyibb.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook