Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


5. ZITA9770 (válaszként erre: 4. - ZITA9770)
2007. márc. 4. 13:14
bocsi:fiam
4. ZITA9770 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 4. 13:13
SZIA.Ne aggódj az én nagyobbik fia 4 éves múlt februárban,de csak 3-4 hónapja beszél folyamatosan amióta oviba jár.Ott nagyon sok mindent megtanult amit tőlem és az apjától meg a nővérétől nem volt hajlandó megtanulni.Most már az a gondom hogy állandóan beszél,be nem áll a szája.Te is leszel még így:))))
3. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2007. márc. 4. 12:50
Tudom én,és nem is szeretem az összehasonlításokat,nekem a 2 fiam szinte mindenben különböző,A nagy hamar beszélt és csak 15hónaposan kezdett járni pl.de azért már mégis mondhatna valami értelmeset.Kedvencei az anya,apa,eznemjó,mondja a pipi-kakát,de szinte ez minden ami tényleges szó.Bízok benne hogy lassacskán elkezd beszélni.Szóval próbálok én nem aggódni,de hát azért vagyunk édesanyák,hogy mindíg aggódjunk vmi miatt...:-))
2007. márc. 4. 12:41

Igaz, hogy az én kisfiam 15 hónapos, de ő se nagyon akar beszélni. A kezdeti fellángolásának eredménye volt kb. 8-10 értelmes szó, ami három hónapja volt. Most visszaesett a fejlődése, és a szókincse mindössze kb. 3-4 szó... Egyszerűen hiába tanítom neki a szavakat, gyakran mondok neki verseket, mondókákat, de nem érdekli, elszalad. Még azt sem hajlandó kimondani, hogy anya. Egyfolytában halandzsázik.

Azt mondják, hogy ráér, majd megtanulja.

Szerintem neked sem kéne aggódnod. Biztosan nem törvényszerű, hogy a gyerek betölti a 3. életévét, és puff, beszélnie kell. Nem egyformák a gyerekek...

2007. márc. 4. 08:41
Kisebbik fiam májusban lesz 3éves.Mozgékony értelmes gyerek,koránál talán kicsit jobban is,viszont csak néhány szavas a szókincse.Mindent megért és megértet,közösségben,idegennek is el tudja magyarázni mit akar.Doktornő,gondozónő szerint ne aggódjak,3 éves korig nem probléma.Az idő viszont hamar közeledik,de pár kedvenc szaván kivül többet nem akar mondani.Sokat beszélünk hozzá,mesélünk,tesója locsifecsi,aki már 1,5évesen mondatokban beszélt.Talán ezért is aggódok emiatt.Szivesen vennék hozzászólást,tapasztalatokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook