Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghalt mára virradóra a macskám. Ég veled, Tücsök!❤️Repülj... fórum

Meghalt mára virradóra a macskám. Ég veled, Tücsök!❤️Repülj... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
dec. 13. 22:02
Ah, akarok egy macskát. Mintha kitépték volna a fél karomat tőből. :'(
dec. 13. 21:57
Pedig ezek csak síma házicicák. Semmi úri vér nem volt bennük.
dec. 13. 21:56
De egyébként minden macskám ilyen volt. Gyönyörűek, okosak. Mindbe volt vmi különleges. Ez kis pici volt. A kezembe elfért még így 7-8 évesen is.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Amaunet)
dec. 13. 21:55

Ki beszélt arról hogy elcsavargott? Egy szóval nem írtam. Itt halt meg a kertünkben. Az üstház alatt volt. :(

Sose ment messzire. Elmentem a boltba, vagy akárhova megvárt a házunk előtt. Jó macska volt. Kis kedves. Akkor is amikor én g*ci voltam hozzá. Hiányozni fog.

65. 80ASIQ (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 21:44
A teljes igazságot szerintem sosem fogjuk megtudni.
64. Amaunet (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 21:43
Az enyémek is szabadon élnek, de eszük ágában sincs elcsavarogni.
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - 80ASIQ)
dec. 13. 21:40

Pedig sok dolog van az életben ami megmagyarázhatatlan. Csak mivel nem látunk a dolgok mögé, nem is hiszünk benne. Az ember csak azt hiszi el amit lát.

Földhöz ragadtak vagyunk. Mint a gondolkodásmódunk is.

62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Amaunet)
dec. 13. 21:36

Hát gondolhatod hogy kaját az enyém is kapott. A szeretetről nem is beszélve. De nálam nem abban merül ki a szeretet hogy bezárom kalitkába azt akit szeretek.

Felesleges szócséplés már amit csináltok.

61. 80ASIQ (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 21:36

Hozzánk is jött egy macska februárban. Jó állapotban volt, de nagyon vad. Nem lehetett elzavarni! Nem akartuk, hogy itt maradjon, mert nekünk is volt/van két macskánk és azok féltek a jövevénytől. Mindent megpróbáltunk, hogy megszabaduljunk tőle. Meghirdettük, kinek hiányzik, nem hiányzott senkinek, aztán felajánlottuk, hogy vigyék, nem kellett senkinek! Állatmenhelyekkel beszéltünk, azt mondták, macskákat nem vesznek át. (Mondjuk, ezt talán nem is bántuk...) Arról szó sem lehetett, hogy vigyük el messzire és tegyük ki valahol... Szóval, megmaradt, itt van, etetjük. Míg a mi két eredeti macskánk bármikor bejöhet a melegre, őt nem engedjük, mert bepisil!! :( Azt hiszem az lesz, hogy majd őt is a padlásra zárjuk a mieinkkel, ott vannak meleg dolgok, rongyok, dobozok, minden. Egyelőre a színben alszik valahol, ott is el tudja megát vackolni. Szakasztott összetéveszthető a mi egyik macskánkkal, egy kis fehér folt az oldalán a különbség.


Lélekvándorlás? Inkább nem mint igen, bár zavarba ejtenek a parajelenségekkel foglalkozó beszámolók. Itt a Hoxán is lehet ilyeneket olvasni.

60. Amaunet (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 21:33
Mi a probléma azzal amit leírtam, megosztottam?
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Amaunet)
dec. 13. 21:32

A macskám és a kutyák kintiek. Hogy téged idézzelek. Mégis miről beszélünk? :D

Itt tényleg mindenki süle? :O

58. Amaunet (válaszként erre: 36. - Enissa)
dec. 13. 21:29

Teljesen egyetértek.

A macskáim és a kutya is kintiek.

A macskákés a kutya is, ha kint vagyok folyton mellettem (a lábam alatt) vannak. Lehet kinevetni, de folyamatosan beszélek velük. Szokják a hangom és szót is fogadnak, ha hívom őket.


Nem neked, csak úgy általában...

Az állatok szeretete nem az, hogy hagyod "szabadon élni", hanem az, ha biztonságot, ellátást és szeretetet adunk nekik. Mi vagyunk az életük központja. Nem szabad csalódást okoznunk nekik.

Nekem sokáig nem volt módom állatot tartani Bp-i lakásban. Mióta vidéken élek a reggeli első gondolatom és feladatom az állatok. És csak akkor van vége a napnak, ha ők is el vannak látva - nem csak táplálékkal, hanem játékkal, simogatással is.

57. 80ASIQ (válaszként erre: 54. - L.luiselotte)
dec. 13. 21:24
Annyi a különbség, hogy mi régiesen, parasztosan tartjuk a macskát. Ti meg úgy ahogy írod. Ahány ház annyi szokás, mondom, felőlem nyugodtan! Azt azért megjegyzem, ritkán látok pórázon macskát sétáltatni. Parasztosan tartani viszont mifelénk legalábbis általános. Egy különleges eset azért van: Egy hölgy mindenféle póráz nélkül sétáltatta a macskáját. Mostanában nem látom. Lehet, hogy már az a macska is már kiöregedett az életből. Egyszer megijedt egy kutyától és beugrott a szomszéd akkor lakatlan telkére. Hozzám csöngetett be a hölgy, hogy segítsek neki megtalálni a macskát. Át is mentünk a szomszédba, meg is lett szegény, hála Istennek!
56. 80ASIQ (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 21:16
Hogy mit csinál? Romlik az állapota. Nyilván egyszer mégiscsak elpusztulna.
dec. 13. 20:53
Egyebkent pont akkor jött ez a pici, amikor az előző macskam elment. Rá két-három napra. Olyan pici volt hogy alig látszott ki a fűből. Csak a nagy gombszemei világítottak. Hisztek a lélekvándorlásban?
54. l.luiselotte (válaszként erre: 43. - 80ASIQ)
dec. 13. 20:49

Nem emeletes házban, hanem ( nagy ) kertes családi házban lakunk. Naponta legalább másfél órát sétáltatjuk pórázon, sokat foglalkozunk vele, ezt a macska is szereti. Hanem ha ő választja meg póráz nélkül az útvonalat, kiszökik, azt veszélyesnek találom, mert volt rá példa, hogy 6 napig nem jött haza ( kandúr ) . ( + forgalom, nagyváros, rengeteg elütött macskát látok )

Ma is sétáltunk volna, de egész nap szakadt az eső, gondolom ezért is volt olyan kiállhatatlan, nyávogós ,ideges )

dec. 13. 20:48
Részemről is befejezve a téma. Ez itt ki is hunyt. Azért gyújtok egy gyertyát a "halott gyerekemnek", hátha a lelke vissszatalál hozzám.
52. timycat (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 20:42
Badarságra milyen választ vársz?
dec. 13. 20:38
Ez nem egeszségügy ami itt van. Csak annak látszik. De erről nem is igazán az orvosok tehetnek.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Timycat)
dec. 13. 20:35
Jajj Timike, miért nagyítod fel a dolgokat? Én nem erről beszéltem. Bár ott se nagyon hagyjak se meghalni az embert, se élni. Nem tudom miért nem vezetik mar be az eutanáziát is annak a szerencsétlennek aki lobbizik érte?
49. timycat (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 20:31
Igazad van, szántsuk be az egészségügyet, védőoltást, antibiotikumot és hasonló huncutságokat felejtsük el mindörökre, a természet tegye csak a dolgát. Hát kik vagyunk mi?
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Timycat)
dec. 13. 20:01
Emberek is meghalnak. Normalis dolog. A természet teszi a dolgát. Miért kell az embernek mindenbe beleavatkoznia? Kik vagyunk mik hogy döntsünk életekről?
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - 80ASIQ)
dec. 13. 20:00
Hanem mit csinál? Jézusom, asszem most lett elég. Mindenki tartsa úgy az állatát ahogy akarja. Lesz*rom. Nem voltam felelős gazdi, de legalabb egy élményekkel teli élet jutott a macskámnak.
46. timycat (válaszként erre: 43. - 80ASIQ)
dec. 13. 19:58
Anyám falu szélén zárja a macskáit. Persze ehhez az kellett, hogy a kedvenc napokig nem ért haza és a háztól baromi messze meglátta döglődni a főút szélén, valószínűleg róka űzte és marta meg (rendes, pénzes falu nincs kóbor kutya). Anyám összeszedte a macskát, orvos kikezelte, macska azóta lakat alatt.
45. 80ASIQ (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 19:55
Nem pusztul el szegény...
44. timycat (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 19:54

Házban tartott macskák olyan csodásan el tudnak bújni hogy hihetetlen.


Azon gondolkodtál már, hogy mi van ha megsérül és azon múlik az élete, hogy te nem találtad meg a nagy szabadságában addig amíg megmenthető lenne állatorvos segítségével?

43. 80ASIQ (válaszként erre: 38. - L.luiselotte)
dec. 13. 19:54

Örök téma és veszekedés, hogy egy macskát ki lehet-e engedni vagy sem. Én vidéken, kis forgalmú utcában lakom, itt még olyat nem hallottam, hogy valaki zárva tartaná a macskáját!

Nagy városban, emeletes házban én nem tartanák macskát, szerintem eleve nem oda való. De felőlem, mindenki csináljon amit akar!

42. timycat (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 19:52

Sajnálom a cicát!


De igaza van a többieknek. Nálunk kijárhatnak a macskák az udvarra, macskabiztos az udvar, de volt már köztük nem egy szabaduló művész, ezért figyelünk rájuk kint is, akadályozva a szökést illetve hogy a szomszéd macska se inzultálja őket ha betéved.


Állatok és a szabadság vágy... A tanyán a kutyák imádják a kenneljeiket, mindenkinek meg van a sajátja, mert biztonságot ad nekik. Napközben ellófrálnak a tanyán, de enni, aludni a kennelekbe járnak be.

Nem engedjük a kutyákat se szabadon, ahogy a lovakat se, birkákat se. Nekik a kerítés a biztonság, az ismert hely, ha egyedül, gazda nélkül kikeverednének az pánikot okoz náluk és nem hiszem hogy örömmel rohangásznának a főúton az autók között.

dec. 13. 19:47
Egyébként azon még nem gondolkodtatok miért bújdosik el az állat a halála előtt? A 4 fal között hol fog elbújni ha érzi itt a vég?
dec. 13. 19:43

* bízd magad. Hülye vagyok. Bízd őt a természetre. Hogy kegyes lesz hozzá. Nem minden macskám halt meg idő előtt.

Ez a kis tücsök eddig ciripelt. Lehet unta már az életét. 😏

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook