Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghalt mára virradóra a macskám. Ég veled, Tücsök!❤️Repülj... fórum

Meghalt mára virradóra a macskám. Ég veled, Tücsök!❤️Repülj... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - L.luiselotte)
dec. 13. 19:40

Látod. A macskad választott, te viszont nem akarod magadba fogadni a döntését. Hagyjuk már ezt a felelős gazdi kifejezést. Idejétmúlt baromság, amit a nagy állatvédők hangoztatnak mindenhol. A macska öntörvényű állat. A kevéssel is beéri. Mint ahogy a legtöbb állat.

Adj neki szeretet, adj neki kaját, aztán bízd magad a természetre.

Persze panelben másképp működnek a dolgok. Aláírom. De én panelben amúgy se tartanék semmit. Max ékszerteknőst. Már csak a szomszédok miatt se.

38. l.luiselotte (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 19:15

Nem akarok kötözködni, de más a véleményem. A mi cicánk legyen inkább korlátok közé szoritott kis házikedvenc, még sok - sok ideig, minthogy egy forgalmas nagyvárosban a veszélyes szabadságát élvezze, max pár hétig vagy hónapig

.

Most éppen aktuális nálunk is ez a téma, mert egy pár nappal ezelőtti szökése miatt nem engedjük ki, és úgy vi-

selkedik, mint aki megveszett ( veri az ajtókat, morog szaladgál )

37. 80ASIQ (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 19:08
Én is ezzel értek egyet.
36. Enissa (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 18:36

Mivel felelős gazdi vagyok, elég a visszacsatolásuk.

Van folyosó a lakásomhoz, szeretnek kint lenni, de csak addig, amíg nyitva az ajtó, hogy lássanak, amint becsukom, már jönnének be a lakásba, mert jobban szeretnek, mint a szabadságukat.

A kutyus órákat sétál naponta, ahol tudom elengedem, védett szakaszokon, ahol sem magában , sem másban nem tehet kárt. Pl. nem tud kirohanni egy gépkocsi elé, veszélyeztetve, embert, s önmagát. A cica is jön a telekre is, de mindig a nyomomban van.

Van 130 m2 mozgásterük a lakásban + a folyosó, a kutya a lábamnál fekszik, a cica meg az ölemben ül. Nekik ez a boldogság, elfajzott állatok.

Nagyon más a véleményünk a felelős tartásról, mindenkinek, amihez szokott. Neked a nagy szabadság a megfelelő, nekem meg az értük, az épségükért érzett felelősség, hiszen ezek nem vadállatok, hanem háziasítottak.

35. Regin_a (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 18:30

Az állat nem hülye, ne hibáztasd magad

Tapasztaltam milyen házikedvencet elveszteni

Most kertes ház, de újból nem vállaltam be egy állatot sem, pedig egy öreg kutya macsek elférne

dec. 13. 18:11
Ők nem játékszerek. Plüssmackók meg plüssnyuszik. Az élethez kell neki a szabadság, a vadászat öröme, a friss levegő. Mindaz ami a szabadságot jelenti. Mert ha ez nincs meg, szerintem vmi elveszik örökre a lelkükből. Csak egy korlátok közé szorított kis házikedvenc lesz.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Enissa)
dec. 13. 18:02
Megkérdezted tőlük mit szeretnenek jobban? Az én macskam valaszthatott. Neha beengedtem, de kajálás után úgy sipircelt kifele mint a fittyfene. Ha nem engedem ki, szétszedte volna az ajtót is szerintem.
dec. 13. 17:59
Meg egyébként is ilyen akkor is megtörténhet ha csak 5-10 percre engeded ki az állatod a lakásból. Szerintem hagyjuk is. Másképp gondolkodunk dolgokról. Nekem a szabadsag az első. Te korlátolt vagy. Mint az ahogy az állatok nem. Mert ők tudnak élni a szabadságukkal. Már amelyiket nem rakják elfekvőbe, hogy aztan 30-40 évig a rácsokat nézze. Meg az embereket akik megbámulják nap mint nap. Aztán dobnak nekik egy kockacukrot.
31. Enissa (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 17:58

Volt és van is cicám és kutyám is.

Előző cica 18 évet élt, a mostani 14 éves. A kutyusom 9 éves, "sanyarú" sorsuk van nagyon.

Értem én, hogy fáj, de engem meg dühít, mert számomra olyan, mintha szabadnak szeretnénk tudni az 1 éves gyereket és nyitva hagyom előtte a kaput. Olyan felelőtlen szeretet ez.

30. Enissa (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 17:54

Nem vág a földhöz, hogy nem szeretsz. Majd húzok egy strigulát.

Ha szabadnak hagytad, akkor meg kár itt sírni, adni a sajgószívű gazdit. Aki ennyire felelős csak, annak benne van a pakliban, hogy rövid ideig él az állatkája.

Az állatkertek tudod mennyi fajt mentettek meg, hogy visszaengedjék a természetbe a kihaló állatokat?

dec. 13. 17:50
Elment. Ennyi volt neki megírva. De azt gondolom megkapott mindent amit lehetett. Most mar egy masik dimenzióban jár. Majd lesz másik, aztán kiheverem. De ez mind egy törött darab a szívedből.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Enissa)
dec. 13. 17:47

Nem szeretlek. Mondtam már. ;)

Nem érdekel mit mondasz. Az állatok szabadnak születnek. Mint ahogy az ember is. Nem fogom 4 fal közé zárni csak azért hogy meghosszabbítsam az életét. Utálom az állatkerteket is. A cirkuszt meg főleg.

27. Enissa (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
dec. 13. 17:34

Vagy a gazdira, aki hagyta szabadon kószálni?

Minden kinti cicának egy bajuszszálon múlik az élete, amelyik kint van, méreg ősszel az egerek, patkányok ellen, kutyák, autók, stb.

Én nem adtam kukoricát, mert sajnálom nagyon a cicát, a gazdát is, a cicát jobban, mert ő csak ment az ösztöne után. :/

dec. 13. 17:17
Sajnálom. :(
25. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 16:06
Drága kis lelke nyugodjon békében!
dec. 13. 15:58
Sajnálom :(
23. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - Myra)
dec. 13. 15:36
Mielőbbi jobbulást kívánok a cicádnak! 🍀🍀🍀
22. Csicsi25 (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
dec. 13. 15:33

Szerintem vannak, akik nem olvasnak, csak nyomnak.

Erre a vallomásra én nem nyomtam semmit - mert nem lehet. Erre csak azt lehetne, hogy sajnálom, de olyan lehetőség nincs :(

21. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - Myra)
dec. 13. 15:21
Te viszont még elviheted dokihoz.
20. 80ASIQ (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 15:21
Ahogy gondolod. Feltámasztani már valóban nem lehet. Valahogy én is úgy vagyok vele, hogy hirtelen nekem sem kellene másik állat pótlásként. Van aki ezt másképpen gondolja. Azt szoktam mondani, az állat is ember. (Annak tekintem, sőt többnek!)
19. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 14:54

Sajnálom nagyon. Több cicám is halt már meg, mindég a legszebbek. Tudom mit érzel.

Ne add fel. Tavasszal szerezz új cicát, neki lehetőség, neked boldogság lesz !

18. Myra
dec. 13. 14:52
Kár volt olvasnom, sajnálom a cicádat, de az most az enyémnek is van valami baja, tegnap se enni se inni nem akart. Pár napja már láttam hogy nem iszik és enni is csak immel ámmal , adtam neki szőrgombóc oldót. Utána evett jól, tegnap megint nem akart. Adtam neki natur aloe vera gélt, szőlőcukros vizet, éjjel evett , 3/4-ét annak amit szokott, ma ismét ugyan ezt, este megint kap es este kap enni is. Rossz hatással lett rám amit írtál.
17. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 13:48
Sajnálom nagyon😒
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 80ASIQ)
dec. 13. 13:48
Nem kell már ide állatorvos. Elment, ennyi. Egy darabig biztos nem lesz semmi állatom, az is biztos. Poloska. Vagy sün, maximum.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
dec. 13. 13:46
Nem számít, nem is kellett volna kiírni. De most tényleg úgy érzem, felgyújtanék valamit. Mert csak potyognak a könnyeim. De kösz mindenkinek az együttérző szavakat.
14. vigyefene (válaszként erre: 12. - 80ASIQ)
dec. 13. 13:45
Az enyémet azt hiszem rókák ölték meg.
13. 80ASIQ (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
dec. 13. 13:45
Mindig van valaki akinél van néhány szem felesleges kukorica. :D Vagy nem ért egyet azzal, hogy ez a dolog vallomásban szerepel. Hogy miért nem, ezt ő tudja...
12. 80ASIQ
dec. 13. 13:43

Állatorvos esetleg boncolással megállapíthatná a halál okát. Valami nem észrevett betegségre gyanakszom, de amúgy nem tudom... Sajnálom!

Apropó! Mérgezés nem lehet? Elcsavargott valamelyik szomszédba... Vagy a kutyák? Nem tudom...

dec. 13. 13:38
Én is sajnálom, és nem értem, hogy egy ilyen vallomásra ki az a megátalkodott, aki kukoricát ad. Ennyire haragszik a macskákra?
dec. 13. 13:33
Sajnálom. Bármi legyen is az oka, nem lehet könnyű elfogadni, hogy hirtelen elment.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook