Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még mindig nem nagyon tudom elhelyezni a sclerosis... fórum

Még mindig nem nagyon tudom elhelyezni a sclerosis... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2022. ápr. 17. 03:06

Elég távolról fogom kezdeni, annyit tudok az SM-ről, mint más feltételezhetően az Én betegségemről, a skizofréniáról. A tudathasadás meg nem azt jelenti, hogy több énre szakadt a beteg elméje (mert az egy másik betegség: Az ötödik Sally), hanem azt, hogy elszakadt egymástól például az érzelmi és a gondolati világ, úgyhogy ha a mostani közlendőm sért, vagy nem veszi észre az érzékenységét, azért ez a magyarázat, amiért nem is kéne elnézést kérni, hiszen önhibámon kívül esik a dolog, de én richtig bocsánatot kérek előre, mert még reménykedem a gyógyulásban, merthogy ennek a betegségnek is az "örök jövő" az egyik tulajdonsága. :(

Fiatal koromban mondogatták nekem, hogy a világ nem fekete vagy fehér, azt már nem is említették, hogy tulajdonképpen szürke. Például "minden rosszban van valami ó is". És ha most a racionalitást, a matek logikáját rángatom elő, akkor minden jóban van valami rossz is. Szóval, ezt máshogy kell mondani. Valahogy így: a görögök óta tudjuk, ismerjük a drámát, mint műfajt, mint keretet az emberi gyarlóság és reménytelenség elmondásához. Jól ismert tragédiák százai vannak. Meg komédiák. Meg akár, és innentöl figyelni kell: tragikomédiák. Nézzük Molièretől A fösvényt, ami a definíciója szerint komédia, valamint Harpagon (aki a fösvény) az író szándékai szerint "... a pénzimádat legyőzi szerelmi érzéseit, felőrli gyerekeihez és a családjához fűződő érzelmeit is". Ez azonban már tragikus is, ha szeretjük az embereket, a sorstársainkat a Földön, akkor csak Bill Gates is válni volt kénytelen, Steve Jobs pedig glédába állíthatta volna a (világ) összes pénzét, akkor se találta volna meg a rák ellenszerét. A komédia tehát gyanús, hogy tragikomédia inkább, csak nem mutatják a tragédiát, csak éppen a mondanivalót kell megtekinteni, az hogy az ember mindig eltévelyedik, ritkaság a mennybe jutás.

És akkor egy kis Antigone, a tragédiák tragédiája, az alapmű jöjjön. Tudnivaló, hogy Kreón beleőrül fia és felesége elvesztésébe, mint egy olyan Happy End, ahol nem a pozitív hősök nyerik el a végső boldogságot, hanem a negatívak semmisülnek meg erkölcsileg (és az őrületben ez mindig ott fog Kreón szeme előtt lebegni), mintegy kárrömöt nyújtva a darab befogadójának, és mi ez ha nem komédia, merthogy ez nem létezik, Sztálin, Hitler, Rettegett Iván, de nem is kell magasra menni, bármely középkori uralkodónak és családjának köze volt a testvérgyilkosságokhoz, a rokonok eltevéséhez. Magyarán a zsarnoknak nincs lelkiismerete, vagy ha van, akkor meg az udvari bolond is megrökönyödik. Szóval tessék hahotázni, ha a tragédia bohózatba fullad. Szóval csak tragikomédia van, csak szürkeség van, és örömkönnyek vannak, és fekete humor van, és sírva vigad a magyar van, és minden rosszban van valami jó is van és egy jó szó is van (rá): ambivalencia van, minden egyes érzésünk kétértelműségtől terhes, hiszen ha megéreznéd a tökéletes jóságot vagy a perfect gonoszságot, akkor bizony nincs tovább, már meg is lehet akkor halni, s ha mégsem, s ha tovább létezünk e porhúvelyben ily betegen, akkor tudjuk mondani, hogy igen volt olyan érzésünk, ami vegytiszta tökéletes volt és ahhoz képest minden más és mostani világrend csakis rosszabb életet éltet velünk, tehát meg kellett volna halnunk még a felszálló ágban a tetejénél.

De nem halotti tort akarok ünnepelni, csak azt, hogy mikor az ember meglátja magában a tragédiájának a komikusságát, akkor tett valamit a lelki egészségéért, s ilyenkor szokott jönni a csoda, a testi rosszlét néha, néha kezd átcsapni jóllétbe.

Bizonyítékként adok egy linket, ahonnan le lehet tölteni egy daVinci ismeretterjesztő csatorna régi (2019) sorozatából egy részt, amiből "az éhezés utánzó étrend"-ről halhatunk, meg böjtről, nekünk különösen (SM) 41:53 (41. perc stb):


[link]


Azt kell hozzátennem még, hogy az a legjobb, ha a kezelőorvos is látta vagy olvasott róla, és semmiképp se nélküle csináljátok a diétát, hiszen lehetnek akár ellenjavallatok, akár olyan történések a diéta során, amire nem lehetett előre gondolni és esetleg így megkérdőjeleztetik az böjtprogram képességét a betegség kiszorításában.

S mielőtt még nekem esnétek, hogy milyen alja fickó vagyok, elárulom, hogy Édesapám 25 évvel ezelőtti "torbuliján" (provokálok) nem átallottam nevetni egyszer-kétszer valami máson és rettenetesen szégyeltem magam, mikor gyászpillanatomban eszembe jutott, hogy mikor sírni kéne örökkön örökké, akkor erre valami bárgyún hahotázok (is). Egyrészt szakavatott emberek el is mondják, hogy ezzel nincs semmi baj, ilyen az élet, másrészt ha belegondoltok, hogy mikor azt látjátok, hogy az elhunyt fiának olyan szomorúnak kéne lennie, hogy menten föl kéne akasztania magát, nos, ehelyett röhögni (néhol nevetni, esetleg mosolyogni, vagy tán komolykodni), akkor nektek is az jut eszetekbe a kötélről és tartozékairól, hogy nem jelentenek veszélyt ebben a pillanatban, és főként ezen a napon.

60. 55Judit (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2022. ápr. 4. 07:25
Ettől függetlenül ott volt a beszerzés lehetősége is.😀 Ha linket adunk erre figyelni kell. A fórumszabályzat szerint ez reklámnak minősül ami a kizárás veszélyét hordozza magában, és nem vitatéma. Helyedben én örülnék hogy valaki felhívta erre a figyelmedet.
2022. ápr. 4. 01:40
Istenem! Hogy még egy ilyen fórumon is egymásnak estek:(
58. michelle.r (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 21:51
A szórend is megér egy misét 🙃
57. michelle.r (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 21:49
Hagyd, teljesen érthető volt, amit írtál.
56. michelle.r (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2022. ápr. 3. 21:45
Nem a beszerzési forráshoz adtam linket, hanem egy SOTE-n végzett professzor előadásához, meg egy Fox NEWS riporthoz, ahol egy amerikai doki beszél úgy általában róla.
55. michelle.r (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 21:44
Szólíts, és jövök, mint az aranyhal 😘
2022. ápr. 3. 21:30
De én tanuljak meg rendesen írni. Komolyan beszarok (egybe)
2022. ápr. 3. 21:18
Állítólag tanár. Ezek szerint nem helyesírást tanít😀
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Törpilla)
2022. ápr. 3. 21:13

Figyu, kiscsillag, engedd már el a témát, nem kell nekem az üzenj neki fórumban is üzengetni. Inkább olvasgass a nem elváló igekötőkről.


"Ha nem tudsz fogalmazni rendesen és ki írni egy vallomást, ne nekem magyarázz! Tanulj meg előtte rendesen írni!"


Amúgy ez a szar nem gyógyítható. De égessd még magad nyugodtan.

2022. ápr. 3. 19:57

Még mindig nem nagyon tudom elhelyezni a sclerosis multiplexet a komolysági palettán. Van, hogy nevetségesnek, van, hogy siralmasnak tartom.


Őszintén ezt hogy kellett volna értelmezni szerinted? Van baj a fogalmazási készségeddel bőven! Úgyhogy inkább a gyógyulásodra koncentrálj mint az én megértési készségemre! Majd ha értelmesen írsz ki vallomást, értelmesen reagálom le!


Ez viszont akkor is igen csak félre érthető és nem csak nekem volt az, hanem másoknak is!

50. Törpilla (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 19:53
Kettőnk közül csak te vagy ideges! Nem sikerült másnak sem, de állj csak belém nyugodtan, nem hazudtolod meg magad!
2022. ápr. 3. 16:18
Jaj, Törpilla, érdekes, hogy mások tudták értelmezni. Nyugodj meg, attól megnyugszol. 🤣
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Léna1968)
2022. ápr. 3. 16:16

Köszönöm, hogy írtál, és egyáltalán nem írtál zavarosan. ❤️

Nem foglalkozom mindig vele, csak van, hogy rámtör.

Jó orvosom van, megbízom benne.

Minden jót és kitartást Neked!

2022. ápr. 3. 16:08

Jobbulást kívánok! SM beteg vagyok mint Te, 1998.óta.

Kérlek, ne foglalkozz mindig a betegséggel, tudom nem könnyű! Annyit mozogj amennyi jól esik, járj kontrollra, fogad el amit az orvos mond, tanácsol. Biztosan jó orvosod van, megvagy Vele elégedve.

Ne idegeskedj, nekem legnagyobb ellensége az állapotom változásában.

Bocsi, ha zavarosan írtam....

Vigyázz magadra, ne feledd Belőled csak egy van!

46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 16:01
Úgy kéne hogy csak annyira mozgasd a tagjaidat, amennyire kellemes. Nekem is visszaüt ha kicsit is erőltetem magam.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - 55Judit)
2022. ápr. 3. 15:55

Az a baj, hogy az eddig rendszeres mozgásom után most rosszul lettem, illetve rendkívüli fáradtság is jött rám.

De lehet, hogy csak az időjárás miatt. Ha jön a jobb idő, megint megpróbálom.

44. 55Judit (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 14:35

Ne is! Hány éves vagy?


Én se versenyszerűen sportolok. Gyalogolni szoktam gyorsan, majdnem minden nap, aztán a szobában szoktam nyújtásokat végezni, vagy videóval tornázni, lájtosan, ahogy jól esik. 67 évesen nem kell a nagy ugrabugra. 😀

Azért van a sok legémberedett öreg, mert nem mozognak. Sokan egy olyan ördögi körben élnek, hogy fáj valahol, ezért nem mozognak. Pedig annál inkább kéne. Mennél inkább nem mozognak, annál merevebbek és fájdalmasabbak lesznek az ízületek, és jobban is kopnak. Valami kis mozgás feltétlen kell neked is. Nekem az is jobb közérzetet ad, ha csak szőnyegen fekve megnyújtom a gerincemet, vagy vállkörzéseke, karkörzéseket, néhány guggolást csinálok.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2022. ápr. 3. 14:26

Sajnos most a sport többet vesz el, mint amennyit ad. Elég elkeserítő.

De azért keresem megoldást, nem adom meg magam.

42. 55Judit (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 14:24

Szerintem a legtöbbet azzal tehetsz magadért, hogy minden szükséges tápanyaghoz hozzájuttatod a szervezetedet, miközben a felhalmozódott mérgeket folyamatosan takarítod kifelé. Ezzel sokat teszünk az egész szervezetünk optimális működésért, az idegrendszert is beleértve. Ez által az immunrendszerünk is megfelelően működik.

Megfelelő étkezés, rendszeres olyan testmozgás ami nem megerőltető, és örömöt okoz.

Én ezen munkálkodok. A komolyabb egészségi problémám ugyan már nem nehezíti az életemet, de így a kor előrehaladtával egyre nagyobb kincsnek érzem azt az egészséget ami még megvan.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Ágio8405)
2022. ápr. 3. 14:12

Nagyon bízom az enyhe lefolyásban.

Az a baj, hogy amikor új tünet jön, vagy egy régebbi vissza, akkor mindig kicsit belehal a lelkem.

40. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 14:01
Egy ismerősömnek van ilyen. 70 fölötti hölgy. Régóta tud róla, de szerencsére nagyon enyhe nála. Nagyon ritkán van enyhe tünete ( kezén). Az orvosai is mindig megdöbbennek a kontrollokon. Szerencsére van ilyen is. Hàtha te is így leszel. Egyik lánya sem örökölte szerencsére.
39. 55Judit (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 13:50

Az alga élelmiszernek számít. Ezzel én csak egészségesebbé teszem az étkezésemet, mert több mint 4.000 féle nyomelemet, vitamint, enzimet, és ki tudja mit tartalmaz, amikhez sok esetben nem nagyon jut a szervezetem. Így gondolom. Nincs ellenjavallata, szedheti súlyos beteg, kisgyermek, még rákos is a kezelések könnyebb elviselése végett. Ezzel együtt nem akarlak rábeszélni, ne vedd úgy, csak nekem nagyon tetszett amiket olvastam róla, a hatását is érzem már, ezért osztottam meg veled. De nem is írok erről többet, ha majd érdekel, úgyis utánajársz. 😀

Érezd magad jobban, ez a lényeg!

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2022. ápr. 3. 13:45
Mindegy, már tudni fogom. 😘
37. 55Judit (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 13:43
Nem valószínű, mert én csak a termék nevét közöltem, beszerzési forrást nem. Sok helyen beszerezhető. Én nem forgalmazom, de ha tenném, a bejegyzésemből akkor se lehetne rájönni hol. Tehát nem reklám. Az számít reklámnak, ha linket adunk a beszerzési forráshoz.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2022. ápr. 3. 13:39

Akkor Judit algáit is mindjárt törlik?

No, de legalább tudom, hogy ha jobban érdekel a dolog, elég elrebegnem egy most segíts igét. 😘

35. michelle.r (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 13:35
Voltunk néhányan, akinek sikerült értelmeznie.
34. michelle.r (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 13:34

Azért örülök, hogy sikerült elolvasnod, mielőtt eltűnt. A vegyes véleményeket szerint az okozza, hogy az egyik látott már hatóanyagot, a másikban meg szinte csak az van.

Bármitől, de legyen könnyebb napról-napra! 💕

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. ápr. 3. 13:33
Köszönöm, aranyos vagy. 🙂
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Törpilla)
2022. ápr. 3. 13:31

Szerintem elég értelmesen írtam ki, te álltál neki kioktatni és vagdalkozni, a feltételezéseidet tényként kezelve.

Az, még hogy én hogyan tudom a szörnyeimet legyőzni, hadd legyen már egyéni döntésem. Én a comicculussal is próbálkozom, ez ugyanis eléggé mumus a számomra.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook