Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meg lehet csinálni! fórum

Meg lehet csinálni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meg lehet csinálni!

1 2 3 4 5
2011. okt. 4. 07:26

Szia!

Mindenekelőtt gratulálok, nagy teljesítmény amit véghezvittél!

Ahogy olvastam a kommenteket, az jutott eszembe velem is számtalanszor előfordult mostanában, hogy valaki rosszat tett velem -sajnos-és valahogy mégis sikerült meglátnom a rosszban a jót, és kihozni belőle valami sokkal jobbat és ezért hálás vagyok.

Át tudom érezni mit érezhettél, amikor a párod így megalázott, rosszkor és rosszul mondta el amit ki szeretett volna fejezni, mert ezt lehetett volna másképp is, úgy ahogyan az én férjem tette, halkan csendben sötétben alázattal kért fogyjak le, mert így ebbe bele fogok halni, és Ő szeret még így is, de fél hogy elveszít, és nem akarja hogy csontsovány legyek csak legalább 80 kiló, ne 110..(potyogtak a könnyeim a sötétben, hogy idáig jutottam, ráfoghatnám a szülésekre, akármire, de én ettem meg azt, amitől meghíztam és én nem sportoltam...és bizony még így is roppantul megalázó volt(és mekkora bátorság kellett a férjemnek, hogy ezt elmondja nekem, mert azt mondta meg akarja menteni a házasságunkat), hát még ha mások előtt tette volna, borzasztó!) Egy idő után a szexuális érdeklődés is hanyatlott és én is utáltam magam, 100 kiló felett...és én érte tettem-teszem meg,ez ad erőt a mindennapokban, ez pedig könnyebb hajtóerő, mint a dac.A párodnak dicsérnie kellett volna az apró sikereidért, nem pedig lesajnálnia, de tudod szerintem ebből látszik nem voltatok egymáshoz valók, tehát nem neki kell hálásnak lenned, hanem a Sors-nak (én nevezem Istennek)amiért még időben rádöbbentett változtatnod kell az életeden, és neked volt elég kitartásod hozzá!Mert bánatodban megehettél volna egy tálca krémest, aztán jól van, majd csak lesz valaki akinek így kellesz. Kívánom, hogy megtartsd az általad áhított súlyt, és hogy tudj a párodra nem haraggal gondolni, mert abból Ő nem sokat vesz észre, neked viszont árt, felesleges energiát pazarolnod rá. Minden jót! :-)

83. 3dc954b999 (válaszként erre: 77. - Kata óvónéni)
2011. okt. 4. 06:11

Nahát-nahát! :) Aki üzibvel megkeresett, az nem én voltam, hanem te. :) Megj. rajtad kívúl senki nem küldött se üzit, se fejcsóváló jelet, amiért el mertem mondani a saját véleményemet, ami egyáltalán nem volt rosszindulatú, csak reális és önkritikára, saját felelősségre mutató... bár falra hányt btorsó volt. A sértődöttet meg honnan veszed? Azért mert megpróbáltam elmagyarázni neked, hátha te felfogod mit, miért írtam? No, nem sikerült, úgy látszik teljesen átvetted az ovisaid tulajdondágait: sértődékenység, gyerekesség, árulkodás, szarkeverés, önzőség, túlzások, a felelősség nem vállalása, másokra mutogatás, mások okolása, árulkodás. Prvit bemásolni elég guszutustalan dolog, de én minden sorát vállalom, ez e lépés is téged minősít.

Az újabb üzidre ez a válasz, a további privijeidet olvasás nélkül törlöm, úgyhogy ne pazorold rá az idődet! :)

82. Binky (válaszként erre: 72. - Kata óvónéni)
2011. okt. 4. 00:49

Én nem kaptam rosszindulatú megjegyzéseket, igaz, nem is 20 kilót fogytam, hanem egy kicsivel 10 fölött. Mondjuk ez lehet azért van, mert mindig elismertem, hogy bizony én ettem meg a csokit, még akkor is, ha háríthattam volna a felelősséget, hogy miért tettem, mert én sem csak azért ettem, mert éhes voltam.

Egy "kicsit" kövér és egy "nagyon" kövér közt nem olyan nagy a különbség, mindkettő lehet céltábla, tapasztaltam, voltam már.

81. Binky (válaszként erre: 71. - Ageeca)
2011. okt. 4. 00:44

Igen, szerintem a te hibád, hogy nem volt annyi önbecsülésed, hogy törődj magaddal.

"Csak a kedvében jártam", "hogy neki jó legyen".

Valójában itt nem látom a kétoldalúságot. Miért tettél meg mindent érte?

(Bár lehet, hogy kényelmesebb utólag erre fogni. ha elégedett lettél volna a súlyoddal, akkor most nem fogyóznál, mert hát mit érdekel más véleménye, ha harmóniában vagy önmagaddal, nem?)

80. Binky (válaszként erre: 78. - Ageeca)
2011. okt. 4. 00:41
Nem nekem ;)
79. Carfiol (válaszként erre: 72. - Kata óvónéni)
2011. okt. 3. 22:29

Yesss :))) teljesen igaz.

Bár...hozzáteszem én az első fogyásom után úgy néztem a dundibb emberekre, hogy hogy a fenébe nem tud lefogyni, mikor én megcsináltam :D Szóval eléggé elszálltam. Aztán persze dupla annyit szedtem vissza, mint amit lefogytam. Teszem hozzá ez jó 10 éve volt. Azóta yo-yo-zok. Már nem gondolom úgy, mint 10 éve. De szerintem is csak az tudja, hogy mit érez egy elhízott ember, aki már maga is volt elhízva.

78. Ageeca
2011. okt. 3. 22:27

Aranyos vagy!

Gondolom kinek küldted :D

2011. okt. 3. 22:24

És a vége:

Szia!


A véleményedet természetesen szabadon elmondhatod,nem kritizáltalak nyíltan,pláne nem név szerint.Semmilyen alapon nem vontalak felelősségre,mert nem is tettem ilyet.Lehet más levélben olvastál ilyet??Mert én csak egy szomorkás arcot küldtem...CSAK.

Nem vagyok ideges,nincs szükségem gyógyszerre,higgadtan és nem bántó hangvétellel írtam a pár soromat Neked.

Sajnálom,hogy félreértelmezed a dolgokat és idődet nem sajnálva litániával magyaráztad a kommented okát.


Nos ki-ki eldöntheti,ki a sértett,és kinek mit jelent a vádaskodás.

2011. okt. 3. 22:21

Sértett válasza:)

Szia!


Nem igazán értem, hogy miért nem mondhatom el valami kapcsán szabadon a vélményemet? Nem hinném, hogy bántó és gonosz voltam, csak, mert azt mondom, hogy 40-50 kiló plusz oka, egyedül a magára szedő egyén, és, hogy nem volt szemét az a fiú, aki felennyi kilósan választotta ezt a lányt, és szóvá tette neki, hogy talán nem kéne 100 kiló felett lenni 20 évesen...


Nem igazán értem, hogy mégis milyen alapon vonsz engem felelősségre, hogy miért nem olyan elvakultan látom a helyzetet, mint ő és te, hanem reálisan és ennek kulturáltan hangot adok?


Részemről ennyi, nem tartozk számadsással neked (sem). :) Szerintem ne pazarold ilyenekre a jeleket. :)


Azért küldtem gyógyszert, hogy nyugodj meg, mert ilyenen nincs mit idegeskedned. Még az érintettnek sem. :)

2011. okt. 3. 22:19

Szia!

*" A szomorú arcocska azt jelenti"de kár"kb.De kár hogy te úgy látod a dolgot ahogy...mármint egyik hozzászólásodban.Nem tudom ezért miért gyógyszert küldessz.

*

* Üdvözlettel:Kata"


Csak hogy érthető legyen

74. Kata óvónéni (válaszként erre: 73. - Ageeca)
2011. okt. 3. 22:18

Szia Ágica!

Az egyik kommentezőnek egy szomorú arcot küldtem,mire ő viszonozta ezt gyógyszerrel.Nem értettem miért és megkérdeztem.Hosszasan ecsetelte,hogy a nyugibogyót azért küldte nekem,ne idegeskedjek és kérdőre vont,milyen joggal kérem én számon...és stb.Nem tettem ilyet,mégis bepipult.Na erre mit mondjak?Hogy a bolond is azt mondja :én vagyok a normális ,mindenki más hülye??

73. Ageeca (válaszként erre: 72. - Kata óvónéni)
2011. okt. 3. 20:52

Köszönöm Kata!


Nagyon jól esett az írásod, és 100 %ban igazad van! Mindig az olyan emberek kötözködnek, akik pl ilyen téren elestek, elbuktak, és nem képesek felállni!

Nem születhet minden ember modell alkatúnak, de megmondom őszintén nem is szeretnék csontsovány lenni, mert szerintem az a nőiesség legalja...

A csontsovány modellek SEM MAGUKNAK FELELNEK MEG, HANEM A TÁRSADALMI MORÁLNAK... Ezt elfelejteti sok ember!


Tényleg az lenne a legjobb (még ha csak pár napra is) de érezzék a vékony nők a túlsúlyosság kockázatát, a lenéző tekinteteket, a szavakkal bántalmazást! Próbáljanak minden nap fitten a tükörbe nézni, próbáljanak meg kiegyensúlyozottak lenni, próbáljanak meg úgy elmenni egy cukrászda előtt, hogy ne arra gondoljanak: Hmm de megkóstolnám azt a Rigó Jancsit, vagy krémest, vagy csak egy szimpla mignon-t! Tök mindegy, hogy az ember milyen volt régen, az a lényeg, hogy mi szeretne lenni, hogyan van megelégedve magával! Mindenkinek megvan a saját keresztje, amit cipelnie kell, de senkit sem szabad megpecsételni azért amilyen volt...


Nem lehet senki bőrébe belebújni egy esetleges cikk által, vagy pár mondat után nem mondhatod azt hogy te ismered az illetőt! Sok ember még saját magát sem ismeri!


Ha már az elfogadásnál járunk, mi van azokkal a teltebb nőkkel, akik nagyon is jól érzik magukat a bőrükben és semmi pénzért nem cserélnének vékonyabb testtel. Mert igen, vannak ilyenek!!! Én senkit nem szólok le a testsúlya miatt! Mindenki olyan amilyen!


Akik fogynak, tudják milyen érzés úgy tükörbe nézni a kezdetkor, hogy "én nem akarom ezt a testet, nem akarok ilyenben élni, nem nem nem", és tudják azt az érzést amikor a felénél túl vannak "igen, most már elhiszem hogy meg tudom csinálni, tudom hogy sikerülni fog, és igen van akaraterőm, amit eddig nem is tudtam. Sikerül megcsinálni, és jól fogom magam érezni!"

És akik már megcsinálták mit gondolnak a tükör előtt? "Igen, megcsináltam, sikerült lefogynom, sikerült magam megszeretnem, és büszke vagyok magamra, hogy elértem a célom."

És mit gondolnak még ezek után a célba érkezettek? " igen ám hogy sikerült lefogynom, DE az lesz a legnagyobb siker, ha ezt sikerül megtartanom! Igen! Lefogyni sok ember tud, de megtartani a súlyát annál kevesebb!"


A lényeg, hogy nem kell lenézni az embereket, mindenki olyan amilyen. Szerintem akik negatív dolgokat tudnak csak egy ilyen cikkhez írni, azok sem éppen elégedettek önmagukkal szemben, és abban lelik örömüket, ha másokat bánthatnak...


:)

Szép estét!

2011. okt. 3. 20:11

Minden olyan ember,aki nem tapasztalta meg saját bőrén a kövérség"örömeit"(átkát),egyfajta előítélettel van a túlsúlyos emberek felé.A súlytöblet mindegy hogy kinek a hibája:lehet csak a magadé,mert olyat eszel,ami neked nem jó,mert nem mozogsz eleget,mert hormonokkal bombázzák a szervezeted...mindegy.Van és kész.Ha te etted meg a kilókat,vagy ha hozzásegítettek...

Nem gonoszságból:de mindenkinek kívánom,az életben csak egyszer tapasztalják meg saját bőrükön,hogy milyen túlsúlyosnak lenni.Aztán persze sikeresen fogyjanak le,és nyeljék le a rosszindulatú megjegyzéseket.Utána lehetne fórumozni...

71. Ageeca (válaszként erre: 69. - Binky)
2011. okt. 3. 19:42

9 hónap alatt szedtem fel laza 20 kg-t, és egy fogamzásgótló gyógyszer miatt, amit nem éppen akartam leírni. De ha már itt tartunk, csak hogy kötekedj az érzéseimmel.... Ő akarta magának a jót, én meg belementem, hogy neki jó legyen... Csak a kedvében jártam, és ennek eredménye a 20 kg felesleg, a többi kb 10 kg az a mozgáshiány és a helytelen táplálkozás! El ne hidd hogy én a 170 cm-es magasságomhoz, és a 65 kg-mal olyan vékony voltam. Akkor is voltam rajtam felesleg...

---

Jó vegyük úgy hogy az én hibám, mert a párom nem akart csizmában fürdeni. Én hibám mert csak jót akartam neki. Én hibám mert nem figyeltem az idő múlásával a súlyom gyarapodását.-Ez igaz, de tükörbe sem néztem annak idején. Sehova nem jártunk egy szórakozni, hogy esetleg szétnézzek a divat terén. De persze az én hibám... :)


Mindegy is, azt gondolnak mások amit akarnak, a véleményüket nem változtathatom meg, nem is akarom. Viszont akik ilyeneket írnak mint Te, lehet nem voltak igazán szerelmesek, lehet nem érezték úgy, hogy a párjukért bármit megtennének. Nem voltak olyan helyzetben hogy ne magukat nézzék, hanem a párjukat.


Folytathatnánk a végtelenségig ezt a vitát kedves Binky, de semmi értelmét nem látom. Nem csak a másik szemszögéből kell nézni. Azt nem tudod amit ő gondolt, mivel nem ismered. Én ismertem, és tudom hogy ő nem Ágit akart bennem látni, hanem egy kirakati bábut, akit bármikor kedvére rángathat, akit kifest, kiken, megcsinál mint egy modellt...

70. Ageeca (válaszként erre: 67. - Carfiol)
2011. okt. 3. 19:26

Rengeteg erőt ad! Nem kifejezettem csak a diétához ad erőt, hanem az élet más területén is. Ezért sem tudom nagyon szétválasztani, hogy most hogyan segít.

Mindig azt mondja, (82 kg voltam mikor megismert engem, 1 év alatt ment le 10 kg /igen sok az 1 év, de nem érdekel az idő már/-jelenleg 72 kg vagyok, és azt mondja max 65 kg-ig enged fogyni, mert szeretné ha lenne rajtam mit fognia. És igaza van. Csontsovány csajos nem éppen lehet mit fogni...

De azt mondja hogy neki így is megfelelek, és ő tényleg azt szeretné hogy magam miatt fogyjak, de mint már írtam, olyan nő nincs aki csak saját magának akar tetszeni...


Nekem így segít! És ez is tökéletes, mert tudom hogy van nekem, tudom hogy szeret, és a szeretetével támogat! :)

69. Binky (válaszként erre: 64. - Ageeca)
2011. okt. 3. 17:10

Ne haragudj, de nekem ez így kifogás szagú.

Nézd meg egy más szempontból, anélkül, hogy te lennél az áldozat(Isten látja lelkem, ebben nincs semmi rosszindulat, csak szerintem sokat segíthet):

A párod megkapott x kilósan... arra felszedtél nem keveset, megjegyzem, önerőből(gondolom nem a párod vett rá, hogy egyél, és nem őt kell okolni a hízásodért), míg el nem érted a 100-at. Párod gondolom inkább a vékony(abb) lányokat preferálta, de veled marad, megjegyzéseket tesz a súlyodra. Fél négyszemközt megbeszélni, ezért akkor teszi őket, mikor vannak körülötte emberek, akik igazolhatják. Igen, valóban ronda dolog volt tőle. De nem ő volt az, aki miatt megtörtént a hízás. (És lehet arra fogni, hogy fogamzásgátló miatt, de gondolom azt se ő kényszerítette rád, válthattál volna, ha látod, hogy hízol tőle, és beletörődni se kellett volna).

Szerintem csodálatos, hogy változtatni akarsz, remeknek tartom, amit idáig elértél, és sok sikert kívánok a továbbiakban. Viszont nem tartom szerencsésnek, hogy magát a történést valakire csak úgy rákened, mintha a hízás nem egyfajta gyengeség lenne, hanem kényszerítés hatása. Ez magad miatt sem szerencsés, pl. súlytartásnál gondokat okozhat, ha nem realizálod, és nem tartod észben, hogy csakis te tehetsz a súlyodról, ezért neked kell rá odafigyelned.


Szóval tényleg dicséretes amit elértél, de ne felejtsd el, hogy mindenki maga miatt hízik...még az is, aki depressziós, és azért eszik. Ő is maga tehet a bajáról, így amikor kijavítja, akkor is tudatosan teszi azt.

68. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2011. okt. 3. 14:35

Szia!


Csak gratulálni tudok a cikkhez és a kitartásodhoz!:) Nagyon ügyi vagy és csak így tovább. Fölösleges is a sok buta diéta. Én is próbálkoztam még anno, de csak a gyomrom készült ki. Inkább eszem aszerint amit kitaláltam és használ + tornázom rendszeresen.

67. Carfiol (válaszként erre: 41. - Ageeca)
2011. okt. 3. 14:14
Hogyan segít Neked a párod?
66. Ageeca (válaszként erre: 65. - 8pocahontas9)
2011. okt. 3. 13:06

ha a kólát nem akarja kihagyni, akkor igyon boleros kólát. Én is azt iszom, és a kóla utáni vágyam kielégítem azzal.


_Ha már végkép nem tudsz hatni rá, akkor is próbálj meg vele beszélni, vagy ha nem hisz neked, akkor mutass neki néhány siker sztorit, amitől hátha megjön a kedve...


Még az is szokott segíteni, ha naplót nyit, és kiírja magából ami bántja, ezzel együtt megbirkózik a fogyás normális gondolatával, ha talál egy két kedvenc naplót...

Előbb utóbb sikerülni fog rábírni hogy nem jó amit csinál! :)


Majd írj hogy mi volt.

Ági

2011. okt. 3. 10:15
Gratulálok Ageeca,nagyon szép eredmény :)A lényeg az akarat és elhatározás na meg a kitartás. Van nekem egy nővérem aki tulsullyal küzd, és veszi a bogyókat meg néha duci tréningezget, hiába mondom neki h inkább csak az étrendjén változtasson, neki nagy problémát jelent sajnos. Hiába veszi be a sok fogyókúrás bogyót ha választania kell ásványvíz és kóla között , az utóbbit issza. Én elfogadom így is meg mindenkit elfogadok ahogy van,csak zavar h látom h őt zavarja és hiába mondom neki mire kéne figyelnie,megsértődik és azt hiszi nem tesz semmit az az étrend. Pedig én is fogytam rengeteget étrendváltoztatással,szal van tapasztalatom. De ha Ő nem akarja más nem valósíthatja meg a célját...Így már ugy érzem lassan leveszem a kezem róla..Szted mit tegyek?
64. Ageeca (válaszként erre: 62. - Binky)
2011. okt. 3. 09:39

Igen többször célzott a súlyomra, és ez a röhej hogy sosem 4szem közt, hanem mindig van anyám előtt, vagy mások előtt.


Volt olyan mikor kávézóba kezdett el beszélni velem a súlyomról, és fél szemmel mindig ránk figyeltek a mellettünk ülők. Szerinted? Jól éreztem magam, ezt köszönjem meg neki?


Lehet szimpatikus VOLTAM, de akkor sem kell megköszönnöm az exemnek azt hogy folyamatosan MÁSOK előtt alázott meg.


Mint írtam ha 4 szem közt mondtam volna, akkor más lenne. De így???

Még jó hogy nem volt önbizalmam... Sétáltunk az utcán vagy bevásárló központban, elment mellettünk egy jó csaj, és rögtön leszólt, és ráadásul nem éppen halk hangnemben???

Így értelme nem volt jól kinézni, mert nem volt kinek. És sokan azt mondják, hogy "MAGAMÉRT FOGYOK" ez részben igaz, mert a párjának mindenki tetszeni akar! Aki nem ezt vallja az hazudik!

Én tetszeni akartam neki, de nem így hogy igyekszik mindenki előtt megalázni.

63. Sirga
2011. okt. 3. 07:03

Szia!

Tetszik a cikked, sok igazság van benne, és sok érzésem köszön vissza belőle. Gratulálok az eredményedhez!

62. Binky (válaszként erre: 49. - Ageeca)
2011. okt. 2. 20:04

Ha elkezdtél fogyni, azt magadért tetted, ergo beismerted, hogy nem tetszel magadnak. És ha ez volt a helyzet a barátoddal is? Orsikának annyiban igaza van, hogy valóban jót tett neked...te írtad a cikkben, hogy többször is célzott a súlyodra, gondolom nem a családod előtt volt az ilyen első kifakadása. A lényeg, hogy magadért fogysz,magadat kell szeretned, ez az egészséges női hiúság...amit lehet hogy a párod benned nem látott, nem látta az önbizalmat, vagy a törekvést, hogy mindennap jól nézz ki.

Igazából nekem szimpatikus vagy/ voltál, de ez a reakciód nem.

61. Ageeca (válaszként erre: 58. - F.Ildikó71)
2011. okt. 2. 12:44

Szia!

Akkor (sajnos) tudod mit érzek még mai napig! :(

De majd az idő hátha feledteti velünk ezt! :)

2011. okt. 2. 10:19
Nagyon ügyes vagy, gratulálok a kitartásodhoz:).
2011. okt. 1. 20:37
Gratulálok!Nagyon szívesen elolvastam és remélem sokaknak lett a cikked erőforrás!Sok sikert kívánok neked a továbbiakban!Igen Ági megcsináltad!Szuper vagy!:-)Puszi
2011. okt. 1. 20:04
szia gratulálok,és annyi,hogy aki egyszer duci volt az lélekben mindig az marad(sajnos)én 35kg-tól szabadultam és az lelkem egy része még mindig kövér pedig már 3 éve a fogyásomnak,viszont pont ezért soha nem adom fel a diétát.szia
57. lisa74
2011. okt. 1. 17:29
nagy gratula:) ügyes vagy:)
56. Ageeca
2011. okt. 1. 15:52
Köszi Kira :)
55. Kira88
2011. okt. 1. 13:08
Nagyon tetszik a cikk,a stílus,ahogy írsz,biztos azért mert kb egyidősek vagyunk:))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook