Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meddig tart a zsírégetés torna után? fórum

Meddig tart a zsírégetés torna után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
29. 47fe723031 (válaszként erre: 28. - Heiniki)
2009. máj. 19. 22:25
Neked is
28. Heiniki (válaszként erre: 27. - 47fe723031)
2009. máj. 19. 22:17

Igen, sok hal, szója, tojás ilyesmi.

Na megyek aludni, hogy legyen erőm a holnaphoz. Jó éjt!

2009. máj. 19. 22:12

én is ettől parázom ne aggódj:D atom dagi voltam régen.

Igen, ha diéta megy akkor is kell ennyi, de ha több izmot akarsz felszedni akkor is.

Ha simán tartani akarod a szintet ami most van, akkor elvileg nem kell ennyi. Akkor elég 2g is. Mikor izmot akarsz összeszedni akkor is elég 2 g. Mármint testsúlykilógrammonként. Diéta alatt kell csak 3g.

Ha nem eszel husit akkor mit? Protein?

Amúgy túró, hal??, tojás, szója stb

26. Heiniki (válaszként erre: 25. - 47fe723031)
2009. máj. 19. 22:09
Köszi a tippet. Akkor szerintem tulképpen nekem több proteint kellene bevinnem a szervezetembe, mint eddig gondoltam. (Mivel húst egyáltalán nem eszem.) És mi van az edzésmentes napokkal? Akkor is kell a protein? Én middig attól félek, ha pl 4 napig nem tudok edzeni akkor rögtön jönnek vissza rám a kilók.
25. 47fe723031 (válaszként erre: 13. - Heiniki)
2009. máj. 19. 21:58
erre akartam írni, hogy gyümicuki oké, edzés után elvileg gyorsan felszívódó cukor kell, de ez is megteszi. Ugyebár ilyenkor májad kell gyorsan visszatölteni, hogy leállítsad a leépítő folyamatokat.De dextróz azaz szőlőcukor nyugodtan mehetne. 30gramm...evvel csak a májad tölti be. Elvileg edzés után neked 2kupak fehérje kéne egy 30g szőlőcukor. 40 perc pihi és utána egy teljes értéká kaja és ismét kb 40 gramm fehérje, amit már szilárd étellel viszel be pl csirke.
24. 47fe723031 (válaszként erre: 23. - Heiniki)
2009. máj. 19. 21:55
ha sportolsz ill. kevesebb kalóriát viszel be a tested mindent felhasznál ami csak van. Amennyiben sportolsz kap elegendő jelet az izomzatod, hogy szükség van rá, de akkor is fehérje többlet kell, különben nem tudja miből fenntartani. Sokan diétáznak, alig esznek, és mivel a szervezet a fehérjét könnyebben dolgozza fel mint a zsírt, ezért szépen lejön rólad minden izom mire a zsír is távozik. Csajok ilyenkor ujjonganak, dobálják maguk a mérlegen örömükben, pedig "lerohadt" róluk az izom, aminek nem kellett volna. Izomtól amúgy is csak formásabbak lesztek...
23. Heiniki (válaszként erre: 18. - 47fe723031)
2009. máj. 19. 21:51
Mit értesz az alatt, hogy "lerohad az izomzat?"
2009. máj. 19. 21:47

bocs ez a neve

Az utolsó 5 kg leadása! Új fogyicsapat indul!

2009. máj. 19. 21:40
neeem:D érvényes lenne, de nem jó. A fogyás titka hogy rendszeresen eszel. Kiméred a napi adagot, és felosztod 5-6 részre. Ezek mini adagok, de pont elég ahhoz, hogy az anyagcseréd mindig pörögjön. Ha nem eszel eleget vagy rendszeresen, akkor anyagcseréd lelassul és nem fogsz fogyni. Csökkentett szénhidrát és emelt fehérje kell diéta alatt. Nőre ált a napi 100g ch érvényes, fehérje pedig hivatalosan 3g kéne minden egyes testsúlykilógrammra. Nézz be az új fogyicsapat indul az utsó 5kg leadása topicba. Laura, Lady stb is most diétázik.
20. hollaa
2009. máj. 19. 21:37
Tehat ha valaki zsirt akar egetni elso sorban, akkor inkabb elobb tornazzon es utana ehet, igaz? En estemkent szoktam tornazni. Ugy is ervenyes mindez?
19. 47fe723031 (válaszként erre: 15. - Heiniki)
2009. máj. 19. 21:33
edzéshez kell is:D de ha nem eszel akkor pedig durván jön le a zsír. Éhgyomorra mindig így megy..
18. 47fe723031 (válaszként erre: 16. - Heiniki)
2009. máj. 19. 21:32
mindkettőhöz fontos... szükséges a szsírégetéshez és ahhoz hogy ne rohadjon le az izomzatod. Utána pedig gyorsan visszapotolni mert edzés alatt roncsolod az izomzatod és az utána levő regenerációs időben épül az új izom
17. 47fe723031 (válaszként erre: 13. - Heiniki)
2009. máj. 19. 21:31
szerintem ha reggel eszel és utána követi az edzés akkor ehetsz többet.:D Szóval eszel reggel is és edzés után is. Amit reggel eszel ledolgozod, új kajával betöltöd ami kiment plussz felveszi a tápanyagot és izmot épít. Fehérje meg valóban fontos ha nem akarsz izmot veszíteni vagy újat akarsz építeni. Én is napi 3 órákat sportolok...
16. Heiniki (válaszként erre: 14. - 47fe723031)
2009. máj. 19. 21:24
Tehát akkor az edzés előtti és utáni fehérjebevitel a legjobb út a zsírégetéshez és az izomnöveléshez ha jól értem.
15. Heiniki (válaszként erre: 12. - Hollaa)
2009. máj. 19. 21:21
Na igen ez jó kérdés. Ez is érdekelne. Én ugyanis csak egy elég tetemes mennyiségű reggeli elfogyasztása után vagyok képes edzeni vagy tulajdonképpen bármit is csinálni. Soha nem voltam képes megérteni azokat akik egy kávéval is elvannak délig.
2009. máj. 19. 21:18
ha előtte eszel az a véráramba kerül. Elhasználod, töltögeti a raktárakat. Edzés előtt jól beeszel és utána is. Ebből lesz az izom:D Illetve kellő mennyiségű fehérjéből. A szénhidrát energia adó
2009. máj. 19. 21:17
Én heti 5 alkalommal edzek 2-2,5 órákat reggelenként ill délelőtt. Csak zöldségeket, gyümölcsöt (leginkább nyersen) fogyasztok és persze reggel ill ebédre teljes értékű gabonából készült ételeket (köles, zab, tönkölybuza stb). Viszont a tésztát imádom (sajna)de most nem merek enni. Ezért is kérdeztem, hogy mennyire engedhetném meg magamnak néhanapján. Mivel vega is vagyok az edzőm azt javasolta, h proteinitalt igyak minden edzés után nehogy izmot veszítsek. Szőlőcukrot nem, de gyümölcsöt mindig eszek edzés után. Szőlőcukor helyett a gyümölcsfogyasztás is megfelel a cukorpótlásra? Illetve tehát akkor tulképpen nem a bevitt és elégetett kalória aránya számít, hanem inkább az, hogy mikor eszel(persze az is, h mit)? Tehát ha reggel edzem akkor nyugodtabban ehetem a kicsit kalóriadúsabb ételeket délben, mintha tegyük fel este mennék edzeni?
12. hollaa
2009. máj. 19. 21:13
Es mi van akkor, ha valaki tornazas elott eszik. Azt is elegetjuk torna kozben vagy utan?
11. 47fe723031 (válaszként erre: 10. - Heiniki)
2009. máj. 19. 17:29

mivel a raktáraid lemeríted az edzés alatt így amíg azok nem töltődtek vissza addig nem...

lejjebb leírták, kb 350g raktárad van. Egy kemény súlyzózás és azt követő aerob tevékenység lemeríti teljesen. 100gramm tésztában van kb. 70g szénhidrát. Gondolom el tod osztani a 350-et 70-el. Amúgy a tészta spéci pont szar töltő anyag, nem a legjobb szénhidrát. Amúgy is legtöbbször kaja és idő függő mi hizlal. Izmosodni akarsz ezért szoktad edzés után szőlőcukrot enni, mert májad gyorsan vissza kell tölteni, hogy ne izmot veszíts. Májad 30g-t raktároz kb el.

Nő vagy, valszeg nem sportolsz brutál keményen, szóval azért ne akarj edzés után több száz gramm szénhidrátot magadba tömni, mert úgy sem meríted le magad teljesen. Egy teljes értékű kaja azonban még meg sem kottyan, hízni nem tudsz tőle egy grammot sem.

2009. máj. 19. 15:31
Akkor ezek szerint edzés utáni tésztaevéssel nem hízunk annyit?
2009. máj. 19. 05:09
Hú ez nagyon tudományosan hangzik!
2009. máj. 18. 18:59

Jó a kérdés. Ez egyrészt a glikogén raktározással függ össze. Megpróbálom elmagyarázni minél egyszerűbben. Az izomnak a zsírsav és a szőlőcükor az üzemanyaga. Ezeket fel tudja venni vérből, de a szőlőcukorból képez saját tartalékot glikogén formájában. Ezt úgy kell elképzelni, hogy lego szerűen összetapaszt 50000 szőlőcukor molekulát. Ha a vérkeringésből nem jut hozzá elég energiaforráshoz vagy oxigénhez, akkor ezeket kezdi letördelni, mint a csokikockákat a nagy csokitábláról. 1 kg izom alapból 9 gramm glikogént tud bespajzolni, de ez speciális edzésel (teljes feltöltés / teljes lemerítés rátehető még 16 g-ra) Ez 65 kg zsírmentes testtömeg esetén alapból 350g, minden gramm glikogénhez tárolódik további 4 g víz. Ez 1750 g testsúly jelent. Ezt akár 1 óra alatt is el lehet égetni, újraépíteni 2-3 nap (regeneráció). Míg tart ez az újraépítés, addig szinte minden bevitt szénhidrát felesleg az izmokba fog menni, és nem okoz zsírosodást. Viszont ez idő alatt a szervezet a zsír felhasználását fogja előnybe részesíteni, mert abból lesz elég, a szénhidrátot meg betárolni. Valamint megfigyelték, hogy az anaerob edzés (súlyzás vagy sprintek) után megnövekedik a szervezet oxigén felvétele (EPOC). Ez is azt bizonyítja, hogy edzés után tovább pörög az anyagcsere. EPOC-ról bővebben itt:

[link]

2009. máj. 18. 13:32
honnan lehet megtudni van ilyen oldal valahol?
2009. máj. 18. 13:29
Én 20 percet szoktam vágta-gyors séta váltogatással. Ez kb. 36 órás zsírégetés :)
2009. máj. 18. 13:02
melyik torna után tart több órán át??
2009. máj. 18. 13:00
ducitréninget csinálom reggelente fél 6-kor kezdem
2009. máj. 18. 12:53
az a torna típusától is függ. valamelyik esetén több órán át is.
2009. máj. 18. 12:53
24-48 órát. Legalábbis Tatarek Rezső és más edzők véleménye szerint. Pontosabban a torna után indul meg rendesen.
2009. máj. 18. 12:46
Meddig tart a zsírégetés torna után?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook