Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meddig tart a zsírégetés torna után? fórum

Meddig tart a zsírégetés torna után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. máj. 21. 09:20
kenyeret nagyon ritkán eszek én is ,cukrot is csak kávéba mégsem akarnak a kilók menni le
58. 47fe723031 (válaszként erre: 49. - 2df174aa9c)
2009. máj. 21. 09:15
nem eszem kenyeret:) annyira nem szeretem, nem hiányzik. Amúgy rizs, lencse, bab, szója, sárgaborsó stb...:D nagy részük mint fehérje forrás is kell de mint szénhidrát is jobb. Tök más szénhidrátok vannak. Egy kenyér, ill búza nem tölti jól a raktárakat. Rosszul hasznosul, könnyebben lesz belőle felesleg pedig energiában kb hasonló a búza és a rizs. Rizs meg kb az összes kaja közül a díjnyertes, mert a legjobban tölt. Szóval nem csak energia tartalom van, nem csak glikémiás index, lehet 2 dolog 300kalória és egyik egy lassan másik gyorsan felszívódó dolog, ha egyszer szar dolgokból áll akkor a szervezet sem tudja olyan jól haszonsítani. Búza amúgy nem szar kaja:) csak rizs jobb töltésre...Apám szokott kenyeret sütni, veszi mázsa számra a búzát, van egy kis házi malma. Készülnek a fekete kenyerek:) nagyon ritkán eszem csak...inkább csinálok egy zabkása jellegű dolgot a búzából. Jobban szeretem.
57. 47fe723031 (válaszként erre: 54. - Panna1979)
2009. máj. 21. 09:10
nyár van, van rajtad felesleg, az izom amúgy is bemelegszik ha használod. Na ná, hogy ilyet érzel. Minden sportoló ember:) Tudtommal amúgy egy aerob tevékenység után az anyagcsere kb 8-12 órán át pörög még. Sok helyen olvasni 24 és 36 órákról, az nekem kicsit már marhaságnak tűnik. Valszeg a felpörgött anyagcsere inkább a 8-12 órához áll közelebb. Én ha este edzem mint pl tegnap és volt még 45 perc tekerés a végén, akkor hiába eszem be rendesen lefekvés előtt. Felébredtem egyszer 6 fele, hogy sürgősen enne kell, és most is hasonló érzések fogtak el 9-kor:)
56. 47fe723031 (válaszként erre: 50. - Panna1979)
2009. máj. 21. 09:07
az izzadás nem azt jelenti, hogy zsír ég:) Rendes diéta alatt pl ha ülsz a gép előtt, akkor is ég a zsír, mert van ideje a szervezetednek átalakítani az felesleget energiává. Pl. Erőnléti edzéseknél ahol az ember mondjuk keményen fut, egy határ után már nem tudod csak zsírokból fedezni az energiát, ezért kiürül minden tartalékod ill elkezdi leépíteni a fehérjét(izmokat)
55. 2df174aa9c (válaszként erre: 54. - Panna1979)
2009. máj. 21. 08:04
Csak mert írtad, hogy izzadsz torna közben, azért lepődtem meg.
2009. máj. 21. 08:03
Norbi duci 1,nem fáradok el !!Reggel is tornáztam fél hatkor kezdtem ,de még fél 8-kor éreztem, mintha égne a testem,már elmúlt.nem tudom miért van ez .
53. 2df174aa9c (válaszként erre: 52. - Panna1979)
2009. máj. 21. 07:49
Melyiket? Az annyira lefáraszt? Vagy mostanában kezdtél el csak tornázni, és ezért?
2009. máj. 21. 07:46
norbi ducitréning
51. 2df174aa9c (válaszként erre: 50. - Panna1979)
2009. máj. 21. 07:23
Milyen tornát csinálsz, hogy izzadsz?
2009. máj. 21. 07:16
Jó reggelt mindenkinek!Szerintetek,ha reggel tornázok és kb 5 óra múlva bringával megyek bevásárolni és izzadok ,mint torna közben akkor megint beindul a zsírégetés ??sokszor vagyok így ,hogy torna után a nap bármely szakában ,ha csinálok valamit szakad a víz rólam.
49. 2df174aa9c (válaszként erre: 48. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 06:52

És a kenyeret mivel pótlod?

Csirkéből havonta mennyi az adagod? :)

2009. máj. 20. 21:40

fenéket nem:D

igyekszem tartani a tiszta életmódot, mivel régen 120 kilós malac voltam, de néha jön az agypattanás:D

Mostanában inkább azért nem eszem, mert elszoktam tőle és kb cukormérgezést kapok:) Cukorbeteg nem vagyok, de utána egy jó fél napra bedepizem és fosul érzem magam. A test elég jól alkalmazkodik, én esetemben ahhoz, hogy nem ettem 1 évig semmi szart. Sokkal kevesebbet is ettem egy fél éve, mikor elkezdtem emelni az adagot hirtelen híztam is. Mostanra kb. 3-szor annyit eszem mint akkor és nem hízom. Megszokta a testem miket és mennyit viszek be, nem csinál belőle felesleges tartalékokat. Perpill napi 3500-4000kalória fele eszem a sport mellett.

Édesség akkor amúgy gyümölcsös dolgok...ezek izgatnak be:) mezei gyümis joghurt, túró torta, ilyesmiket szeretek.Oké, néha csoki is:D szerencsére az van annyira zsíros, hogy ne lökdösse az inzulinomat annyira, hogy fél napra bekómázzam.

47. 2df174aa9c (válaszként erre: 46. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 21:25
Édességeket soha nem eszel?
46. 47fe723031 (válaszként erre: 44. - 2df174aa9c)
2009. máj. 20. 21:09

grillezem... grillre kell 2 csepp olaj, elég egy hétre:) illetve kb elég ami kisül a csirkéből, abban is van 1 gramm kb.

vagy megy levesbe és főzöm. Diéta alatt riszt szoktam ledarálni, egy étkezésre kb 30grammot. Csirkét jó fűszeres vízben megfőzöm, majd hozzáteszem a rizst port. Hagyom, amíg elfő minden lé, letakarom hagyom amíg duzzad. Aztán teszek bele egy kis 0,2-es joghurtot és belevagdalok mindenféle zöldséget, többnyire nyersen, párolt dolgok annyira nem izgatnak. Lesz egy fincsi salátád és a joghurtos rizses dzsuva kb egy finom szósznak felel meg. Ad elég energiát, napi 5-ször ezt eszem, sportolok és mennek le a kilók

Diéta alatt heti egyszer tartok csaló napot, akkor igazából leszarok mindent:D megy be a csikre baconnal tejfölösen a sütőbe és fő mellé fél kg rizs vagy sütöm a hagymás krumplim.

2009. máj. 20. 21:06

ja meg hal:), kesu dio, dio, tökmag

zsírok is hasonlóképp működnek. Már mint egy szar étolaj vagy amit sütögetsz semmit se ér, szarul hasznosul, hízol. Egy értékes telítetlen olaj, pl tökmagolaj amit sportolok esznek nyersen, segíti a fogyást, az izmosodást vagy simán az egészségednek jót tesz. Én Napi 6 étkezés alkalmával mindig megeszem hozzá 5gramm lenmagolajat vagy tökmagolajat. Szóval napi 30g egyből lemegy így. Jön hozzá amit az ételek is tartalmaznak, mint a húsok, túró, stb...Anno diéta alatt mikor elkezdtem enni lenmagolajat sokkal jobban éreztem magam és hatékonyabb is lett

44. 2df174aa9c (válaszként erre: 43. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 21:03
A csirkemellet csak natúr?
43. 47fe723031 (válaszként erre: 41. - 2df174aa9c)
2009. máj. 20. 21:02
protein por, csirkemell, ez a 2 alap. Amúgy túró, tojás, lencse, sárgaborsó, bab, szója. Ezeket eszem.
2009. máj. 20. 21:01

ha azt nézed mint tápanyag, akkor 1g szénhidrát 4 kalória, 1g fehérje 4 kalória, 1g zsír 9 kalória.

Nem érdemes mindent komolyan venni, ott a zeller is ami 100g 30 kalória, senki sem számol avval, hogy ember vagy és nem kecske, meg sem tudod emészteni. lehet egy állat elékl ha füvet legel de az emberi test képtelen a cellulóz emésztésére. Fehérje is hasonló. Hülye ember szó szerint vesz mindent. Rákeresel a google-ba akkor valszeg minden 2. oldal azt írja majd, hogy hizlal. Bemész egy rendes sportolo oldalra vagy akár egy kondis lapra akkor már is elmagyarázzák neked miért nem. Szénhidrát pedig tutira nem lesz fehérjéből, azt zsírból képes a szervezet minimálisan előállítani ha szükséges.

41. 2df174aa9c (válaszként erre: 40. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 20:58
Te a fehérjét milyen formákban/ételekben fogyasztod?
40. 47fe723031 (válaszként erre: 39. - Heiniki)
2009. máj. 20. 20:55

persze, keress rá a tápanyagokra:)

már írtam, fehérje thermogén hatást vált ki, amúgy belédrohad. Cardio az erőnléti edzés, kemény tekerés vagy kemény futás. Aerob amikor csak kocogsz vagy szobabiciklizel nyugisan. Mindkettő után kell fehérje, hisz hazsnálod az izmaid. Fehérje mindig kell, ha nem sportolsz akkor is. Egy mennyiségben össz 20-30g-t vesz fel az izomzatod, egy nagy darab pasi esetében többet. Szóval nem is érdemes egy adagban 200grammnál több csirkét megenni, mert kb kukába dobtad. Nincsenek raktáraid, a nap folyamán folyamatosan kellene pótolni.

2009. máj. 20. 18:47
Most a férjem mondta, hogy cardio után nem kell protein. Bevallom, hogy egy elég intenzív cardio után is szoktam proteint inni. Viszont floxet te azt mondtad, h a felesleg majd alul távozik úgyhogy túladagolni nem lehet.Littledevil pedig azt állítja, hogy ha több fehérjét viszünk be a szervezetünkbe a máj átalakítja szénhidráttá. Ezt nem vágom. Van vmi oldal ahol ilyesmiről lehet olvasni?
2009. máj. 20. 13:13
ha diétázni akarsz akkor a reggeli adagodat csökkentsed le a felére és fogyni fogsz. Amúgy normál életet élsz akkor így kell csinálni. Reggel nagy zaba és estig fokozatosan veszel vissza és egyre kevesebbet.
2009. máj. 20. 12:31

Lehet, hogy ez elég szőke nős kérdés volt. :S

Edzés közben nem iszom semmit csak vizet. Mást a szervezetem egyáltalán nem kíván, főleg nem édes löttyöt. Remélem ez sem túl gáz.?

36. Heiniki (válaszként erre: 35. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 12:27
Na mostmár túl sok lett nekem itt az info és egyre kevésbé vagyok képes felfogni, pláne mérlegelni, hogy most jó-e az, ahogy eszem és edzem. Ahhoz semmi kétség sem fér, hogy nekem ahogy reggel kinyílik a szemem ennem kell méghozzá elég sokat. Ezután egész nap már el vagyok normális ill kis adagokkal is, de reggel mindig megtömöm magam. Ezután kb fél órával már edzek néha elég intenzíven. Talán ezért van, hogy a fenekemről és a hasamról olyan nehéz megszabadulnom a zsírtól?
35. 47fe723031 (válaszként erre: 31. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 20. 09:30
pont, hogy éjjel mivel nyugalmi helyzetben vagy, ezért az izom raktárak nem merülnek és a májad az első ami ürül. Reggel mikor kelsz a májad tök üres. Hatékonyabb a zsír égetés, de nem egy tartható állapot mert ha épp nem sportolsz akkor indul az izomvesztés. Kajázás után amúgy is emberfüggően pihenni kell mielőtt sportolsz. Átlag másfél-2 órát. Nekem gyors az emésztésem elég 1 óra, de sokaknak elkezd liftezni a gyomra és azonnal kitaccsolnak ha nem pihennek eleget.Reggel zabpehely+gyümi+fehérje kell, legjobb ébredés utáni kaja:)
34. 47fe723031 (válaszként erre: 32. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 20. 09:27
persze izotóniás italnak ezerszer jobb ha az ember kavargat. 20g szőlőcukor+10 malto+10fruktóz. Legjobb edzés közbeni ital mert nem dobja fel az inzulint, ill esik aztán le a béka segge alá. Edzés után kifejezetten kedvező a magas inzulin szint, mert könnyebben épülnek be a tápanyagok így a fehérje is amit letolsz mellé, szóval dextróz jobb. Ilyenkor a gyors máj visszatöltés a fontos. Amúgy malto is csak egy cukor féle...:) Edzés közben viszont tényleg az a jó amit te is csinálsz, mert dextróz hirtelen meglök aztán ugyan olyan gyorsan le is esik az inzulin és igazából bepunnyadsz. Állóképességi sportok esetén érdemes közben is iszogatni, amúgy súlyzózás esetén tök felesleges. Ill súlyzó és aerob között esetleg egy kis glutamin bevitele ajánlott, azaz csak néhány gramm fehérje de abból a legfontosabbak, ezt mint kiegészítő terméket meg lehet vásárolni.
33. 47fe723031 (válaszként erre: 30. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 20. 09:20

fehérjét nem igazán alakítja a szervezeted cukorrá, szerintem összekeverted a zsírral. Zsír az ami mint a ch egy kis boldogság hormont szabadít fel, ill képes a test átalakítani, amennyiben nem szükséges akkor pedig azonnal megy oldaldzsuvába. Fehérje egy termogén tápanyag, felesleg esetén legtöbb valószínűséggel kiszarod. Gondolom tapasztaltál már gázosodást túlzott fehérjefogyasztás esetén:)

Többi fehérjével meg csak ennyi a gond, hogy nincsen meg benne minden fontos amino sav. Amennyiben az ember eszik egy kevés husit is, akkor már kiegészítik egymást. Szója meg tudtommal kb teljes értékű fehérje. Ill túró kazein tartalma is hasonlóan tartalmaz kb. mindent.

32. fe9e12ede0 (válaszként erre: 25. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 00:19

Nekem dextróz helyett maltodextrin a nyerő. Összetett cukor, de inkább keményítő. Nagy adag glukóz már hashajtónak is megteszi :)

De más okból használok maltodextrint. Bringázáshoz kitűnő izotóniás ital készíthető belőle, nagyon olcsón. (mineral drink por + maltodextrin + víz) Míg cukorból 6 g mehet egy l vízbe, hogy a szervezetből ne vonjon el vizet, addig maltodextrinből 25 g. Ez 4 szer annyi energiát ad, azaz 1 l víz 100 kcal-t.

Óránként 0.7 l itert tud felvenni a szervezet, jól jön ez a 70 kcal hosszab tekerésnél. Így nem az értékes fehérjéket éli fel az agy meg az idegrendszer. Ha marad felesleg, pihenők alkalmából egy pici visszatöltésre is futja.

Tempós tekerés után saját kotyvasztású zsírszegény túrókrémet (gyümölcs vagy tojássárga ízesítéssel + + 1 zacsi vaníliás cukor - ilyenkor esélye sincs hizlalni a cukornak) szoktam bedobni. Ezzel lehet edzeni a glikogén tároló képsséget, lemerítés után az első órákba tud leggyorsabban töltődni.

31. fe9e12ede0 (válaszként erre: 15. - Heiniki)
2009. máj. 20. 00:06

Edzés jól megy energiaraktárakból. Nekem kiadós kaja után órákig nehezebb teljesíteni, mint éhgyomorra. (tapasztalat - éhgyomorra sokkal könnyebben lefutok 10 km-t mint reggeli után) Ébredég után úgyis a máj tartalékaiból van a vércukor fenntartva, ekkor nem kell várni kb. 20 percet, hogy beinduljon a glukagon termelés. Tehát ilyenkor a zsírraktárak ajtai tárva nyitva vannak.

Viszont edzés után azonnal fel kell tölteni, mert a máj lemerül, és emészti a saját izmodat.

Akik délig elvannak 1 kávén azok vacsira egy egász hűtőszekrényt szoktak kienni. Őket én sem értem meg.

30. fe9e12ede0 (válaszként erre: 27. - 47fe723031)
2009. máj. 19. 23:58

Teljesen igazad van, bárcsak mindenki így állna hozzá! Egy icipicit kiegészíteném. A fehérjék

ZSÍRMENTES testtömegre értendők. Ha többet viszel be, a máj átalakítja szénhidráttá, majd feltöltésre használja. Ha izmok máj többet net tud tárolni, akkor megy a szalonnába. Tojás OK, de sárgája mivel 9 g zsírt tartalmaz, ezért reggelile szoktam eltenni. Legtöbb fehérje tartalmú növények: szárazbab, lencse, sárgaborsó, dió.

De a növényi fehérjék durván fele olyan mértékben tudnak csak beépülni mint a hús.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook