Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meddig tart a zsírégetés torna után? fórum

Meddig tart a zsírégetés torna után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
209. ZSU1980 (válaszként erre: 208. - Fef600b7b6)
2009. máj. 28. 11:10
Legalább érdemes kiteregetni a nyomorom! :DDD
208. fef600b7b6 (válaszként erre: 206. - ZSU1980)
2009. máj. 28. 11:08

Hello már régóta olvasgatlak titeket:)

Érdemes volt mert én is fordítva csináltam. Először használtam a steppert, majd úgy következett a callanetics. Mától megfordítom.

Callanetics, majd 30-40 perc stepper a zsírégetés céljából:) Köszi

207. ZSU1980 (válaszként erre: 205. - 5e48d37001)
2009. máj. 28. 10:42

Semmi :)

Velem is előfordul.:)

206. ZSU1980 (válaszként erre: 203. - 5e48d37001)
2009. máj. 28. 10:41

Ezt értem mostmár,viszont én abban a "hitben" voltam,hogy az a 20 perc lessz a bemelegítés,és az utánna lévő egy óra zsírégetés.

Viszont az tök igaz hogy nincs annyi intenzitásom az erősítéshez utánna.Megpróbálom fordítva.:)

2009. máj. 28. 10:39
Bocsi a mellégépelésekért,állandóan rohanok
204. ZSU1980 (válaszként erre: 200. - 5e48d37001)
2009. máj. 28. 10:39
Aranyos vagy!:)Igyekszem kitartani!!
203. 5e48d37001 (válaszként erre: 201. - ZSU1980)
2009. máj. 28. 10:38

Azért kellere előb erősíteni,metrt ugye legalább 20 perc mozgásnak el kellene telnie ,hogy a zsírraktéárokhoz nyúljon a szervezet.Erősítésnél letelik a 20 perc és már a kardió tiszta zsírégetés.Viszont,ha kardióval kezded ami mondjuk 20 perc és utána erősítesz,nem érsz el akkora redményt,mert az erősítés ugye alakformálás,nem ég annyi zsír.

Hát nem voltam valami tudományos,de talán érthető.

202. ZSU1980 (válaszként erre: 200. - 5e48d37001)
2009. máj. 28. 10:38
Nem,azt is megnézte a doki,és nem talált semmit.Vagy arra csak ez utal hogy kimarad?Viszont hormonális vérvételnél normál volt minden.Bár azt már régen csináltak.
201. ZSU1980
2009. máj. 28. 10:34
Ja azt meg nem is meséltem hogy a terembe kiakadtak rám,mert megkaptam,hogy ha fogyni akarok,akkor kardióznom kell!:)Hogy hiába erősítek,a zsír attól nem megy le.Ugyhogy inkább nem beszélek ott senkivel erről.Mindenki ugy csinálja ahogy gondolja,de én jól akarom.:)
200. 5e48d37001 (válaszként erre: 198. - ZSU1980)
2009. máj. 28. 10:33

Akkor viszont hormonális okokból megy lassabban a dolog,úgy mint most nálam.Tavaly 1 hónap tornával értem el azt az redményt mint most 3 hónap alatt.

Lehet,hogy pco-s vagy?Mert a ciklus hiánya rá utal és a testsúly is.Na mindegy. Kitartás!Sikerülni fog,csak nem szabad elkeseredni,és csinálni kell,még ha nincs is kedve az embernek.Családos anyukáknak a legnehezebb.

199. ZSU1980 (válaszként erre: 196. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 28. 10:32

Köszi a részletezést!:)

Koplalni nem koplalaok végülis,mert edzés után még iszok egy shaket,ami tele van vitaminnal,ásványi anyagokkal,sok fehérjével,és kevés szénhidráttal.Nemutolsó sorban nem is vagyok éhes utánna.:)Ugyhogy ez egy alacsony kalóriás vacsi.

Intervallum programot csinálok minden kardio gépen.De megmondom őszíntén hogy biciklizni csak a végén szoktam 20percet alacsony intenzítással,inkább amolyan levezetésnek.Futón szoktam kezdeni 20 percet.Ott váltom a futást gyaloglással.De a kedvencem az elipszis tréner,azon simán intervall programon fél órát.Bár gondolom most ha elöször erősítek akkor nem fogok annyit bírni kardion sem.

De ezt kifogom próbálni amit itt leírtál!!:)Ha ezt megcsinálom,akkor az egy napi edzésnek meg is felel?

198. ZSU1980 (válaszként erre: 194. - 5e48d37001)
2009. máj. 28. 10:15

Én is rengeteget felszedtem a terhesség alatt:(Én még többet mint te,igaz már a negyedik hónaptól ödémás voltam rendesen.:(Meg az is hogy már ugy kezdtem a terhességet is hogy volt rajtam felesleg,nem is kevés.:(Pedig valamikor 53 kiló voltam:(De most ha elérem a 65-öt akkor is boldog leszek.

Mikor megszültem,akkor lement hirtelen 12kiló.Aztán a szoptatás alatt is szépen mentek le a kilók.Viszont mozogni nem tudtam,mert a hirtelen súlyveszteségtől nagyon fájt a térdem.Mikor abbahagytam a szoptatást,hirtelen visszahíztam jópár kilót.Aztán már akármit kipróbáltam nem mentek le a kilók,és az akaraterőm is elfogyott.Viszont most nagyon elszánt vagyok!!!20kilót kéne lefogynom!ugyhogy nagyon össze kell szednem magam!!!Hála istennek,az erőnlétem egyre jobb mióta eljárok konditerembe.Nekem otthon nem megy,mert a kisgyerektől nemtudok időt szakítani rá.Meg jobb is kicsit kiszabadulni otthonról.:)

Amugy sajnos nekem is problémáim vannak,mert nincs ciklusom.:(Ugyhogy párhavonta dokihoz járok,hogy valami legyen.Tudod,szeretnénk még egy babát,de nekünk az első sem jött könnyedén.De most abban bízom,ha sikerül lefogynom,akkor könnyebben sikerül,és lehet hogy a mozgás hatására beindul minden ami most alulműködik.:(Mert doki nem talál semmit.Nemutolsó szempont az sem hogy a következő babát nem szeretném enyi súllyal várni.:(

2 éve csinálni,nagy kitartás kell!Csak gratulálni tudok!!!:)Reméllem egyszer majd én is így tekintek vissza rá mint te.:)

197. ZSU1980 (válaszként erre: 193. - 47fe723031)
2009. máj. 28. 09:57

Megpróbálom akkor hogy bemelegítés után erősítek,és úgy megyek kardióra.:)Reméllem így jobban fog menni,mert közel egy hónapja nyomom,és annyit vettem csak észre hogy sokkal szebb a bőröm.Viszont a hasam nemigen akar lemenni.:(

Szombaton megmérem magam,és akkor kiderül mennyi ment le.Bár nem várok csodákat,de azért reméllem pozitív lesz!

És mennyi pihenés kéne? csak mert én eddig csak vasárnap pihentem,viszont bármennyire is szeretem,érzem hogy nincs lendületem,és fáradtnak érzem fizikailag magam.:(Egy hónapja csinálom.Lehet hogy nem tud regenerálódni a szervezetem?:(

196. fe9e12ede0 (válaszként erre: 193. - 47fe723031)
2009. máj. 28. 01:22

Így van, egyetértek. Mire koplalással megszabadulsz 5 kg zsírtól, azzal együtt elúszik 2-3 kg izom is. Azért pedig nagy kár. Annyival azért kiegészíteném, (tekintettel arra, hogy hölgynek szólnak a tanácsok), hogy nem kell elsietni a pasik által 3 sorozat 8 ismétléses gyúrós technikát (minden izomra). (legnagyobb súly, amivel csak 8 ismétlést tudsz megcsinálni bukásig) Az izom sokkal de sokkal gyorsabban fejlődik, mint hogy az ízületek megszokják a terhelést. Ezért szerintem legalább 2-3 hónapig elleszel az alacsony

terhelés magasabb ismétlésszám tartományban. Sérülés veszély így csökkenthető. Attól, hogy túl megizmosodnál nem kell tartani, nem leszel terminátor. Míg nem

viszel be napi 500 kcal energiát plusszban, addig nem lesz látványos izmosodás, márpedig fogyni szeretnél. A két dolog nem megy egyszerre. Nálam az izmosodás a télen indult be, mikor letettem a bringát, meg ugye az ünnepi kajálások óta elkezdtem enni mint a disznó. Így feljött egy kis izom, meg zsír is, de a zsír már mind elfogyott, pedig csak március közepén vettem elő a bringát.

Ha majd túl izmosnak találnád magad, akkor

ne növeld tovább a súlyokat, maradj meg azon a terhelésen. Aerob után nem csak energia nem marad, de lemerül az idegrendszer. Erősítésnél pedig az a lényeg, hogy minden izomrost dolgozzon egyszerre. Ez pedig fáradtan nem megy. Egyik rost dolgozik, másik pihen. Aztán felváltják egymást. Itt közel maximális terhelésen kell dolgozni, fáradt idegek nem tudják ezt elérni. Utána lehet kardiózni, akkor az izomzat csak negyed gőzzel működik. Ha mindenképp kardio gépeken szeretnél edzeni, akkor ajánlom a HIIT (high intensity intervallum training) módszert. Lóhalál sprinteket beiktatva, aztán pihenni lassú tempóban. Sprintek között legalább 2.5-3 szoros időtartamok legyenek a pihenők. Fél perc sprint után másfél perc könnyú tekerés.(10 perc bemelegítés, megcsinálsz 8 ilen sprintet, aztán maradék időben laza kardio) Ennek előnye, hogy rögtön az elején mobilizálod a zsírraktárakat, majd szépen elégeted mindet. Egy ilyen sokk után hosszú ideig zsírt fognak az izmaid használni, a szénhidrátot meg bespajzolni. Így edzed a glikolitikus energiarendszert, ugyanúgy mint súlyzóval. (persze csak fokozatosan növelni a terhelést, és hetente max. egy ilyen edzést ajánlok. Pulzusmérőn csak a pihenő szakaszokat kövesd, szubmaximális csúcsokat inkább a saját érzésed alapján, ne tűzz ki konkrét célt, neghogy megerőltesd magad. (én városi forgalomban szoktam bringával, sofőrök legnagyobb örömére maximux 1,5-2 perc szubmaximális terheléssel) Sokkal de sokkal hatásosabb mint az egyenletes kardio. Persze bizonyos fokú edzettség szükséges hozzá. De szívás csinálni, mert gyomor émelygés, légszomj, enyhe szédülést érezhetsz közben, amik a kardio gépek használati utasításában úgy van megemlítve, hogy azonnal hadd abba, nehogy rosszul légy :P Kívánok kéz és lábtörést :)

195. Heiniki (válaszként erre: 194. - 5e48d37001)
2009. máj. 27. 16:22

Nekem a szoptatással peregtek le rólam a kilók és olyan lettem mind a két terhesség után mint lánykoromban. Viszont szoptatás után visszajött kb 5-6 kg még mozgás mellett is. Ez a példa is mutatja, h mennyire nem vagyunk egyformák.

Mostmár nagyon figyelek, h csak teljes értékű kaját egyek így nem jön vissza és továbbra is sportolok. Persze azért vannak időszakok amikor túl sok a munkám és sajnos nem tudok olyan gyakran elmenni edzeni. Ekkor azonnal jönnek vissza rám a kilók amit 2- 3 hónap alatt kemény edzéssel le is adok.

194. 5e48d37001 (válaszként erre: 188. - ZSU1980)
2009. máj. 27. 15:00

Nálam is úgy kezdődött mint a nagy átlagnál.Terhesség alatt 17 kiló amiből rajtam maradt stabil 11.A nádszálkarcsú lányból lett egy csupa segg és derék asszonyka.Rettenetes volt,ami a legszörnyűbb az az,hogy azt hittem,majd a szoptatás alatt lemegy.Mindenki ezt mondta a környezetemben.És nem így lett.16 hónapig nyomtatuk a szoptatást 3 kiló ment le Norbi módszerével.Tudod.. 1 kód 0-24 ráig,2-es 6-15 óráig stb.Ezt kezdtem el a hozzátáplálás után,mikor már nem csak anyatejet kapott.De mindez egy esti pizzával duplán jött vissza.Több hónap munkája veszett kárba:-)

Beletörődtem Én már kövéren fogok meghalni.

Tavaly május 30.-án abba hagytuk a szoptatást,és 2 hónap múlva már annyi volt a súlyom mint a baba előtt.Döbbenet,és mindez diéta nélkül.A szervezetnek nem volt szüksége már a zsírraktáraimra és szépen lebontotta őket.

Akkor kezdtem el tornázni,hogy visszahúzódjon a bőröm.De ősszel abbahagytam.Most viszont hormonproblémáimra fogamzásgátlót kell szednem,és elhatároztam Én nem fogok újra meghízni,tartani akarom a súlyomat.3 hónapja kezdtem el tornázni otthon Rubint Réka dvd-kre.Minden nap.Mellette eszem rendesen.Kicsit lasabban megy a formálódás ,mint gyógyszer nélkül de már 2 kiló mínuszban van.Kockásodik a hasam,vékony a felsőtestem,még van egy kis belsőcombom,arra spárga a legjobb,persze tudom erre nem mindenki képes:-)

Szóval kb 2 éve tart ez a küzdelem,de mára már nem ennek élem meg.Élvezem a mozgást.

2009. máj. 27. 13:15
olyan súllyal dolgozz amivel pont végig tudod csinálni a sorozatot. Amennyiben nem emeled tovább a súlyokat és nem kezdesz el sokat enni, nem fog semmi izom sem nőni. Fogyi alatt is azért érdemes erősíteni, hogy a tested ne építse le a fontos izmokat érezze, hogy szükség van rá. Egyéb esetben a maradék izomzatod is leesne szépen lassan. Aerob után erősítesz akkor nem marad már elég energiád, nem tudod annyira meghajtani az izmaid, és leépíti a szervezeted. Nem viszel be plussz tápanyagot, akkor pedig soha nem fogsz izmosodni, szóval csináljad nyugodtan a legnagyobb súlyokkal. Kicsit összepattannak az izmaid, összehúzódnak, besűrűsödnek, formásabbak lesznek. Ennyi...
192. ZSU1980
2009. máj. 27. 10:00

Abban egyetértetek,hogy nekem inkább több ismétlés kevesebb súllyal?Vagy azt hogy tudom kiválasztani nekem mi a jó?És az számít hány sorozatot csinál valaki?

Szeretném őgy csinálni,hogy tényleg elérjem a célom,de sajna itt nincs személyi edző aki segíthetne.:(

A jojo-tól nem tartok most,mert ha lefogyok is tovább járok.:)Nekem ez most a kikapcsolódás,és egyre jobban élvezem.Kár hogy nem kezdtem elöbb!De hát inkább később mint soha igaz?:)

191. ZSU1980 (válaszként erre: 188. - ZSU1980)
2009. máj. 27. 09:55
Köszi.Vissza olvasgatok:)
190. ZSU1980 (válaszként erre: 187. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 27. 09:54

Értem.Én meg azt hittem,hogy a másfél órás kardióval+egy óra erősítéssel pikk pakk lemennek a kilók.:(

Ja,kezdem érteni!ha erősítéssel kezdek,akkor erőteljesebben,és pontosabban tudom végezni a gyakorlatokat?!

Csak én ettől azért tartok,mert nekem a fő cél hogy lefogyjak,nem az hogy izmos legyek.Bár az sem hátrány:)

189. ZSU1980 (válaszként erre: 186. - 47fe723031)
2009. máj. 27. 09:49
Alig várom!!:DDD
188. ZSU1980 (válaszként erre: 185. - 5e48d37001)
2009. máj. 27. 09:48

Megmondom őszíntén,hogy még nem mertem mérni magam,mert nem akarok csalódni:)Úgy gondoltam havonta egyszer mérek súlyt is,centit is.

Az az igazság,hogy ha étkezés után nem telik el nekem legalább 2-3 óra,akkor edzés közben feljön a nyakamba a kaja.:(De ebéd után még 3-ig szoktam bekepni valami gyümölcsöt,így nem szoktam éhes lenni.Nekem a kritikus az este.Azt nagyon nehéz kibírnom hogy ne egyek.:(Ugyhogy gyors megszokom inni a turmixot,és akkor már nem merek enni,mert akkor híznák tőle.:)

Hát reméllem beindul,mert már jó lenne ha lenne valami kézzel fogható eredmény.

Te mióta nyomod?

187. fe9e12ede0 (válaszként erre: 184. - ZSU1980)
2009. máj. 27. 00:10
floxet megmondta, csak ismételni tudom. Erősíteshez jobb még kipihenve nekilátni, tele a glikogénraktár, nincs idegrendszeri lemerülés. Kardio úgyis csak 25% ra járatja csúcsra az izmokat. (na jó, a szívet azt rendesen). Kardio alatt valóban több zsír fogy el mint erősítés közben. De ezzel ne foglalkozz, mert erősítés hatására még alvás közben is jobban fogod égetni z zsírt, mint ha csak kardióznál. Erősítés viszont pár nap regenerációt kíván, könnyed kardi mehet minden nap. (1 nap pihi hetente). De a kardio nem fog sokat nyújtani önmagában, erősítés + kardio + ésszerű táplálkozás a LEGJOBB. Pár napjak írtam statisztikai adatokat is, keresd vissza, egy tanulmányból idéztem, mi mennyit fogyasztott.
186. 47fe723031 (válaszként erre: 184. - ZSU1980)
2009. máj. 26. 19:23
előtte energiát ad, utána a raktárakat tölti vissza:) ha már lefogytál edzés után úgy be lehet majd enni mint a disznó mindenféle hízás nélkül.
185. 5e48d37001 (válaszként erre: 184. - ZSU1980)
2009. máj. 26. 19:04

És kilóban jött már le valami?A szervezet elöszőr a belső zsíradékot bontja le,ezért van sokunknál,hogy kilóban van változás de centiben egy jó darabig még semmi.

Étkezés után másfél órával lehet elkezdeni az edzést.Szerintem is egyél,ne sanyargasd magad feleslegesen,mert ha leállsz jojo lesz a vége,vagy pajzsmirígy zavar,vagy csak szimplán hajhullás.14 óra után is ehetsz fehérjét.Pl: kefír,főttojás,felvágott,csak szénhidrátot azt ne.

Befog indulni a súlycsökkenés,csak kitartás.

Nálam a hormonális gyógyszer lassítja egy kissé az alakformálást,nem olyan gyors a lefolyása ezáltal mint régebben,de kitartó vagyok.

184. ZSU1980 (válaszként erre: 183. - 47fe723031)
2009. máj. 26. 18:24

Hát ez relatív,hogy kinek mi a jó.:)

Ha edzés elött eszek,nem bírok megmozdulni.Ha utánna ennék,ugy érezném hiába szenvedtem.:)

Nekem azt mondták,hogy kardio gépeken lehet a legjobban fogyni.Akkor most mi is van?!

183. 47fe723031 (válaszként erre: 181. - ZSU1980)
2009. máj. 26. 16:19

nem kéne mindent enni csak jó dolgokat.

kéne 3 után is enni, kb. 3 óránként.

előbb erősíts aztán aerob...nem fordítva.

182. 47fe723031 (válaszként erre: 179. - 5e48d37001)
2009. máj. 26. 16:17
pont ezért fogalmaztam úgy ahogyan.... aki hülyén csinálja az szétmegy, aki okosan, az csak félig:)
181. ZSU1980
2009. máj. 26. 09:51

Sziasztok!


Én egy hónapja kezdtem el konditerembe járni.Heti 6*megyek.Általában este.6-óra fél 7 körül,9-ig..Egy,másfél óra kardió után erősítek kicsit,és infraszaunázom.Két nap aerobikkal váltom ki a monoton edzést,viszont fél óra kardiót beiktatok azon a napokon is.

Mennyi idő kell hogy elinduljon a fogyás?

Étkezéssel annyit értem el eddig,hogy du 3után már nem eszek.Reggelit eszem rendesen,ebédet kevesebbet,este pedig egy étkezéshelyettesítő shaket iszom.Folyadék napi 3-4liter.

Mire várható valami eredmény?

Reggelit is lekéne csökkenteni ha fogyni akarok?

Sajnos mindent eszek.Max a cukorfogyasztást csökkentettem le.

180. 2df174aa9c (válaszként erre: 179. - 5e48d37001)
2009. máj. 26. 08:49
Egyetértek veled. Én is ismerek egy csomó olyan embert, akik még csak nem is első osztályú sportolók voltak, de gyerekkoruk óta hajtották őket, napi többórás edzéssekkel. Már 30 felett - a zömük túl egy rakás mindenféle sportsérülésen - "nyavajog", meg mindeféle rehab kezelésekre járkál... és az ízület nem csak annak és nem csak 50 felett készül ki, aki sokat fut(ott),és nem csak a térd a veszélyzóna. Az egyik kollégámnak pl. gerincsérve lett fiatalon, meg is mondta a doki, hogy ez a korábbi versenyszerű evezős múltjának köszönhető.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook