Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT - Az anti cipő fórum

MBT - Az anti cipő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1299. emagdi (válaszként erre: 1298. - Mandria)
2009. szept. 18. 09:51

lehet, hogy már azért izzad a lábad az mbt-ben, mert ideges vagy (jogosan), hogy ilyen drága volt a cipő és nem jó.

szóval lehet, hogy ha esetleg megpróbálnál ezen nem idegeskedni, csak próbálkozni tovább a cipővel, akkor megszűnne a gondod.


(másra már nem tudok gondolni, mert mint ahogy írod, más cipővel nem volt ilyen gondod, elvileg ezzel sem szabadna lennie)

1298. mandria
2009. szept. 18. 07:05

Egyenlőre ecetpamacsot tettem a cipőbe , a betétjét meg átöblitettem ecetes vizzel.....várom a csodát...

a lábamat nem áztatom mert nincs gombám, és egyáltalán nem izzadós a lábam...az általam nagyon szeretett lakkcipőkben swem...ez tény....gondolom az üzletben is az én lábamat hibáztatnák....

1297. mandria
2009. szept. 18. 00:11

...aranyosak vagytok, de mint mondtam nem az én lábammal van a baj...hanem a cipővel...

lehet, hogy a meleg a probléma, plusz a láb kisizmainak a munkája....egyébként lyuk nincs a cipőn csak disznek a szalaghoz,de az is a bokánál....lehet,hogy a modellel van baj...

1296. emagdi (válaszként erre: 1294. - Mandria)
2009. szept. 17. 09:42

szia! szerintem még ne add fel a próbálkozást!

elvileg nem szabadna izzadnia a lábadnak a cipőben, mert - mint te is írtad - bőrből készültek, tehát lélegzik a cipő.

továbbá van rajta két kis szellőző lyuk is (legalábbis az enyémen van, gondolom a többi modellen is).

valami más miatt lehet az, hogy izzad a lábad.


esetleg próbáld meg esténként szódabikarbónás vízben áztatni fél óráig a lábad, hátha az segít!

1295. 1366d1807f (válaszként erre: 1294. - Mandria)
2009. szept. 17. 06:50
Ne bánkódjál, mindjárt itt a tél! :-)))
1294. mandria
2009. szept. 17. 04:18

Köszönöm válaszotokat!


A cipő nem kicsi , de keményen tartja a lábam.Feltörni nem törte fel.

Eddig ha lehet papucsban jártam,cipőim közül a Panama Jack és a Medicus amit hordok járkálásra, na azokkal ilyen probléma nem volt.

A láb izzadása viszont nagyon zavar...olyan érzés, mintha egy rossz műanyag tornacipőben lennék, tetejébe még az izomzat működése miatt ég is...nekem ez nagyon elkeseritő , bevallom nagyon zavar...

Visszavinni már nem tudom, mert már egy hete próbálkozom a hordásával utcán is .

A cipő belseje is bőr. A talp nem, de vettem már egy bőr betétet...sajnos egyáltalán nem olyan erzés benne menni a másik betéttel.

...tanácstalan vagyok...itt állok egy méregdrága cipővel...nagyon bánom már, hogy nem szandált vettem.

1293. 7130b15964 (válaszként erre: 1291. - Mandria)
2009. szept. 16. 21:52
Nem lehet, hogy kicsi az a cipő? Mondjuk nem a lábizzadás, hanem a pirosodás miatt jutott eszembe.
1292. haaeen (válaszként erre: 1291. - Mandria)
2009. szept. 16. 17:33
amit kaptam tájékoztató füzetecskét, abban írtak arról, hogy az első napokban lábizzadás előfordulhat "mellékhatásként", de majd elmúlik.
1291. mandria
2009. szept. 16. 05:24

Sajnos változatlanul az a problémám, hogy a munkahelyemen túl zártnak bizonyul a cipő, és beizzad a lábam, igaz most még meleg van.Munka közben ülök-és felállok, de főleg ülök...a zárt cipőtől be is duzzad a lábam. Úgy tűnik ez a tipus hiába tűnt nyáriasnak egyáltalán nem az ( Changa Birch)

Elmentem szandál ügyben próbálni. A szandál talpa vastagabb másképp érződik benne a járás.

56000 FT volt...bevallom elszántam magam...de egyszerűen képtelen voltam a Changa után ennyit kiadni érte...

Nekem is szoritja a lábam...és a körmömet is érzem időnként. A sarkamat csak érzem, a két kisujjam viszont kicsit fáj és bepirosodik, de nincs hólyag.agyébként keskeny lábam van, csak mivel állandóan papucsban jártam a munkehelyemen és otthon is nagyon érzékeny .

Főleg a cipő szellőzésével van bajom.

Nagy kedvencemben a Panama Jack cipőkben sose volt lábizzadásos problémám.

2009. szept. 13. 21:48
Szerdán vettem egy Lami caviar black-et. Azt kell hogy mondjam, hogy a szandál után elég furcsa, mert ez zártabb. A talpa ennek is vastag, mint a szandálomnak, de én nem akartam 50 valahány ezret adni egy vékonyabb talpúért, meg igazából ez tetszett. Bár amikor felveszem, tényleg olyan furcsa, olyan "nagy". A cipő 41-es, ez volt jó rám ebben a fazonban. ettől függetlenül a nagy lábujjam körmeit megnyomta, lehet, hogy hosszú a körmöm,?? Este mikor levetettem, láttam, hogy a sarkam is piros kissé, mintha fel lenne törve, de nincs hólyag, csak piros. na, majd meglátom, milyen lesz a héten, ha már "betöröm"..
1289. mandria (válaszként erre: 1288. - Icus)
2009. szept. 13. 12:21

Köszönöm szépen!

Ma megtettem első hosszabb utamat.Kb.1,5 km.utcán.Bizony nagyon megdolgoztatott....egyáltalán nem ugyanaz,mint épületben járkálni. Égett az egész lábam, fájt az összes talpizmom,vádlim, sipcsontom, derekam ,hátam.

A görnyedt testtartásomat már most kezdte korrigálni...ami óriási dolog lenne..( régi Scheuermann nyomok rtg-n vannak a gerincemen)..

Viszont nagyon meleg..ezért a munkahelyemen nem fog menni a hordása állandóan...

...ez sajnos csapda...bizony kellene egy szandál is...jó lenne megúszni olcsóbban mint 56 ezer...de az Okt 23.-utcában még ennyiért sem volt méretben...( 38 1/3-ad kellene a szandálból)

1288. Icus (válaszként erre: 1287. - Mandria)
2009. szept. 13. 09:32
Szandált nem akartam, de lehet hogy vissza megyek és megnézem vannak-e még leárazva. Mivel én irodában dolgozom, nekem is sok a 8 óra a zárt cipőben. A Sapatu White, az tudom, hogy volt, de én ezt munkahelyre zártnak találtam, őszicipőnek meg nyitottnak a sarka miatt. Szandálban nem tudom, hogy az általad említett szandi vagy a Siha White volt-e leárazva. De, én nem igazán vettem így a kép alapján különbséget észre a kettő között.
1287. mandria (válaszként erre: 1279. - Icus)
2009. szept. 13. 05:39

A cipőt egyébként a budaörsi MBT pontban vettem...gondolom akkor talán nem hamisitvány....

...izgulok...beválik-e majd a cipő...a harisnya helyett pedig veszek vékony pamutzoknikat és úgy próbálom...persze az is lehetséges, hogy a munkahelyemen eddig mindig papucsban jártam...ez pedig egy zárt cipő...

a Kishumu white-ra nagyon pályázom, de azt szeretném már olcsóbban megvenni...persze ha beválik....

2009. szept. 12. 11:36
Húú, gyerekek, szerdán voltunk a lányommal Szegeden. Mivel nem vagyok edzésben (keveset gyalogolok naponta), ezért estére olyan izomlázam volt, hogy ihaj. De NEM FÁJTAK a térdeim. Sem a csípőm. Többször leültünk útközben. Ugyanis kb. 10-15-ig csavarogtunk a városban. Akárhogy is számolom, ez azért kemény 5 óra! De azért bírtam. Tök jó ez a cipő.
1285. Icus (válaszként erre: 1284. - Szimba)
2009. szept. 12. 09:53
Én azt vettem észre, ha nincs rajtam a cipőm, olyan "furán" tartom a lábam:) Olyan mintha rajta lenne a cipő a lábamon. :) Lehet, hogy hülyeség és csak én beszélem be magamnak:)
1284. szimba (válaszként erre: 1283. - Icus)
2009. szept. 12. 08:48
Szerintem ez nem baj (nálam legalábbis nem), én másfél éve MBT-ben járok, mondjuk nekem fáj is a lábam, de sokkal jobb a tartásom, szebb a járásom így, hogy mindig oda kell figyelnem egy kicsit.
1283. Icus (válaszként erre: 1282. - Szimba)
2009. szept. 12. 08:31
Igen eléggé odafigyelek még mindig, hogy hogy megyek benne. Igazából ez is zavar, hogy nem megyek benne "automatikusan":(
1282. szimba (válaszként erre: 1281. - Icus)
2009. szept. 12. 08:19
Én tavaly egész télen MBT-ben jártam, semmivel nem csúszott jobban, mint más cipő. Sőt, mivel ebben az ember jobban odafigyel minden lépésére, szerintem még biztonságosabb.
1281. Icus
2009. szept. 12. 07:53
Viszont szeretnék én is kérdezni. Ezeket a cipőket mennyire lehet használni télen. Mennyire csúsznak? Igazából ez a fontos kérdés. ősszel jönnek a reggeli nyálkás utak, télen a jeges utak...
1280. Icus
2009. szept. 12. 07:49
A külföldi boltokhoz annyit. A kolléganőm most panaszkodott lány még nyáron rendelt Németországból cipőt. A cipő kifizetve, viszont még mindig semmi:( Érdeklődnek, telefonon, emailben.... semmi. Az utolsó info szerint a cipőt valamelyik Német városba küldték el Mo. helyett. Tudom ez nem általános.... De én még mindig félek a kinti rendelésektől, holott sok jót is hallottam róluk. Hiába no, öregszem:(
1279. Icus (válaszként erre: 1278. - Mandria)
2009. szept. 12. 07:46

Én a dunaújvárosi outletben vettem ( mivel itt lakom) a cípőmet (barabara smok) 35.000 ezerért. Én ezt is nagyon borsosnak találtam. Nem is keresgéltem az eredeti áron árult cipők között. A boltban nem volt a nekem megfelelő méretű, de párnapon belül meghozták. Sajnos még ez sem volt jó méret, mert kicsi volt, de sikerült a jó méretet pár nap várakozás után beszerezni:)Az alábbi webcímen ott vannak a boltok, ahol árulják majd 40%-kal olcsóbban a cipőket.


[link]


Igaz az is ott van a készlet erejéig és én még augusztus elején vettem a cipőmet. Megdöbbenésemre, igen csak nagy forgalom van ezekben a boltokban:) Nem is mertem volna gondolni rá. Viszont én egyre jobban szeretem ezt a "patacipőt". Igaz sokan megnéznek benne. Azért elég feltűnő a talpa:(

Viszont kiváncsi lettem én is, hogy mi van a cipő belsejében:) Nos nekem csak egy címke van varrva a nyelvrészbe. Ezen a címkén van egy piros mezőben fehér kereszt alatta a SWISS felírattal. Viszont ott szerepel az is: MADE IN VIETNAM

Miden cipőt lehet hamisítani. De, talán egy márkakereskedésben kisebb az esély, hogy ilyen történik.

1278. mandria
2009. szept. 12. 05:56

Sziasztok!

Hosszú vívódás után megvettem első MBT cipőmet.Sajnos az outletekben egyáltalán nem találtam olcsóbbat.Először szandált szerettem volna venni.A Habari tetszett, de abból sehol sem volt méret, a Kishumura sajnáltam az 52 ezret, ezért döntöttem úgy hogy egy cipőt veszek, amit munkában is hordhatok, meg utcán is.

Egy 39-es Changa Birch tulajdonosa lettem....borsos áron. Eü.pénztárra vettem.A cipő szerintem nagyon csinos.

Tegnap munkában kipróbáltam. Ülök-állok-keveset, de megyek.Valószinű szorosra húztam a pántokat, mert eléggé meglátszott és kissé meg is duzzadt, de ugye ne mozogjon a sarok..

a járás nagyon jól esett benne.

Sajnos a lábam viszont eléggé beizzadt ( harisnya volt rajtam.....egyáltalán nem vagyok izzadós lábú, más cipőkben mindig harisnyazoknit használok és ez nem volt probléma)

Alaposabban megnézve a cipőt a Swiss név a cipőben benn volt, de a pánton belül már a Made in Vietnam feliratot láttam. Bevallom kicsit letört a dolog.

Azért vettem a cipőt egyébként, mert elég rossz tartásom van, tartós ülésnél fáj a derekam,és a bal lábam visszeres...gondoltam javit a dolgon...

Meglátjuk...

1277. Icus (válaszként erre: 1276. - Icus)
2009. szept. 7. 17:36
Viszont azt is észre vettem, hogy "kihúzom magam" menés közben:)
1276. Icus (válaszként erre: 1273. - Haaeen)
2009. szept. 7. 17:36
Ez a patás dolog rám is igaz. :) Egyébként pedig furán, kolléganőm szerint "pipiskedve" megyek. Nekem olyan érzésem van, mintha a lábujjheggyel "fellökném magam" a magasba minden lépésnél:(
2009. szept. 7. 16:09
Az pedig minden, csak nem egészséges:(
1274. 1366d1807f (válaszként erre: 1273. - Haaeen)
2009. aug. 22. 22:09

"patás ördög" ez tetszik nekem. Tulajdonképpen igazad van. A csukott cipőben én is hasonlóan érzem a lábam. De a szandálban nem. Viszont mindenki észreveszi, hogy másképp járok.

Én már egy éve csak ezt hordom, és ebben tudok gyalogolni.

1273. haaeen
2009. aug. 22. 21:56

negy hete hordom a cipomet, ha valakit erdekelne osszefoglalom a tapasztalataimat.


csak munkaban viselem, ahol folyamatosan talpon vagyok, napi 8 - 12 orat. ujfajta talpu a cipom, nem esik nehezemre benne egyhelyben allni. eddig kb. 10 napbol 8x fajt a terdem, most kb. 2x. a hatam 10bol 4x, most sokkal ritkabban. a talpam, a labfejem az 10bol 10x fajt, most kb. 8x, de nem annyira intenziven. ha rajtam van az MBTm, akkor nem tudok a talpam kulso felen jarni, ami jo, mert szerintem e miatt fajt a terdem.


negativumkent csak annyit, neha ugy erzem satuba van a labam - nem szorit, csak nagy es ormotlan a cipo, olyan, mintha az Indul a bakterhazbol en lennek a "patas ordog" :)

1272. 7130b15964 (válaszként erre: 1271. - Klo11)
2009. aug. 15. 22:41
Nem. Igazából nem fogsz nőni, csak a tartásod javult, kiegyenesedsz és emiatt leszel pár centivel magasabb. De csak abban az esetben, ha a tartásoddal probléma van és a cipő sokat korrigál rajta idővel.
1271. Klo11
2009. aug. 15. 22:26

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Azt olvastam, hogy a cipő használatától 2-5 centi növekedés is lehetséges. Ez igaz?

1270. Sz.Mari (válaszként erre: 1257. - Dioptria)
2009. aug. 10. 16:48

Meg tudnád adni annak/azoknak a külföldi boltnak az elérhetőségét, web oldalát, ahol olcsón lehet venni cipőket?

Köszi

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook