Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Más gyereke is hisztizik, ha nem értitek meg, amit mutogatni akar? fórum

Más gyereke is hisztizik, ha nem értitek meg, amit mutogatni akar? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. Amora (válaszként erre: 34. - Hoxa)
2016. máj. 9. 09:31
Pontosan. Az én lányom is egy hiszterika volt, neha meg most is elgurul a gyogyszer. Lehetek en barmennyire kovetkezetes, turelmes vagy barmi. Iszonyu eros egyeniseg, nem az a sarokba allitom azt szepen ottmarad. Szerintem pont az ilyen idomitott,bologato, mindenben egyeterto gyerekek a nem egeszsegesek. Elobb vagy utobb kiutkozik, es szazszor rosszabb ha ez mondjuk kamaszkorban. Ismerosomnek van ilyen idomitott, szalutalo gyereke. Anyuka olyan mint egy ezredes. Igenam, csak mikor azt hitte, hogy senki nem latja, a kertben kinozta a naluk vendegeskedo gyereket. A szomszed vette eszre es uvoltott ra. Termeszetesen anyuka nem hitte el. Nem, o sose hisztizett, sot elvan egy sarokban naphosszat a legoival vagy a tv elott...
38. trapiti (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2016. máj. 9. 09:17
Ha jól értettem, nem szándékosan nem érti az anyuka. :)
37. spinneli (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. máj. 9. 09:12

Ha 1,5 évesen szavakat mond, akkor nagyon jó a beszédfejlődése a kislányodnak, nem kell "sürgetni" nem értéssel, nagyon szépen halad...most jön az a korszak, amikor az agyuk előrébb jár, mint ahogyna képesek kifejezni magukat, plusz jön a dackorszak is, ennek a kettőnek az elegye, hogy így reagál, teljesen természetes életkori sajátosság-ahogy jobban beindul a beszédfejlődése, el fog múlni.

(Akkor majd más miatt fog hisztizni. )

:)

2016. máj. 9. 09:11

Nálunk pl. elág érdekesen alakult ez a hiszti-kérdés... Egy-ásfél éves korában amikok éppen ebben a még nem beszél, de már akarna korszakban voltunk, akkor jellemző volt, ő leginkább kiabált, különösen ha bárki más beszélni akart körülötte, iszonyú rosszul viselte. Annyira hogy akkoriban volt olyan "barátnőm" aki kerek perec kifejtette hogy ez a gyerek nem normális, mert a normális gyerek nem üvölt így. Mert az övé sem üvöltött. Aztán 17 hónaposan egyik hétről a másikra mondatokban kezdett beszélni, egy pillanat alatt megszűnt a probléma.

Két-három éves korában fogalmunk nem volt róla mi az a hiszti, mivel nagyon értélemes és nagyon megfelelni vágyó gyerek, mindent meg lehetett vele beszélni. AZtán amikor az egyéb problémák miatt elkezdtük az alapozót 4 évesen, megjött az igazi, klasszikus földön fetrengős hiszti is. Egész egyszerűen a terápia hatására sikerült visszalépni ahhoz a fejlődési lépéshez amin magától nem sikerült átmennie. Ó és persze miközben a 4 éves gyerekem taknya-nyála egyben fetrengett a Duna Pláza padlóján, jött ám a sok szuperanyu, meg szupernagyi hogy elmondja mennyire béna vagyok, és hogy hogy lehet egy 4 éves ilyen (meg hogy tuti nem nomrális...) Én meg miközben nyilván próbáltam következetesen, meg türelmesen meg jól kezelni a helyzetet (amiben egyébként a sok kéretlen okoskodó sokkal inkább zavart mint a gyerek viselkedése) arra gondoltam, hogy milyen jó hogy megtörténik aminek meg kell történnie. Természetesen a gyerek nem maradt úgy, de feszegeti a határait azóta is, de nincs ezzel gond, ez a dolga. Nem az hogy "áldott jó gyerek" legyen.

35. trapiti (válaszként erre: 34. - Hoxa)
2016. máj. 9. 08:56

Én abban hiszek, hogy mindenki akkora feladatot kap amekkorával elbír.

És abban is, hogy a sima út és a "könnyű, lottó-ötös" gyerek sokszor csak látszólag az... ez hosszútávfutás, minimum 20 év mire látszik hogy hogyan álltuk meg a helyünket, és hogy ami könnyűnek tűnt az tényleg az volt vagy belebuktunk... Én a magam részéről nem cserélném el a "problémás" gyerekemet egy "lottó ötösre" még akkor sem ha néha úgy érzem, hogy belebukunk. És közben látom ahogyan a környezetünk a pár évvel ezelőtti sajnálkozásból irigységbe fordul, persze sosem a befektetett munkát irigylik, csak az eredményt. Sokszor eszembe jut, ha valaki annyi munkát tenne a "lottó ötös" gyerekébe, mint azok akik valamilyen nehézséggel küzdenek, mekkora csodát lehetne kihozni az átlagos gyerekekből... de sokan nem teszik, mert belekényelmesedtek abba hogy minden könnyű(nek látszik).

34. Hoxa (válaszként erre: 32. - 388b941089)
2016. máj. 9. 08:34
Tudod, az a baj az ilyen emberekkel, mint te is, hogy megnyertétek a lottó ötöst és közben azt mondjátok, hogy ti számoltátok ki a számokat és hogy aki nem találta el mind az ötöt, az valamit rosszul csinál. És ezt a szerencsét úgy állítjátok be, mintha ti okosabbak lennétek, pedig 98%-ban mázli. És a finomkodó, öntömjénező megjegyzéseitek az olyan anyáknak, mint én is, akinek nem dobott a gép "tökéletes gyereket", baromira bántó, mert körülbelül ezerszer annyit dolgozunk a gyerekeinkkel, mint a sima mázlisták, mégis ezredannyi sikerben van részünk. Ezt meg csak az érti meg, aki ebben él minden nap.
33. 388b941089 (válaszként erre: 32. - 388b941089)
2016. máj. 9. 05:33
*mennyi
32. 388b941089 (válaszként erre: 31. - Cucicsillag)
2016. máj. 9. 05:31
Igen, ez pontosan igy van, viszont az baromira nem mindegy h a szülö ezt hogy kezeli illetve h mennyire türelme van hozzá. Sztem a jo hozzáállás es következetessèg nagyon sokat segithet egy nehezebb termeszetű gyereknèl.
31. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2016. máj. 8. 21:52

Attol (is) fugg,milyen habitusu gyermeket "dob a gep" ...

Normalisan beszelunk vele..., viszont Apa es Anya sem volt eccccceru eset, igy tole sem varom el.

Nem irtam olyanrol, hgy veeeszes volna :)

Ki,hgy eli meg.

Nekunk pl.a teso maga a nyugalom, igy a jobb, mert ha vki az elso nyugisabb gyerkoc utan egy nyuzsisebb "mas termeszetu" gyerkocot kap, na az a necesebb verzio.

30. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2016. máj. 8. 21:47

😂😂😂

Vhgy eddig nekem sem jott ossze eddig..

Mi mar csak ilyen bendzsan nyomjuk, waaaa...

29. trapiti (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 8. 19:58

Szivesen írok priviben erről, a topikot nem szeretném szét offolni ezzel :)

Meg ha érdekel, a naplómban is sokminden van erről...

28. trapiti (válaszként erre: 25. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 19:25

Ugye azcsak egy félreértés a ggondolatmenetben hogy akinek hisztis vagy "problémás" a gyereke tartósan vagy átmenetileg az azért van mert a szülő nem törvénytisztelő vagy kellően szerény... agyam eldobom az ilyenektől.


Én őszintén szólva kètségbe lennék esve ha olyan "áldott jó" önálló akarattal nem rendelkező, mindig makulátlan gyerekem lenne mint a cirkuszi pudli amit beidomítottak... Igenis a gyerek dolga hogy feszegesse a határait. A szülőé pedig hogy ahol lehet engrdjen, ahol kell húzzon egy határozott határt és a kettő között különbséget tegyen. Nem idomítani kell... szerintem inkább itthon próbálgassa a határait és ne mondjuk egy megkésett kamaszkorban 30 évesen férjjel-feleséggel-gyerekekkel az oldalán...

27. lapbarna (válaszként erre: 25. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 16:46

Minden gyerek más és más személyiség, mint ahogyan a felnőttek is. Bárkivel előfordul(hat) olyan, aminek hatására a viselkedése megváltozik. A "nem is volt hiszti, és már nem is lesz" kijelentés kissé merész szerintem. Való igaz, egy 10 éves gyerek nem vágja földhöz magát, mert akar valamit, ellentétben egy 2-3 évessel. Ő másképp próbálja érvényesíteni az akaratát. 18 évesen is előfordulhatnak dacolások (előre félek), az mennyivel jobb, mint egy 2 évessel vitatkozni?

Megtanultam, hogy soha nem mondom azt, hogy soha, mert az élet néha furcsa dolgokat hoz össze. De ez a saját véleményem.

Még annyit, hogy bezzegeléssel nem sokat segítesz az éppen problémával küzdőnek, és nem csak erre a témára értem, hanem úgy nagy általánosságban.

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 16:30

Boszika!

Legyél is büszke, az valóban jó érzés, és kell is... A gyereknek is kell, hogy lássa, hogy a szüleik azok..


Én is szoktam büszke lenni, amikor mondjuk most legutóbb azt mondák az eddig lebutázott diszfáziás gyerekre a szakértőinél, hogy ilyen okos gyerek nem járt évek óta az intézetben, le is írták 5 és fél évesen, hogy 11 éves szinten van a memóriája, 7,5 éves szinten a kombinációs készsége, meg ilyenek.. Magasan átlag feletti tartomány, stb...


De azért azt is tudni kell a jóérzéssel együtt, hogy ezért köszönettel tartozunk a Jóistennek, vagy a sorsnak - ahogy tetszik.. Mert igazából kicsit múlt rajtunk.. Még ha múlott is..


És azt is tudni kell, hogy nekem ez, másnak meg más...



Ezért nagyon csúnya dolog bántani azokat, akiknek éppen nehezebb, mert nehezebb "anyagot" kaptak alapanyagnak..


Legyen szó akár magatartásról, akár tanulásról, akár fizikai-képességekről, zenéről, vagy bármiről...

25. ee76744249 (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 8. 16:23
Igen van ilyen is de minket áldot jó gyerekekkel áldott meg az ég nem is tudok rosszat írni róluk szófogadó gyerekek se ovódában nem volt baj soha velük és most iskolában sincs igaz én és párom is szerény emberek vagyunk semmi törvény ellenes dolgot nem teszünk tettün soha ezért vagyok én oly nagyon büszke az én drágáimra semmi hiszti nem volt soha és most már nem is lesz .:)))
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2016. máj. 8. 15:49

Ezt meg te írtad le nagyszerűen.. Még jó, hogy vagytok..


Tőled meg amúgy is szeretnék - talán majd priviben bővebben kérdezni, - hogy odakint konkrétan hogyan lehet, amit mondasz, hogy a suli változott, és nem a lányodnak kellett, és elfogadták, és beilleszkedett.. Ott nem miért nem mondják, hogy "zavarja az órát", hogy "agresszív", hogy "túlpörgeti a többit", hogy "hátráltatja" a többit.. Konkrétan hogyan oldják meg az itthon annyit hallott bajokat?


Abban persze már biztos vagyok, hogyha egy darabig nem érzi, hogy ő a legrosszabb, akkor tényleg nyugodtabb lesz, és maga is soha nem látott módon fejlődik.. De mik a konkrétumok??


Nagyon érdekelne..

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 15:45

Igen, anyáméknál sem, se én, sem az öcsém nem hisztiztünk.


Néha nem engedett át "rossz", meg hisztis gyerekekhez, mert mi olyan tökéletesek voltunk, mindig elégedettek voltak velünk a pedagógusaink. Jól is tanultunk, én kiválóan


Tényleg..


És aztán jöttek az unokák... Ma, a mai világban. Ráadásul eleinte együtt is laktunk, tehát sok ráhatásuk volt nekik is a gyerekek fejlődésére, nevelésére.. Jött egy boszorkány kislány, aztán egy aspi kisfiú, aztán egy diszfáziás, aztán meg csak egy sima pszichés zavaros... Fokról fokra törtek meg a szüleim.. Amikor rájöttek, hogy biza, van az úgy, hogy mindegy, mi a divat, meg a szokás, meg a nevelés...


Közben még az öcsémről kiderültek súlyos pszichés eredetű problémák, meg nekem is jöttek a pánik-rohamok..


És most már a szüleim is látják, tudják, hogy lehet, jó lett volna, ha kicsit nálunk is divat lehetett volna a hiszti, az érzelmek kiadása, és néha bizony a környezet elvárásainak le.ása.. Mert ez a legnagyobb tudomány..

22. trapiti (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2016. máj. 8. 15:36
Nem csak ezen múlik. Egyrészt az idő mindent megszépít, a dackorszakot is. Másrészt sok szülő hajlamos a gyerek személyiségéből fakadóan esetleg könnyebben átvészelt dac- és hiszti korszakot a saját nagyszerű nevelésének betudni. Egy biztos, az önálló akarat próbálgatása nem úszható meg. Akinél nem volt meg a dackorszak akkor amikor ideje volt, ott eljön később. A baj az ha sosem... akkor aztán lehet készülni egy igazán izgalmas keményen lázadó kamaszkorra, amikor a szófogadó illedelmes jókislányra az anyja sem ismer rá.
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2016. máj. 8. 15:36

Biza...

Tök jó, hogy egyszerűbben leírod, amit én is akartam mondani..

20. ee76744249 (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2016. máj. 8. 15:34
Köszönöm te annyira kedves vagy hogy teszek rá mit gondolsz vagy mit nem :DDD nálunk nem volt divat a hiszti...
19. ee76744249 (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
2016. máj. 8. 15:33
Egyáltalán nem volt semmilyen hiszti azt nem lehet elfelejteni ha lett volna egyszerűen én soha nem akartam hogy bármelyik gyerekem is hisztizzen amúgy anyámat megkérdezve én sem hisztiztem soha ez van.
2016. máj. 8. 15:32

A legdurvább hisztiket, "rossz" viselkedést a legtöbb esetben - ha nem szélsőségesen rossz családi háttér - akkor a kommunikáció valamilyen sérülése okozza. Lehet ez egyszerűen életkori, de bármilyen más probléma is.


Vagy kisebb gyerek korban egyszerűen az a tény, hogy még nem értik meg, vagy ha beszél is, még nem tudja olyan szinten kifejezni a gondolatait, mint ahogy a fejében járnak.


Ez normális. Habitustól, a szülők habitusától és aztán meg a hozzáállástól függ, hogy mi lesz később. Normál esetben semmi, elmúlik, enyhül.


De nem, egyáltalán nem mindenkinek egyformán könnyű korszak ez, nem mindenki ugyanazt kapja. Vannak nagyon könnyen leszerelhető "jó" gyerekek, és olyan is, aki kitartó, és még másfél óra után is bírja.. Rövid távon persze, hogy az első a kívánatos, de azért mindenki gondolja el, hogy 20 évesen is biztos az lesz a jó? Mert az alaptulajdonságok nemigen változnak..


Már önmagában az is segítség, hogy ezt tudjuk, és tudatosan rá lehet koncentrálni, hogy a kommunikáció során ténylegesen menjenek át az információk. Igenis fontos, hogy bárhol, bármikor időt szánjunk erre, és ne foglalkozzunk vele, hogy ki mit gondol ezért rólunk..


És idő, idő, idő.. Nem oldódik ez meg egyik napról a másikra. Amivel meg egyszer megdolgoztunk, abból később is profitálunk. Nem baj, ha másnak "könnyebb" volt.


Megdöbbentő volt, hogy amikor az enyhe autista fiam bekerült a nagyothallók óvodájába, azt láttam, hogy lényegében ugyanúgy "rosszak", mint az én fiam, pedig ő gyönyörűen beszélt, és nem volt nagyothalló. Egy nagyothallónak a bemenetnél akad el az információ, neki meg ugyan bemegy, csak épp a "beérkezésnél". De a következmény bizony mindkét esetben szinte ugyanolyan hisztik, extrém cselekedetek, néha agresszió.. Akkor gondolkoztam el azon, hogy talán tényleg nincs is rossz gyerek, csak mi nem értünk valamit nagyon, és mi akarjuk a felnőtt dolgainkat sokszor idő előtt rájuk kényszeríteni. Mert ők jeleznek..


Aztán még nyertem egy diszfáziás gyereket, akinél már nem is lepődtem meg, hogy egyre hisztisebb lett, ahogy még 3 évesen sem tudott semmit mondani.. Pedig vittem én, csak hát nem vették egy évig komolyan, mert majd.. majd.. Csak sajnos addigra eléggé rögzült a hiszti, meg az állandó kisebbségi érzés. Ma is közröhej tárgya így 6 évesen, ha éppen kitör belőle valahol az "akarás". Pedig már szépen beszél. Próbálunk a kompromisszumra törekedni, amiben lehet engedni, amiben nem, azt meg valahogy kikényszeríteni.. Hát, nem egyszerű, sokszor sodródunk az "erőszak" szélére. Mert vagy megszorítom, lerángatom, vagy hagyom, hogy az legyen, amit ő akar.. Egyik se jó.


Ebből annyi a tanulság, hogy a legnagyobb hangsúlyt, - ha kell külső segítséggel - de egymás tényleges megértésére kell fordítani, fontosabb mindennél, idegen-nyelvnél, jó iskolánál, bárminél, mert ez a képesség a boldogulás igazi alapja, a többi csak a szósz hozzá..

17. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2016. máj. 8. 14:19
Nem feltetlenul kell igy lennie. Egy kiegyensulyozott gyerek, akivel higgadtan, kovetkezetesen beszelnek, nem viselkedik igy, vagy nem.olyan veszes a dackorszak
16. jozsi.38 (válaszként erre: 6. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 14:16
Mekkorák a gyerekeid? Gondolom közel felnőttek. :P Azért nem emlékszel a hisztikorszakra, mert egyszerűen régen volt.
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 12:04
Szuperanya vagy!Mindenki peldat vehet rolad!Akinel hisztizik a gyerek az tuti elcseszte!Hat gratulalok!Nem alltal sorban amikor az eszt osztottak!
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Sunflower82)
2016. máj. 8. 12:00

En probaltam kerdezgetni..kitalalni..de ha nem ment ugyanezt csinalta.

Nem vagy szar anya!Dehogyis!Hidd el ahogy elkezd jobban beszelni minden megoldodik:-)Kitartas!

13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. máj. 8. 11:58

Szóról szóra ugyanez volt nalunk.

Nekem 3lesz a kisfiam júlisban kb 2honapja kezdett beszelni..

Addig pokoli volt..Nem ertettem meg mit akar,olyan ideges lett,h kivagta a balhet..

Azota,h beszel teljesen megvaltozott a gyerek.Alig van hiszti mert kitudja magat fejezni.

Ugyh nyugi!Ez megfog valtozni!

12. Hoxa (válaszként erre: 6. - Ee76744249)
2016. máj. 8. 08:29

Na, tűzzük a mellére a szuperanya aranyérmet. Hogy nekem ez miért nem jutott eszembe, hogy úgy neveljem őket, hogy ne hisztizzenek, bakker, mennyivel könnyebb lenne az élet...


A témához: nálunk volt ilyen jellegű hiszti IS. A fontosabb dolgokra babajeleket használtunk emiatt, de az én fiam 3.5 éves koráig nem beszélt. Nem tudom azóta sem eldönteni, hogy jó ötlet volt e jelelni.

2016. máj. 8. 00:05

Egyébként ha nem tudom mit akar, akkor elkezdem kérdezgetni, hogy mi az amit épp kiszemelt. Ha szerencsém van, akkor 2-3 kérdéssel beletrafálok. Utána mondogatom, hogy mit "kellene" mondania ilyenkor.

Jobb ötletem nincs.

2016. máj. 8. 00:03

Félreértettetek. Nem direkt nem értem, hanem ténylen nem tudom mire gondol éppen. Direkt nem hagynám szenvedni.

Csak olvastam, hogy ez talán motiválhatja. Ezért kérdeztem.

Néha sz.ranyának érzem magam, hogy még a saját gyerekemet sem értem :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook