Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már megint egy agyonvert baba fórum

Már megint egy agyonvert baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. nov. 1. 09:44
borzalmas és egyre több az ilyen. szerintem az is súlyos gond, hogy a védőnők gyermekorvosok (mert ugye rendszeresen vinni kell a babát) simán látják, hogy nagy baj van egy-egy családban és nem lépnek. a másik hogy az ilyen esetek nagy része alkoholista családoknál történik ahol, de hát sajnos mit tudna tenni a gyermekvédelem, ha minden italostól elvennék a gyereket az ország összes gyermekvédelmi intézménye sem lenne elég
2016. nov. 1. 09:30

Ahogy latom, itt meg csak nem is a nagyon fiatal populaciorol van szo, hiszen allitolag 31 eves volt az anya. Persze nem akarok altalanositani se a fiatalabb, sem az idosebb korosztaly javara...


Ahogy irtad, nem ismerjuk a reszleteket. Ki tudja, mi tortent, hogyan eltek, lehet hogy pattant egy hur, mert mar nem birta a 100.ejszakat. A tarsadalmi nyomas elkepeszto dolgokra kepes. Mintha azzal, hogy anyak lettunk, egyszerre szuperhosokke is valnank. Es igen, ha segitseget ker, akkor szaranya. Mert egy anya siman elel alvas nelkul, nem eszik, nem iszik, csak mosolyog amikor a gyerek a harmadik ejszaka ordit - de meg csak azt sem tudja hogyan segithet.


Azert remelem kiderul, hogy mi vitte erre ra. Mondjuk szerintem mentseg nincs, de magyarazat meg lehet.

4. csikil4ny (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2016. nov. 1. 08:33
Nem, nem az. A pillanatnyi elmezavartól, a kezeletlen agresszión át a különböző pszichés betegségekig bármi okozhatja.
3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 08:30

Érdekes lenne erről egy statisztikát megnézni...


Én akkor döbbentem meg, amikor valamelyik gyerekklinikán voltam kivizsgáláson valamelyik gyerekkel, és a falra olyan festmények voltak festve, és írva is, hogy ez egy olyan hely, ahol nem kell félned, mert itt a "nagyobb" nem bánthat..


Akkor is ledöbbentem, hogy ez ilyen gyakori lenne, mert hát mennyi olyan eset lehet, ahol "csak" egy kéztörés, vagy fejbetörés van, és nem írja meg az újság..


Fenekeltem én már el gyereket, de hát az még a legnagyobb méregnél és "oknál" is fényévekkel kisebb annál, hogy akár a hajuk szála is meggörbülhetne... Valahogy nem hiszem, hogy ezek az esetek egy kis rosszaságnál való pofon túlméretezése lenne...

2016. nov. 1. 08:17

Ezelőtt is nagyon sok ilyen eset volt, csak nem értesültünk róla.


Kétségkívül nagyon sok a kimerült, esetenként pszichés zavarral küzdő ember, de ahogy írtad ciki segítséget kérni, addig húzzák-nyúzzák, míg tragédia történik.


Szomorú!

2016. nov. 1. 07:41

Ma reggel is ezzel a hírrel nyitnak a hírportálok. Egy éves, most éppen Cegléden.


Ez mostmár rövid időn belül vagy az ötödik eset. Igyekszem nem foglalkozni a nagyvilág dolgaival, csak amennyire nagyon fontos, mert van saját bajom is, de ez valahogy már nagyon megráz. Egynél még azzal vigasztaltam magam, hogy szökőévben egy előfordulhat.


Régen is ennyi eset volt, csak nem volt net?

Csak én látom úgy, hogy az utóbbi pár hónapban egyre több ilyen eset van? És akkor még a fejbe lőtt kisfiút nem számítom ide, mert ott valószínűleg "csak" végzetes baleset történt.


Persze lehet azt reagálni erre a hírre, hogy megölni az anyát, apát, ez egészséges indulat egy ilyen esetben a közvélemény részéről.


De nézzünk mögé. Mi a fene visz rá erre egy anyát, apát? Igen, néha van egyszerű válasz, a drog. Ok, de az miért kell?


Igen, lehet mondani, hogy kilátástalanság. De azért mégse csinál mindenki ilyet, sőt nálunk rosszabb helyzetben lévő népek ragaszkodnak gyerekeikhez. Meg nem csak a mélyszegénységben élőknél történnek ezek.


A részletek ismerete nélkül valami olyasmire gondolok, hogy még ma is ciki segítséget kérni. Az anyák igenis egyedül maradtak. Régen ott volt a nagycsalád a szomszéd szobában. Jó is volt az, rossz is, de nem volt egyedül az anya. Mert nem mondhatja azt egy anya ma, hogy márpedig a 100. éjszakát már NEM BÍROM. Mert akkor szaranya, és megkapja, hogy Te vállaltad. Régen meg akkor elringatta egy nagymama, egy sógornő. Mamáék mesélték, így volt...


A másik meg, hogy sokszor kívülről olyan kényszerek érik az anyát, aminek nem mindenki tud megfelelni épp ésszel. Pl. egy egyszerű szitu: gyerek üvölt éjszaka a panelban. Már órák óta. Mert csak. Van ilyen, velem is volt. És akkor, ha olyan a szomszéd, akkor fenyeget. Szinte külső elvárás, hogy verd meg, mert "VALAMIT CSINÁLJ". De érezni lehet ilyet sokszor..

És apuka nagyon sokszor nincs jelen ilyenkor.

Vagy éppen ő van egyedül ilyen helyzetben..


Vagy nem tudom, szerintetek hogy az ördögbe történik meg ilyen??

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook