Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már megint egy agyonvert baba fórum

Már megint egy agyonvert baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 26. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 17:04
nem tudom mert nincs ilyen tapasztalatom hogy nálunk mennyire hatásos a gyámügy, még nem volt ilyen eset a közelemben. de amit te írtál a sulitokról szerintem ott az is közrejátszott, hogy szegény diákotok sem merte azt mondani hogy igen ez így van és segítségre van szüksége (szegény biztos félt a szüleitől). de azért az szép, hogy legalább ti megpróbáltatok segíteni neki
35. csikil4ny (válaszként erre: 33. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 16:51
Azok a férfiak egyáltalán nem buták!!! A legtöbb esetben mindenkit megtévesztenek a kifele kedves viselkedésükkel. Nem nagyon lehet általánosítani sem, mert nem csak a szegényebb rétegnél áll fent a probléma....
34. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 16:49

NANE?


Rossz ilyeneket olvasni, mert felénk mindig azzal példálózunk, hogy bezzeg Magyarországon mennyivel jobb a helyzet.


Vannak uniós projektek is, amelyek bántalmazott anyáknak segítenek elindulni az új életükben, de sajnos azokat is egy-egy cég hívhatja le, nagyon sokan nem is tudnak róla.

33. 9a095cf031 (válaszként erre: 31. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 16:46

Elméletileg az lenne a jó megoldás, hogy anyuka lelép a babával, DE...


DE... őszintén, ehhez buták és csórók is az esetek többségében. Annyira furcsa nekem, amikor azt látom, hogy a buta, agresszív, erőszakos férfiaknak is barátnője/felesége van, mert szerintem többségében ezekből lesznek az asszony- és gyerekverők, nem az átlagos, normális emberekből. Persze, vannak kivételek, de sokszor csak maga a nő nem akarja meglátni, hogy a párja agresszív természetű, már a gyerek előtt is, egyszerűen azért, mert buta és szerelmes egyszerre. Aztán jön a siránkozás, hogy régen nem ilyen volt, régen nem beszélt így - a francokat nem. Csak időközben született 1-2 gyerek, anyukának mondjuk nincs semmi jól fizető végzettsége és marad, mert nem tudja egyedül eltartani a gyerekeket.


Ismétlem, vannak kivételek, de ez például egy nagyon jellemző történet. A férfi erőszakos, agresszív, de a nő szül neki egy gyereket, aztán nem tud hova menni.


Természetesen, a másik oldal az, ahol az anyák az agresszorok.

32. Klarisszima (válaszként erre: 31. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 16:39

Ha van hova. Sok esetben nincs.

Távoltartást igen nehéz kérni, illetve kérni könnyű, kapni nem.

31. csikil4ny (válaszként erre: 28. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 16:28

Nem csak ezért, de ezért is. :(


Ilyen helyzetben semmi mást nem lehet tenni fogni kell a gyermeke(ke)t és menekülni. Ezután lehet távoltartást kérni.

30. 9a095cf031 (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. nov. 1. 16:23

Az a baj, hogy senki nem nézi a megszületendő gyerekek jogait, csak és egyedül azt, hogy minden embernek joga van a gyerekhez, akkor is ha drogos, ha nyomorognak, ha pszichés beteg, bármi van.


Ha egy fórumon felvetik, hogy miért nincs valamiféle kötelező pszichológiai teszt a szülők számára gyermekvállalás előtt/alatt, mindenki ki van akadva a dolgon.

Ha valaki felveti, miért nincs egy bizonyos végzettséghez (mondjuk minimum 10 osztály) vagy minimum anyagi háttérhez kötve a gyermekvállalás (mondjuk ne 10-en lakjanak már egy 3 szobás, fűtetlen házban), akkor mindenki felháborodik, holott az ennyire brutálisan megvert/megölt gyerekek jelentős része kisebbségi családokból kerül ki (nem mind, de sok ilyen esetet meg lehetne előzni vele).


Ez van, sajnos. Ahogy mondani szokták, a jogosítványhoz kurzus kell, pénz és feltételeknek megfelelés, de gyerekeket bárki nevelhet úgy, ahogy akarja, következmények nélkül.

29. Klarisszima (válaszként erre: 27. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 16:20
Január óta nem történik semmi... iktatószám ide, vagy oda, carnak rá magasról.
28. Klarisszima (válaszként erre: 26. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 16:19

Azért tagadnak, mert félnek, és azért félnek, mert nincs, aki megvédje őket. És tényleg nem védi meg őket senki. Inkább tagadnak.

Ha történik is feljelentés, akkor is hónapokig húzódik, a bántalmazónak pont ezer ideje van tovább folytatni a bántalmazást. És senki nem tesz semmit.

27. csikil4ny (válaszként erre: 23. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 16:13
Bárhová mész mindig írásban kell leadni a kérést, az iktatószámmal ellátva fénymásolva elhozni. Nem sokat segít, de ha baj van, sorra előveszik azokat akik nem segítettek.
26. csikil4ny (válaszként erre: 22. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 16:11

Igazad van, így kellene lennie, de sajnos nincs így. Konkrét példa: az egyik diákunkat verte az apja, gyakran külsérelmi nyomok voltak rajta. Az iskola ilyenkor értesíti a gyámügyet, rendőrséggel karöltve kiszálltak a családhoz: anyuka tagadott, apuka tagadott, gyermek tagadott. Alig-alig úsztuk meg, hogy fel ne jelentsék az iskolát....


Nem tudom nálatok mennyire veszi a gyámügy komolyan az ilyen bejelentéseket. Saját tapasztalat: 3 napig jártam, míg találtam egy intézményt, amelyik hajlandó volt a megfelelő törvényeket a kezembe adni - mert nem tudtam hol keressem, egyik intézmény küldött a másikhoz, a harmadiknál is azt mondták nem az ők felelősségük, de ott legalább meghallgatott egy jogász, tanácsokkal látott el és kezembe adta a törvényeket. Azóta sincs lehetőség megoldani az ügyet, mert egyszerűen nincs, de legalább ismerem a törvényt.

25. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 23. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 16:05
sajnos nagyon igaz amit írsz
24. Klarisszima (válaszként erre: 17. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 16:05
Nem tudsz kinek szólni, amíg vér nem folyik, magasról tesz rá mindenki.
23. Klarisszima (válaszként erre: 14. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 16:03
Ha látja, akkor is szarik rá mindenki, hogy nem az ő dolga. Tapasztalat. Mert macera, ha tanúskodni kell járni, meg amúgy is, mi köze hozzá.. Sőt, a hivatal is tesz rá magasról, ha meg netán még panaszkodni is mer az ember, akkor ő van felelősségre vonva, a bántalmazó meg éli világát. Ez is tapasztalat.
22. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 18. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 15:12
elsősorban a védőnőre, gyermekorvosra gondolok aki nyilván látja az intő jeleket. de pld. ha lenne a környezetemben bántalmazott kisgyermek és konkrétan tudnék róla amellett hogy nagyon nem akarok foglalkozni mások életével az biztos, hogy a kisgyermek érdekében beszólnék a gyámügyre hogy nézzenek már utána, mert úgy gondolom ez kötelességem lenne. de nem csak nekem másoknak is
21. Zonne (válaszként erre: 19. - Alidamolnar)
2016. nov. 1. 15:09

Ez azert nem feltetlenul jo :( a faradtsag egy ido utan eleri a tetofokat.


Nekem is van ilyen ismerosom, a nagymamara nem hajlando rahagyni az 1 eves gyereket. Akarcsak par orara, hogy a ferjevel esetleg elmenjenek egy moziba, vagy nyugodtan kitakaritson. Azt mondja, nem masnak szulte a gyereket... na ehhez nincs mit hozzaszolnom. De mar o is az osszeomlas szelen van.

20. Zonne
2016. nov. 1. 15:06

Nem szep most ezt mondani, de en sajnalom ezt az edesanyat... nincs mentseg a tettere, egy kisgyereknek az anyja a mindene, nekunk kell a szarnyaink ala venni es vedelmezni oket, legkevesbe az anyjuktol kene felniuk...


De sajnalom az anyukat, azt mondta, idegessegbol tette, valoszinuleg akkor fel sem merte, mit cselekszik. Mostanra mar biztosan rajott es tudatosult benne mit tett :( Nem lesz neki egyszeru ezzel a teherrel elnie, az apukanak sem, es a testvereinek sem.


Ez sajnos altalaban sokkal osszetettebb problema, mint az latszik. Amikor mar idaig fajult a helyzet :((((

2016. nov. 1. 15:01
Van a rokonságomban olyan anyuka (egy 1,5 éves és egy 4 hónapos van neki), hogy inkább begolyózik, de akkor sem hagyja, hogy segítsen neki valaki. Látszanak a jelei, kialvatlan, frusztrált, de akkor sem, mert senki ne járkáljon oda hozzájuk. Egy lábos meleg ételt nem fogad el. Az ilyen h....-ével pl. nem lehet semmit csinálni:(
18. csikil4ny (válaszként erre: 17. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 14:54
Kinek?
17. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 13. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 14:26
igen az emberek sokszor úgy vannak ezzel, hogy nem akarnak foglalkozni más életével ami nagyon rendben is van. de van egy szint amikor egyszerűen kötelességünk lenne szólni valakinek ha azzal tudunk segíteni valakin aki nagy bajban van
2016. nov. 1. 14:10

"A ceglédi asszony kedden tett beismerő vallomást. A Híradó.hu információi szerint a nyomozóknak azt mondta, idegességében ütötte meg a gyereket, egyébként hét hónapos terhes. Férje szerint még sosem bántotta, Úgy fogalmazott: "összejöhettek a dolgok", a kicsi talán "hisztirohamot" kapott."


[link]

2016. nov. 1. 13:38
Az anya beismerte tettét, most olvastam.
2016. nov. 1. 13:35

A kornyezet altalaban nem tudja, nem latja, mi zajlik a negy fal kozott.

Amikor meg tortenik tragedia, mar keso.

13. csikil4ny (válaszként erre: 12. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 13:34
Nalunk vedono sincs... Viszont abban igazad van, hogy a hivatalok es az egyenek is probalnak kibujni a felelossegvallalas alol.
12. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 7. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 13:27
utólag már semmit nem tudnak tenni ez így van. de igenis mondjuk a védőnőknek az a feladatuk hogy a családokkal törődjenek és a megelőzés terén rengeteget tudnának tenni pld. egy védőnő aki tisztán látja, hogy mondjuk egy családban bántalmazás folyik és nem tesz semmit egészen addig ameddig egy ilyen sajnálatos eset meg nem történik.egyébként már a jogban is foglalkoznak azzal, hogy az ilyen mulasztások miatt felelősségre vonják azokat a személyeket akik tudtak volna tenni ez ügyben bármit is
2016. nov. 1. 11:59

én speciel azt ütném agyon,aki az óraállítgatást kitalálta. Most hoztam haza a legnagyobbat, mert két nap után nem bírtam tovább, hogy 2-kor meg 3-kor kel hajnalban, nem délután :P egy napra leadtam mamához

A témára visszatérve: amelyik ilyen kis áldozatról olvasok, azok általában nem várt picik, bár én amondó vagyok, hogy annak idején kellet volna inkább elvetetnie

10. c73db520ef (válaszként erre: 9. - 4c1a787e8f)
2016. nov. 1. 10:42
Ertelek en...
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 10:30

A baba halott, az anyát meg elvitte a rendőrség alapos gyanúval..

Ennél többet mi nem is fogunk megtudni, és a konkrét ügyet illetően számunkra nem is érdekes.


A fórum nem erről szólna, hanem általában a lehetséges miértekről.


Ha megnézed mondjuk a Zorigón a hozzászólásokat, mindenki a halálbüntetést akarja rögtön -a mi egyrészt persze érthető - de igazából a témáról beszélni senki sem mer..


Vagy ha igen, akkor a "más is fáradt, de nem akarja megölni a gyerekét" szinten.


Azt nem akarjuk elismerni, hogy - akármiért - de van, akinek szüksége van a segítségre, amit sokszor azért tagadunk meg, akár családon belül is, mert a hamis "én is bírtam, neked is bírni kell" elv van.


Pedig talán pont ezzel üldözünk öngyilkosságba, gyilkosságba embereket.

2016. nov. 1. 10:20

Ez rosszul esett. Kinyitom a gepet ezen a napsutotte napon es mit latok???

Nem tudom, ha csak feltetelezes van, minek azonnal kiirni akkor szoveget semmi konkretum nelkul.

Amugy szomoru.

7. csikil4ny (válaszként erre: 6. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 10:19
Hiaba szidjuk oket, keressuk a kulso felelost, egy-egy ilyen helyzetben a legtobbszor semmit sem tudnak tenni. :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook